Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CDow 2020. 04. 05. 18:38
Előzmény: #20039  Törölt felhasználó
#20040
Figyelembe vettem a szavait. Le is vontam a következtetést belőle.
.
Az, hogy ki mióta tőzsdézik teljesen irreleváns info. Ismerek olyat aki 10+ éve és mégse érti mi az, hogy short.
 
Mindazonáltal engem nem érdekel ki mit használ. Volt itt valaki aki kérdezett a tech elemzésekről, hogy nem érti mire való. Én elmondtam neki, hogy én mit én gondolok, mit használok, aztán majd kezdd vele valamit. Vagy nem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 18:00
Előzmény: #20019  CDow
#20039
Szia,
stingy eleg ritkan ir; de az en velemenyem az lenne, hogy azert nem art figyelembe venni a szavait, meg akkor sem ha mas velemenyed van; mert o se ma kezdte...
Egyebkent nem kell ujra feltalalni a kereket; angol nyelven tele van a net kulonbozo mukodo strategiakkal...(altalaban nem a kereskedesi strategiakkal van a baj hanem azokkal akik ezt kereskedni probaljak)...nyilvan amig penzt keresel a strategiaval addig jo; ha pedig  nem akkor ugye a strategia nem mukodik vagy mar nem mukodik stb.stb.---en meg nem talalkoztam olyan strategiaval ami mindig mukodne (vannak olyan idoszakok amikor a piac olyan fazisban van hogy eppen z adott strategival nem keresel penzt hetekig, honapokig esetleg 1-2 evig.
“Sell in May and Go Away”
Buy = Month() == 11;
Sell = Month() == 5;
(extrem bonyolult kod); mondjuk nem igazan teljesiti tul a Buy and Hold-ot talan csak annyival hogy majus es november kozotti idoszakra extra "kamatot kaphatsz"...
Nicolas Darvas es a teknosok strategiaja is eleg jol mukodik, 40-65evvel kesobb is....
persze ertem en, hogy az ember kreativ leny es szeretne valami ujat, jobbat kitalalni...
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 05. 17:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#20038
A beszállóra emlékeztem, és akkor se értettem, hogy mi lelte az öreget. Tök nyilvánvalóan menthetetlenek a cruiseline-ok, airline-ok. Nem lesz vállalható a kimentésük, miközben éheznek az emberek.
wawa1 2020. 04. 05. 16:40
Törölt hozzászólás
#20037
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 05. 15:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#20036
Mi történt? Eladta bukóban? Vagy beragadt és csőd?
wawa1 2020. 04. 05. 13:38
Törölt hozzászólás
#20035
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 10:51
#20034
Csak nehogy az újhullámos jegybankok, meg az illiberális politikusok is úgy járjanak mint a venezuelai hadihajó:)
https://index.hu/kulfold/2020/04/05/turistahajoval_emberkedett_a_venezuelai_haditengereszet_egy_hajoja_banta/
hunor555
hunor555 2020. 04. 05. 09:13
Előzmény: #20030  goapsy1
#20033
Látszik hogy sose beszéltél/ismertél módosabb embereket akik felépítettek akár egy közepes kkvt itthon. Elmondom neked ezeknek ha van is gyerekük, az elsősorban a cég, utána jönnek a rendes biológiai gyerekek. Én dolgoztam is ilyennél. A gyerekek kallódnak, a házaspár meg minden idejét a cég fejlesztésébe teszi. Az öröklés meg teljesen hidegen hagy. Ha balfasz az utód akkor úgyis elkótyavetyéli ha meg nem akkor viszi tovább. Na itt probléma lehet hogy a jóképességűek közül valaki örököl valaki nem. Ez van, az élet nem igazságos. Én is születhettem volna fehérként fokvárosba, vagy még jópár szar hely van a világon.
yooio 2020. 04. 05. 08:55
Előzmény: #20028  eurocent
#20032
Hali, ezek a lehetosegek meddig allnak fenn? Figyeled figyeled es mondjuk atlep egy ellenallast olaj technikaiba te meg veszed OIHt? Kisse ugy hangzik mint az arbitrazs :)
eurocent 2020. 04. 05. 07:04
#20031
Ismét szeretném felhívni az érintettek figyelmét, hogy ez itt a "Financial Forecasts" topik, ahol kereskedési ötleteket osztunk meg egymással. Személyeskedésnek, témához nem kapcsolódó tömeges hsz-eknek itt nincs helye.
(Ahogy látom, ismét támadásba lendültek a más topikokat is szét-off-oló trollok. Sajnálnám, ha ezek itt "eluralkodnának".)
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 05. 06:54
Előzmény: #20026  Törölt felhasználó
#20030
Semmit nem jelent az idézett bekezdés első mondata. A többi meg úgy hülyeség, ahogy van.
Igen, aki létrehoz egy cégbirodalmat, azt több, mint valószínű, hogy nem motiválná túlzottan az, hogy a halála után az államra száll (miközben a saját utódai meg mennének havat lapátolni? vagy ők is nekiállnának céget gründolni? :DDD Ez nem teljesen világos, de láthatóan neked se.)
De csupa fül vagyok, fejtsd ki nyugodtan, hogyan osztogatnád el szíved szerint a mások pénzét - és milyen motivációt gondolsz náluk ezek után.
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 05. 06:48
Előzmény: #20025  Törölt felhasználó
#20029
Kettőnk közül láthatóan nem én vagyok, aki nem érti a tőkepiac szerepét.
Ez már csak abban is megmutatkozik, hogy ezt a veretes évrendszert bírtad reagálni. 
Nézegesd még kicsit a tőzsdét, és utána (talán) nem beszélsz majd baromságokat.
eurocent 2020. 04. 05. 05:57
#20028
Jelenleg nagy mozgástere van US500 futuresnek. Minden további nélkül elmehet akár 28xx-ig. Viszont ami valószínűbb, hogy az esés még nem fejeződött be. Legalább 210x-ig vagy 1850-1800 sávba kellene esnie. Ha így lesz, ezeken a szinteken már jó beszállók alakulhatnak ki.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200405v00shu3ng.png
WTI teljesítette a min elvárt emelkedést és nagy valószínűséggel még egy picit emelkedni fog, elmehet az eső trendvonalig. Utána viszont lefordulhat. Talán nem véletlenül OIH is inkább csak oldalaz. De érdemes figyelni, mert amint megindulnak az olajosok OIH első körben kb 5,5x-ig emelkedhet.
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2020. 04. 05. 05:45
Előzmény: #20026  Törölt felhasználó
#20027
Van az a mondás, hogy "Suba subához, guba gubához". Miért álltok meg öröklésnél, a házasságot is szabályozni kéne, a nagyobb társadalmi jó érdekében. Az állam jelölje ki, az alkesz lánya aki pont ugyanolyan alkesz mint a faterja, menjen hozzá az orvos fiához aki ugyanúgy orvos a faterja.  Vannak viselkedésgenetikusok akik szerint a gének döntik el mi lesz a gyerekből. A nagyobb jó érdekében beavatkozhatnátok ebbe is.
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 03:40
Előzmény: #20024  goapsy1
#20026
Az embereket csak az mozgatja, hogy az utód örököljön?
Aligha hiszem.
Érdemes előbb végiggondolni, hogy mit jelent az idézett bekezdés első mondata, és csak utána reagálni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 03:23
Előzmény: #20023  goapsy1
#20025
Ha majd megérted a tőkepiac szerepét, akkor térjünk rá vissza. 
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 05. 02:43
Előzmény: #19992  Törölt felhasználó
#20024
"Miért is engedjük meg, hogy olyan embereknek legyen rendelkezési joga, aki nem is rendelkezik belátással, csak örökölte a vagyonát? Nagy kérdés. Ez semmivel sem jobb, mint a rabszolgatartó társadalmak felépítése, csak most nem ostorral ütnek, hanem a tőkével tartanak pórázon embereket."
       
Hát bocs, de ez is veretes nagy f@szság lett...
Hogy miért engedjük meg? Azért, mert ha nem engednénk meg, nem lenne a világon kb egyetlen olyan cég sem, ami nagyobb egy sufni bt-nél. Ki lenne az a marha, aki 50-60-70 évesen azért gürizne egy cégben, hogy miután meghal, minden az államra (?) szálljon? Eleve, hogy működne ez a zseniális terv? Ha pl egy magyar cégtulaj meghalna, egyből örökölné is a cégét orbánc, meg mészáros, mint a "magyar állam"?
De eleve, külföldön is, szerinted ki a hétfájdalom hozna össze egy olyan céget, mint az Amazon, vagy a Microsoft?
Összehozna a tulaj annyit, amennyi kényelmesen elég neki tejre-vajra-napozgatni élete végéig, és be is fejezné. A gazdaság meg kb abban a pillanatban dőlne is romba.
        
Szóval tuti az ötlet. Két mp alatt ki is nyírtad a kapitalizmust.
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 05. 02:34
Előzmény: #19995  Törölt felhasználó
#20023
"többen beszéltük itt, hogy be kellett volna zárni a tőzsdét a víruspánik elején. Nyitva hagyták, ez egy rendszerhiba volt."
       
Miért is?
Mert a tőzsde csak fölfelé mehet?
       
Túl ezen, szólsz a befektetőknek, hogy oké, srácok,  amíg nem oldódik meg a helyzet, felejtsétek el a pénzeteket?  Gőzünk nincs, mikor lesz vége, de cserkészbecsszóra', igyekszünk!
Ha ezt a faszságot bárki megcsinálta volna pl japánban anno, mikor kb 30 éve beszakadt a tőzsde (és azóta se ment még csak a közelébe se az akkori szinteknek) a befektetők 30 éve várnák a csodát, beragadt pénzzel.
       
Biztosan boldogok lennének.
CDow 2020. 04. 05. 01:06
Előzmény: #20021  franc0
#20022
Nem hiszem, hogy ez lenne most a lényeg. Akkor megint az lenne, hogy dehát ez nem is az sp500.
franc0 2020. 04. 05. 01:01
Előzmény: #20020  CDow
#20021

Ilyen időtávon illene logskálát használni.
https://invst.ly/qcg38

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek