Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 08. 09. 18:14
Előzmény: #26519  pomperj
#26520
a harmadik világot elsősorban az összeomló nyersanyagszektor és az átgondolatlan lockdown intézkedések dönthetik romba
pomperj
pomperj 2020. 08. 09. 16:32
Előzmény: #26513  Placi82
#26519
Bill Gates szerint az USAban 2021 H1-ben mar lesz tomeges vakcina oltas kampany, 
es 2021 ev vegre naluk normalizalodik a gazdasag.  Fel evvel elobb mint EUban.
Es a dollar nagy kiraly lesz ujra.
De addig ujabb szazezrek halnak meg, es az eddigi 4.3Trill koltseg utan,
ujabb par Trill-el fog szaporodni az adossag.  
De ez sokkal kisebb baj, mint ami Afrikaban tortenhet.
.
Afrikaban, Indiaban, szegeny orszagokban 2022 elott aligha lesz tomeges oltas.
Addig ott oriasi emberveszteseg, es oriasi gazdasagi bajok halmozodnak,
a szegemny retegek teljes anyagi el-lehetetlenulese, ehseg, sot teljes politikai instabilitas alakulhat ki.
Mint mondjuk most Lebanonban.
Es okos lenne valahogy ezt megelozni; de senkinek sem kedve, sem penze nincs ra.
pomperj 2020. 08. 09. 16:24
Törölt hozzászólás
#26518
pomperj
pomperj 2020. 08. 09. 16:11
#26517
Nehany korabban targyalt ceg attekintese a Q2 reportja utan.
.
1)Abbott Healthcare products, ABT
Ahhoz kepest hogy mindenhol elhalasztottak a nem surgos muteti beavatkozasokat, ABT jo teljesitett.
ABT gyartja az USAban a  Covid teszteket, csak ebbol Q2-ben 615m a bevetele. 
Az arbevetel Q2/Q2 alapon 7.9/7.3 Mrd, a profit EPS=0.82/0.57, az eses oka a sok elhalasztott mutet.
De H2re a menedzsment mar gyors javulast var, es az 2020evet EPS=3.2 USD korul tervezik zarni. 
Igen am, de jovore megis lesz vakcina, es akkor eloveszik az elhalasztott muteteket is, 
szoval 2021 evre EPS=3.80 varhato.
ABT nem olcso, most 100 korul van, de igen stabil ceg. 180Mrd kapitalizacio, 18Mrd adossag elenyeszo.  A kovetkezo 2-3 evben 110-140 savba varhato.
.
2)Daimler Benz
Az autokiraly iden eddig pocsek, az autoeladasok -34%, Q2 EPS= -2.09 USD veszteseg, de a menedzsment fogadkozik hogy H2ben ugyanennyi profit meglesz, es eves szinten zero korul zarnak majd.
Viszont itt is johet az elhalasztott veteli hullam a jovo evben,  kijott egy jo hibrid is, es EPS=5.0-5.50  profit becslesek jellemzoek 2021 evre.  Igy van benne a mostani 47 USD arfolyamhoz szep 50% potencial. BookV=65. Es nincs csod riziko.
Nem vagyok lelkes most az Auto mufajert, de ha auto, akkor Daimler egesz jo vetel. Jobb mint GM, F vagy a Japanok.
.
3)Tesla, TSLA
Nos, H1ben  osszesen EPS=0.59 USD profit van, es ha minden nagyon jol menne, akkor ev vegere lehet 
EPS=2.50-3.0 USD.
A BookV=60 koruli, szoval igen szep tovabbi 30% novekedesi tempo eseten erhet a reszveny joindulattal 200 korul. Az arfolyam 1500 savban van, jozanul ebbe nem lehet belevenni. A legjobb daytradereket is ovatosagra emlekeztetnem.  Egy even belul lehet igen eros versenytars, 2 even belul szinte biztos. 
.
4)RioTinto, RIO
Az orias-banyaszok kozott talan a legerosebb.
Az idei H1 EPS=2.95 USD, ami kivalo eredmeny nem csak a tavalyi H1 EPS=3.02hoz, hanem  minden mas banyszhoz kepest . Persze, a kinaiak vaserc es bauxit importja ujra beindult, es az arak is sokkal jobbak. De nincs is olyan fem, amit nem  banyasznak, az arany is szepen hoz.
Ev vegere ovatosan is EPS=5.7-6.1 varhato, ami a mostani 60 USD arszintnel PE=10, es BookV= 30.
Az eves 40Mrd arbevetelhez kepest a 13Mrd adossag nem sok. Van 5.8% osztalek is.
Azt gondolom, a recovery vegen RIO arfolyama siman felfuthat 2-3 ev alatt 80-110 savba, az value invesztoroknak nem is rossz kilatas.
Placi82 2020. 08. 09. 16:04
Előzmény: #26514  lngnl
#26516
Szerintem térjünk vissza erre november közepe és március vége között. :) 
lngnl 2020. 08. 09. 15:09
Előzmény: #26481  Benekim
#26515
LACbol en kiszalltam, de korrekcio utan vissza veszem. Ellenben ALB m van jocskan.
lngnl 2020. 08. 09. 15:08
Előzmény: #26513  Placi82
#26514
Szerintem nem lesz itt kampo! En a vilag egy masik pontjan elek es amit en latok hogy az emberek megtanultak egyutt elni ezzel az egessz. Ettermek, edzo termek egyre jobban tele vannak. Nem reg repultem, reptereken egyre tobb ember, nyitnak ott is az ettermek. A kormanyok rajottek hogy lockdown itt nem lehet megegyszer mert akkor vege a gazdasaguknak.
Placi82 2020. 08. 09. 15:02
Előzmény: #26509  pomperj
#26513
Ha itt nem lesz májusra elérhető vakcina, a széles tömegek számára legalábbis Afrika és hasonló elmaradott helyek kivételével, akkor a világ gazdaságnak kampó lesz. Én már így is érzem a versenygazdasagi partnerek, szereplők részéről, a bizonytalanságot. 
mkbr220 2020. 08. 09. 11:13
Előzmény: #26503  tom19761976
#26512
Ami az érdekes hogy az olaj kimaradt az utóbbi hetekben indult ‘infláció’ rally-ból (gold, silv, natgas).
Elötte nagyot ment, de a januári szintektöl messze van (nem néztem utána de kb -30%) ami a többi commodity-hez képest masszív lemaradás. Szerintem ezt kell/kellene az olajnak behoznia és felülteljesíteni a már említett commodityket.
Elözö bejegyzésemben leírtam hogy szerintem ez független a személyi légiközlekedéstöl, sokkal inkább az OPEC-töl várnám a megnyugtatást amitöl indulhat az irány északnak.
hellforceone 2020. 08. 09. 11:08
Előzmény: #26509  pomperj
#26511
A kédés, mi van, ha valaki nem is akarja magát beolttatni... persze tudom, rengeteg kényszerítő lehetőség van, hogy a végén a nép önként, dalolva tartsa oda a karját, de mégis.... 
mkbr220 2020. 08. 09. 11:06
Előzmény: #26508  hellforceone
#26510
Nem várnék nagyot önmagában a repülés visszaindulásától köolaj fronton, hisz a repülés nem egy nagy szelet a demand tortából. Lentre bemásoltam egy print screent a 2019 BP energy outlook-ból (neten elérhetö), amiböl látszik hogy a summa non-road (légi+vizi) egyben kb 10-15% a teljes demand-nak és ne felejtsük el, hogy az áruszállítás folyamatos így kb 5-7% demand növekedést várnék a személyi közlek (légi+vizi) újraindulása miatt. Mindenki döntse el hogy ez mennyire game changer köolaj árazása szempontjából.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200809v00s6rhwl.png
pomperj
pomperj 2020. 08. 09. 10:44
#26509
1)Nemcsak az emberek onzok, az allamok is azok.
Jatszunk el egy gondolat kiserletet.
A doktor azt mondja a vizsgalat utan, hogy ha nem eszel meg egy oran belul egy lasagne-t, meghalsz.
Mit csinalsz, mi az optimalis strategia?
.
Elrohanni a legkozelebbi etterembe, hatha nyitva van es van lasagne?
Vagy jobb otlet felhivni a lasagne hazhozszallitast azzal, hogy extra sietseggel hozzanak egyet.
Aztan rajossz, mi van ha kesnek? Vagy elteved a futar.  Es felhivsz meg kettot,  es naluk is rendelsz.
Amelyik lasagne eloszor megjon, azt megeszed, a masik kettot kidobod. 
Azzal egy pillanatig sem torodsz, hogy a 2 kidobott lasagne esetleg megmenthetett volna 2 masik eletet.
Nincs nagy kar, plane az eleted ertekehez kepest.
.
2)Alkalmazzuk ezt a vakcinara es a politikusokra.
Amennyire tudom, 7 vakcina fejlesztes van, mar Phase3 tomeges tesztelesi fazisban. 
Russia, Kina, Brit, es 4 USA kiserlet(JNJ, Novavax, PFE+BNTC, Moderna)
A vakcina eleteket ment, es aki eloszor beoltja a lakossagot, oriasi elonyre tehet szert 
a gazdasagi recovery folyamatban. Es nepszeru politikussa valik.
Az USA kormanya maris 800m dozis rendelt, szoval naluk majdnem megvan a 3 lasagne lakosonkent.
Az EU tudtommal 700m dozisnal tart. A tobbiek nem tartanak ekkora volumennel, de mindannyian elkezdtek rendelni.
Azzal egy pillanatig sem fognak torodni, hogy mi tortenhet masokkal: amikor megvan egy jo vakcina, 
azonnal export tilalmat fognak elrendelni. Amig be oltjak a teljes sajat lakossagot. 
Aztan majd megemelik az arat, es elkezdik exportalni. Erdekuknek megfelelo sorrendben.
.
3)Es mi lenne a jozan es logikus?
Eloszor az egesz vilagon beoltani a virussal foglalkozo, gyogyito  egeszsegugyi szemelyzetet.
Aztan a tobbi egeszsegugyi dolgozot. 
Utanak johetnenek a tanarok, ettermi dolgozok, bolti szemelyzetet, ugyfelszolgalatosok, 
es azutan a nyugdijasok mint legrizikosabb csoport. Aztan johet mindenki mas.
.
Szinte biztos, hogy nem igy fog tortenni. Hanem az elso eset kovetkezik be.
Az emberek-osszesseg optimalis megoldasat fel sem vetik, az onzo allami/politikai erdek megelozi.
Semmi eselyed, hogy amikor kijon  a hir, MEGVAN A VAKCINA, akkor 6-12 honapon belul megkapod.
.
4)Vannak mas korlatok is.
Eloszor is a gyarto kapacitas. Nemcsak hatoanyag dozist kell eloallitani.
Kell oldoszer, es kell sok Mrd injekcios tu. A vilag teljes 2 evnyi injekciostu kapacitasa kellene hozza,
Extran, a meglevo melle.  Kik tudnak ilyen gepsorokat gyartani?
Szoval erdemes megnezni az injecios tu gyartasra szakosodottakat is. 
Megjegyzem, APT es LAKE tovabbra is jo vetel, de kivarni a korrekciot.
.
Persze, a hozzaferesi sorban hatra kerulok kozt nemcsak Cuba, Iran, Venezuela, Kina, Russia stb van.
De mi van, ha az oroszok mar el is loptak a vakcina osszetetelt, vagy a kinaiak?
Szinte eelkerulhetetlen jopar sulyos konfliktus. A WHO volna erre hivatott, optimalizalni es egyuttmukodest szervezni. De erre eselye sincs, pedig mar 100Mrd eleg volna 1-2m elet, es 50m fertozes megmentesere, es a vilag a valsagbol igy a leggyorsabban kilabalhatna.
Vajon lesz pofajuk es pereskednek majd, vagy sokkal kemenyebben is  fenyegetodznek?
Megjelennek-e a hamis vakcinak az online shoppingban, es mennyiert?
Erdekes lesz.
hellforceone 2020. 08. 09. 05:31
Előzmény: #26506  Törölt felhasználó
#26508
Mondjuk jöhet egy vakcina hír, elfogadják a második stimulus pakkot Amerikában, amire nagyot esik a dollár? Közel-Keleten kialakul egy nagyobb feszültség, gócpont, inflációs várakozások (melyet esetleg pont az emelkedő olaj válthat ki) stb stb. Megannyi okot lehetne mondani, de persze arra az oldalra is, hogy az olaj esni fog. Egy biztos, ha még kell is egy év a normalizálódáshoz, ha előbb-utóbb a repülés újra fellendül, akkor jelentős keresletnövekedésre lehet számítani.
Cipolla22 2020. 08. 09. 00:16
Előzmény: #26494  JeGeMeLOV
#26507
Remélem hogy lejön, akkor én is vennék egy nagyobb pakkot. De jövő héten már még egy csomagot szeretnék venni 11 USD alatt. Egyszer majd felfedezik ezt a papírt, addig meg jókat lehet vele kereskedni. (Viszont a rizikót is érdemes nézni, mert HMI nem egyenlő Xiaomi. Ezt tudom itt mindenki tudja, de az újaknak fontos lehet)
Ami meglepett, hogy a termékeik mennyire robosztusak és brutál jó az arazasuk a versenytársakhoz képest. Telefonnál, robot porszívónal, okos otthon eszközökkel már az egész család átállt. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 09. 00:04
Előzmény: #26503  tom19761976
#26506
Miért gondolod/gondoljátok, hogy felfelé fog kitörni? Egyelőre 200MA alatt vagyunk, és bár az 50MA pont támasztja a legtöbb olajost (RIG-et mindenképp), kíváncsi lennék egy érvelésre a rally mellett. 
vvince
vvince 2020. 08. 08. 21:09
Előzmény: #26500  Rray
#26505
Szia Rray, az rendben van h emeljedest varunk, szezonalisan amugy is oszre szokott megindulni az olaj, meg most funda alapjan is ez tunik racionalisnak. Viszont nem mindegy hogy hol lesz meg a legjobb beszallo. Fog-e meg jobban visszakorrigalni 30-35usd kornyekere a WTI vagy a jelenlegi szinten kellene belepni... Sztem ez a kulcskerdes most. En meg varnek egy melyebb korrekciot.
hellforceone 2020. 08. 08. 21:03
Előzmény: #26499  pitcairn2
#26504
Egyébként ha Biden nyerné a választásokat, akkor lehet, hogy hamar még is lenne a "réstöltés". Elég lenne belengetni, hogy a Trump által meghozott adókönnyítések kivezetésre kerülnek. Mikor Trump nyert az s&p cca. 1800ról startolt, hamar ott is lehetnénk akár és akkor betöltődik minden rés. A választások előtt, szerintem már szeptember közepe vége felé zárni fogom az addig még nyitott pozíciókat
 Inkább kimaradni egy "öröm, bódogság" rallyból, mint valamibe nagyon beleragadni. Persze ez csak egy gondolati játék, de ki tudja...
tom19761976 2020. 08. 08. 20:13
Előzmény: #26502  yooio
#26503
Szia!Akkortájt fogy el a hely a hatalmas háromszögben ,amiben az olajosok mozognak január óta...nekem legalábbis ez tűnt fel.De lehet hogy csí!  :)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200808v00s04i3u.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200808v00s49png.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200808v00s9lmxr.jpeg
yooio 2020. 08. 08. 19:36
Előzmény: #26500  Rray
#26502
Hali, mire alapozod az olajar berobbanadat a kov 2 hetben? 
Mar julius elejen is irtad, de miert? Lesz vmi jelentes vagy barmi katalizator? Vagy ez a csí? 😀
Rray 2020. 08. 08. 17:27
#26501
Kozi, 20ai tűzijáték helyett az olaj robbanjon be, de nagyon :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek