Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lngnl 2020. 04. 16. 09:18
Előzmény: #20839  Rray
#20840
Egy ceg management boardjanak nem az a celja hogy lehozza a csillagokat es feltornazza a reszveny arat hogy onnan majd nagyot essen. Nekik koncentralni kell a korona utani idokre is. A celjuk az hogy a ceg folyamatosan, stabilan novekedjen, es egy realis ertekelest adjanak a cegrol. Ettol meg a Q2 szamok jok lesznek. 
Csak azt akarom mondani hogy te most a te szemszogedbol beszelsz mint reszvenyes aki arra spekulalt hogy a reszveny ara feljebb fog menni. En is orultem volna egy 20% os aftermarket emelkedesnek, de meglatjuk mit hoz a mai nap. 
Rray 2020. 04. 16. 09:14
Előzmény: #20824  JeGeMeLOV
#20839
Szia JeGeMELOV!Ugyanezt érzem én is, itt a jó jelentés mellé be kellett volna "igazi amerikai módra" robbantani a motorokat, lehozni a csillagokat, hiányzik a tűz a managementből, így nehéz lesz befektetőket találni. A cég jó, ahogy pomperj is írta, de ezt a jelentést sokkal jobban lehetett volna kommunikálni, mint ahogy történt.... Erősen elgondolkodtam, hogy átsúlyozok APT-be, főleg ,hogy TRUMPli tegnap arról beszélt, hogy kötelenő lesz minden állampolgárnak az N95-ös védőmaszk....Az előző APT prognózis erőteljes és határozott volt, május elején pedig jön az újabb jelentés, ha azt ügyesen csinálják, akkor ez lehet a gyorsvonat, LAKE pedig a középtávfutó, ahogy pomperj írta anno...Rray
Boole 2020. 04. 16. 09:14
Előzmény: #20837  eurocent
#20838
A tegnapi bejelentés kb. 2%-os részvényhigitást eredményez, amiért tegnap nagyobbat esett a papír, mint a többi. Viszont a cash pufferben marad. Az elemzők lagalcsonyabb várakozási szintje is 3 USD, ezt én is látom. A kérdésem arra irányult, hogy milyen módszer mutatja a 3 USD alatti árat, ha a mostani szinteket letöri? Köszönöm. 
eurocent 2020. 04. 16. 08:57
Előzmény: #20834  Boole
#20837
Technikailag nálam itt van a következő célár.
Tegnap mintha arról lett volna szó, hogy újabb részvényeket bocsátanak ki, ami támogathatja a további esést. De nem szoktam a híreket követni, nincs rá időm fundás elemzésekre, ilyen alapon téves következtetést vonhatok le.
opandup 2020. 04. 16. 08:46
#20836
"Trump szerint túl van az ország a koronavírus járvány csúcsán, ezért ma bejelenti az újraindítási tervét"
.
Ismét beintenek a medvének...
lngnl 2020. 04. 16. 08:38
Előzmény: #20831  pomperj
#20835
Egyebkent ha vesszuk az afterben a 10% os esest meg igy is boven benne vagyunk a szukulo savban. Ugyhogy en tartom meg, de lehet adok el belole, ha tovabb esne.
Boole 2020. 04. 16. 08:24
Előzmény: #20833  eurocent
#20834
Miért pont 3 USD alá?
eurocent 2020. 04. 16. 08:21
#20833
Ha OXY tulajdonos lennék, én betennék egy stoppot egy picivel a korábbi alj alá. Ha itt nem fordul, akkor a szisztémám szerint az árfolyam 3 alá fog esni. Ennél a cégnél még nagy gondok lehetnek. Érdemes vigyázni.
KB58 2020. 04. 16. 08:11
Előzmény: #20829  eurocent
#20832
Köszönjük.
pomperj
pomperj 2020. 04. 16. 08:06
#20831
LAKE tema
1)A Q1 jelentes egyszeru, es jo
Ebben praktikusan meg nincs koronavirus hatas, a ceg szerint arra a ceelra  kb 1m USD bevetel 
novekedes jott Januar vegeig; 
igy  "normal" allapotban LAKE eredmenye EPS=15 cent profit, es 6-9% novekedes  minden mutatoban
,
2)A Conference-call elolvashato itt
https://seekingalpha.com/article/4337848-lakeland-industries-inc-lake-ceo-charles-roberson-on-q4-2020-results-earnings-call-transcript
,
a)Ez egy uj, 2 honapja mukodo menedzsment, 
es szandekosan nagyon visszafogottak, ovatosak voltak
Amit mondtak, az tradicionalis ugyfeleknek es a belso cegnek szolt, nem a reszvenyeseknek
Most a regi ugyfelekre fokuszalnak, azokat akarjak megtartani,
a koronavirus felfutast  atmeneti esetnek tartjak, tehat "maradjunk a foldon, senki ne szalljon el"
,
b)Kimasoltam a CC_bol lenyeget:
,
"the COVID-19 pandemic is having an unprecedented impact 
,
Since returning to work in China, our facility has been running at full capacity for 12 hours a day on all coronavirus-related lines. Our first shipments for coronavirus-related orders took place in the last two weeks of our fiscal fourth quarter. 
,
And on February 14, 2020, we increased our hours of operation in our Vietnam and India plants, which were previously curtailed in order to draw down inventories from approximately 40 to 45 hours per week to 12 hours per day seven days per week.
 In aggregate, we estimate these schedule changes amount to a nearly 50% increase in capacity above our curtailment schedule at about 20% above our normal operating schedule for products with COVID-19 application. The additional seam sealing equipment once installed will further increase this capacity in Vietnam."

,
We have orders contracted for delivery beyond August the 1 of 2020, and additionally we have significant new accounts that are in development for the second half of the year. Forward bookings and potential new accounts combined with our many market drivers, market diversification and resilient manufacturing capability position us well for the second half of the fiscal year FY 2021. But these are extraordinary times and we must be prepared for any eventuality. "

,
c)Tehat azt mondtak a kilatasokrol:
- a kovetkezo 2 negyedevre tele vannak megrendelessel, es az ev masodik fele is igen jol nez ki
-a termelo kapacitast kb +50-70%al noveltek
-tovabbi kapacitasnoveles tortenik Apr-Maj honapban
,
d)Kovetkeztetesek
-Az varhato, hogy a kovetkezo negyedevekben az arbevetel +50%al novekszik, 
27---to---40m USD, +13m novekedes
de lehet, hogy 70% sot 100% is lehet belole
-Ha marad a 35% margin, akkor 50% novekedes hozhat 13m*35%= 4,5m profitnovekedest, 
es EPS=4,5m/8,2mdb=50-55 cent profit novekedest, 
szoval a kovetkezo negyedeves profit EPS=15+50=65 cent korul varhato
Es eves szinten EPS=2,0-2,5 USD, 
es egy ovatos PE=15 szorzoval az arfolyamra ?   30-40 USD adodik
,
Ez nagyjabol megfelel a korabbi kalkulacioknak is,
szerintem keves hely van, ahol a penznek sokkal jobb helye van, mint LAKE,
pomperj 2020. 04. 16. 08:01
Törölt hozzászólás
#20830
eurocent 2020. 04. 16. 07:31
#20829
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200416v00s6fx64.png
Érdekes, hogy CL(WTI) futures májusi és júniusi lejárat között különbözet nagyjából megegyezik a fibo 0-23,6% szintek értékével, ami a rövidtávú mozgást sejteti. Certiseknek érdemes figyelni, mert ma rollover. CL futures lejárat viszont csak április 21-én lesz.
Megnéztem a júniusi chartot. Az is 18,5-18 sávban fordulós értéket valószínűsít. Március 9 óta kiugróan magas a forgalom, ami jellemzően oldalazó 4-es hullámoknál alakul ki, azaz még egy alj várható.
terelemel 2020. 04. 16. 07:06
#20828
Ma jön az új munkanélküli adat. Ha elég magas lesz, jöhetnek az új ATH-k... (irónia)
hellforceone 2020. 04. 16. 06:58
Előzmény: #20824  JeGeMeLOV
#20827
Ne légy magad alatt, ha a cég amúgy tele megrendelésekkel, akkor az esésben - ha úgy látod, hogy közel lehet az alj, akkor vegyél bele. Vagy add el most és vedd vissza később, ha úgy látod, hogy nagyot eshet és mindenképp ebben a szektorban gondolkozol. Megnéztem amúgy most én is a céget magamnak, a problémám az vele, hogy ugyan most az eldobható védőfelszerelésre óriásit ugrott az igény, ugyanakkor az iparnak is sokat szállítanak, ami meg lassan gyakorlatilag leáll. Tehát lehetséges, hogy az eldobható védőfelszerelés a más területen való bevételkiesésre lehet elég. Ettől független nem biztos, hogy rossz lóra teszel - bár hosszútávon nem ide tenném a pénzem, egy spekulációt megér -, ugyanis valamikor az év második felében lehetséges egy erős "átfedés". Az ipar már megindul, érkeznek majd onnan is megrendelések, de az egészségügyi készleteket meg vissza kell majd tölteni (sőt, feltételezem, hogy a kórházak a tartalékaikat a virus levonulását követő 1 évig még továbbra is magasabban tarthatják majd, mint az átlag). Szóval valamikor jöhet egy igazi löket még benne, de azért inkább max 1 éves távlatban gondolkoznék ebben a papirban, mint hosszabb távon. Persze tévedhetek is... az Apple is bejelentette, hogy maszkokat is fog gyártani. Ez viszont egy olyan rizikó, amire már korábban utaltam itt. Rengetegen álltak rá a maszkok gyártására, ami a Lake asztaláról veheti el a falatkákat. Na mindegy, nem ajánlás ez, csak elgondolkoztam én is kicsit ezen. 
yooio 2020. 04. 16. 00:39
Előzmény: #20824  JeGeMeLOV
#20826
Hát, a jelentés nem lett rossz. Viszont a management leírta magát nálam. áprillis közepe van, nem tudnak semmilyen előrejelzést adni? Ezekbe nem kell pénzt meg bizalmat fektetni, beállítottam egy limit ordert kicsivel a beker áram fölé hogy nullaba kiüljek belőlük. teljesül teljesül, nem nem, igazából nem hiszem hogy rossz lenne vagy nem tudnának ebből jól kijönni, de ha tehetem én kiszállok és vissza se nézek. Megtanultam már, hogy egy jó tőkeallokátor és korrekt management a legfontosabb 1-1 vállalat életében. Ezek nem azok, legalabbis korrektnek nem korrektek.
frossnag 2020. 04. 16. 00:24
Előzmény: #20793  pomperj
#20825

Nem tudom hogy pontosan mi az indíttatásod az elemzések megosztásában, de én mindenesetre szeretnék köszönetet mondani érte , mert úgy érzem jó szándék vezérel.
Mondjuk még nem sok alkalmam volt kipróbálni őket, és nem is értek mindent, tanulásnak viszont nagyon jó.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 15. 23:45
Előzmény: #20823  yooio
#20824
Teljesen magam alatt vagyok. Ad egy jó jelentést, augusztus végéig tele vannak megrendeléssel. A vírusos termékek kedvéért +50% kapacitás, heti 7 nap 12 órás műszakokkal az egész világon. Ami negatívként elhangzott: olaj szektorból kevesebb megrendelést várnak (azokon van nagy profit) és ez a bevétel 20%-át adta eddig. Illetve nem voltak hajlandóak forecastot adni, semmit se. Mert hogy ez bonyolult, komplex, stb. Blabla. Úgyhogy a következő jelentésig jó ha 12 felett tud maradni.
yooio 2020. 04. 15. 23:37
Előzmény: #20819  terelemel
#20823
Hat, ez rendesen esik(6,5%), mondjuk kulonosebben en se ertem. Holnapra okosabbak leszunk. 
chart-trader
chart-trader 2020. 04. 15. 23:31
Előzmény: #20816  pomperj
#20822
Amcsi bankok feltűnően gyengék az elmúlt két napban. A többség visszaadta a felpattanás nagy részét, ez nem éppen pozitív jel.
Törölt felhasználó 2020. 04. 15. 23:30
Előzmény: #20820  Törölt felhasználó
#20821
Nem lehet, hogy még ennél is jobbra számítottak az emberek, és most igyekeznek túladni rajta valamilyen okból? Mást nem tudok elképzelni...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek