Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 13. 20:09
Előzmény: #28339  festina88
#28340
Ahogy Trump is protest szavazatokkal lett elnök, mondván "csak Hill-dog ne legyen", így akár Biden is nyerhet, ha Trump addig mélyre süllyed... 
festina88 2020. 09. 13. 18:53
Előzmény: #28336  szarvasvadasz
#28339
Hat nem akrnam trumpot ujra de eleg fosul nez ki a biden nagy eselyei scenario
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 09. 13. 18:52
Előzmény: #28336  szarvasvadasz
#28338
Korán pontoztatok - én megvárom a választást. Nézzük vissza ezt a képet utána, részemről kíváncsi vagyok, tényleg van-e ilyen összefüggés.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 09. 13. 18:48
Előzmény: #28062  szarvasvadasz
#28337

LAKE: felment 23-ig és lefordult. Ha a zajló lefelé kör a kék vonal fölött marad, akkor a sárga zónáig lehet korrekció az esés és trükkös szerkezettel valahol ott fordulva mehet még egy kört 23 fölé. Ez a longos scenario egyelőre a kék vonal fölött maradva érvényes csak.
 
A kék vonal letörése esetén valószínű, hogy megy tovább valahová a piros zónába (17.5 - 15 környéke), ott aztán valószínű, hogy ismét döntési helyzet áll elő és long fordulóra lehet spekizni az esés jellegének a függvényében. Ennél többet / jobbat nem látok jelenleg. 
LAKE H4 (2020.09.11)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 13. 17:16
Előzmény: #28334  JeGeMeLOV
#28335
LAKE /10Q:
"we are maximizing our manufacturing capacity in the near-term and evaluating expansion opportunities to allow us to further increase our industrial market penetration as our competitors abandon their industrial customers as they seek to maximize COVID-19 related sales. This strategy combined with new product development and manufacturing expansion also serves to prepare us for any economic slow down that may occur as COVID-19 business ends and our industry transitions to a more traditional product mix.
..
Tehát LAKE okosan már a jövőre tervez! Növeli a kapacitását (nyilván covidra is) és hogy a konkurencia elől elhalászhassa a csalódott ipari ügyfeleket. Ugyanis sok konkurens teljesen beállt a covid iparra és elhanyagolja az ügyfeleit. Így szerzett a LAKE 55 új ipari ügyfelet az elmúlt negyedévben.
..
Próbálom magamat meggyőzni, hogy miért szálljak ki LAKE-ből, de nem találok rá logikus érveket. Azon kívül, hogy az árfolyam nem hajlandó emelkedni...
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 13. 14:25
Előzmény: #28333  mr_bob
#28334
Szerintem kivezetik ilyen esetekben. A kérdés az, hogy mit kapsz cserébe? Pénzt, vagy az új tulaj részvényeit? 
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 13. 12:43
Előzmény: #28328  JeGeMeLOV
#28333
felvásárlás esetén LAKE-t mindenképp kivezetnék a tőzsdéről, vagy esetleg megmaradna? hogy szokott ez történni?
pomperj
pomperj 2020. 09. 13. 12:03
Előzmény: #28330  McDee
#28332
Igen, neztem LNC-t, nalam is toplistas a biztosito mufajban.
.
Nagyon meglepett, amikor utolag lattam hogy Covid-miatt beesett 16 szintre. 
Csuf hiba volt nem megvennem ott.
Az amugy is kivalo elemzesedhez nem tudok hozzatenni, csak megemlitek 3 aprosagot.
.
1)A stabilitasa, profitabilitasa kivalo, talan kicsivel lassabban nott a profitja, 2016 ota 7.59--->9.25(iden).
A penzugyek stabilak, a 6.7Mrd adossag nem problema 17Mrd arbevetelnel. De tobb mint ALL-nal.
A nagy idei profit-ugras a tavalyi Q3 miatti 25 centes veszteseg miatt van, iden Q3 EPS=2.33 lehet.
2)Az LNC uzletagai nem profitalnak a Covidbol (naluk life Insurance 40%, Annuitas 25%, Nyugdij, stb,
szoval penz menedzselese nagyobb sulyaranyu)
sot talan kicsit novekedhet az idosek halalozasi aranya, az ev hatralevo resze emiatt bizonytalanabb.
3)Oriasiak a tartalekok, 103Mrd bond, 12Mrd Mortgage papirjuk van. 
De van 196Mrd egyeb vagyonelem(reszveny, ingatlan) is. 
Aktivabban menedzselik a sajat, es ugyfel vagyont, itt lehet nagyobb zuhanas, ha a tozsde beomlik.
.
A mostani 34 arfolyamnak siman duplazodnia kellene par ev alatt. A PE=4.2, nevetsegesen olcso.
Es addig van 4.6% osztalek is.
Tibi0002 2020. 09. 13. 11:29
Előzmény: #28327  rbbj11
#28331
Értelek. Lehet, hogy így lesz. 
Még egy apró kiegészítés a végére: az osztalékkérdést Tazso hangsúlyozta, én nem az osztalék miatt fektetek egy részvénybe. :) 
McDee 2020. 09. 13. 11:24
Előzmény: #28325  pomperj
#28330
Éppen tegnap ütköztem én is egy biztosítóval, nevezetesen Lincoln National Corp, azaz LNC-vel. Láttad/értékelted ezt? Mi a véleményed róla?
https://tos.mx/shVrh1P
 Nálam:
 Non-GAAP alapon az utolsó negyedév kivételével folyamatos és egyenletes az EPS növekedés.   Kapitalizációja ugyan csak 1/5-e ALL-nak, de a 6.5 Mrd is megüti a mértéket. Céláramig 75% emelkedési potenciál van, míg ALL-ban 8% . A pénzügyi, ezen belül a biztosítói alágazat mindegyik komponense elmaradó, de talán leginkább LNC szenved március óta. 2018-ig viszont lépést tartott. 
 
Gyanítom, hogy a GAAP számok miatt gyalázzák le. Eszerint pl. a p/o ratio nagyobb 1-nél. a valóságban pedig non-GAAP bázison csak 0.2 . Az osztalék mértéke eszerint fenntartható, amit a management is visszaigazolt az év eleji 8% körüli osztalékemelésével. Az osztalékhozam pedig 4.65% .
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 13. 11:11
Előzmény: #28265  JeGeMeLOV
#28329
Közben az előző hozzászólásaimban mindent beleírtam amit talán hozzátennék pomperj széles látókörű számaihoz. 
Céláram nincs, befektetéseknél sosincs. Addig szeretek egy befektetést tartani, amíg a cég fundamentumaiban és kilátásaiban nem látok változást. Általában elcsábulok előreszaladt árazásnál eladásra, és később fair árazásnál vagy több éves trendvonalon veszem vissza.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 13. 11:08
Előzmény: #28326  rbbj11
#28328
A LAKE esetében én is a felvásárlásban bízom. Ha meglátja benne az értéket egy konkurens, vagy egy nagy hal, akkor simán megéri érte a zsebbe nyúlni. Egy 3M, vagy Honeywell számára nem lenne ez nagy kiadás és a nagyobb súlyuk miatt hosszútávú szerződéseket is könnyebben szerez. A Lake termékek profik, simán mehetne rá a 3M logó is másnap. 
..
B verzió, hogy Bident megválasztják, aki a maszk viselés mellett kampányol. Elnök majd csak valamikor 2021 február (?) körül lesz, de a tőzsde ugye a jövőt árazza, ez okozhat egy robinhoodos rallyt. Ez szép lehet, de én jobban örülnék valami normális emelkedésnek. 
..
C verzió, hogy a robinhooderek megint rátalálnak. Lett egy csomó friss büfi, akik februárban még a tőzsdéről se hallottak
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 13. 11:06
Előzmény: #28279  Tibi0002
#28327
Abban látjuk a különbséget, hogy szerintem nem egy-két évről, hanem tartós fundamentális fordulatról van szó a szektorok és a két cég kapcsán. 
Szerintem WBA és a gyógyszerek hagyományos retailje a múlt , lake pedig a jövő. Szerintem a vírus és a járvány talán sose fog eltűnni és idővel realizálják, hogy világgazdaságra folyamatos nyomást fog kifejteni (kieső emberek stb). Meg fogják fogadni Bill Gates régi tanácsát és prioritást fog kapni világszerte az egészségügyi védekezés. Nagyon komoly problémák vannak az antibiotikumokat hatékonyságával is, Évtizedek fognak eltelni a járványok elleni küzdések jegyében. Amerikában pedig újra minden politikai szinten elkezdődött egy munkások felé fordulás márpedig ez a szakszervezetek és a munkavédelem megerősödésével is járni fog. Ez sem egy-két éves folyamat, és szerintem a védőruházatok évtizedes folyamatos keresletnövekedését fogja okozni. Ráadásul ha elkezd javulni vagy romlani egy cég pozíciója, az ritkán múlik el nyomtalanul: wba egyre kevesebb fedezettel Fog rendelkezni az osztalékfizetéshez, Lake pedig A duzzadó készpénzállományt valamire fordítani fogja. Remélhetőleg saját részvény vásárlásra vagy értelmes kapacitás bővítésre.
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 13. 10:54
Előzmény: #28282  Tazsomaru
#28326
Szerintem a 2014-es Ebola sem időben sem méretben nem volt összehasonlítható a mostani járvánnyal. De még annak is van jelentősége hogy a mostani járvány hazai terepen tombol?
De még annak is van jelentősége hogy a mostani járvány hazai terepen tombol?
Wba miert térne vissza korábbi nyereségességéhez? Amazon megjelent a piacán és garantáltan nem fog eltűnni, hanem inkább ellenkezőleg!
pomperj
pomperj 2020. 09. 13. 10:31
#28325
Allstate, ALL biztosito tema.
Nem kedvelem a biztositokat. Ahol lehet, nem kotok uzletet veluk.
Utalom, hogy a biztositonal a befizetett penzem kb. 25% resze  megy el uzletszerzesi jutalekokra,
es a brutto margin 40-50%, szoval kb. a felet/hetharmadat fizetik ki karokra.
,
De. 
Most a biztositok kozott az Allstate, ALL, tenyleg  jol nez ki. Auto, lakas, eletbiztositas a  profil.
1)Eloszor is, nagyon stabil a profittermelesuk,  2016 ota az eves profit novekedes
EPS=  4.89-->6.71-->8.03-->10.45-->12.65(becsles idenre)
.
A bevetel 92% resze a befezetett premiumbol, kb, 8% resze (meg zero kamatnal is !) a
tartalekok-inveszticiokbol  hozambol jon. A tartalek nagyresze, 65Mrd, biztos bondokban van.
.  
Masodszor, a Bookvalue  85 USD, az ALL  arfolyam most 95 USD, szoval P/B=1.1 ami ritkasag
 a profitabilis cegek kozott. Most az USA tozsden az atlagos P/B=4.1 (!)
.
Harmadszor, ebbol mar kijon, hogy PE=95/12.6= 7.5,  szoval 8 ev alatt visszajon a befektetes.
mikozben az USA tozsdein atlag PE (eloretekinto)=21.
.
2)Iden kevesebb auto fut az utakon a Covid miatt,  tobb a homework, igy  kevesebb  a biztositasi kar;  
ALL extran profital.    A loss ratio lecsokken, kevesebb a karkifizetes.
De ez  mar Q2ben is igy volt,  emiatt a profit a 2019 Q2 evihez kepest 2.18--->2.46 lett, +13%.
Es igy is fog maradni talan meg 4 negyedevre,  van idoleges extra hatszel a profitabilitasban most.
.
3)A kotvenyek kamata se fog ilyen alacsony maradni.  Van 65Mrd Bond allomanya a merlegben.
Az iden a 10Y Bond kamat 0.67%-re le-felezodott, de szerintem jovore visszamehet a normalisabb 
1.0 - 1.5% szintre (a 10Y kamat az utolso 10 evben 2.3% volt atlagosan ), az is emelhet a profiton.
A kamathozam egyenesen a profit- sorra esik, a tartalekok hozama akar duplazodhat is jovo evben.
Az inflacio is mocorog, konnyebb lesz emelni a dijakon.
.
4)A ceg hitelallomanya 6.6Mrd, apro a 125Mrd merlegfoosszeghez, es eves 37Mrd bevetelhez kepest.
Nekem az is tetszik, hogy reszveny csak 4.2Mrd van, mortgage papirjuk is csak 4.2Mrd, 
szoval nagyon konzervativ a gazdalkozas. Alig lesz veszteseg, ha a tozsde osszeomolna.
.
Van 312m db reszveny. Az egyetlen gyenge pont, hogy az osztalek csak 2% koruli. 
Dehat manapsag a tozsdei osztalekok atlaga is ennyi.
.
ALL jobb befektetesnek tunik, mint  bankban tartani penzt.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200913v00tf7xh9.jpeg
.
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 13. 10:24
Előzmény: #28319  pomperj
#28324
Ilyen alacsony részvényszám mellett ha mégis felfedezné egy befektető, az a szabad közkéz jelentős részét meg is venné?
Ha eddig nem figyeltek fel rá befektetők, mi kéne ahhoz hogy ez megváltozzon?
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 15:01
Előzmény: #28313  Törölt felhasználó
#28322
EVFM - ahogy elnezem rajtam kivul meg Barrans Russel kereskedelmi igazgato vasarolt az ontesben. Igaz, hogy csak 4000 db-ot a ket napon. Akkor hat oveket becsatolni, lassuk mi lesz?
makasipasztor 2020. 09. 12. 14:09
Előzmény: #28320  makasipasztor
#28321
Bocsánat ! Az előző hozzászólásomat nem ide szántam.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek