Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 19:09
Előzmény: #23213  Törölt felhasználó
#23220
Igen.
A pénznyomtatás szinte mindig okoz valamilyen inflációt. Most értékpapír és ingatlan inflát okozott (eddig).
És igen, ez a fajta infláció is átrendezi a vagyoni és j9vedelmi viszonyokat, csak még a hagyományos fogyasztói kosár inflációnál is látensebb módon.
És a vesztesek jól látod, igen a fiatalok voltak, akik saját ingatlant vettek, vagy szerettek volna venni.
A most következő időszaknak meg azok lesznek a vesztesei, akiknek pénz és értékpapír vagyonuk van. 
Nem olyan egyszerű az infláció ellen védekezni, mint az emberek gondolják. Itt is sokan írták, hogy lehet. Ezzel én nem értek egyet. Valamelyest lehet csökkenteni a veszteséget, de egy igazi inflációban nem igen lehet védekezni, mert abszolúte megjósolhatatlan, hogy milyen területen fognak nőni az árak irgalmatlanul, és hol lassan.
Nem véd meg sem az ingatlan, sem az arany, sem semmi, mert mindennek változhat a kereslet/ kínálati viszonya. 
totoro
totoro 2020. 05. 20. 18:56
#23219
Már a könyvelőm is tőlem kért tanácsot, soha nem tőzsdézett, és csak én értek hozzá az ismerettségi körében, úgy gondolták otthon, hogy kiveszik a pénzüket a bankból és OTP részvényt vesznek. Kínosak az ilyen helyzetek, jobbat nem tudtam nekik mondani, mint sávos vásárlás, és csak a megtakarításuk egy részével. Jó sok friss pénz jön a placcra, és még az is lehet, hogy igazuk van.
pomperj
pomperj 2020. 05. 20. 18:11
Előzmény: #23216  Benekim
#23218

Par eve tobbszor is tradeltem YY-t, egyike a legjobb kinai higtech cégeknek;
most ugy tunik, a 2018 top ota egy a-b-c-X-a-b-c alakzatban esett 
egeszen 2020marc19ig;  de azóta egy (i -ii) utan gyors wave(iii) emelkedésben van;
es most egy szep kitörésben van. 
Szerintem YY rallyban  ujabb 20 pont benne van.
Benekim 2020. 05. 20. 17:08
#23216

YY 2.5 éves ékből kitört felfelé, múlt héten még kirázták a longokat, tartom egy darabig, min 78-83.
Pomperj megnéznéd Te mit látsz bele középtávon? Köszi BJ
 
pomperj
pomperj 2020. 05. 20. 17:03
Előzmény: #23179  pomperj
#23215
SPY daytrade
Megvan az (v) hullam minimalis merete, 2968 fole sikerult menni.
A kerdes most mar az, hogy ennyi volt az egesz (v) es ami kesz van, 
az hogyan illeszkedik a napos  strukturaba?
Vagy ez meg csak (i of v)=(i),  persze ez a valoszinubb, es akkor meg 2 meretesebb rally van felfele?
.
Az NDX chartja  egy fokkal tisztabban mutat egy masik ALT.  lehetoseget
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200520v00sep55w.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 17:02
Előzmény: #23213  Törölt felhasználó
#23214
"A fizetesek messze nem 2-3 szazalekokkal emelkedtek evente. "
Helyesen:
A fizetesek messze nem kovettek, csupan 2-3 szazalekokkal emelkedtek evente. 
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 17:00
Előzmény: #23211  Törölt felhasználó
#23213
Ez igaz. A korulottem levo ingatlanok erteke kb megduplazodott az elmult tiz ev alatt. A fizetesek messze nem 2-3 szazalekokkal emelkedtek evente. Tudom, hogy az ingatlan nem a nyugdijas fogyasztasi kosarba tartozik, de az a fiatal, aki most vesz fel irtozatos hitelt a tuldimenzionalt hazara (nehogy mar csak akkora legyen, mint a szomszede) 1-1,5%-ra meg van gyozodve, hogy ez jar neki. Dupla garazszsal es minimum ket igen fiatalkorban levo autoval. Problema eddig nem volt.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 16:52
#23212
Ismeri valaki?
Provident Financial PLC (PFG)
Spekire?
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 16:45
Előzmény: #23210  terelemel
#23211
Az elmúlt egy évtizedben az infláció nem volt probléma a fejlett világban.
Most egyetértünk, hogy az egyik legkomolyabb kockázat lesz.
Az élelmiszerinfláció már nagyon komolyan elindult.
Hogy megint a befektetők pénzéből fel lehet-e futtatni a shale-t azt nem tudom. Tartok tőle, hogy kellően hülyék a befektetők, hogy megfinanszírozzák. Így vélhetően kordában tartható lesz az olaj ára.
De ettől nem hiszem, hogy az infláció visszafogható lesz. Ha a globalizáció és a távol keleti olcsó termelés visszájára fordul, az tovább fogja fokozni az inflációs nyomást.
A várakozások ugyancsak így hatnak, amit azért elég jól mutat az arany ára. 
De láttunk már baleseteket a tőzsdéken... Ki tudja. Lehet most sem jön be a számítás.
terelemel 2020. 05. 20. 16:35
#23210

Ahogy olvasom, kb mindenhol az energiaarak huztak le az inflaciot (pl most kanadai: -0,2%, DE: "Energiaárak nélkül számítva +1,6 százalék"). Namost, a FED-nek 2% a celja, e folott mar lepeseket kell(ene) tennie a csokkentesre (=elso korben kamatemeles, ami masodik korben a rekord nagysagu hitelek bedonteset gyorsitja majd, stb). Sot, ez az elsodleged feladata (nem pedig a tozsde vedelme). 
Tehat valahol megis letszukseglet az alacsony olajar, gondoljatok bele ha kihoztak volna most 2-3-4% inflaciot (mert alapveto dolgok, pl elemiszer azert rallizik), akkor Powell hogy vedte volna meg az 1000 milliardjait?
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 16:19
Előzmény: #23206  terelemel
#23209
Sirva vigad a magyar :-))
Az osszeomlast szerintem senki sem varja. En sem. Hosszab tavon long poziciokkal vagyok neha-neha pedig megsortolom az SP-t vagy Oxy-t, vagy eppen, ami kapora jon. Ezek altalaban rovid kereskedesek.
Most eppen SP longban vagyok, de Oxy-t is hozom 12,8-rol, majd fordulok mindkettovel.
A gond nem itt van, hanem azzal, hogy mindennek kovetkezmenyei is lesznek. Szerintem valamikor bele fogunk allni a foldbe. Na akkor nem lesznek oszintek a mosolyok es en sem fogok sokra menni azzal, hogy "ugye megmondtuk". A nyomtatott penz nem megoldas bar sokan hiszik ezt es igyekeznek komoly iromanyokkal alatamasztani, de ezzel ugy vagyok mint a nemet es a holland szulok az allandoan nyafogo gyerekeikkel: vadtartasban tartjak a kolkot, ha majd neki megy a falnak tanul belole. 
En a magam reszerol koszonom jol vagyok.
frossnag 2020. 05. 20. 16:19
Előzmény: #23206  terelemel
#23208
Akkor most hogy már mindenki longban van, jöhet végre a várva várt esés.
Boole 2020. 05. 20. 16:17
Előzmény: #23201  Boole
#23207
terelemel 2020. 05. 20. 15:57
Előzmény: #23191  Placi82
#23206

Szerintem most boldog-boldogtalan tozsdezni kezdett. Olyan ismerosoktol hallottam utobbi hetekben hogy reszvenyeket vesznek, akikrol sosem kepzltem volna el (de ok sem magukrol).
Egyik latott egy videot a youtubon a Teslarol, vett is reszvenyt, mert volt kis penze. A masik IT rv-eket, "kiprobalni", stb.
Szerintetek mennyi utanajarast, analizist olvastak? Vagy legalabb a legalapvetobb szamokat megneztek? NULLA. SEMMI. Impulzus szinten. Ugyanezt hallottam (teoria) hogy USA-ban is hasonlo megy, jon a $2400+allami segely, $1200 csekk, stb, valamibe rakni kell, ha mar elkolteni nem lehetett igazan mert zarva volt minden. Vegyunk valami trendi reszvenyt.
Mi meg varjuk az osszeomlast...
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 14:50
Előzmény: #23203  Tonhal
#23205
Kezdőként (idén január végétől) próbálkoztam elemezni másokat, részvényeket - de kb sose az történt amire számítottam. Most is márc vége óta várom a nagy-nagy 2. zuhanást, de hiába, kereshettem volna 30-50%-ot. 
Szóval már csak a vixben reménykedem... :D
Placi82 2020. 05. 20. 13:46
Előzmény: #23203  Tonhal
#23204
Nekem pont az a lenyege, hogy a VIX et nem kell elemezni. Itt eleg a megerzes hogy milyen a vilagggazdasag hangulat, optimista, vagy depresszios. A reszvenyeknel, orakat, sot napokat szamolok, P/E rata, adossagosszetetel, ebidta, eladosodasi ráta, stb, stb. sajtoja. Es lehet a vegen meg se veszem, ugyhogy felesleges volt, a munkam😀
Tonhal 2020. 05. 20. 13:38
Előzmény: #23202  Törölt felhasználó
#23203
Kezdőként kételkedem: Van egyáltalán értelme a VIX-et technikailag elemezni? Ez az index rendkívüli módon, több áttétellel függ más papíroktól, önmagában nem értelmezhető...
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 13:31
#23202
A VIX-nél most egy szép kis felszúrás várható havi charton a hét második felére...
Boole 2020. 05. 20. 13:00
Előzmény: #23200  pomperj
#23201
A Halliburton 75%-kal csökkenti az osztalékot 0,18-ról 0,045 dollárra. Lassan teljes lesz a kör. A július-októberi időszak nem lesz szép.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek