Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2020. 04. 07. 07:42
Előzmény: #20136  Törölt felhasználó
#20140
Az étteremláncokkal kapcsolatos levezetésed teljesen egyértelmű, ezért sem értem, hogy mondjuk a mcDonalds-ot miért tépik annyira, amennyire, hiszen az egész világon leáll hetekre és az utána való felépülés is lassú lehet, 1. Az emberek eleinte ha azt is mondanák, hogy már nincs virus, valószínűleg vonakodva mennek majd bármerre, ahol tömegekbe ütközhetnek - mondjuk a házhozszállítás és a McDrive itt egy nagy segítség lehet -, 2. Ha hosszabb ideig eltart a dolog és anyagilag is megviselte őket a dolog, akkor nem hiszem, hogy rögtön a mekibe fognak rohanni. A piac szerintem most mindenben azt árazza, hogy elvileg csökkenek a fertőzöttségi és halálozási számok, de ha elkezdik lazítani a megszorításokat, akkor bizony lehet, hogy újabb emelkedést láthatunk majd a számokban. Ha ez így lenne, na akkor jöhetne majd az újabb lefelé hullám. Ami viszont az alját illeti, szerintem nagyon a Trump megválasztásakor érvényes szintek alá - sp cca. 1800 - nem hiszem, hogy lemennénk. Nagyon extrém esetben 1500-1600, az a szint ugyanis az áttörését követően még sosem volt visszatesztelve. Az szerintem tuti, hogy megfogná és akkor a csucsokról látnánk egy 60%-os zakót, na ott biztos, hogy beszállnék és csak nyugdíjas koromban adnék el bármit is - ha még addig lenne befektethető pénzem és nem nyomtam volna már korábban mindent bele :o)))
hellforceone 2020. 04. 07. 07:28
Előzmény: #20135  Keffer
#20139
Hehe, nos, németben is eléggé meg van bonyolítva, ugyanis a 7% a külföldi érmekre érvényes, eredeti német érmére 20 % az adó - tehát amit német érmeverde állít elő és ad el belföldön. A differenzbesteuerung azt jelenti, hogy a külföldi érmére 7% + 20% (egész pontosan 19) fizetsz, de a 19-et csak a kereskedő vételi és eladási ára közötti különbségre. Vagyis számokban, ha mondjuk 15 EUR egy érme alap ára, akkor fizetsz egyszer 7% adót, vagyis 85 centet, a kereskedő rátesz mondjuk 1 EUR hasznot, erre jön a 19% adó - differenz, vagyis különbség, vagy marge adó, nevezzük, ahogy akarjuk -, 19 cent és így kapod meg az érme végső árát, vagyis 15+0,85+1+019 = 17,04 EUR. A Noah érme azért tud - szerintem ennek nem néztem utána, csak feltételezem - olyan olcsó lenni itt Németországon belül is, mert bár Németországban a Geiger állítja őket elő, de az örmény állam rendelésére és szerintem így elvileg külföldi éremnek számít. 
eurocent 2020. 04. 07. 06:14
#20137
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200407v00s4hdmz.png
Jelenleg több variációt tudok elképzelni US500 futures további útvonalára (esélyesebbek a charton).
1. február 20 - március 23 között egy 3-as szerkezetű hullámstruktúra alakult ki. Nagyon optimista esetben ennyi volt a korrekció és új csúcs felé tartunk. (zöld)
2. Egy nagyobb 3-3-5  szerkezetű oldalazó hullám épül. Március 23-tól formálódik a második 3-as. Ha így lesz, akkor 3.137 fölé illene mennie (narancs). Ezt követően egy 5 hullámos esés után új csúcs felé indul az árfolyam.
3. A legbizonytalanabb helyzet a kék és a szürke (hasonlóak) esetében alakulhat ki. Mindkettő esetben új alj várható. Amíg az árfolyam nem emelkedik legalább 2853,25-ig, addig a 2000(1900) alatti szintek elérése reális elvárás. A havi eső trendvonal alapján áprilisban kialakul a magasabb korrekciós csúcs, utána akár júniusig esés, lecsorgás jöhet. Érdemes aktívabban kezelni az egyes pozíciókat.
4. Ami viszont valószínű, hogy a mostani emelkedés legalább 2778,25-ig vagy picivel fölé elmegy.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 01:19
Előzmény: #20132  hellforceone
#20136
Ez a medve piac;  ill. gazdasagi valsag nem 1-2het ill. 1-2 honap alatt fog lezajlani...
Kinaban vissza kuldtek az embereket dolgozni akit lehetett; de hetvegen az emberek nem mennek ki szorakozni; azok a vendeglato helyek amelyek nyitva vannak a social distancing miatt 15-25%-os kapacitassal mennek...(a vendeglato ipar nem tud nyeresegesen mukodni ilyen feltetelek mellett)...
A piac sosem emelkedik fuggolegesen es esni sem esik vertikalisan...; most egy medve piaci korrekcioban vagyunk es mint nehany hete irtam az eses harmada, fele extrem jo esetben akar a 61,8%-at is visszatesztelhetjuk...
en ilyen szinteket nezek:
ASX 5500-5800
NDX 7700-8200
SP 2700-2850
DJIA 23000-24500
Igen lehet csipegetni de csak nagyon ovatosan, olajos cegek kozul jo nehany van ami nagyon meg van tiporva...azt nem tudom hogy nem lesz-e ujjabb alj; de egyelore ugy nez ki az olaj nem bir 25$ alatt maradni napokig...nyilvan ott mar valahogy a vevok tulsulyban vannak...
En peldaul ma is adtam az etterem lancok kozul, mert azok nem kepesek ilyen korulmenyek kozott profitot termelni:
WEN (Wendys)
DNKN (Dunkin)
QSR (Restaurant brands)
ezek szerintem ujabb aljakat fognak csinalni mint a cruise cegek tettek...
Szerintem meg az olyan cegeket mint apple is lehet adni; mondjuk 270-280$ korul ill. felette; szerintem 6-18honapon belul 130-180$ kozott lehet majd apple-t venni...
(ki fog premium telefonokat vasarolni a neten); mert ugye a boltok zarva vannak...
Amikor a piac szembesul azzal hogy 2,3 esetleg 4 het karanten utan az emberek nem fognak ugyan ugy viselkedni, vasarolni es penzt szorni mint azt tettek fel evvel ezelott akkor szepen az egyre negativabb vallalati eredmenyeket elkezdi majd a piac bearazni...historikusan pedig meg mindig nem lenne olcso a piac...ha pedig ehez jon egy 20-30%-os eses a profitokban akkor meg innen siman eshetunk 30%-ot...(ez pedig az extrem jo scenario); mert a rossz az ugy nez ki hogy akar innen meg eshetunk 50-70%-ot...de azt en se szeretnem, mert nem szeretnek olyan vilagban elni; de sajnos nem tudom teljesen kizarni...
Keffer 2020. 04. 07. 00:19
Előzmény: #20134  hellforceone
#20135
Itthon nincs így túlbonyolítva: minden egységesen 27, és kész! :)
hellforceone 2020. 04. 06. 23:45
Előzmény: #20128  Keffer
#20134
Igen, van ÁFA, de az érmeken "csak" 7%, így csak érmet veszek, tömböt nem, mert azon ha jól tudom 20%. 
hellforceone 2020. 04. 06. 23:41
Előzmény: #20131  Törölt felhasználó
#20133
Igen, jól tudod, arany után nem adózol - egyelőre... - mármint Németországban, hogy máshol mi a helyzet, azt nem tudom.
hellforceone 2020. 04. 06. 23:38
#20132
Láttam egy cnbc riportot, hogy milyen gondokkal küzdenek a mortgage piacon is... elég sok negatív hírt hallani innen is onnan is, a piac mégis száguld. Vagy csak pumpál a FED, találgathatunk, talán sosem fogjuk megtudni. A piac általában nem arra megy, amerre az ember várja. Én teljesen azt gondoltam, március végével negyedév vége, megtörtént az átsúlyozás, felhúzások, hogy a negyedév ne nézzen ki mégsem olyan szarul, aztán majd zuhanunk... aha, láthatjuk hogy "zuhanunk". Nagyon sok riportot láttam már Dr. Max Otte-val, aki már régóta jósolta, hogy jön a crash, jön a crash, összeomlik minden blablabla. Pár nappal ezelőtti riportban már ő is azt mondta, elkezdett csipegetni. Ha az alapok, nagybefektetők, a nagy pénz elkezd csak csipegetni, akkor ez történik a piacokon. A kérdés inkább, hogy ez a csipegetés csak rövid távú trade vagy hosszútávú befektetés?? Ahogy ők csinálják - és ez a legjobb metódus -, ezek a csipegetések már a hosszútávú vételek első kis lépései. Ha lentebb szakad a piac, akkor nagyobb csipeteket vesznek majd, az átlagáruk folyamatosan csak javulna. Én is várok még, de lehet, hogy már igenis láttuk az alját és ez nem jelenti, hogy most rögtön csak up up up, de lehet, hogy a piac beáll majd egy szintre és sokáig csak oldalazni fog, aztán egyszer majd megindul hirtelen az egyik irányba élesen,  majd hirtelen fordulatot vesz és akkor - miután sokakat kiütöttek az első megtévesztő mozdulattal - indul majd a fő irányba, ami valószínűleg FEL lesz. Mindez csak feltételezés, egy további nagy esésnek én is örülnék, mert puskapor van még :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 23:38
#20131
Az ezust erme Nemetorszagban afa mentes mindket iranyban, a tomb sajnos nem. Ezert is vettem ermeket annak idejen.
Meg egy elonye a fizikai aranynak. Nem adozik a nyereseg. (ha jol udom!)
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 23:34
Előzmény: #20126  hellforceone
#20130
Szerintem is csak szallitasi okok miatt, de akkor is. A vicc az, hogy jobban megeri tombot venni afa-val ebben az esetben. Na mindegy, csak erdekessegnek irtam. Azt viszont, ahogy pompi is jelezte mutatja, hogy gebasz lehet a papir piacon hamarosan.
Keffer 2020. 04. 06. 23:34
Előzmény: #20126  hellforceone
#20129
Abban teljesen igazad van, hogy a súlyáras befektetési cucc, az súlyáras, tehát 100%-ban lekövetni a piacot, leszámítva az ilyen fizikai-hiány anomáliákat, amik pont az olyan helyzetekben fordulhatnak elő, amikre a fizikait tartjuk. De igaz ez az aranyra is, és aki az elmúlt pár évben nem ezüst be tette a pénzét, hanem aranyba, az most biztos nem érzi úgy, hogy elúszott a vagyona.
Keffer 2020. 04. 06. 23:30
Előzmény: #20126  hellforceone
#20128
Annyival kiegészítem, hogy ezüstnél az eladásin van áfa, a vételin meg nincs, így eleve sokkal nagyobb a spread békeidőben is. Az arany ezért mérvadóbb, ott 0 az áfa. (Ezért nem szabad ilyen helyen ezüstöt venni, csak áfamentes megoldás a jó.)
Keffer 2020. 04. 06. 23:24
Előzmény: #20125  enexke
#20127
4-5%-os halálozási arány nem számottevő gazdaságilag, ha egy 30 fős lakosságú afrikai falu fertőződik meg teljes egészében. Ha viszont a komplett bolygó lakosságából többen betegszenek meg, mint a szezonális influenzánál, akkor 4-5% a járulékos pánik és egyéb hatásokkal együtt totális gazdasági összeomlást okozhatna több országban akár polgárháborús viszonyokkal megfűszerezve.
hellforceone 2020. 04. 06. 23:22
Előzmény: #20099  Törölt felhasználó
#20126
Bizonyára szállítási gondok miatt van ott az ár, ahol, de ez egyelőre még csak arról szól, hogy a kereskedő, meg persze a bányász, meg az érmekészítő mind jól járnak, te nem. Ha megnézed a visszavételi árakat, azok szerintem beszédesebbek. Ha a piaci spot árat nézed és az érme korábbi, normál állapotú eladási árát, akkor cca. 10-15%-al volt drágább az érme ára az uncia nyers ezüst áránál. Ha megnézed most a visszavásárlási árakat, akkor cca. ott van most a visszavételi ár, mint ahol normál helyzetben az eladási volt, 10-15%-al magasabban a nyers fém áránál. Ez már persze haladás, mert korábban a spot fém árát kaptad meg csupán érte - most csak a tömegesen előállított, cca. 1-3 éves érmékről beszélek. Ugyanakkor, ha azt is figyelembe veszem, hogy mennyire leesett közben az ezüst ára, ha most el akarnám adni a korábban összevásárolt érméimet, még mindig cca. 20 % bukóban lennék... vagyis egyelőre még csak az évek alatt befektetett pénzem vásárlóerejét SEM tudtam megvédeni. Ha valaki a jelen spot piaci árak mellett megveszi a Maple érmet 34 EUR-ért, arra azt tudom mondani, jó nagy marha... mert annyit érte akkor fog majd talán kapni, ha az ezüst ára eléri a 30-32 EUR szintet, ami nem ma vagy holnap lesz. Szóval igen, vannak szállítási gondok - talán, vagy mesterségesen előállított gondok, mert szépen visszafogják az érméket, ha nagyobb és nagyobb az igény, akkor mehet még feljebb az ár. Ha ez az egész covid téma lemegy, majd nézhet nagyokat az, aki most 34 EUR-on vásárol, mert hatalmas bukón ül majd, jóóóó sokáig. 
Ha normál körülményekről beszélünk, én már régóta amúgy csak Arche érmét veszek, ugyanis normál piaci körülmények között a spread elég jó, az egyik legolcsóbb érme és ahogy a példa is mutatja, az ilyen tömeggyártott érméknél - hacsak nem legalább 15-20 éves érmékről van szó - ha nagy gebasz van, akkor cca. a spot ár felett 10-15%-al körüli pénzt kap az ember. Minek fizessek akkor egy Maple vagy más érméért nagyobb felárat - ok, tudom, hogy a Maple 9999-es, míg a Noah csak 999-és érme - ha később úgyse nagyon látom előnyét. Megnéztem most az egyes oldalakon a visszavásárlási árakat és a Noaht ha az ember kutakodik, akkor egyes oldalakon még drágábban veszik vissza, mint a Maple érmét! Ha kifejezetten "biztosításként" veszem az érmét, akkor számomra az a lényeg, hogy minél olcsóbban vegyem meg, hogy minél több ezüst tömeget kapjak, erre pedig nekem a Noah érme vált be a legjobban.
Persze nem vagyok szakértője az érméknek és lehet, hogy rosszul gondolkodom - habár a számok nem hazudnak -, de az Arche érme olcsó és jó ár-érték arányú érme. Persze lehet, hogy mindennek olyan oka is van, amire én nem is gondoltam, nem tudom. Évjárat, melyikből mennyit bocsátottak ki abban az évben, egyebek... Vannak itt nagyobb szakértők nemesfémeket illetően, ők biztos tudnak jobban érvelni, mi miért van úgy, ahogy, mit látok esetleg rosszul.
enexke
enexke 2020. 04. 06. 23:05
Előzmény: #20103  pomperj
#20125
Nagyon kíváncsi vagyok, h igazatok lesz-e. Én health-care professional vagyok, ténylegesen foglalkozom az oltás kidolgozásában, és úgy látom, h lecsengőben van a pánik, sztem 4-5 %-os halálozási arány az nem számottevő, csak túl van kommunikálva, de legyen igazatok, még szeretnék occsón Gapromot venni...
yooio 2020. 04. 06. 22:36
#20124
Teljesen irracionalis :) majd a jelentesi szezonban robban a bomba, legkesobb. :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 22:25
Előzmény: #20121  CDow
#20123

Itt nezem:
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
de biztosan van masik is.
CDow 2020. 04. 06. 22:24
#20122
A rossz híreket teljesen ignorálták, most meg a legkisebb jó hírre tépik. Hmmm.
 
Lehet meghúzzák az árfolyamot, hogy a kicsik ráugorjanak, aztán utána eladnak, így generálva egy kis profitot maguknak. Természetes a pórnép kárára.De ez csak egy elmélet, lehet hülyeség
CDow 2020. 04. 06. 22:20
Előzmény: #20117  Törölt felhasználó
#20121
Hol lehet ezt követni?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek