Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2020. 07. 06. 08:17
#25319
1)Bizonyara sokan nezik, hogy micsoda hatalmas momentumos rally indult Kinaban, 3 napja.
Nos, az utolso SSEC Weekly chart igy nezett ki
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200612v00s6fes2.jpeg
,
Ugy tunik, tenyleg megindult fel, a 4500 szint iranyaba.
A napos charton eddig egy ABCDE alakzatnak neztem, de alaposan kitort abbol az alakzatbol,
mar a megelozo eses   (b of Y) csucsa, sot (a) folott van, tehat tiszta kitoresnek nezem, 
Leading DIagonal lett belole,  es szerintem abszolut pozitivnak latszik minden idotavon
Az aktualis havi es napos chart:,
http://keptarhely.eu/images/2020/07/06/v00/20200706v00s6lm7c.jpeg
,
Es lehet, hogy az az oriasi 13 eves haromszog keszen is van a (C) pontnal, 
szoval hosszutavu, SZEKULARIS, akar 10-20 evig tarto BULL PIAC is elindulhatott Kinaban.
,
2)Termeszetesen elso korben a china Bluechips jon szoba,ezek kozul CHL, CHU , CHA, LFC, PTR, SNP.
.
A masodik korben a China Healthcare Index, ami maris oriasit ment, egy pandemic utan tartani fog,
es a Consumer Index ETF, (CHIQ)
.
Harmadik korben johet a China Hightech oriasok (BABA BIDU, stb)   azok is mind rallyban vannak, 
nekem OneConnect Financial technology (OCFT) tetszik leginkabb most
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200706v00sjxj3l.jpeg
0     1
pomperj 2020. 07. 06. 07:46
Törölt hozzászólás
#25318
pomperj 2020. 07. 06. 07:44
Törölt hozzászólás
#25317
Jagd 2020. 07. 05. 23:10
Előzmény: #25315  Rray
#25316
Szia!
Nem régen felmondott egy ismerősöm az egyik fiókban .
Mikor kérdeztem meglepődve miért tette.
Azzal érvelt ez nem neki való feladat.
Neki ehhez nincs gyomra.
Az ügyfeleket rábeszélni erre a sok banki /termékre/.
Nem is kerültem közelebb az utódjához.
Néha egy- két kivonatot lekérek .De tanácsot soha
Persze biztos vannak becsületes és jó képességű szakemberek .
De nekem még nem sikerült összefutnom eggyel sem.
Rray 2020. 07. 05. 22:32
Előzmény: #25314  Jagd
#25315
Szia!
Nem értem mi a baj a bankosokkal, én már 16 éve csinálom és elégedett Velem az ügyfeleim.. :) 
Rray
Jagd 2020. 07. 05. 22:06
Előzmény: #25313  Rray
#25314
Szia!Rray
Köszi gyors válaszodat!
Nekem is a treasuryvel van egyedi keretszerződésem.
Nagyapám azt mondta. Ha egy bankossal kezet fogok utána számoljam meg az ujjaimat.
Igy indulva nehéz egy brókertől tanácsot kérni.
Csak mostanába  Bét-en nehéz hasznot húzni .
Ezért gondoltam külföldi papírokkal itt lenne az ideje kereskedni.
Köszi mégegyszer!
Rray 2020. 07. 05. 21:40
Előzmény: #25312  Jagd
#25313
Szia!
Az jó kérdés nem használom... Nekem a treasuryvel van egyedi keretszerződésem, ők bármilyen papírt meg tudnak venni... Nem olcsó de bármi van még olyan is amihez bróker cég nem fér hozzá... 
Rray
Jagd 2020. 07. 05. 21:37
Előzmény: #25311  Rray
#25312
Szia! Rray
Otp direkten keresztűl milyen olajos céget lehet venni .Természetesen a molt kivéve.
Köszi előre is!
Rray 2020. 07. 05. 19:17
Előzmény: #25308  pomperj
#25311
Szia János!
Szép, korrekt elemzés... a hosszu olajos pakkom apr 12 en vettem mélypont korul akkor azt tartom...
A rövidet viszont szerinted érdemes eladni és majd a korrekció után visszavenni??? Augisztusban szàmítok egy olaj rallyra, addig júliusban szerinted letudjuk a korrekciót???
Köszönöm,
Rray
Nutika
Nutika 2020. 07. 05. 19:11
Előzmény: #25308  pomperj
#25310
Szia pomperj!
Elnézést kérek a wc papír offért, lennél szíves ránézni Delta, Ehep, Nutex, hogy Elliot szerint mit mutatnak? Elemezhetőek e? Nem szükséges részletes elemzés, csak egy laza rajzolt chart, ha van kedved/időd. Köszönöm szépen!
Boole 2020. 07. 05. 19:08
Előzmény: #25308  pomperj
#25309
Nagyon sok a melóm, a tőzsdével is alig tudok foglalkozni. Szerintem nincs olyan nagy eltérés a várakozásaink között, talán annyiban, hogy az olajos, gázos cégek az eredmények területén még néhány hónapig (1-2 negyedévig) elmaradhatnak. Az olajban én is várok egy korrekciót, utána viszont hosszúra jó vétel lehet. Gáz érdekes, mert ahogy megfigyeltem, az esést mindig egy nagy le körrel, olyan nyújtott kiflivel fejezi be, ami most egy kicsit elmaradt. Viszont az eleve gázkitermelők 1,6 alatt mind veszteséget termelnek. Ha egy fél év múlva a gázkészletekben egy nagyobb csökkenés alakulna ki, akkor van esély egy nagy rallyra. Az aranybányászokban is vártam egy korrekciót, de egyelőre ez elmaradt.
pomperj
pomperj 2020. 07. 05. 16:39
Előzmény: #25275  Boole
#25308
Erdekes, hogy az Olajosokban maskeppen latjuk a piacot
,
Biztosra veszem, hogy az Apr1-i extrem melypont, ami  WTI cash-ben 6.55 USD alj volt,
Futuresben pedih -42 USD, nos, az szignifikans fordulat.  
Az egy 13 eves   nagy BEAR ciklus legvege volt, (talan supercycle vege?)  a  wave((2)) szamozassal, 
es azota az Olajban BULL piac van.
Megpedig  supercycle wave(III))), ami sokkal feljebbre megy mint az eddig 150 USD csucs (!!)
Igy nez ki az utolso 160 ev Olajban
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200705v00sojvah.jpeg
,
A)DE meg akkor is, ha tevedek, es ez a hatalmas eses 150---6.55 kozott csak az (a) hullama  volt egy 
sokkal hosszabb BEAR piacnak, (ami az elkepzelheto legrosszabb eset)
nos, meg akkor is,  egy sokeves (b) hullamos emelkedes elejeben vagyunk.
.
B)De valoszinubbnek tartom azt a jobbik esetet, hogy a long-term charton ez a BULL wave((3)) supercycle,
 es el is indult felele. Mert joval az elozo, 1989 alj ala esett, es ilyesmit wave(2) hullamok szoktak csinalni.
.
2)De vegyuk a rosszabbik esetet, (b) hullam van felfele.
Tul korai 2 honapnyi emelkees  utan megjosolni, hogy egy sokeves emelkedo (b) hullam milyen lesz.
Annyit megis lehet megkockaztatni, hogy ez a (b) hullam visszakorrigal 90-110% korul, 
ahogy szokott a commodity mufajban a (b) hullam,
es hogy szerkezete egy zigzag  alakzat lehet, tehat (b)=a-b-c, 
es ebben most az (1 of a) csucs korul  jarhatunk,  amikor az arfolyam 40 korul van. 
Majdnem attorte a hosszutavu trendvonalat is alulrol,
de meg egyelore a 42.36, a kritikus wave(1) szint alatt van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200608v00s5w2oj.jpeg
.
3)Ha a napos chart szinten nezem, akkor ittlehet az elso 5 subhullamos emelkedes vege,  
es mostanaban egy kisebb wave(2) korrekcio kezdodik.
Talan lemehet 35-31 szintig a korrekcio, melyebbre nem varom.
Es utana? egy  igen szep wave(3 of a) hullam indulhat, ami akar a 100-as szintet is megkozeliti.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200705v00sjqhoz.jpeg
.
Summary? Kimondottan bull allasponton vagyok Apr1 ota, 
es a kovetkezo evekben sokkal magasabb Olaj arakat varok.
.  
4)A NatGaz charton is egyre erosebb a gyanu, hogy ott is megvan a fordulat.
Meg nem negalta semmi azt a varakozast, hogy 1.00 kornyekeig is leeshet. 
De mar kevesbe valoszinu, foleg az utolos het rallyja utan.
Most mar ezt a szamozast tartom valoszinubbnek,
es  ha 1.89 swing csucs fole tudna kitorni, az tori az ED alakzatot, es megerositi ezt a varakozast.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200705v00s8tt4m.jpeg
yooio 2020. 07. 05. 15:19
#25307
Amugy ez hogy hany dolláron vette ő meg mennyit érhet ez csalóka. Tevaról azt kell tudni, hogy még 4-5 évig adósságrendezés lesz, konkrétan amit megtermelnek megy adósságcsökkentésre. Majdnem beleszaladtak egy adósságspirálba, és még most is kockázat(mondjuk a FED likviditás miatt kicsi) az adósság átstruktúrálása, görgetése, mert a lejáróakat rendezni nem tudnák cassh flowból.
Ezenkívül itt van az opioid crisis USA-ban, hogy ewgy csomó addiktiv fájdalomcsillapitőt irtak fel az embereknek, és sok ember meghalt az orvosok mert irták mint as cukorkát. Az államok beperelték a generikus gyartókat meg a patikákat mindenkit, hogy nem figyelmeztették ennek veszélyeire az embereket, úgyhogy ez lóg a levegőben. Valszeg corona miatt nem akarják az egesz szektort bedönteni, csak egy birkanyírás lett volna, úgyhogy talan ez megoldódik, meglátjuk. Egyelőre ez még tényező, és lefele mutató kockázat. (legrosszabb scenarioban a teva 4 mrd usd-re birsaágolják, Usa-ban meg precedensjog van, úgyhogy ha vmelyik bíróság dönt, eléggé felgyorsulhatnak az események)  
Tibi0002 2020. 07. 05. 11:16
Előzmény: #25305  lngnl
#25306
19 dolcsiért is vette a Tevát. 15 körül indult a vétel.
https://www.gurufocus.com/guru/warren+buffett/stock-picks
lngnl 2020. 07. 05. 10:53
Előzmény: #25302  pomperj
#25305
TEVA hoz meg annyit, mert nekem regebben volt. Hogy a Buffet is benne van a cegben azt hiszem 5% ban, ha azota nem valtozott, es szerintem az o atlag ara magasabban van. 
pomperj
pomperj 2020. 07. 05. 06:36
Előzmény: #25303  Törölt felhasználó
#25304
Nem ertek a gyogyszergyartashoz, plane nem a biotech cegekhez Mindossze arrol van szo, hogy egy ujabb tozsei bear idoszakra esetere keresek olyan biztonsagos cegeket, amik stabilabbak az SP500 atlaganal, es ha megse lenne nagy deringolad, akkor viszont eleg jol teljesitehetnek.
Törölt felhasználó 2020. 07. 04. 12:53
Előzmény: #25302  pomperj
#25303
iBio Pharmáról mi a véleményed? Chart alapján lehetne benne szép rally akár. 
pomperj
pomperj 2020. 07. 04. 11:53
Előzmény: #25299  davidmate85
#25302
1)ABBV, Abbvie
Eppen befejezte a 63Mrd akviziciot az Allergan-al, es igy a sajat fo gyogyszere, a HUMIRA (fajdalom es gylladascsokkento) 20Mrd arbevetele melle, ami mostanaban a gyogyszer-vilagsiker es az arbeveteluk 60% resze, 
nos, megszerezte a Botox uzletagat is, az is 20Mrd koruli arbeveteles uzlet.
.
Persze, ha az osszesen 67Mrd adossagot is beszamoljuk, akkor ettol a ceg Bookvalue  zerora zuhant le, viszont a tavalyi EPS=8.90 USD profit utan 2020ra EPS=10.30 szintre emelkedik, jovore meg EPS=12 is lehet, es a mai 99 USD arfolyamnal  PE=10, szoval nagyon kedvezo a szektorbeli PE=20 atlaghoz kepest.
.
Es szerintem a business stabil, a reumasok, a Parkinson es  a nok botoxozasa tuti uzlet, 
az arbevetel 33Mrd-rol 2 ev alatt 52-55Mrd-ra fog noni, amin van 33% net profitmargin, 
ebbol telik evi 6-8Mrd adossag torlesztesre, es melle biztosnak latszik a negyedevente 1.18 USD osztalek is, ami osszesen igy 4.72 USD/ev, szoval 5% koruli.Plusz van az egyesult cegben 120 gyogyszer kiserleti fazisban, azokbol is lehet valami sikeres.
A chart meredeken megy fel, a 120 szint elerese valoszinu meg iden  (ha SPY nem dol be nagyon).
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200704v00s8f5oa.jpeg
.
2)TEVA,  Foleg generic gyogyszereket gyart, sokfelet. 
Arfolyama 2016 csucsa ota esik, a profit is megfelezodott, 
EPS iden 2.40 USD,  de az arfolyama betyar nagyot zuhant,  1/6-ra esett, es most 11.30   
(mar igy is emelkedett 6.0-rol)
szoval ettol most a PE=5.5 es hozza a Bookvalue 14, szoval szinte viccesen olcso.
.
Miert? Adossaga a problemas,  hatareset, van osszesen 26Mrd, 
ami a 17Mrd koruli arbevetelhez kepest eleg sok. 
De TEVA net profimargin 17%, szoval evente van 2.8Mrd koruli profit, ami eleg kellene legyen, ha az utemezest jol csinaljak hozza, mert az adossag  felenek a kifizetese utan mar kint vannak a bajokbol.
A masik baj, hogy vannak a hatterben perek is, azokat egyelore jegeltek, de nincs vege.
Szoval rizikosabb mint ABBV, viszont nagyobb is a potencial benne, 2 ev alatt 20-30 savba emelkedhet.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200704v00sn8m83.jpeg
3)Gilead, GILD
Atnezve a Remedisvir probalkozasokat es a COVID gyogyszer jelenteseket, elmuloban a pozitiv varakozasom.
Igazabol szerte a vilagon, foleg Japan Korea  probalkoztak, es nincs eredmeny, ez a virus trukkosebb annal.
Raadasul olyan hirek vannak, hogy egyesulni akarnak AstraZeneca-val,  ebben meg ujabb rizikok vannak,
mert Astra  COVID gyogyszer kiserletei sem sikeresek.
Pillanatnyilag a Regeneron koktelja latszik a legjobb eddigi probalkozasnak a COVID-ra.
dt7
dt7 2020. 07. 04. 11:05
Előzmény: #25300  szarvasvadasz
#25301
Amíg az I betűs államnak minden  kívánságát továbbra is teljesíti,addig mindent visz mint a royal flush.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek