Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 15:48
Előzmény: #23657  Törölt felhasználó
#23660
Én úgy tudtam az IFRS is bekeren tartja nyilván alapból az ingatlanokat, csak ha SZIT-té válik, azután "kell" piaci értéken nyilvántartani őket, legalább is a mérlegben így láttam megjegyzésként, és ez az ugrás látszik is a konszolidaltakban az eszközértékeknél:
GSPark 2017: 32,2 MRD, 2018 (SZIT): 80,9 MRD
BIF: 36,2 MRD>>53,4 MRD
Hozzáteszem a beker. értéken nyilvántartás nekem is szimpatikusabb. 
App-SZIT valóban csak terv, igazad van.
SPG: Adósságszolgálatban engem az aggaszt, hogy a  bevétel jó része (ami csökkenhet idén-jövőre nagy eséllyel) az az adósságszolgálatra mehet el, így az adózott eredmény pozitivitása is megkérdőjelezhető, pláne ha az online vásárlás nagyobb teret hódít és csak nem is összeomlásra gondolok, csak átlagosan 15-30%-os visszaesést. Én nem mondanék semmit a jövőre nézve, de amit biztosra lehet tudni ilyenkor, hogy a bevétel bármi lehet az előző évekhez képest, de inkább érdemesebb rosszabb elkövetkező évekre számítani, azonban az adósságot fixen ki kell csengetni (max ha adósságátstruktúrálás van változhat ez), ez nem épp a pozitív vaskos EPS-ek felé hajlik. Nálam, ettől persze bármekkora lehet az árfolyam, csak ez mind a margin a csökkenés felé tendál. Tehát hogy ha nem esik tovább a részvény az érthető, de azt sem látom miért emelkedne tovább értékeltség alapon, persze ettől többszörözhet is, nem erről van szó, de én nem ülnék bele vaskos tőkével, ahol ekkora az adósság. Azonban ízlések és pofonok, igaz. A Forward becslésekkel is egyetértünk (Churchill és a statisztika városi legenda amúgy), igazából egy gyors idei saccra gondoltam, hogy azért lehessen projektálni kb. 
Én NNN, UBA-val kacérkodom. Mi a véleményed róluk? Kellemesebb az adósságkitettségük.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 15:32
Előzmény: #23658  Törölt felhasználó
#23659
"Léteik"létezik akart lenni
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 15:30
#23658
Annak érdekében, hogy a szakmaiságokon túl pimaszkodjak is, elmesélem az egyik kedvenc szakállas viccemet, ami a topik címe alapján leginkább ide illik a fórumon:
Zsiday Viktor /Viktor nagy valószínűséggel ismeri ezt a viccet, és talán nem veszi rossz néven, hogy az eredeti amerikai szereplőt lecserélem rá, annak érdekében, hogy magyar környezetbe helyezzem a történetet. Meg hát aki P.B.-t fordít, rossz ember nem lehet:)/, a Húsvéti Nyuszi, Szupermen és a Sikeres Financial Forecaster egy négyzetalapú terem 1-1 sarkában foglalnak helyet. A terem közepén egy asztalon felhalmozva egy nagy halom zsozsó található. Ők négyen egy időben elkezdenek rohanna a pénz felé. Ki szerzi meg a lóvét?
...
Zsiday Viktor, mivel a másik 3 nem léteik:)
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 15:20
Előzmény: #23651  Törölt felhasználó
#23657
Pontosan erre utaltam. Mondjuk az APP (még) nem SZIT, csak a pontosság kedvéért. Ez, mármint a nyilvántartási érték,  egy - főleg ingatlanos cégek esetében - lényegi különbség az IFRS és a GAAP között. Az SPG GAAP szerint könyvel, azaz az ingatlanok értékét nagyrészt bekerülési értéken mutatja ki. Persze a mindenkori felújításokat, bővítéseket, értéknövelő beruházásokat ráaktiválva. Így aztán messze a piaci érték alatt mutatja ki őket, ami egyenes következményként alulértékeli a saját tőke értékét is. Ami első ránézésre, felületesen szemlélve rondának láttathatja a mérleget, és az adósságrátát...
Ha kicsit elgondolkodunk azon, hogy miért ez a cég kap a legkönnyebben és legolcsóbban hitelt a retail reit-ek közül, két válasz kínálkozik:
1) minden amerikai bankár sík hülye
2) ez a legjobb cég a szektorban
Mindenki ízlése és habitusa szerint választhat...
A forward FFO becslésekkel, meg minden egyéb forward becsléssel úgy vagyok, mint Churchill a statisztikával, csak azt hiszem el amit magam hamisítok meg:)
Az SPG FFO-ja esetében az idei évre vonatkozóan egyébként nagy vonalakban egyetértek pomperj-jel. Lám ilyen is van...
Azt nem értem, miért mondod pomperj-re, hogy nem érdekli a hozam. Nekem úgy tűnik csak az alacsony hozamok nem érdeklik. Hisz mint ma kifejtette 3-5 éves távon 100-120 USD közé várja a ma 58 USD környékén megvehető részvényt + osztalékok, ami 3 évre kb. évi 25 %, 5 évre kb. 15 % hozam. Ezért ő nem hajol le:)
És még mielőtt úgy tűnne, hogy fel akarom beszélni ezt a "trutymót", elárulom, hogy a meglévő csomag bővítését halogatom, mivel az egy osztalékvágás valószínűségét 99,99 %-ra teszem, és a további még egy vágásét is bőven 50 % fölé. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 14:35
Előzmény: #23649  Törölt felhasználó
#23656
Ha már megszólítottál: "Mint ahogy más is. Ami lehet adott esetben hibás. Ha valaki fórum alapján hoz döntést, lelke rajta."
Ja: Azért Te is teszel azért, hogy aki nem olvas régen titeket, az ne nagyon olvasson más véleményt mint ami párotoké (nem pomperj-t értem ez alatt, ő leírja ennyi), de majd a 90-95%-os brutál de legalább hosszú távú bukó után rájön a szegény trader, hogy még sem volt megalapozott az elméleti gazdaságtan atyjai alapján tőzsdézni. Pedig ha nem rongyolsz bele az Atya hozzászólásába, még talán hasznos is lehet azoknak, akik némi hozamért jönnek tőzsdézni (tudom ez ördögtől való gondolat, hogy nem ideologiai utópiáért tradelnek). A lényeg, hogy amúgy lehetne jó koncepció is ez a topic, mert én is sok hasznosat olvasok innen, és ötletmagvat veszek (csak én tudok szürni, mi az ami ugy ellentmondás és bukta ahogy van) de ez nem várható el minden betévedőtől. Senki nem szólt most se hozzád, de már kettőnkbe belerongyoltál, és pont te is oka vagy annak hogy a konstruktivitást és a nyílt vitát leölöd. Holott jó páran itt is kíváncsiak voltak a tartalmas SPG levezetésre, csak többek közt miattad sincs kedvük veled vitázni. Szerintem így meg a lényege veszik el a topicból, amit anno ami  miatt pomperjék elindították a topicot (amikor még nem voltál itt). "Ázsia: mérsékelt optimizmus" mond valamit? Na akkor élvezet volt olvasni...
pomperj
pomperj 2020. 06. 01. 14:22
#23655
Térjünk vissza a témákhoz.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 14:12
Törölt hozzászólás
#23654
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 13:54
Előzmény: #23650  pomperj
#23653

Megnéztem magamnak ezt a "csoda céget", ha már mindenki szajkózza a legtöbb csatornán: hát mit ne mondjak, mondjuk tényleg elég trutymó adósságrátája van....ehhez képest brutálisan drága. Az ingatlanpiac "Teslája"...nálam mondjuk a bottal sem kategória, mert vagy részvénykibocs lesz itt vagy valami ami az értékeltségeket rontja.
Azonban a név miatt lehet veszik és ezért nem érdekes az adósságráta.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 13:51
Előzmény: #23648  Törölt felhasználó
#23652
Figyelj, ide nem gyengeelméjűek jártak, ezt kb. 3x olvastuk már tőled.
Nem kell újra leírni, hidd el, ennyire nem rossz a memóriám.
Esetleg ha valami építőt is tudnál írni, az nagyszerű lenne. Bár azt eddig is hiába kértük...
Godot-ra várva...
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 13:47
Előzmény: #23645  Törölt felhasználó
#23651
csak egy kieg, amit írtál : BIF, APP, GSPark amióta SZIT-té váltak, nem bekerülési, hanem piaci értéken kerül kimutatásra az éves beszámolókban az eszközök (ingatlanok) értéke
Kérdés: USA REIT-reknél valamiféle elérhető forward FFO becslés?Köszi a választ.
pomperj
pomperj 2020. 06. 01. 13:46
Előzmény: #23647  dexter-atya
#23650

En megertem az idegesseget.
a)Ha valoban SPG invesztor, akkor van is  oka ra,    szinte mindegy mikor vette,
SPG most az ingatlan mufajban szokatlanul nagyot zuhant
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200601v00sasuhd.jpeg
b)Ha nem invesztor SPGben, akkor tetszik a lehetoseg, es venni akar. 
Nekem meg nem tetszik most sem.
c)Vagy csak pimaszkodni akar.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 13:46
Előzmény: #23646  Törölt felhasználó
#23649
A kivagyiság per definitionem: (idézet tőled) "Fentiektől eltekintve az elemzés természetesen "rendkívül magas színvonalat" képvisel, as usual:) "
Másrészt sem ő sem senki nem állította sem róla, sem másokról, hogy "guru", vagy véleményvezér lenne.
Szimplán leírja a gondolatait. Mint ahogy más is. Ami lehet adott esetben hibás. Ha valaki fórum alapján hoz döntést, lelke rajta.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 13:38
Előzmény: #23646  Törölt felhasználó
#23648
No, de hisz, itt a hívők nyugalma mindennél feljebb valóbb a tárgyilagosságnál, ezt illene tudnod, ha követed. Nem, hogy alapvető pénzügyi/számviteli levezetés, de még alapvető gazdasági, monetáris összefüggések kifejtése is nem hogy személyeskedés, de egyenesen eretnekség. Hozam szempontbeli megközelítéseket, meg megkérlek egyenesen mellőz! Próbáld meg elméleti gazdasági szempontból megközelíteni a dolgokat, hogy hajdanán volt egy professzorod aki azt tanította, hogy..., úgy már elfogadottabb a dolog;ha meg a piac nem igazol vissza, akkor kommunizmus van, hülye a piac, felfordult a világ (mintegy harminc éve), de mi vagyunk az okosak. Erre legközelebb mindig légyszíves figyelj oda!
dexter-atya
dexter-atya 2020. 06. 01. 12:47
Előzmény: #23646  Törölt felhasználó
#23647
csak higgadtan atyám...DD))
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 12:33
Előzmény: #23644  Törölt felhasználó
#23646
Miért számít kivagyiságnak, ha valaki, aki alaposabb ismeretekkel rendelkezik egy cégről, felhívja a figyelmet arra, hogy egy sokak által olvasott önjelölt "véleményvezér" beírása hemzseg a ténybeli tévedésektől, önellentmondásoktól?
Miközben aki nem szokott személyeket minősíteni, azt számtalanszor tiltották már ki topikokból mások "piszkálásáért", "rugdosásáért", "jankózásért", "trollkodásért", "személyeskedésért", "félrevezető információkért", "fórumozók hergeléséért", stb.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 12:23
Előzmény: #23643  pomperj
#23645
I see!
A mérlegről annyit, hogy az ingatlanok - ellentétben a magyar ingatlanos cégek gyakorlatával és az IFRS előírásokkal - nincsenek felértékelve aktuális piaci értékre. Ha már 24 Mrd-os adósságról beszélsz, akkor az ugye az L.P., nem az Inc., aminek  a kapitalizációja 18 Mrd. Azt már csak te tudhatod, hogy ez a részedről szándékos csúsztatás, vagy csak egy kis felületesség... Szóval az L.P. ingatlanvagyonát újonnan felépíteni belekerülne kb. 65-75 Mrd USD-be (mostanában nem sok ingatlanberuházást láttam ahol 8 %-os caprate fölöttre jött ki a bekerülési költség megtérülése, innen a becslésem), amihez a 24 Mrd hitel cirka 35 %, ezt nem mondanám soknak. Amúgy nem tudtam, hogy egy cég mérlege attól romlik, hogy a beparázott spekulánsok leverik 60 %-kal a cég részvényeinek árfolyamát..., gondolom ez arrafelé lehet igaz ahol a PE=P/FFO...
A többi REIT-be gondolom nem tartoznak bele a többi alágazat zászlóshajói, mint pl. PSA 20-21 es P/FFO-val, vagy a PLD 24-25-el és még hosszan sorolhatnánk az SPG-nél gyengébb mérlegű 18-22 P/FFO-jú cégeket. Hogy magyart is mondjak egy magyar fórumon, pl. APP 20 felett..., BIF-et meg már ki sem tudom számolni:)
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 12:02
Előzmény: #23641  Törölt felhasználó
#23644
Nem tudom megérteni, hogy miért kell kivagyi stílusban fogalmazni.
Én mióta olvasom, pomperj csak hozzátesz a fórumhoz. Sokszor téved, sokszor csak szimplán eltér a véleményünk, de nem szokott személyeket minősíteni.
Szerintem ez a követendő stílus.
És mielőtt felvetnéd, nem vagyok a klónja, csak szívesen olvasom őt (is), függetlenül attól, hogy éppen helyesen ítél-e meg dolgokat...
pomperj
pomperj 2020. 06. 01. 11:41
Előzmény: #23641  Törölt felhasználó
#23643
Rovid valaszok
1)Most a tihanyi hazamban  vagyok
2)A 2019-es Debt/Equity 9,56/1 a Valueline szerint. A Bookvalue/sh=6.9 USD a Finviz szerint.  
SPG kapitalizacioja most 18Mrd, az Adossaga meg 24Mrd.   Az jo merleg?
3)A PE (P/FFO)az utolso 2 evben 13.x volt,  a beomlas elott. A tobbi REIT szama is hasonlo.
pomperj 2020. 06. 01. 11:38
Törölt hozzászólás
#23642
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 10:57
Előzmény: #23638  yooio
#23641
Mint egyik SPG befektető a másiknak:
Mielőtt bármilyen szinten az alábbi "guru" válaszára alapoznál Simonnal kapcsolatos befektetési döntést , én a helyedben figyelembe venném az alábbiakat:
- azt egy olyan kint élő, több évtizede rendkívül sikeres trader írta, aki az elmúlt 13 évben átlagban napi 3 bejegyzést publikált egy magyar fórumon (csak ezzel az egy nickjével...)
- a választ keleti parti idő szerint pünkösd vasárnap/hétfő éjjel 2 órakor írta, szóval jó fáradt lehetett:)
- ez a fáradtság magyarázhatja, hogy nála a 55/140=0,35
- PE alapon értékel egy REIT-et...
- "betyár nagy adósság"-ról beszél a szektor legjobb mérlegével rendelkező cég esetén
- valahonnan sikerült tudomást szereznie 42 millió nem létező preferred részvényről, gondolom az LP unitokkal keverheti
- miközben szerinte a plázák forgalmának normalizálódása akár 2021 végéig is eltarthat, a cég üzletmenetének, osztalékának a vírus előtti szint kb. 80 %-ára való visszatérését 2023-2025 közé várja
- a cégnek a vírus előtti árazását (persze itt is PE-ben kifejezve...) "extrém magasnak" mondja, miközben mint tudjuk P/FFO-ban kb. 50-60 %-a volt a népszerű REIT-ekének, 12 kontra 20-25
- dögöljek meg ha értem, hogy a PE=13 mitől "szokásos", ill. melyik párhuzamos univerzumban zajlott le az a bizonyos "gyors expanzió"
Fentiektől eltekintve az elemzés természetesen "rendkívül magas színvonalat" képvisel, as usual:)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek