Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rray 2020. 04. 20. 15:54
Előzmény: #21099  lngnl
#21100
LAKE- et szétshortolják :(  Kövi megálló 14 körül
lngnl 2020. 04. 20. 15:50
#21099
LAKE sorsa lassan eldol, nagyon szukul a sav.
lngnl 2020. 04. 20. 15:36
Előzmény: #21086  hellforceone
#21098
En megvarnam az anti test teszted eloszor es kotelezoen leteszteltetnek mindenkit, aki mar atesett menjen isten hirevel dolgozni. 
hellforceone 2020. 04. 20. 15:27
#21097
WTI lassan bemegy 10 alá, azt hiszem ezzel nem számolt senki :o))) itt már mindegy mi jön, csak a long, be kell tolni a ház árát is :o)) lehet, hogy benézünk kicsit 10 alá is?? Ha valaki most indít cfd számlán egy olaj longot, pár év múlva lehet, hogy nyugdíjba mehet, a hozam-kockázat arány most már azért elég jó :o))
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 15:25
#21096
Elektromos autókra való átállás: mammut beruházások kellenének elég sok területen, még a fejlett országokban is. Töltőállomások, atomerőművek, elektromos hálózatok upgrade-je - hisz jóval nagyobb teljesítményt kell átengedni. Szerintem csak 10+ éves időtávon van realitása, és csak akkor, ha olcsóbb lesz a mindennapi használatban a fosszilisnél.
Oltás: nem túl vicces film a ‘Fertőzés’... az oltásos részének van realitása, x milliárd embert beoltani nem megy egy éven belül.
bimborablo
bimborablo 2020. 04. 20. 15:14
Előzmény: #21086  hellforceone
#21095
Ha csak ellenanyagra épülő megelőző az oltás akkor no para. Ha már létező gyógyszer mint a gilead féle, akkor sincs nagy baj, kérném ide vele (ez utóbbit persze csak akkor ha már rendes súlyos tüneteket mutatok), hiszen már egyszer végig ment egy adott betegségre való alkalmazáshoz az engedélyezési folyamaton.
Ha vadonatúj a gyógyszer, akkor meg nem fogják csak úgy pikk pakk gyorsítva engedélyezni, effelől megnyugodhatsz - talán csak akkor ugranák át a fázis vizsgálatokat ha nagyon nagy lenne a halálozási ráta minden korcsoportban, esetleg Z világháború fenyegetne. Persze igazán hosszútávú mellékhatás vizsgálathoz sok idő is kellene. (szegről végről szakmabeli álláspont) 
terelemel 2020. 04. 20. 15:12
#21094
Az inflációt is figyelembe véve, soha amióta a tőzsdén jegyzik, nem volt ilyen olcsó az olaj.
eurocent 2020. 04. 20. 15:06
#21093
Egy új kísérlet a részemről. Megnéztem a különböző lejáratú CL futures chartokat. Macerásabb volt számolnom, de az jött ki, hogy következő év tavaszig általában 20 körül lesz az olaj árfolyama. A júniusi  már 25 körül fog mozogni, azaz közel 1 évig oldalazós mozgás várható. Meglátjuk
Boole 2020. 04. 20. 14:56
Előzmény: #21086  hellforceone
#21092
Jogos a kérdés. Törvényben sokmindent lehet elrendelni. Most is az a baj, hogy a vírusról sem tudni semmit. A mellékhatásukat sem ismerjük, sem a rövid, sem a hosszúakat. Lehet, hogy aki átesik rajta, annál lesz egy szervi csökkentett működés. Hosszú távon pl. májrák vagy más. Senki nem tudja. Eltérő egy-egy ember szerevezetének immunválasza is. Van két 50 éves egészséges ember, mindkettő megfertőződik, az egyiken átmegy tünet nélkül, a másik belehal, mert neki erősen gyulladásos tűneteket okoz. Ezért mondom, hogy nagyon védekezni kell. Ezt a vírust el kell kerülni, mert a többi a sors furcsa fintorára van rábízva.  
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 14:54
Előzmény: #21086  hellforceone
#21091

Alapos tesztelés nélkül biztosan nem lesz széles körben elérhető oltás. A nagy USA-ban Bill Gates-t sejtik a járvány mögött, azzal a céllal, hogy oltásnak álcázott mikrochipeket ültessen az emberekbe, és még az évtizedek óta bizonyítottan működő oltások ellen is kézzel-lábbal tiltakoznak. Egy ilyen világban esélytelen egy gyors vakcinakészítés. A gyógyszerrel más a helyzet, akkor járnánk igazán jól, ha egy, már létező és engedélyeztetett szerről derülne ki, hogy hatásos, mert akkor a kísérleti fázist (kb fél-egy év) át lehetne ugrani. Jelenleg erre elég jó esélye van a Gilead (GILD) által fejlesztett remdesivirnek, ami eredetileg az ebola ellen készült, de friss kutatási eredmények alapján a koronavírus ellen is kifejezetten hatásos. https://www.statnews.com/2020/04/16/early-peek-at-data-on-gilead-coronavirus-drug-suggests-patients-are-responding-to-treatment/
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 14:53
Előzmény: #21088  Boole
#21090
En is bezartam volna mindenkit egy honapra az otthonaba es katonasaggal etettem volna  a nepet.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 14:51
Előzmény: #21086  hellforceone
#21089
"de nem történtek hosszútávú tesztek, mellékhatások vizsgálata, stb."
Ezert nem igerik jovo nyarnal korabbanra, normal esetben eleg ez az ido, de ennyi legalabb kell.
Garancia meg amugy sincs semmire. A HIV virusra sincs meg vakcina. Mondjuk az azert mas.
En beadatnam, ill. mivel van rendes allasom is nem hiszem, hogy valasztasi lehetoseg ele allitananak max annyi, hogy melyik nap kerem, kedden vagy szerdan? Vagy marad a tozsde :-).
Boole 2020. 04. 20. 14:50
Előzmény: #21085  Törölt felhasználó
#21088
A TV-ből úgy láttam, hogy a németeknél 1-2 hónappal ezelőtt rúgták el a focit a sok összejöveteleknél. Ha a vírus széles körben terjed el, utána már hiába akarják leszprítani, már nagyn nehéz. Én két dolgot csináltam volna az elején. 1) Megállítottam volna egyszerre a világot, 2) Bezártam volna a tőzsdét.  
Boole 2020. 04. 20. 14:48
Előzmény: #21083  JeGeMeLOV
#21087
Ahogyan azt korábban is írtam, sokszor fogják sokan úgy érezni, hogy na most már nagyon olcsó minden és venni kell, aztán mégsem. Ha a társaságok újra alakulnak, akkor a jelenlegi részvényeseknek semmi nem marad. Sok a kötvényes és az új cégben a tulajdonosok ők lesznek, persze ők sem 100%-on, hanem amennyire kijön a maradék vagyon. Ez eltérő lehet. NE, DO-ban feltehetően semmi nem marad az átalakulás előtti részvényeseknek. Kérdés, hogy a bankok mit fognak csinálni. Sajnos a DO nem egy nagy cég és az állam nem feltehetően fogja megmenteni. Én a RIG-et meg az NE-t nem adom el, mert alul vettem és ráadásul spekire. Szerintem az NE-ben nem marad érték a részvényeseknek, de hátha. Csak spekulatív pénzt érdemes beletenni. Én is csak 5000 USD-t tettem ezekbe.     
hellforceone 2020. 04. 20. 14:43
#21086
Kicsit el fogok most térni a topic témájától, ezért elnézést, de van egy kérdés, ami foglalkoztat nagyon és mivel itt szerencsére általában nem "hőbörgő" emberekkel találkozom, ezért felteszem a kérdést... Tegyük fel, holnap bejelentenék, hogy van vakcina, néhány hónap múlva legyártják az egész világnak. Mi van, ha esetleg nagyobb tömegek azt mondják, hogy köszönik, de nem akarják magukat beolttatni? Őszinte leszek, én sem szívesen adatnék be magamnak valamit, amit ripsz-ropsz összekotyvasztottak valahol a világon, de nem történtek hosszútávú tesztek, mellékhatások vizsgálata, stb... mi van, ha beadják és mondjuk 5 év múlva 2 fejem lesz?? :o))) ez most csak vicces megjegyzés, de komolyan, nektek erről mi a véleményetek?? Vagy esetleg komoly pénzbüntetés is szabhatnának ki, ha valaki nem akarja beadatni? Amúgy nem vagyok vakcina ellenes, de ebben az esetben valahogy nem lenne jó érzésem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 14:42
Előzmény: #21084  Boole
#21085
Eszak-Nemet
Boole 2020. 04. 20. 14:41
Előzmény: #21081  Törölt felhasználó
#21084
Hol élsz?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 20. 14:40
Előzmény: #21081  Törölt felhasználó
#21083
Te hol élsz? Én Budapesten. A hétvégén fél 3 körül alig lehetett beférni a budaörsi Lidl-be... 
Olaj: NE-t teljesen elengednétek? Már bukóban vagyok vele és amiket írtok, az alapján nem sok esélye maradt.
A mai olajos/szervizes zuhé egy új lejtmenet kezdete, vagy érdemes megvenni az esést? Amiket írtok, az alapján én még nem vennék bele. De pont így nem vettem bele egy hónapja se és azóta csak vesztes tradeket tudtam lezárni, miközben bármivel nyugodtan kereshettem volna 30%-ot... Szánalmas :(
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 14:34
Előzmény: #21063  Törölt felhasználó
#21082
+1
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 14:32
Előzmény: #21061  Boole
#21081
Itt nalunk egy honap tavolsagtartas es igen komoly kijarasi korlatozas kozben (max 2 ember azok is tavol egymastol stb. ) a virusterjedes szepen halad napi kb 3000 koruli uj esettel. Igy, hogy minden allt! 
Szepen betartottak a szabalyokat husvetig. Az emberek kezdik nem birni, a gazdasagi nehezfiuk felol is jonnek a megrendelt sajtonyomassal a termeles felporgeteseert. Husvetkor mar lehetett latni a mozgolodast es amikor mult heten csutortokon a szomszed varosban volt dolgom, nagyobb kocsiforgalmat tapasztaltam, mint a korabbi idokben.
Kivancsi vagyok a majus kozepi adatokra.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek