Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2020. 01. 25. 16:56
#14780
 A kínai hatóságok hétfőtől leállítják az összes csoportos utazást bel- és külföldre egyaránt,
https://index.hu/kulfold/2020/01/25/koronavirus_kina_jarvany/
Boole 2020. 01. 25. 13:25
Előzmény: #14765  kukker
#14779
Mindenben azért nincs extrém árazás, mert vannak olyan cégek, amelyek még jó árakon vannak, de tény, hogy egyre kevesebb van ilyen. 
Boole 2020. 01. 25. 13:22
Előzmény: #14764  berlini
#14778
Amikor a befektetők egy időben valamilyen oknál fogva több mennyiséget fognak a piacra borítani, mint amit az előre tervezett likviditással kiegyenlítenének. Egyszerre leáll a pénznyomtatás a FED részéről áprilisban, közben a járvány óriási méreteket ölt, a bizalom megrendül. Az egészségügyi védekezés fontosabb lesz egy rövid időre, mint a pénzügyi. Ki tudja ezt pontosan meghatározni. Volt már olyan a történelemben állítólag, amikor már a likviditás bővítés nem segített, mert pl. már nem a kötvénypiac megfagyása okozta a problémát, hanem a túlértékeltség, vagy mert nem volt mit enni (Hollandia a II. világháború alatt). Tény és való, hogy ritkán van olyan tőzsdei összeomlás, amelyet ne előzött volna meg 3-nál több kamatemelés, vagy felfutó infláció, kivéve a jegybankok előtti deflációkat. 
Boole 2020. 01. 25. 13:06
Előzmény: #14776  Boole
#14777
Törölt felhasználó 2020. 01. 25. 11:59
#14775
"Mi az a pont amikor a pénznyomtatás nem tudja megakadályozni a részvénypiaci esést?"
A piaci lufikat a hit fújja. Van egy narratíva, amiben közhiedelem van. Most szvsz az a narratíva, hogy az innováció/startupok/új üzleti modellek/gazella cégek a jövő motorjai. A narratíva szerint az olyan cégek, amik hagyományosak, el lesznek söpörve (kiskereskedelem, energetika, oil service). Ezek kb. szitokszavak a befektetőknél.
Mivel a tőzsdéket a félelem és a kapzsiság mozgatja, ezért léteznek lufik. Amint a hit az uralkodó narratívában meginog, elkezdenek azok az eszközök esni, amik a narratíva nyertesi voltak. Ez beindítja a félelmet, és mivel a piac reflektív, ezért a pánik egyre nagyobb, és megállíthatatlan.
A magam részéről a value és growth részvények közötti ollót figyelem, praktikusan az IWF és IWD képében.
Azt azért erőpsen kétlem, hogy ez a randomname().virus váltaná ki a lufi kipukkadását... szóval minden kis esést nem kell a következő válságnak nézni. Sok a korrekciós hiszti. És azt sem tanácsolom, hogy egymást hergeljük, mert egy ilyen fórum alkalmas arra, hogy véleménybuborék alakuljon ki, ahogy Tibi nagyon bölcsen rámutatott. 
 
Jellemzően egyébként külső tényezők váltják ki a pánikot, tehát nem várható, hogy a tőzsdéről fog kiindulni az összeomlás (ha egyáltalán lesz ilyen a közeljövőben).
Egyébként szvsz, mikor a collapsus megindult, a FED mindegy, hogy mit csinál, mivel a pénzben is meginog a bizalom, hiszen az csupán egy elektronikus jel (amiért mindenki megígéri, hogy becsület szóra ad kaját, piát, autót, miegyebet). Vagyis ilyen formában nem különbözik az egyéb pénzügyi instrumentumtól (akkor ér valamit, ah bíznak benne, hogy ér valamit)
opandup 2020. 01. 25. 11:56
#14774
Az alábbi ábra alapján elég gyorsan terjed a vírus és ha nem sikerül gyorsan megfékezni, ennél nagyobb baj is lehet belőle...
https://twitter.com/catecadell/status/1220991450453643265/photo/1
dt7
dt7 2020. 01. 25. 11:50
Előzmény: #14746  kukker
#14773
Szia,mire gondolsz készpénz tartásnál chf,euro?
McDee 2020. 01. 25. 11:44
Előzmény: #14771  maxhell
#14772
maxhell 2020. 01. 25. 11:38
#14771
No, és mit gondoltok arról, hogy ha elindulna egy korrekciónál nagyobb általános esés, akkor a defenzív, vagy lemaradó részvények, vagy érték alapú részvények, mert vannak azért szép számmal ilyenek, azok, amelyek ebből a nagy lufiból kimaradtak lényegében, azok hogy fognak viselkedni? Azért rettentő sok jó és értékes cég van relatíve nyomott áron, emelkedtek, de nem akkorát mint a it, tk, számtech cégek, és a felkapott növekedési cégek. Ezek is be fognak esni, vagy csak kisebb mértékben? Vagy mindent letarol egy csökkenő hullám, tekintet nélkül az értékekre?
kukker 2020. 01. 25. 11:37
Előzmény: #14769  Törölt felhasználó
#14770

"A németek ezért az EZB kötvényvásárlásokból származó forrásait nem a Dax cégek szubvencionálására költik - mint ahogy a jenkiknél a FED által nyomtatott pénzek gyakorlatilag egy az egyben a tőzsdén kötnek ki -, hanem infrastruktúrát építenek és szociális projekteket finanszíroznak belőle... vagy mint mostanában, erőteljes haderőreformba kezdtek."
Na ezért mondtam azt is, hogy szerintem el fog különölni majd irányban az USA és a többi régió gazdasága.
Nem a tőzsdére kellett volna a pénzt beönteniük.
Az USA válasz beteg embert nem kezelte, hanem fájdalomcsillapítót adott morfium formájában.
A német pedig inkább a betegséget akarta/ja megszüntetni.
Törölt felhasználó 2020. 01. 25. 11:29
Előzmény: #14764  berlini
#14769
Tegnap linkelte valaki - az adat engem is meglepett -, hogy jelenleg az AAPL piaci kapitalizációja egymagában meghaladja a DAX30 vállalatainak összesített market cap-jét. Ennek az állapotnak a fenntarthatósága erősen vitatott mind a két piacon. 
 
Persze elvileg a Dax cégeket is vehetné a német jegybank vagy maga a német állam is, de mivel a német jegybank az €uro miatt nem független az EZB-től, ezért a direkt vétel suttyomban nem megvalósítható. A németek ezért az EZB kötvényvásárlásokból származó forrásait nem a Dax cégek szubvencionálására költik - mint ahogy a jenkiknél a FED által nyomtatott pénzek gyakorlatilag egy az egyben a tőzsdén kötnek ki -, hanem infrastruktúrát építenek és szociális projekteket finanszíroznak belőle... vagy mint mostanában, erőteljes haderőreformba kezdtek.
 
A Dax épp ezért közel sem néz ki úgy, mint a jenki indexek.
stolz
stolz 2020. 01. 25. 11:15
Előzmény: #14764  berlini
#14768
elméletileg kitudnak nyomtatni annyi pénzt amivel gyakorlatilag az egész tőkepiacot kivásárolják...és akkor ott marad mindenkinek a kezében a kp, amit nincs mibe fektetni...ergo elkezdenek vásárolni, mindent és abból szép kis hiperinfláció lenne....ezt azért valószínűleg nem akarja a Fed, ezért van egy elméleti maximuma a nyomtatásnak, ha e fölé jut az eladási mennyiség akkor esés lesz és a Fed nem tud mit tenni, mert nem akarja az első verziót...remélhetőleg...
kukker 2020. 01. 25. 11:08
Előzmény: #14764  berlini
#14767

"Mi az a pont amikor a pénznyomtatás nem tudja megakadályozni a részvénypiaci esést?"
A pénz értékét, a befektetett bizalmat, a lényegét kérdőjelezhetnék meg lassan egyre nagyobb tömegben. 
Extrém módszer még nagyobb extrémitás növelése lenne már.
Szerintem.
A tőzsdének értékbefektetésről kellene szólnia nagyobb részt.
De ez már régóta arról szól, hogy korlátlanul(?) csak pumpálunk bele pénzt?
Ez így tőzsde akkor?
Boole 2020. 01. 25. 11:06
Előzmény: #14762  totoro
#14766
Most jutottak el a halmazszámításban odáig, hogy rájöttek mennyivel több lehet az érintett fertőzött ember.
kukker 2020. 01. 25. 11:03
Előzmény: #14761  Boole
#14765

Szerintem most már egy nagyobb mennyiségű pénznyomtatás is probléma lenne csak, nem tudom elképzelni, hogy az eddigi extrém hurráoptimizmus fokozható lenne illetve ne gondolkodna el már a kritikus tömeg mind kisbüfi, mind nagyobbak részéről - és esne le nekik és kérdeznék meg - hogy ez így végül is micsoda akkor?
Tényleg egy alul beteszem a kispénzt, felül kiveszem a nagyot játék a végtelenségig?
Mi van, mi ez az egész, mi az értelme, mire épít?
Feleslegesnek tartanám az újabb pénznyomtatást, pont, hogy még olaj lenne a tűzre csak.
Más.
Volt szó itt arról, hogy mennyi újratervezés van - gondolom főleg pomperj felé irányult - a piacról, az irányról.
Én azt gondolom, hogy ez a brutál kavar ami a mozgásokban volt, az az extrém irracionalitás mozgás napi szinteken ide-oda egész egyszerűen próbál valami logikai rendszert igényelni az ember részéről és ezért a sok változtatás és újratervezés.
Ez megint azt mutatja, hogy nincs kapaszkodó, mert már lassan napon belül ellentmond a számolás és ellent mondhat bármikor bármiben.
Extrémitás mindenhol és extrém spekuláció.
Semmilyen szinten nincs normalitás most már.
De én nem is fejtegetem már, lényegében lassan ismétlem önmagam, leírtam mindent aztán most kivárás a következőkben.
Ahogy írtam, maximum lemaradok longról, de bukni nem fogok short miatt.
Több nap - most - mint kolbász, ezt számolom és ezt érzem.
berlini
berlini 2020. 01. 25. 10:59
Előzmény: #14761  Boole
#14764
Ezt megindokolnád?
Mi az a pont amikor a pénznyomtatás nem tudja megakadályozni a részvénypiaci esést?
Boole 2020. 01. 25. 10:57
Előzmény: #14753  Tibi0002
#14763
Teljesen egyetértek, én is óvatos duhaj vagyok, inkább csökkentem a kitettséget, mint benne maradjak, vagy teljesen kimaradjak. Fontos, hogy tudja az ember a cégek kb. mennyit érnek ma, 1 évvel ezelőtt és kb. 1 év múlva mi várható. Az, aki nem tudja az első kettőt, az bajban lesz. Nyilasinál a legnagyobb hiba nem a rossz döntése volt, hogy shortolt, hanem az amikor már TA alapon is látszott, hogy nem short az irány és fordítani kell, akkor nem tette meg. Egy 5 éves zárt alapnál nem lehet az időt negligálni. Pénzügyi végzettsége ellenére komoly szakmai mulasztást követett el és rendkívül tapasztalatlan volt. Nem ugyanaz egy Excel táblázatban virtuálisan tőzsdézni, mint nagy tételben valós piacon ráfogadni. Nem is értem a Concorde döntéshozóit, hogy beálltak mögé. Összegrundoltak neki vagy kb. 780 milliót és kb. 285 millió maradt belőle. Bár ő írta, hogy a TA-t nem nézi. A történelem bizonyította, hogy kellett volna. Állítása szerint neki nem volt mobiltelefonja, meg az ilyen érdekes jelenségek előre vetítették, hogy értem én, hogy a régi nagyokhoz igazodva akarta ezt a képet sugározni magáról, de őszintén, kit akart ezzel átverni. Azon kívül tiszteletlen volt elég sok cikkében az államok vezetőivel szemben, egyes alapkezelőkkel szemben, és gyakorlatilag egyáltalán nem illett a Concorde profiljába egy ilyen tapasztalatlan, az írásában alázatot nem ismerő fiatalember. Na erről ennyit, csak azért bosszant a dolog, mert egyszer írtam neki e-mailt és röviden próbáltam neki segítő szándékkal jelezni, hogy rossz lovon ül, de még válaszra sem méltatott. Lehet, hogy az e-mailt sem olvasta. Ki tudja, régen volt már.
totoro
totoro 2020. 01. 25. 10:54
Előzmény: #14761  Boole
#14762
"Wuhan announced to build another hospital with a capacity of 1,300 beds for #nCoV2019 patients in the next 15 days. The hospital will be named as Leishenshan Hospital. https://twitter.com/PDChina/status"
Az új 1000 férőhelyes mellett most elkezdtek felhúzni még egy 1300 férőhelyes kórházat Wuhanban. Egyszerűen nincsenek arányban a reakciók a közölt számokkal, minden azt mutatja, hogy kurvára megijedtek Kínában, és az eddig közölt adatok kozmetikázottak. Hétfőn is vastag mínuszok lesznek a tőzsdéken.
Boole 2020. 01. 25. 10:33
Előzmény: #14750  kukker
#14761
A FED áprilisig pénzt nyomtat, addig nagy esés elég nehéz lesz, viszont van az a pont, amikor a pénznyomtatás nem tudja tovább negligálni a várható részvénypiaci esést.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek