Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 09. 02. 07:39
Előzmény: #27676  Törölt felhasználó
#27680

Én sem értek az ingatlanokhoz, de van véleményem. Természetesen az össze támogatás az piacbefolyásoló tényező, általában a kereslet felhajtja az árakat.
Az viszont megfigyelhető, hogy a környező országokban is óriásit emelkedtek az ingatlan árak, ahol semmi támogatást nem ad a kormány. Sokkal nagyobb hatása van az olcsó hitelnek, ahol a bankok már szinte kamat nélkül adtak pénzt az ingatlan vásárláshoz.
Az emberek annyira tudatlanok és felelőtlenek, hogy (egy bankos ismerősöm szerint) meglepődnek, hogy a lakásvásárlást követően, a következő hónapban már törleszteni is kell.Pedig általában egy új lakásba nagyon sok pénzt még bele kell ölni, hogy saját ízlésünk szerint legyen kialakítva. Ilyenkor futnak újra  a bankba, de nincs már hitelkeretük és ilyenkor jön az " anyu, adj kölcsön egy milcsit" aztán még egyet és vegyetek fel ti is kölcsönt a házatokra.
Véleményem szerint ez a lufi is nemsokára ki fog durranni, mert a kapitalista gazdaságot egy szinuszgörbe jellemzi és ott van fenn és lenn. Szerintem már nagyon a csúcs körül járunk, a központi bankok próbálják meghosszabbítani a "jóléti időszakot" ezzel még nagyobbra fújva  a lufit.
Törölt felhasználó 2020. 09. 02. 07:37
Előzmény: #27671  Törölt felhasználó
#27679
Hamarosan indulnak a gazdaságélénkítő intézkedések, ezek működni fognak, kiváló szakemberek vannak ott, György Laci államtitkár az (kiváló a rálátása a nemzetközi piacokra, egyetemi tanár), az mnb-nél is jó szakértők vannak, az mnb és a kormány egy oldalon áll, eredményt akarnak és fognak is felmutatni, nem akarnak választást veszíteni, ezért bizonyítani fognak.
Törölt felhasználó 2020. 09. 02. 07:30
Előzmény: #27668  Placi82
#27678
Azt h érted h passzív a külker többlet? 
szieszta 2020. 09. 02. 07:17
#27677

Nálam azért van egy két kérdőjel az inflációval kapcsolatban. Sokan a hiperinflációt emlegetik, mint lehetséges forgatókönyv egy gazdasági összeomlásnál. De hol van az a rengeteg pénz, ami ezt okozná? Hiszen szinte minden hitelből épül, hitelből mennek az emberek kirándulni, de az összes háztartási cikket részletre vesznek meg.
Ha jönne a válság, éppen az lenne a gond, hogy a részelteket nem nagyon tudnák fizetni az emberek, így csődhullám indulna el, ami munkanélküliséget és további problémát okozna a törlesztésben. Így éppen egy deflációs folyamat alakulhatna ki, mivel nem lenne fizetőképes kereslet és sok minden eladhatatlanná válna.
Persze ez csak egy forgatókönyv.
A tőzsdén jóadag pénz elégne, hiszen ott sem lesz fizetőképes kereslet és akinek szüksége lenne a pénzre, az jócskán áron alul is szabadulna papírjaitól.
Persze a termelés leállásával jöhetne egy hiánygazdság, ahol felértékelődne egy két termék, de ezt megint csak ellensúlyozná a pénztelenség.
Ráadásul nem hiszem, hogy akkor az emberek aranyat, vagy bitcoint akarnának venni, mikor a házukat viszi el a végrehajtó.
Ez a válság azért lesz más, mert mindenkit érinteni fog, ez egy világválság lesz. Így nem nagyon lesz kiugró eredményű egyik ország sem és nem lesz mihez hasonlítani a zuhanást. Ha minden esik az egymáshoz képest nem változik.
Törölt felhasználó 2020. 09. 02. 04:56
Előzmény: #27675  Placi82
#27676
Nem értek az ingatlanokhoz. Csak sejtésem van.
Abból indulok ki, hogy megnézem mi okozta az elmúlt évek boomját. Valójában a politika megalkotott egy új elit réteget Mo-n, és feltőkésítette ezt a réteget. A flat tax, a KATA, a családtámogatás, CSOK, stb. ezt a célt szolgálta. Mivel a magyar  pénzügyi tudatosság ott van, ahol, ez a réteg elkezdte az ingatlanokat venni. 
Véleményem szerint ez a 30%-os réteg tornázta fel az árakat.
Ez a modell nem fenntartható, mert a magyar növekedés sem az. 
Ebből következik, hogy reál értelemben szvsz. csökkenni fog az ingatlanok ára. Persze ez lassabb, meg kevésbé heves, mint a többi mozgás (pl. tőzsde).
A mellékelt ábra azt mutatja, hogy ez meg is indult, legalább is reál értelemben. Ha a valós inflációval számolunk meg pláne.
https://www.ingatlannet.hu/statisztika/Budapest
Asszonynak a reál görbét mutasd meg, és megnyugszik. MEg mutogasd neki a 2008-tól 2014-ig tartó időszakot, és nem fog pánikvásárlásba hajszolni.
Placi82 2020. 09. 02. 01:54
Előzmény: #27671  Törölt felhasználó
#27675
Köszi a választ. Tudom, hogy rosszul fogalmaztam, mert nem ezt mondtad tényleg, bocs. Hasznos volt az írásod számomra nagyon.Különösen a valós Mo-i gazdasági teljesítménye állításod, megdöbbentően igaz. Én is aranyat, frankot, preferálom. Más. Nagyobb értékű BP ingatlan árváltozás 2021 ben, prognózisod? USA reszveny piacot, majd nagyobb tételben fogom shortolni amúgy, ha eljon az ideje, de még szólt a megérzésem, és arra mindig hallgatok:)) 
yooio 2020. 09. 01. 23:32
Előzmény: #27672  boxika
#27674
Tesla csak azert esett, mert toket emelt a ceg. Holnapra visszadolgozza, NIOnal ugyanez volt.
boxika 2020. 09. 01. 22:42
Előzmény: #27672  boxika
#27673
boxika 2020. 09. 01. 22:31
#27672

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én innen már dollár erősödést illetve sp500 lefordulást várok. Ha az abszolút sztár, a Tesla esik egy komolyabbat, akkor rájön a nép, hogy egy álom volt. Több, mint 40 milliárd dollárban kereskedtek ma vele.
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 22:22
Előzmény: #27667  Placi82
#27671
Ezt nem nagyon hiszem, hogy mondtam volna.
Már csak azért sem, mert ecsetelgettem, hogy a fogyasztói árindex emelkedése kb. kétszerese a statisztikai hivatalok által kimutatottnak.
Többször írtam, hogy az infláció lesz az egyik fő ellenség. Lásd: arannyal kapcsolatos hozzászólásaim.
Annyit mondtam, hogy nem kell pánikvásárolni, mert annyira azért nem gyors az infláció.
Sokan írják, hogy a részvénnyel lehet védekezni az infláció ellen. Ez igaz általában. Viszont most a részvények jelentősen túlértékeltek (mondjuk kétségtelen, hogy ráadásul nagy az olló azon belül). Lehet, hogy jobban jár az, aki cashben elszenvedi a 20%-os inflát, mint aki belevesz a részvénybe és úgy esik fél év alatt 30%-ot. És akkor nem mondtam sokat.
Az M2 mennyisége egyébként önmagában csak egy nyomást jelent az árszínvonalra. Figyelembe kell venni, hogy a reálgazdaság mennyit nőtt, mert konzervatív pénzpolitika mellett is növekvő gazdaság növekvő pénzigényt jelent. 20%-os növekedés 20%-os pénzmennyiségbővülés mellett semmi inflációs nyomást nem fejt ki. Emellett nem mindegy, hogy kihez vándorol a pénz (aki megtakarít? vagy aki fogyaszt?), meg a forgási sebesség változása sem mindegy.
Tehát ezzel azt akarom mondani, hogy a pénzmennyiséget növelését sok minden árnyalja.
Én az inflációnál sokkalta nagyobb veszélynek látom, hogy a pénzmennyiség növelése valójában adósságnövelésen keresztül valósul meg. (a monetáris expanzió valójában a gazdaság hitellel való elárasztása, tök mindegy, hogy ez milyen nevet visel: QE, kamatcsökkentés, likviditásnövelés, stb.) Ráadásul ez a kevesebbek által követett magánadósság növekedésén keresztül zajlik. Ez azért óriási veszély, mert ahogy nő a gazdaságban az adósság mennyisége, egyre nagyobb a veszély, hogy valahol egy góc alakul ki, akik egyszerűen fizetésképtelenné válnak. Ez valami olyasmi, mint amikor a kocsival elkezdesz gyorsítani. 90-nél nincs gond, 100-nál még mindig nincs, de aztán amikor 130-cal hajtasz, és kiugrik egy őz eléd, már nincs mit tenni, nem bírsz megállni.
És a gond az, hogy annyira bonyolult a mai pénzügyi rendszer, hogy senki sem lehet biztos benne, hogy nem alakul ki egy fizetésképtelenségi góc. Aztán egyszer csak mint derült égből a villámcsapás, robbanni fog.
Szerintem most is ez lesz, onnan fog jönni, ahonnét senki nem számít rá.
A magyar helyzet sajátos. Valóban, én a magam részéről HUF-ban semmi esetre sem tartanám a pénzem.
Ugyanis a magyar gazdaságpolitika egyrészt eleve elkötelezett a lusták gyógyszere, azaz a hazai fizetőeszköz gyengítése mellett (Fidesz mindig is hitt ebben), másrészt már rá is van kényszerülve. Egyszerűen nézd meg az elmúlt 5 év gazdasági növekedését. Ha ebből levonod az évi 4%-os EU transzfert, meg a ki nem mutatott 2-4% inflációt, a magyar gazdaság növekedése mínusz 2- mínusz 4 %pont, úgy, hogy közben a HUF gyengült és a világgazdaság nőtt. Az exportpajzsunk közben elfogyott. A magyar gazdaság rothad, és ennek oka, másrészt következménye a gyengülő HUF. Ez mutatja, hogy egyrészt sem lehetőség, sem esély nincs rá, hogy a HUF ne gyengüljön az elkövetkezendő években. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 01. 22:00
Előzmény: #27669  yooio
#27670
Így van, mindenki nyer, kivéve aki megtakarított, vagy forintban kap fizetést...
yooio 2020. 09. 01. 21:57
Előzmény: #27668  Placi82
#27669
Viszont az elmult 10 evben ugyesek voltak, atraktak az allamadossagot forintba, nekik jo a leertekeles versenykepesseg miatt, es ha nem csinaljak amugyse lehet lopni az aranytartalekon.
Nem mellesleg siman elinflaljak az adossagot. Win-win-win
Placi82 2020. 09. 01. 21:53
Előzmény: #27667  Placi82
#27668
Félek, hogy a Matolcsy vezette jegybanki idáig is tövig nyomta a ház pedált, és most még jobban, a kanyarban akár előzni de nehogy kisodrodjon, és már ne lehessen vissza rántani a forintot az elszallo arfolyambol, és inflaciobol. (Már passzív a kulker többlet is) 
Placi82 2020. 09. 01. 21:43
Előzmény: #27662  Törölt felhasználó
#27667
Mondtad, hogy még nem lesz infla köv másfél évben. Megneztem a pénz kínálat M2 agregatot, Magyaro.elmúlt 10 évben duplazodott a rendszerben lévő penzmennyiseg. Usaban is több mint duplazodott, EU ban kb. 60% al nőtt csak, míg Svájcban csak 30%al nőtt kb. Csak az utóbbi 2 evben Mo-n több mint 20% al, usaban 28%al nőtt az M2 penzkinalat. Ráadásul, az MNB heti 40milliardos kotvenyvasarlasi programot jelentett be, amit megfejel 30 milliárdos repo-val. Ez heti 70 milliárdos magyar QE. Kíváncsi vagyok a véleményedre. 
Placi82 2020. 09. 01. 21:34
Előzmény: #27665  szieszta
#27666
Oltashoz nem értek, de sztem durva telunk lesz. Korona már  most itt van, nem februárban végén jön, mint az első hullámban. 
szieszta 2020. 09. 01. 21:26
Előzmény: #27652  pomperj
#27665
Az egyik volt osztálytársam orvos, de azt mondta, hogy ő nem fogja beoltatni magát, még ha kötelezik is. Sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja. Ráadásul nem hisz benne, hogy teljes védettséget jelent, hasonlóan, mint az influenza védőoltás, ami a,b,c,...típusú lehet. Ráadásul jönnek a teszt eredmények, ahol a védettség nem örökös, sőt, ugyanazon vírustörzsnél is már újra fertőződtek. Elég egy kis mutáció.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 01. 21:09
Előzmény: #27663  bimborablo
#27664
Ma shellnel tankoltam, hogy segítsek a csapatnak 😁👍
bimborablo
bimborablo 2020. 09. 01. 20:34
Előzmény: #27649  terelemel
#27663
Szokásos faék tőlem, 12,6 tól lefelé elkezdtem venni. Nehéz volt eddig ülni a kezemen, meglátjuk érdemes volt e. RSI mondjuk annyira nem tetszik.
https://www.tradingview.com/x/AUOzTeMa
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 20:31
Előzmény: #27661  JockeyEwing
#27662
Valljuk be, amilyen stratégiát az Amcsik bevállaltak, bármit hozhat. Lehet belőle simán egy epic fail.
Meg ennek az ellenkezője is, bár erre nem adok ma túl sok esélyt.
JockeyEwing 2020. 09. 01. 19:52
#27661

https://www.investing.com/news/economy/more-fed-stimulus-needed-in-coming-months-to-fight-pandemic-headwinds-brainard-says-2282894
A még mindig tárgyalt újabb pár trilliós kormányzati segélycsomagról se szabad megfeledkezni. Nehezen tudom elképzelni, hogy az arany ne lőjjön ki mint egy rakéta már az ősz során.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek