Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dt7
dt7 2020. 06. 06. 16:58
Előzmény: #23977  JeGeMeLOV
#23980
Nehéz tanácsot adni mert mindenkinek helyzete más.Ha jól diverzifikáltál akkor ne nézd a dollárt mert ha van  pl ingatlan vagy arany befektetés akkor ott kemény + vagy még most is.Én pl amikor elkezdődött a nagy átverés és szar volt az olaj vettem norvég koronát ami azóta igencsak hasít.Tehát nyugi ingatlant,dollárt még nem sepregettek az utcán.
pomperj
pomperj 2020. 06. 06. 16:56
Előzmény: #23978  dt7
#23979
Igen, USD erosodest varok 
(a Dollar-hitel mennyiseg tovabb no, vissza kell fizetni, es ahhoz dollárt kell venni sok-sok even at),
de az AUD es CAD (mint a 2 nyersanyag-orszagi deviza) erosodhet az USD elleneben.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200606v01sxafh.jpeg
dt7
dt7 2020. 06. 06. 16:42
Előzmény: #23969  pomperj
#23978
Akkor mostanában újra brutál dollár erőnek kéne jönni,legyen igazad.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 06. 16:24
Előzmény: #23976  Törölt felhasználó
#23977
Eurót es jent is ingyen nyomják. Mibe tegyem? 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 16:23
Előzmény: #23970  JeGeMeLOV
#23976
Masszív bearben van az USD/HUF április közepe óta. Risk-on kezd kialakulni a világban mivel a FED kézzel lábbal gyengíti a dollárt. Sokk esetén beerősödött eléggé a $ (ahogy mindig), de - hosszabb távon- egy nullában tartott amerikai kamatkörnyezetben miért pisilsz széllel szemben hogy a dollár erősödésére fogadsz, amikor hígítják ezerrel és mindenki igyekszik azt elkölteni? Ami pénz átáramlott US.Gov.Bondba (pl.: TY), az most megy vissza szépen oda ahonnan kimenekült, mert ez a cél: Költés, beruházás, fogyasztás. Én is szabadulok  a dollár eszközeimtől, ahogy kiderült hogy nem lettek vírusosak a termelő eszközök és a mezőgazdasági gépek és nem hal ki az emberiség. Ne fektess hosszú távon olyanba amit ingyen osztogatnak az utcán!
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 15:30
Előzmény: #23974  terelemel
#23975
U.S Rigs.: 284 ráadásul. (HP, TOTF-et tartom).
terelemel 2020. 06. 06. 15:08
Előzmény: #23964  terelemel
#23974

Na, ha már eladtam Rds-t, akkor:
    - -  
OPEC and its allies, a group known as OPEC+, will "most likely" agree on a one-month extension of oil output cuts, an OPEC delegate told Reuters on Saturday.  The delegate said, on condition of anonymity, "It is most likely that the meeting today will result in an extension of the agreement for one month only. This is the general trend within OPEC+."
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 14:48
Előzmény: #23970  JeGeMeLOV
#23973
Na meg ez is: a dollárindex (D(x)) is ilyen magas, jó lenne ha a FED egy kicsit csipkedhetné egy kis nyomdával magát és nem ölné meg az exportot az erős dollárral, kéne picit gyengíteni 75-90 közé. Reméljük hamarosan nyomtat végre a FED, mert az erős deviza megöli az amerikai gazdaságot, ezt tanította a professzorom. Ha a D(x) gyengül, GSG index és minden ami áru, két kézzel kell majd venni: arany, bauxit,érc,termény, de amíg ilyen erős...ááááá. Talán akkor a tőzsdék is magukhoz térhetnének, nem csak a Tech.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 14:47
Előzmény: #23968  JockeyEwing
#23972
Köszi, jó áttekintések.
Egy dolgot fűzök hozzá: az eszközár buborék nemcsak azért baj, mert általában előbb-utóbb ki szokott durranni, hanem még legalább két okból:
1, Mint minden infláció, ez is nagyon durván átrendezte (és átrendezi) a vagyoni helyzetet, és ezt leginkább véletlen (szerencse) alapon teszi. Vegyük például azt, hogy egy 25 éves házaspár 2012-ben mennyiért tudott ingatlanhoz jutni, és ma mennyiért tud egy 25 éves házaspár ugyanazon a helyen hozzájutni a lakhelyhez? Ne is pénzben, hanem ledolgozott munkaórában számoljunk... Mi ez, ha nem szerencse? (most a CSOK-ot ne számoljuk...)
2, Valójában a eszközárak inflációja öngerjesztő (és ez az igazán veszélyes, az előbbi "csak" méltánytalan és hosszútávon káros): ugyanis mivel mindenki látja, hogy ha részvénybe, ingatlanba fektetsz, csak nyerhetsz, az emberek ezt meg is teszik. Visszafogják fogyasztásukat, csak most nem betétbe és kötvénybe teszik a pénzüket, hanem részvényben. Vagyis kialakult egy újabb kamatláb (ami valójában a részvények hozama), ami sokkal magasabb a hitel, vagy betéti kamatlábaknál. Ez egy "árnyékkamatláb", ami sokkal magasabb, mint a hivatalos (ugye, hogy helyrebillenti a piac az egyensúlytalanságot?). És ez az árnyékkamatláb elszívja a pénzt a fogyasztás elől, és becsatornázza a lóvét a tőzsdére és ingatlanba. Nem lehet, hogy ez oka is volt az alacsony CPI-nek, illetve ezért kénytelen a FED naponta egyre nagyobb mértékben önteni a pénzt, mert nem jön a reálgazdasági hatás? 
Ez az egész akkor lesz igazán veszélyes, amikor a népek rohannak és CSOK-ból, hitelből, befektetési hitelből is vásárolnak részvényt, mert a hivatalos kamatnál magasabb hozamot lehet elérni. Nem lehet, hogy az utóbbi hónapokban megnövekedett kisbefektetői aktivitás pont ezt jelzi? 
Szerintem nem vagyok egyedül, akit barátai megkerestek az elmúlt pár hónapban, hogy nekikezdenének a tőzsdézésnek, és tippet kérjenek. 
És ugye tudjuk, hogy amikor az eszközárak esni kezdenek, és mögöttük hitelek voltak, akkor kezdődnek a problémák...
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 14:41
Előzmény: #23968  JockeyEwing
#23971
Kukkants rá a GSG commodity indexre? Ott is buborék van? Nem hittem volna 2016 alá eshetünk. Paff, alatta vagyunk, nem épp inflatórikus eddig még a környezet. Amíg a GSG-t nem látom 30 felett, akkor kb. látható, hogy a FED által figyelt -és commoditykre épített- inflációs ráta miatt mennyi pénz jöhet még a piacra. Kőkemény defláció van és tőzsdei depresszió (GSG,OSX,BDRY csak pár reprezentatívabb index) van immár 5 éve. Persze hogy elcsalják az inflát. ÉS? Adósságot el kell inflálni pláne ha az a FED RT. pénzében áll annak jó része, ne viccelj, minden vállalat így csinálná. Árupiac mélyben tartásával, amiben amúgy rendesen van túlkínálat is egyébként alacsony is marad. A benzinkutas hosszu sorok sem jöttek be, meg az élelmiszerhiány sem COVID alatt, amikre sokan megesküdtek. Magas árazás van nominálisan tőzsdéknél, de a kamatszinthez és a devalválódó pénzhez a mélyben hempergő commodityk tükrében ez nem buborék vagy infláció, csak egy magas nominális szám. Ha a kamatráta 5% lenne az USA-ban, GSG 40, Olaj 70$, elgondolkodnék. Relatívan kell figyelni ezeket. Különben érnek meglepetések ;-) Lassan Szarvasvadasz célértéke is valid lesz SnP-re.;-)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 06. 14:06
Előzmény: #23969  pomperj
#23970
Pomperj, jól értem, hogy a dollár index erősödését várod? Ezzel együtt az USD/HUF is fordul? Már a februári dollár vételeimmel is bukóban vagyok, 308 Ft/$ volt a váltási árfolyamom.
__
__
APT-hez hír: ha most nem lenne belőle, hétfőn pánikból venném. Kedden közgyűlés. Van, aki szerint érdemes leátlagolni még holnap?
..
https://www.theguardian.com/world/2020/jun/05/who-changes-advice-medical-grade-masks-over-60s
..
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200606/valtoztatott-a-who-most-mar-a-szajmaszk-tomeges-viseleset-javasolja-435798
pomperj
pomperj 2020. 06. 06. 14:02
Előzmény: #23784  pomperj
#23969
Az #elozmeny-re visszahivatkozom, mert 2 nap alatt elkepeszto erdekesen alakultak a dolgok.
.
1)A Bond piac supportjanak 177 szintrol valo szakadasa utan 
gyorsulo esésre szamitottam.  Nos, megvalosult, es igy nez ki most:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200606v00son8la.jpeg
.
Az erdekes az, hogy nemcsak az US, hanem a Nemet kamat is megindult fel, 
sot, hasonlóan nez ki mindenütt.
.
2)Ugy tunt, a Gold keszen all hogy elesen meginduljon lefele, 
es lam, penteken mar megvalósultnak nezheto, sot vele a SI futures is megy  lefele.
Egyelore nem mernem a SILVER 15min chart alapjan se korrekciósnak se impulzívnak nezni, 
de jovo heten ez is kiderul.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200606v01s1bvgu.jpeg
.
3)Az EUR árfolyamnak vart erosodese is megvalosult pentekre.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200606v01snz1ly.jpeg
.
4)Viszont agy pofara eses lett az SPYban, ahol a charton  csucs kornyeki allapot latszott,
 es az NDX varakozasban egy kimondottan szabalyos ED alakzat formalodott.
Ezek tokeletesen negalodtak. Az  SPY alaposan orrbavagta ezt a varakozast. Oriasi rally lett.
 Hacsak?
Igen,  a  technikai kep a hatalmas longra spekulálást mutat, 
es akkora a bull hangulat is,  sot nagyobb (!)   mint a Februari csucson. De ez contrary signal most?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200606v01szl2wt.jpeg
.
A NASDAQ Ending Diagonal is overthrow-ban van, vagy negalodott es az ALT eset  ervenyes ?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200606v01suox70.jpeg
JockeyEwing 2020. 06. 06. 12:04
Előzmény: #23961  Boole
#23968

Egyébként sztem baromira nem igaz, hogy a jegybanki lazításnak nincs komoly inflációs hatása, akit érdekel a téma pár érdekes cikk (angolul):
1. Az eszközárakban már rég megjelent a brutális inflációs hatása:
https://realinvestmentadvice.com/where-is-inflation-hiding-in-asset-prices/
2. Emellett fogyasztói infláció mérését rendesen elcsalják:
https://thinkmarkets.wordpress.com/2017/08/30/inflation-is-not-measured-correctly/
3. Ha kiderülne az infláció valódi mértéke, akkor annak nyilván elég durva hatása lenne:
https://www.businessinsider.com/if-people-knew-the-actual-inflation-rate-it-would-crash-the-economy-2016-8
Számomra nagyon úgy tűnik hogy rekord méretű buborék van jelenleg a tőzsdén, fűtve az első cikk által is leírt FED által okozott eszközár inflációtól ill. az elvakult befektetői optimizmustól. Nekem erről az egészről az a kép jut eszembe amikor a kutya üldögél az égő házban és azt mondja "This is fine" :)
Persze nem akarok negatívkodni és bárkit is lebeszélni a tőzsdézésről hiszen a fene tudja mi lesz ennek az egésznek a végkimenetele. Jelenleg egy óriási pénzügyi labor kísérletnek lehetünk tanui és részesei, de "I have a bad feeling about this" 
Placi82 2020. 06. 06. 11:57
#23967
Bár ha valaki megmagyarazna nekem, hogy a bitcoin és társai amiből van  még vagy 2000 altcoin, mi a francert száguldott fel, csak azért mert véges a mennyisége és banyaszni kell. Akkor ez az aranyra sokkal igazabb, és az nem ment fel a 100 szorosra :) 
Placi82 2020. 06. 06. 11:51
Előzmény: #23963  terelemel
#23966
Ugyanez a Kraken tőzsdén vettem ethereumot kis tetel, pikk pakk meduplazodott, eladtam, na azóta az 100 szereset éri kb.😀 
Boole 2020. 06. 06. 11:05
Előzmény: #23964  terelemel
#23965
Azt mindenkinek tisztáznia kell, hogy kereskedő vagy befektető kíván lenni. DT, swing, vagy pozíciót kereskedik. A kereskedő vérem engem is hajt, nehéz átállni hosszú befektetőre. Sikeres vagyok rövid kereskedőként, de nincs rá időm. A hosszúra meg az agyam nem áll még rá teljesen, de alakul.
terelemel 2020. 06. 06. 10:50
Előzmény: #23963  terelemel
#23964

Ja, most csütörtökön kiszalltam rds-bol, ne legyünk mohok, par nap alatt szép nyereség. Aztán jött a péntek...
A legfontosabb szabály amit tanultam, azaz tanulnom kéne : türelem. De újra es újra nem hallgatok rá...
terelemel 2020. 06. 06. 10:46
Előzmény: #23952  Törölt felhasználó
#23963

Iden olyan mínusz 15k euró a realizált egyenlegem, pontosan azon a pénteken shortoltam a pánikot amikor a hétvégén bejelentette a fed hogy whatever it takes, es onnan indult minden felfelé.
Több volt a buko, azota szedtem vissza, de vaskos a mínusz.
Ha semmit sem csinálok, vaskos pluszban lennék, ki sem számolom.
Régi sztorik, volt 50K usd-ert amd tavaly ev elején 18 - ert, eladtam 20, most 3x annyi.
Előtte nvidia 50K szintén, 27usd, eladtam 30 körül, most 350 többet ér.
Kb 10 éve btc-t akartam venni, 1-2 ezer eur belerakok, új dolog, jó lesz, nem emlékszek de valami 1 eur körül volt(?) talán 1btc. Akkor volt h valaki pizzát vett belőle, azok az idők .
De akkor nem online ment, hanem személyesen kellett volna valakihez menni, ahol odaadom a KP - t, leveszi részét, es ott helyben "utalja" nekem. Lusta voltam, esett eső, úgyis pénzkidobas, nem mentem.
Lehet számolni mennyi lenne....
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 10:38
Előzmény: #23961  Boole
#23962
én úgy tudom: elsőre 10-20 000 mrd-ot céloznak meg szumma, de ugye hivatalosan is ki lett már mondva hogy nem lesz plafon a fed mérlegnek. Junk bond, share mindent IS vehet. Ami még meglepi, már nem csak közvetve veheti ker.bankoktól hanem nyílt piacon (ami tilos lenne). A mostani QE, kamatszintek függvényében minden értékelést át kell árazni a cégekre is (pénz devalválódás okán)!
Boole 2020. 06. 06. 10:26
Előzmény: #23960  kozi723
#23961
A Fed 106,25 mrd USD-t nyomott. Úgy hallottam, hogy a mostani rekord mérleg-főösszeget 7000 mrd-ról fel akarják vinni 10-12000 mrd USD-ig. Az USD erősen gyengülni fog, az arany meg 2500-3000 USD-ig el fog menni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek