Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 12:08
Előzmény: #21916  Törölt felhasználó
#21920
Pedig igazad van. Az adósságokat pedig elinflálják. Adósságból eredő kamatrabszolgaság pedig nincsen, lévén hogy a kamat kvázi 0%, max. 4%, nyilván az amerikai olajosok negyedén ez sem segít, de az már hulló kés 4 éve, lévén hogy ömlik az olaj a piacra kontrollálatlanul. Itt is többen megírták, hogy csődhullám lesz USA-ban olajosoknál, sok esetben nullában végződő árfolyamokkal (sok a szereplő) , na és ez után az olajipar is kilőhet. Más iparágakban: Átstrukturálják az adósságot, futamidőt hosszabbítanak, állami szubvenció, így tolják ki a katasztrófát évekre, évtizedekre, ahogy sikerül. Megint csak oda lyukadunk ki, hogy a pénz értéktelenedik, emiatt eszközárak nőnek ahol nincs túlkínálat persze. Ez most is érvényes. MCD ingatlanjai sem szublimálnak el, miért zuhanna be az árfolyam? Mindegy, hogy a vállalatnak hiteleznek vagy Gipsz Jakabnak, azaz melyik lyukon nyomom be a pénzt a rendszerben, az előbb utóbb az egész rendszert elárasztja, idő kérdése.
pomperj
pomperj 2020. 04. 28. 11:57
Előzmény: #21896  smith83
#21919

hat igen,
a US Bond  univerzumot gyorsan atfutva,
eleg nehez elkepzelnem, hova mashova menekulhet a penz, mint a 3-12 honapos treasurybe
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200428v00sa7ydr.jpeg
Konvergens 2020. 04. 28. 11:50
Törölt hozzászólás
#21918
Konvergens 2020. 04. 28. 11:48
Törölt hozzászólás
#21917
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 11:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#21916
Abban itt szerintem mindenki egyetért, hogy így kéne lennie, ahogy a tipikus válság ábrája is ismert, ami általában a gyors zuhanás-nagy rally, hurráoptimizmus-lassú esés, de jelenleg nem látom, mitől következne ez be. Az amerikaiak tele vannak pénzzel, pedig a világ fertőzöttjeinek harmada náluk van, és amíg nincs szükségük pénzre, addig nem fogják eladni a részvényeket. Nagyon jól megvalósítottak egy pozitív catch 22-t: az embereknek van pénze, mert adnak nekik, ezért vásárolnak, tehát a vállalatoknak is van bevétele (akinek meg nincs, annak nyomtatnak), amivel később gyorsabban fel tudják szívni az eszméletlen mennyiségű munkanélkülit. De igazából a munkanélküliek is remekül elvannak a heti 600 dollár segéllyel. Tegyük fel, hogy a McDonald's Q2 jelentése a béka feneke alatt lesz... És akkor mi van? Előbb-utóbb vége lesz a vírusnak, a MCD egy jó vállalat, jól fog teljesíteni. Ha nincs szükségem pénzre, nem fogom eladni, márpedig az USA-ban most nincs szükség pénzre. És ha valamiért mégis esni kezdenének a piacok, majd jön a Fed és bejelenti a korlátlan részvényvásárlási programot, mert már majdnem mindegy, hogy 6500 vagy mondjuk 20000 milliárd dollár van az eszközoldalukon. Nagyon boldog lennék, ha valaki meggyőzne, hogy nincs igazam.
Rray 2020. 04. 28. 11:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#21915
Akkor most vagyunk a "visszatérés a normálishoz" fázisában???  Ha így van, akkor a "félelem" következik
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 11:37
Előzmény: #21898  Rray
#21914
Mint írtam elsősorban Boole, Eurocent és Kozi Urakkal kívánok diskurzust folytatni konkrét kérdésekben, ha megtisztelnek reflektálásukkal. Természetesen más konstruktív hsz-ra is válaszolok esetlegesen. Ugyanakkor tekintve az egyes hozzászólók sistergő rosszindulatát, pökhendi posztmodernkedő, oltogatós beszólásait, nem kívánok túlzottan az említett urakon kívül más, saját számukra önigazoló ferdítéseikre reagálni. Úgy gondolom én több kérdésre válaszoltam, mint amikre én választ kaptam, és láthatóan egyesek sérelmezik írásaim hosszát, ezért koncentráltabban kívánok az említett urakkal konkrét cégek ügyében diskurzust folytatni, mert elsősorban az említett Urak hozzászólásaik amik értékesek számomra. Ahogy más is fenntartja jogát, hogy ne válaszoljon vagy nem (de inkább nem tud a böfögésen , fikázáson kívül mást)  hajlandó megmondani hol tévedek -vélhetően leplezve lelki sekélyességüket és sikertelensüket az életben- így fenntartom a jogomat én is, hogy ne válaszoljak az arrogáns semmitmondó fikázásokra. Így nem kell izgulni, sem hosszú levezetést nem írok ezentúl, nyilván portfolióajánlót sem, mert bebizonyosodott, hogy ebben a forumban sincs igény a szofisztikált véleményekre. Billent és Humano.ID urak egyvélemény igazságát ajánlom figyelembe venni ezentúl, ami megakadályozza a jövőben , hogy más is kifejthesse -a tőlük eltérő- véleményét és ők továbbra is kényelmesen ellegyenek a nekik számára megfelelő véleményekkel. Neki tessenek megköszönni. Kérem, kérésem szíves tudomásul vételét! Amennyiben a forum elmozdul és konvergál a három említett ur (Boole, Kozi, Eurocent) hozzászólásaik színvonalához, revideálom a döntésemet. Korábbi hozzászolásaim átgondolásával és nem troll válaszok adására válaszolok, egyébként figyelmen kívül hagyom a rosszindulatú , lelkiszegény emberek válaszait.
kozi723
kozi723 2020. 04. 28. 11:35
Előzmény: #21906  eurocent
#21913
Vadinak is jár a pacsi! 12,30 körülre várta. 
.
http://keptarhely.eu/images/2020/03/29/v01/20200329v01s6zpm.gif
Konvergens 2020. 04. 28. 11:31
Törölt hozzászólás
#21912
pomperj
pomperj 2020. 04. 28. 11:29
Előzmény: #21906  eurocent
#21911
Konvergens 2020. 04. 28. 11:28
Törölt hozzászólás
#21910
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 11:22
Előzmény: #21904  terelemel
#21909
Talán hitelből, mint a Shell. Végül is jól teszik, én is szívesen elfogadnék pár milliárdot, tudván, hogy úgyse kell visszafizetni, mert ha megint beüt a krach, majd kapok újabb hitelt, hogy az első hitel törlesztésére felvett hitel hitelét fizetni tudjam.
frossnag 2020. 04. 28. 11:22
Előzmény: #21903  Törölt felhasználó
#21908

Igen, erre szokták mondani hogy a tőzsde olyan mintha egy szépségversenyen kellene eldönteni, hogy ki lesz a nyerő. Na de nem azt kell kitalálni hogy ki a legszebb, hanem hogy a zsűri szerint ki az.
Az itteniek nagyon jól látják hogy ki a legszebb a tőzsdén (vagy inkább legcsúnyább) de a zsűri úgy látszik másként értékel.
Ideje alkalmazkodni. Más értékszemléletet kell választani, hogy pontosabban lemodellezhessük a jövőbeni mozgásokat.
pomperj
pomperj 2020. 04. 28. 11:20
Előzmény: #21890  Rray
#21907
eurocent 2020. 04. 28. 10:50
#21906
WTI jó eséllyel 7-5 sávig leesik. Investing future charton -25 érték is összejöhet.
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 10:31
Előzmény: #21899  kozi723
#21905
Igazad van, attol meg, hogy azt mondom amit, meg nem vagyok rovidtavon a magam ellensege, megteszem en is, amit lehet, de SP-t mar nem longolom, egyedi reszvenyeket igen.
Es meg valami: itt nagyon sokan meg nem lattak valsagot. Valsag az, amikor jegyre adjak a kajat, benzint.
A gondom a hosszutavu folyamatokkal van. Kb. mint a mai oktatasi rendszer (nyugaton legalabbis): attol, hogy a szamarat szore iranyaba simogatot, nem lesz belole lo.
terelemel 2020. 04. 28. 10:31
Előzmény: #21903  Törölt felhasználó
#21904
BP jelentett, nagyon rossz szamok (osztit azert tartjak, kerdes mibol)...
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 10:18
#21903
Szerintem jelen pillanatban az a legnagyobb hátránya az itteni fórumozóknak, hogy túl jól látják a dolgokat és túl alaposak. Nyilván nagyon nehéz befogadni, hogy 26,5 millió munkanélkülivel a tőzsde a tavalyi szint közelében van, mert nem így kéne lennie. De amíg az USA-ban egy választás évében vagyunk egy olyan elnökkel, aki minden eddiginél nagyobbat tett hozzá az államadóssághoz és a felső határát is eltörölte, nem kételkedem abban, hogy komolyan gondolták a korlátlan QE-t. Szóval csak az a kérdés, hogy a világ többi részén felmerülő problémák mennyire tudják befolyásolni, hogy mi történik a Wall Street-en. A WLL a nagy semmire ment +500%-ot, Lake egy jó jelentés után, jó fundákkal esett, történelmileg alacsony olajár mellett a Tesla tegnap 10%-ot szedett össze... Ha majd jobban ráérek, megpróbálom megnézni, hogy bizonyos időszakokban teljesen véletlenszerűen kiválasztott részvényekkel mennyit lehetett volna nyerni. Ezen a héten jönnek a tech jelentések, az amazonra kíváncsi leszek... Biztos pozitív lesz, szóval ideje shortolni.
davidmate85
davidmate85 2020. 04. 28. 10:16
Előzmény: #21899  kozi723
#21902
Lehet en nem akarom mas nézőpontból latni mint ami nekem tetszik de az ilyen rallyk addig szoktak tartani amig mindenki be nem ül longba. Olyan meg a világban nem volt hogy a GDP le a tőzsde meg fel
opandup 2020. 04. 28. 10:02
Előzmény: #21899  kozi723
#21901
Ezen valószínűleg mindannyian elgondolkodtunk már, de a többség aki itt van nem szerencsejátékot játszik szerintem, és szeretné, ha a gazdasági folyamatok összhangba lennének az árfolyamokkal. Amíg ez nem valósul meg,  addig 1, vagy nem csinál az ember semmit vagy 2, tudomásul veszi, hogy a szokásosnál is nagyobb kockázatot fog vállalni a mostani beszállókkal. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek