Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2020. 04. 25. 22:14
Előzmény: #21759  Törölt felhasználó
#21760
Szerintem be lehet szallni olajba, csak okosan. Pl orisz piacot megveszed, az nem lesz rossz hosszutavon valszeg, es az olajhoz 1000 szallal kapcsolodik
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 22:00
Előzmény: #21754  algore
#21759
pedig akkor már a newschool gazdaságtan van ráadásul fiatpénzzel. Ő azt mondta oldschoolos, az meg nálam 150 éves gazdaságtan vastagon aranysztenderddel, most amugy is azt kell tartani ezt mindenki tudja és a tőzsde arra megy amiben a legtöbben hisznek. Ja...nem. A 20 dollár alatt beszálló longosokat biztos meglepte a -40$, főleg a certiseket ;-)
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 21:56
Előzmény: #21755  Törölt felhasználó
#21758
Jó akkor végképp nem értelek...ezt passzolom, zavaros a levezetésed. Nyilván a levezetéseid , megnyilatkozásaid okán feltételezem miben lehetsz vagy nem vagy érdekelt, de ha tévedek, akkor végképp káoszos a levezetésed. És ellentétben állnak a pozijaid és a hitvallásod (de így meg bizarr). Én arra tudok reflektálni amit írsz, azt nem tudhatom amit nem írsz. Ha te rendelkezel részvényekkel és esését, válságot vársz......hát akkor vagy beragadtál és lemondtál róluk, és fedezetül egy masszív shortot indítottál (és azt várod, hogy hedgelje a pozit) vagy passsz, de ez rád tartozik. A pozijaid pedig nem tartoznak rám, magánügy. Az elméleti közgazdaságtan jobban áll neked (és ez bók) ;-) Szerintem remek egyetemi oktató lennél, mert amugy vágod a gazdaságtant ezt látom, de tőzsdén meglepne ha nyereséges lennél/vagy (de ezt sem tudhatom) vagy, mert a megszokott frázisokkal érvelsz (nyájhatás). A kimenetelek megjósolhatatlanok, de az egyes faktorok következményei valószínűsíthetők :) Viszont a szereplők viselkedését nem jól látod a faktorok hatásaira. De akkor miért is tartasz részvényt? Ha azt valószínűsíted ami lesz, akkor a részvények bezuhannak (jó az olajosokat hagyjuk, azok negyede kuka már most és beesés után több is kuka lesz), de a többi is. Akkor minek tartanád őket?
Azon csodálkoznék ha látod a lufit durranásának idejét vagy megtörténik-e, mert azt senki nem látja előre. (1500 SnP óta várják "tutira") És lehet valami lufi és látod a tűt de kiderül még sem érik el egymást 10 év múlva sem, mert nem a tű irányába nő.
algore 2020. 04. 25. 21:43
Előzmény: #21701  macskassy
#21757
Szvsz a vírus berotty során technikailag elvált az usa és eu index. (Már korábban is de az még inkább szvsz) usában lesznek idövel komoly ath-k. Eu-ban daxban nem látom. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 21:41
Előzmény: #21753  hellforceone
#21756
Szia. Hát ingatlanvonalhoz nem értek, nem követem, nincs benne érdekeltségem és az egy külön szakma. Ebben vannak nálam sokkal-sokkal profibbak. Illetve attól is függ milyen jellegű ingatlanról van szó (Gondolom magyar): lakossági? Ipari? Turisztikai? Kereskedelmi? Összességében azt tudom elmondani, hogy az alacsony kamatkörnyezet alól ez sem vonhatja ki magát, tehát a 2008/09-es hitelválság miatt kialakult ingatlanpiaci depresszió biztos nem lesz (hisz nincs oka), azonban egy évig lehetnek erős alkupozíciók vevők/bérlők (10-25% alku) részéről, de az általad említett időszakban összességében nem látom, hogy ne lenne stabil (de nem hype-olt) kereslet az ingatlanok iránt.  Én el tudom képzelni, hogy összességében egy protekcionista domesztikált gazd.politika jegyében (baby boom a karantén után, logisztikai pufferek szükségessége a COVID-ból tanulva) egy egészséges, emelkedés lesz, de alsó hangon stabil marad, inflációt alsó hangon követő árazással az áremelkedések, bérleti díjak a stabilizálódás után (2021)! Én a Home Office-ben sem hiszek, 2008/09-után lecsökkentették arra a szintre amire kell, ha hatékony lenne a Home Office, akkor már mindenki ott dolgozna. Nem így lett, okkal. De irodapiacon azért visszaesést várok ami 2-3 év múlva visszépülhet. A tőkediverzifikálás, a kötvények utálata miatt a részvények és arany között, egy egészséges jó hozam/kockázatú aránylag biztonságos befektetésnek fog számítani az ingatlanpiac az alacsony kamatkörnyezetben. Még azt is megkockáztatom, hogy újra fel fogják fedezni az ingatlant, mert csak a lakáspiacon volt hype. A logisztikai ingatlanok felértékelődnek, turisztikaiakat, államilag dotálják, lakásokat nem féltem, irodák so-so. A lényeg: Hat  erre is a pénzhígítás. Államilag támogatott vonal lesz, pláne ha a rozsdaövezeteket is fejlesztik (ha Budapestről) beszélünk. Képzetlen munkaerőt fel tudja szívni, tehát állam adja nekik is a stimulust ebben biztos vagyok. Azonban a lokális szelekció fontos lesz, a kint a fenében lévő biatorbágyi féle szellemvárosok off. Így laikusként valami ilyesmire számítok. Ingatlanpiacban később várnék fordulót, hisz később reagál általában a gazdasági hatásokra, így  áresés is még lehet bennük általánosan (de nem mértéktelen 50%-os), de az 1-3 év teljesen optimális lesz a keresletre. Ez a személyes véleményem. Látenciával a részvénypiachoz képest, de az is inkább up, mint down.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 21:38
Előzmény: #21740  Törölt felhasználó
#21755
Már megint szalmabáb érvelést használsz, és ez most már kezd zavarni. Olyasmit feltételezel rólam, ami nyilvánvalóan téves.
Mi az istennyilából gondolod azt, hogy megvetem a tőkefelhalmozást?
Mi az istennyilából feltételezed azt, hogy nincsenek részvényeim, hogy nem hiszek a stimulusokban, és a tőke profitabilitásában???
Fogalmad sincs, hogy mivel rendelkezem, vagy mivel nem. Akkor miért feltételezel? Talán kérdezz helyette.
Ha történetesen nem hinnék a stimulusokban, és a profitabilitásban (bár az ebbéli hit nem is értem, hogy mit jelent), attól én még rendelkezhetnék részvénnyel.
Mi az igazság: megválogatom, hogy mibe és mikor fektetek be. Nyilván egy lufiban, amikor a tű 1 mm-re van lufitól, és közelít felé, nem fogom megvenni a lufit. Ennél régebbi motoros vagyok. És nem is bíztatok erre senkit, hanem felhívom a figyelmet arra, hogy itt pukkadás lehet. 
algore 2020. 04. 25. 21:23
Előzmény: #21670  Törölt felhasználó
#21754
Ha neked 1950-töl tart a történelem.
hellforceone 2020. 04. 25. 21:14
Előzmény: #21734  Törölt felhasználó
#21753
Merre megy szerinted a magyar ingatlanpiac a következő 1-3 évben? Miért arra? Köszi!
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 20:46
Előzmény: #21750  franc0
#21752
Csak kérdeztem, nem állítottam:) magánélethez nem értek. Szende szűz vagyok. Ha már egy takarítónő bokáját megpillantok, izgalomba jövök XDDD
Szerintem ez is emberfüggő. Kiből mit hoz ki a tőke. Bár egy Financial Forecast nevű topicban "érdekes" levezetéseket olvasok. A tőzsdét bezárni és az öröklés megszüntetése vita "tetszett" a legjobban az volt a top of the top. Na az már nekem túl magas szintű lenne: bele sem mennék ilyen vitában. Én bennem még ilyen romantikus prekoncepciók éltek egy ilyen topikban, hogy miben forgassuk a pénzt, hogy lehet magasabb hozamot elérni, meg ehhez hasonló földhöz ragadt dolgok. Nem hittem volna, hogy kapitalista jelképeket illik égetni XDDD és szurkolni kell a vírusbeomlásnak. Azt hittem én vagyok pesszimista.
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 25. 20:41
Törölt hozzászólás
#21751
franc0 2020. 04. 25. 20:39
Előzmény: #21748  Törölt felhasználó
#21750
Próbáltál már gazdag nőt felszedni?
Egy államvizsga kutyafasza ahhoz képest :)
Seismic
Seismic 2020. 04. 25. 20:39
#21749
Sziasztok!
Itthonról tudok ilyen ETF-et venni? Nem igazán ismerem az Ishares-t, és nincs kedvem végigolvasni a Kiid-et ( ha igen akkor átfutom ):)
https://www.ishares.com/uk/individual/en/literature/fact-sheet/spog-ishares-oil-gas-exploration-production-ucits-etf-fund-fact-sheet-en-gb.pdf
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 20:25
Előzmény: #21746  franc0
#21748
ááááhhh telitalálat, igen értelek, és valóban: jaja, a legszervilisebb. Tény. De a legmegalkuvóbb is, igen ez kell a munkaadóknak. ;-) de megalkuvása okán a legnapraforgóbb, emberileg is. Tisztelet a kivételnek. Sajnos kevés van.
Akkor az egyedülálló, hitel nélküli tőkés nőnek van a legkevésbé szüksége arra, hogy egy darab sz@r legyen ezek szerint? XDDDD Mert ha független, akkor talán emberi is lehet. Akár. Nincs kibúvó miért kushad és szemforgató.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 20:20
Előzmény: #21733  Törölt felhasználó
#21747
mi tart vissza, hogy beiratkozz XDD egyre....legalább valaki szaxerűen összegereblyézi.....
franc0 2020. 04. 25. 20:20
Előzmény: #21744  Törölt felhasználó
#21746
Az én tapasztalatom meg az, hogy akinek van valamije, az nem kooperatív. 
Nem véletlenül a legjobb alkalmazott a kisgyerekes jelzáloghiteles férfi. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 20:09
Előzmény: #21743  yooio
#21745
erről nem is beszélve, de most az van hogy nem vesznek ájfont, mert nincs munka, a részvények értéke elszublimál, mivel a mögötte álló épületek , gyártósor, technologiák elpárolognak, hogy 3 hónapig pihi volt a termelésben, és soha meg nem szűnő fertőzés lesz örökkön örökké, mert a szokásos éves vírusjárványnak megfelelő fertőzötteket regisztráltak. És most egy passzív ipari fémet kell venni ennek kivédésére, mert az tartja az értékét, és ezt a sarki arab nepper is így számítja majd be. Jó, sarkítva. Mondjuk ez az olajosokra igaz XDDD, ott tényleg ez lesz, azok nagyrészének roncsainak maradványértéke megy a bankoknak, esetleg kötvényeseknek megkötésekkel...bocs, nem hagyhattam ki, én is csak pislogok mi van ott, -40$-os olajár, besz@rás.
De jaja, kell egy egymással nem korreláló elemekből álló portfolio: problem solved.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 20:01
Előzmény: #21735  Törölt felhasználó
#21744
A tőkepárti a kapitalista, ez lehet liberális, konzervatív, föderalista, akármi ezt nagyon kevered. És nehogy azt hidd , a szocializmus nem így működött, csak mélyen, hogy ne lásd ;-) Ha nincs tőke, akkor miből lesz növekedés? Szép magyar szó: szőlő tőke, ha nem locsolod, nem lesz termés. Nyilván azt támogatom aki létrehoz valamit, termel, szolgáltat, alkot. Józsi ájfonjának a  vásárlását kéne támogatni vagy valamilyen tőkeelosztást, voltak rá próbálkozások, lehet működne is egy utópista világban. Dolgoztál már teamben? Ha ketten dolgoztok a projekten sokat mondtam.....;-) Na a feudál-szocializmusból nem kérek, ismerem: előző munkahelyem ;-)
Egyébként saját tapasztalatom, hogy akinek van valamije, annak nagyobb a felelőssége, de szabadabb és emberibb. Mint aki csak van és nincs mit veszítenie. Ezt megtanultam.
yooio 2020. 04. 25. 20:00
#21743
Mindig erdemes portfolioban gondolkodni szerintem, ez meddo vita. Pont akkora hibat kovet el az, aki csak aranyat tart, mint aki csak reszvenyt. 
Kulonben aki reszvenyt vagy aranyat vesz, honnan fogja tudni mikor kell eladni es atulni? 2500 as gold? Vagy epp 2200as sp? Vannak olyan joslatok, hogy 1800 vagy epp 800, mindkettore. 
Mivel warren szintu spekulansbol  max 10/20 van generacionkent, a legjobb amit tehetunk ha portfolioban gondolkozunk es rebalancolgatunk. 
(En se kovetem ezt csak a tokem 60/70 %aval) 
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 04. 25. 19:51
Előzmény: #21732  Törölt felhasználó
#21742
De ez még mindig jobb mintha x részvény 100 ról 10 re esne.Igy legalább a befektető azt érzi hogy nem is eset olyan sokat a papirja ha 10 helyett ,60 de felvizezett dollárt kap a papirjáért.A grafikon is jobban mutat.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 19:50
Előzmény: #21739  Törölt felhasználó
#21741
Világpiaci árazásúúúú? Dollárárazású.....azaz mindenképp két keresztet futsz. Igazából sokan azt hiszik az aranyon nyernek, holott az USD/HUF kereszten realizálnak hozamot aranyon keresztül, ez a vad igazság:)))) és az a hazugság amit te sem akarsz látni....magyarán a csúnya dollárban realizált nyerő lesz a nyerős. Nem: az arany mennyisége változtatható...termelés által ;-) Nem fogják megengedni ahogy eddig sem engedték, hogy a FED RT pénze meg legyen kerülve. Nem nem ebben hiszek csak ez van. Annyit fog érni az arany, amennyit engednek neki hogy érjen dollárban.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek