Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2020. 07. 30. 20:01
Előzmény: #26138  JeGeMeLOV
#26140
Tisztelt KBC!
Eddig azt gondoltam, hogy nem olyan szar a rendszerük, hogy az általam bevitt megbízást csak azonnal tudják továbbküldeni az adott tözsdének. Abban a hitben ringattam magam, hogy -ahogy azt jobb helyeken szokás- ha az ő szabályaik nem teszik lehetővé, mentik, és megfelelő időben továbbítják. De kérem, ne aggódjanak,teljesen elégedetten nyugtáztam. A folyamatos és kitartó díjemeléseik és apróbetűs drágításaik miatt a TBSZ lejárta után úgysem maradok Önöknél. Köcsögök!
Üdvözlettel:
Yooio
willy_long
willy_long 2020. 07. 30. 19:57
Előzmény: #26134  mkbr220
#26139
Nagyon jókat írsz! Viszont a lítium korántsem olyan szűkös erőforrás mint amilyennek sokan gondolják. https://ipon.hu/magazin/cikk/tengervizbol-nyernek-ki-a-litiumot
Pár éven belül meg lehet a technológia amikor "szinte" korlátlanul fog rendelkezésre állni. Ekkor jöhet az az EV forradalom aminek most az előszobájában vagyunk. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 30. 19:50
Előzmény: #26116  JeGeMeLOV
#26138
Itt a válasz. Tehát nem tőlük függ... Nem találom sehol se a szabályozást, hogy mennyivel lehet eltérni az árfolyamtól...
_______
Tisztelt Jege Melov!
 
Ez egy olyan kérdés amire nincs ráhatásunk. Teljesen központilag van szabályozva, a végrehajtási politika az, ami a hivatalos általunk megjelölt forrás.
https://www.kbcequitas.hu/menu/tamogatas/tudastar/dokumentumok.html
Nem bíráljuk felül azt a kockázatkezelő, piaci szabályozást, mely a partnereink és a végrehajtási helyszínek együttes megbízáskezelő rendszere alapján történik.
Köszönjük megértését.
Üdvözlettel,
A KBC Securities ügyfélszolgálata
Rray 2020. 07. 30. 19:43
Előzmény: #26129  boxika
#26137
Sziasztok!
Az olajosok tankönyvien szűkülnek össze, aug jo lesz :)
Rray
mkbr220 2020. 07. 30. 18:38
Előzmény: #26129  boxika
#26136

Ha a márciusi kanóc csúcsokat kivetíted, akkor ez is pont ide esik, így ez is adhat némi támaszt
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=619OXY_20200730.png
kajli_man
kajli_man 2020. 07. 30. 18:35
Előzmény: #26130  Törölt felhasználó
#26135
Szerintem ez túl van gondolva. https://www.politico.com/interactives/2020/coronavirus-testing-by-state-chart-of-new-cases/ - nem annyira veszélyes ez a vírus szerintem, mint ahogyan azt az elején mondták. A megnőtt esetszám meg abból adódik, hogy SOKKAL többet tesztelnek, mint 2 hónapja. Nem gondolom, hogy hirtelen most kezdődött volna átfertőződni mindenki, egyszerűen csak most kezdjük el őket összeszámolni. Viszont a választásokig tőzsde megtartás, utána meg magára hagyás felvetésed tetszik. Bár a FED mostanában leszokott a repo ügyletekről is ahogy nézem, de ha jön a 2. stimulus check, akkor az tényleg adhat még 1 löketet a választások előszobájáig az árfolyamoknak. Érdekes ez, jó lesz majd pár év múlva visszatekinteni és megnézni, hogy az itteni ötletek mennyire valósultak meg!
mkbr220 2020. 07. 30. 18:25
Előzmény: #26091  Norbi77
#26134

Szia, érdekes amit írsz, bár én inkább a sztorit látom benne, mint a jövő előfutárát.
Néhány ok:
1) a mai világban összehasonlíthatatlanul több a jármű, mint a 20-30as években
2) litium még mindig szűkös erőforrás
3) ha cserélhetős akkus flottára lövünk akkor biztosan 'túl kell tervezni' a rendszert, azaz 'mérnöki becsléssel' 20-30%*-kal biztosan több akksit kell keringetni a rendszerben, mint amennyi jármű van összessen, ami a 2)-es pont mint, ráadásul
4) többlet hulladékot is termelnénk ezáltal
5) ha a fentiekre találna is megoldást az emberiség akkor is kellene 1 db megoldás amit mindenki használna és bár mondhatjuk, hogy a telefonok is túlestek ezen azért én még mindig nem tudom tölteni a iphone-omat a csajom samsung töltőjével :)
Ti hogyan látjátok a kérdést?
*talán még optimista is voltam
mkbr220 2020. 07. 30. 18:16
Előzmény: #26088  Tibi0002
#26133

Az érdekes, hogy a 2 nem versenyzik egymással, hanem kiegészítik egymást.
Lényegében a konténeres szállítás legnagyobb része kínából érkezik EU-ba, legnagyobb részben az ARA régióba, ahonnan (és más kikötőkből is (Koper, Trieste...stb) vasúton terítik az árut Európában, DE a vonatok logisztikai terminálokba mennek be, ahonnan kamionokkal/teherautókkal terítik az árut. Röviden tehát a konténeres vasutazással nem tud versenyezni a közút, de nem is akar.
Ahogy Keffer megírta ő és sokan mások belföldön szállítanak, megint mások EU-n belül és kívül nemzetköziznek, közös bennük, hogy egyikkel sem tud versenyezni a vasút. MIÉRT?
1) a közút háztól-házig szállítása/rugalamassága hihetetlenül felértékelődött, 2) a vasút napra (is alig) tervezhet, míg a közút órára pontosan, 3) vasúti package tracking 'béka segge alatt' a közúthoz képest, 4) a cégek (legalábbi is pre-covid) hajlandóak voltak fizetni a kiszámíthatóságért és a gyorsaságért. Nincs kétségem afelől, hogy ha visszatérünk a 'normál' kerékvágásba (úgy 2022-re saccolom) robogó autóiparral és egyebekkel, akkor a 4)-es pont újra előtérbe kerül.
Esetleg érdekesség, hogy korábban volt ún. ROLA szállítás, amikor a kamionok 'felgördültek' a vonatra, együtt utaztak vele majd a terminálokból saját lábon mentek tovább. Tehát a környezetvédők imádhatták...mégse sikerült kilobbizni és bizony, csak akkor használták a cégek, amikor akkor költség megtakarítás volt rajta amiért érdemes volt lehajolni - természetesen állami/EU támogatásokkal, végeredményben adó forintokból.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 30. 18:04
Előzmény: #26130  Törölt felhasználó
#26132
Valahol azt olvastam, hogy hiába nő a fertőzések száma, a halálozás kisebb mértékben nő. Sajnos nem mentettem le a forrást. Olvasta más is? Lehet fake news, manapság könnyen belefut az ember
Törölt felhasználó 2020. 07. 30. 18:01
#26131
Én tényleg csak gratulálni tudok a FED-nek, és azon tőkéseknek, akik ezt az orbitális társadalom és gazdaságmanipulálást létrehozták. Ez überelhetetlen.
Végül is a hatalmuk fenntartása eddig csak az USÁ-ban kb. 100.000 ember életébe került (eddig). És hol van még a vége...
De a lényeg, hogy a NASDAQ 10.000 pont felett legyen. A többi meg kit érdekel.
Törölt felhasználó 2020. 07. 30. 17:41
Előzmény: #26046  Boole
#26130
Szia,
Oktober elott en mar nem vartam nagy ontest; mert barmenyire rossz adatok jottek a hetvegi szamurajok es a legujabb zsenik akik segelybol call opciok vasarlasaval szerencse jatekot uznek; amit a FED mesterseges likviditassal meg tovabb fut....igy mar arra a kovetkeztetesre jutottam h a valasztasokig nem lesz nagyobb eses;de Oktobertol gondoltam akkor jol megontik a piacokat majd Decembertol szettepik a rv-ket.
Az azert eleg erdekes hogy nem csak a munkanelkuliseg adatok tobb eves evtizedes melypontokat dontogettek, majd most kiderult h az amcsi gazdasagi teljesitmeny tobb mint 30% csokkent...mikozben a nasdaq uj csucsra ment es az S&P500 is mar majdnem megkozelitette a korabbi csucsat.
Mint korabban irtam a spanish flu peldajannal maradva a 2. ill. 3. hullam tobbszorosen rosszabb volt mint az elso...az eszaki felteken a nyar kozepen jarnak...de a deli felteken egyre komolyabbak a gondok.
Arrol is irtam nehany hete hogy a fertozesek szama naprol napra novekszik.
Amig az elso 300ezer fertozottre majdnem 4-5honap alatt kerult sor, most mar majdnem napi 300ezer fertozott van...
Ha pedig igy haladunk tovabb, nehany het; 1-3honap es a napi 1 millio fertozes lesz...amibol sajnos az kovetkezik hogy december-februar koze akar napi 10millio fertozes is elofordulhat, ha nem zarjak le meg szigorubban az orszagok az embereket.
Arrol nem beszelve, hogy egyre nehezebb lesz az embereket ravenni arra hogy otthon maradjanak.
Johet mindenki azzal h jo nehany vakcinat mar tesztelnek, de ha meg is lesz a vakcina az iden; ki melyik ceg kepes arra hogy mondjuk 1 ev alatt legyartsak 7-7,5milliard embernek?
Melyik ceg ill. cegek kepesek havi tobb mint 600millio vakcinat legyartani....mar nehany millio esetleg 10 millio vakcina legyartasa is komolyabb nehezsegekbe utkozik.
Mi lesz a husuzemekkel egyre tobb orszagban derul ki hogy ezeken a helyeken kulonosen nagy a fertozes veszely...hus ara valoszinuleg novekedni fog legalabbis a boltokban, mint ahogy jo sok termek ara mert egyre tobb helyen fog gondot okozni h a beszallitok nem kepesek leszallitani az adott arut.
Nagyon szeretnem ha tevednek es valami "csoda" folytan ez az egesz COVID-19 dolog megoldodna; de ha ennek a dolognak a fele igaz akkor a piac,FED, emberek nagyon rosszul merik fel a kovetkezo 6-18 honapot; aminek komoly penzugyi kovetkezmenyei lehetnek mindenki szamara. 
boxika 2020. 07. 30. 17:39
Előzmény: #26124  Boole
#26129
pomperj
pomperj 2020. 07. 30. 17:31
#26128
SPY daytrade
Keszen van 3 fokozatban i-ii hullamok sorozata, 
es egyelore az ED alakzat kezdete az elso target
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200730v00sdunze.jpeg
lngnl 2020. 07. 30. 17:14
Előzmény: #26119  lngnl
#26127
Na meg jo hogy leirtam ezt ma, ki is verodott a stop. Remelem mostmar akkor esik egy rendeset.
kozi723
kozi723 2020. 07. 30. 17:03
Előzmény: #26124  Boole
#26126
OXY a marciusi alj ota kialakult emelkedo trendre erkezik 15,5 korul. Kivancsi vagyok ott mi tortenik, de ezt nagyon jo most outsider-kent szemlelni. Ami meg nagyon erdekes lesz, hogy erre a borzaszto jelentesre RDSa behullik e 29 ala. Ha igen, akkor 27,20-nal toltheti naposon a rest. Nem bannam, ott vennek belole. A jelentes ellenere tovabbra is talan Shell a legbiztonsagosabb az olaj mufajban. 
pitcairn2 2020. 07. 30. 16:50
Előzmény: #26120  JeGeMeLOV
#26125
Szürreális muppet show:)
Boole 2020. 07. 30. 16:48
Előzmény: #26123  mr_bob
#26124
Jó lenne látni, hogy a piac mit akar. Én kiugrottam az oxy-ból és a gázprom egyik jó adagból is. Lehet, hogy az üzemanyagok területén éraváltás gyorsabb lesz, mint gondoltam.
mr_bob
mr_bob 2020. 07. 30. 16:04
Előzmény: #26118  Boole
#26123
Olajosokkal még várnál? Én az OXY-nál várok egy 15.5-ös belépőt, de lehet hogy még türelmesebbnek kéne lennem? :)
Boole 2020. 07. 30. 15:57
Előzmény: #26118  Boole
#26122
EVFM-nek időben most kellene elkezdenie az emelkedő pályát. Közben meg lehet, hogy a piac beesik.
Bubu84
Bubu84 2020. 07. 30. 15:06
Előzmény: #26120  JeGeMeLOV
#26121
a tavasszal ezek longos hirek voltak. emelkedni kellene. a DAX szépen esik de az amcsiknél remélem nem lesz 1%-nál nagyobb esés.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek