Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Keffer 2020. 01. 14. 10:27
Előzmény: #14479  pomperj
#14480
Ezzel a gondolkodásmóddal én is teljesen egyet értek. Mindig, amikor írjátok itt, hogy milyen jó befektetés hosszú távra pl. a gazprom, akkor én mindig arra gondolok, hogy egy rendes globális beomlás esetén ezeknek is esniük kell, max. nem anniyt, mint a vezető usa részvényeknek, szóval miért most vegyek, amikor esetleg 1-3 év múlva ezeket is olcsóbban adják. Cash is king.
Az általad vázolt portfólió szerintem teljesen jó, csak éppen egy esetleges mélypont idején kell bevásárolni, és aztután tartani vagy 10 évig, ha semmi nem változik.
pomperj
pomperj 2020. 01. 14. 09:23
Előzmény: #14476  kukker
#14479

En is elgondolkodtam hasonlo modon
Mi lenne, ha egyszeruen bespajzolok 50% Gazprom es MobileTelesys papirbol, es 50%ban
tartok mellette  lithium, rez, agri, solar, uran,  es  olajos temakat. Ez hozna jo osztalekot is, es egy energia/anyag recovery  potencialbol is reszesedik.
Es minden mast felreteve, ez sok evre jo portfolio lehet.
.
De van 2 gyenge pontja. 
Az egyik, hogy mi van ha Russia atmegy egy hasonlo folyamaton a kovetkezo 10 evben, mint 1905-1918 volt? Kivulrol oket nem  lehet megdonteni. Nade belulrol  barmi elkepzelheto. Akkoriban eleg volt 3 ev az elso vilaghaborubol, vagy a 3 ev Gorbacsov-Jelcin osszeomlas?  es lam mi tortent. 
A masik az, hogy ha tenyleg megtortenik a vilag-buborek kipukkadas? 
Es nagy crash plusz recesszio jon?
Akkor egyreszt mindennek bezuhan  az arfolyama, ezeknek is. 
Masreszt oriasi veteli alkalom adodik majd a recesszio+crash legaljan, 
ami  kp hianyaban soha nem visszatero alkalom kihagyasa volna.
Egyelore nalam marad a sok cash-t is tartalmazo portfolio.
pomperj
pomperj 2020. 01. 14. 06:41
#14478
1)NatGas.
Az (1 of c) eso hullamot napos charton itt kesznek lehet nezni, es elkezdodhet egy felpattanas korrekcio.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200114v00rfl59o.jpeg
.
A hosszutavu szerkezet csupa ABC alakzatok egymasutanja, mar 14 eve tart lefele. 
Ha igy van, most akkor az utolso ( c of C) hullamnal kell tartani, ami 5 subhullamos szerkezet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200114v00roj9f.jpeg
lehet, hogy ez a vart utolso eses eltart sok honapig,  de utana  sokeves bull idoszak varhato.
.
2)Az Olaj rovid tavon ugy nezheto, hogy keszen van egy (2) hullamos korrekcio
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200114v00roth7n.jpeg
es egyelore nyitva maradt az ut feljebbre.
.
pomperj 2020. 01. 14. 06:02
Törölt hozzászólás
#14477
kukker 2020. 01. 13. 23:08
Előzmény: #14424  pomperj
#14476

Gazprom.
Nos, én az elmúlt pár napban döntöttem úgy, hogy végleg befejezem az USA piacot.
Említettem talán egy hete, hogy egész egyszerűen egy semmire nem támaszkodó, ide-oda rángatott és kétes kimenetelű irány látszik szinte mindenben.
Úgy vélem, hogy totális káosz van az ottani piacon, köszönhető ez a túlfújt rendszernek illetve az ország  vezetőségnek.
Semmiben nincs következetesség, nincs egy jól felépített irány, nincs egy funda, nincs egy józan elképzelés szinte sehol.
A nagy része a rendszerben abból áll, hogy mi lesz a piár szöveg majd a hírekben globálisan vagy cégre vetítve. És ez most már szerintem az egészre olyan mértékben eluralkodott az egészben, hogy szerintem abnormális és én úgy voltam vele, hogy elég ebből a szinte 100% érzelmi kereskedésből illetve - mindig long vagyok - befektetés kereséséből.
Elfilóztam a Gazpromon.
Ez szöges ellentét.
Itt egy dolog működik, működteti a rendszert és egy dolgon alapul minden, ahogy régen Hofi mondta: Elvtársak, a krumplileves az legyen krumplileves.
Ez egy konzervatív cég és konzervatív vezetés: adom az árút és adod a pénzt, neked neked lesz gázom, nekem meg lesz belőle pénzem.
Nincs az, hogy most inkább vegyél még tőlem szóját, meg ne haragudj, de most eszembe jutott, hogy mégsem adok gázt, mert nem veszel meg tőlem 1000 darab Ladát /év.
Vagy mit tudom én, a lényeg, leül két üzletember, ez és ez van és ez és ez lesz: az úgy lesz.
No ez egy kis rövid kis kitérő, ami a személyes része és ennek kapcsán írom amit:
Véleményem szerint a Gazprom két-három éven belül +50 dolláron felüli cég lesz.
Sőt továbbmegyek: a világ legmagasabb részvényértékű energiacége lesz akkor. 
Úgy gondolom, hogy a Gazpromnál most látszanak meg azok piaci folyamatok - természetesen köszönhető ez az USA fenn említett "jellemének"  is valahol, hogy ilyen pozícióba került a Gazprom és természetesen Ororszország - amelyek ezt a jövőt fogják elhozni.
kukker 2020. 01. 13. 22:35
Előzmény: #14469  boxika
#14474
Úgy látom, ez még nem volt itt:
Russian gas sales on Gazprom Export’s ESP hit record daily high in General Energy News 11/01/2020
Russian gas sales on Gazprom Export’s Electronic Sales Platform (ESP) hit a new daily record high on Thursday, with a total of 477 million cu m of gas sold. Sales on the ESP have soared since the start of 2020 as Gazprom looks to offer out significant volumes to make up for the small sales in December, which were affected by uncertainty over the future of Russian gas transit via Ukraine. Gazprom and Ukraine’s Naftogaz signed a new five-year Ukrainian gas transit agreement on December 30, easing concerns of significant disruption to flows, with the Russian company agreeing to transit 65 Bcm via Ukraine in 2020. The ESP sales Thursday were the highest since July 10, 2019, when Gazprom Export sold 406 million cu m. Sales have averaged 225 million cu m/d so far in January, easily the highest monthly average since the ESP started operations in September 2018. The previous monthly high was an average of 121 million cu m/d in July last year. Total volumes sold so far this year are already 1.35 Bcm — almost double the total sales in December of 789 million cu m. According to S&P Global Platts Analytics, ESP sales are expected to stay high as Gazprom continues to ramp up flows via Velke Kapusany, as prices remain well above short-run marginal costs and flows remain below the average needed to meet the 65 Bcm of capacity booked through Ukraine. THURSDAY SALES
Thursday’s auction was dominated by 240 million cu m sold for delivery to the German Gaspool hub. Large volumes were also sold for delivery to the TTF hub (82 million cu m) and the German NCG hub (73 million cu m).
pomperj
pomperj 2020. 01. 13. 18:16
#14472

SPY daytrade.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200113v00rv3b2g.jpeg
A "meg egy pop-up" rally, nos,  utban van felfele.
Abban a valoszinutlen esetben, ha (iv) meg nincs kesz, es a mostani rally egy (b),
akkor az utana indulo  (c of iv) vegere a fibo 38%, 3263 kell legyen a support. 
boxika 2020. 01. 13. 15:00
Előzmény: #14470  Boole
#14471
Asztali gépen jól látszik, hogy még nem törte. Sőt, hamarosan kitörhet magasabb szintekre.
Boole 2020. 01. 13. 13:49
Előzmény: #14469  boxika
#14470
Kezd érdekesen mozogni. Kérdés, hogy lesz-e benne korrekció és ha lesz, akkor meddig jön le.
boxika 2020. 01. 13. 13:21
#14469
Gazprom törte az emelkedő csatornát? (GAZPy)
Boole 2020. 01. 13. 12:58
Előzmény: #14467  felcsorgok
#14468
Én sem. Kicsi a hozam lehetősége.
felcsorgok
felcsorgok 2020. 01. 13. 09:41
Előzmény: #14465  Boole
#14467
Én nem látok benne nagy felpattanásra esélyt rövid távon, szerintem az elnökválasztás komoly nyomást helyez rá, és inkább további csökkenést valószínűsítek. 
eurocent 2020. 01. 12. 19:19
Előzmény: #14464  fatihszultan
#14466
Ezt hozta ki a matek.
Boole 2020. 01. 12. 19:07
Előzmény: #14463  felcsorgok
#14465
CXW-nél 24 USD a rövid céláram.
fatihszultan 2020. 01. 12. 19:02
Előzmény: #14459  eurocent
#14464
Te ezt komolyan gondolod, vagy ez egy Monty Python idézet?
felcsorgok
felcsorgok 2020. 01. 12. 16:37
Előzmény: #14451  Boole
#14463
Nincs igazán céláram, de 30 usd-vel már kiegyeznék. A corecivicet régebb óta tartom, így 30-nál van a beker áram, a Geo group-ot csak nem rég vettem be a portfóliómban 18 dollárról. Kicsi mennyiség van mindkettőből jelenleg, és nem zárom ki a bővitést belőlük. 
Csőd lehetősége sztem sincs, illetve én a politikai kockázatot sem látom annyira erősnek náluk, mivel annyira speciális területen működnek, hogy ha esetleg a demokraták győznek is, nem lehet őket egyik napról a másikra megszüntetni. Mind az állami, mind a szövetségi börtönök túlzsúfoltak jelenleg is, és a körülmények sem az igaziak, szóval ha még a privát börtönök lakóit is magukhoz kellene venni, na ez az amire szerintem nincs sok esély. 
McDee 2020. 01. 12. 16:35
#14462
CXW,GEO: Lássuk be, ezek az intézmények erős politikai és társadalmi ellenszélben kényszerülnek manőverezni. Az előző – demokrata – adminisztráció idején Obama kiadta az utasítást a magántőke kizárására a szövetségi börtönökből. Ezt Trump később eltörölte. Az elnökválasztási kockázat az egész évi teljesítményre hatással lesz megnövekedett volatilitás formájában. Másrészről a teljes börtönnépesség ¾-e állami és regionális  hatáskörben van. A börtönpopuláció a 70-es évek óta négyszereződött US-ban. Szükségük van új intézményekre.  A magánbörtönök kb. 5% share-rel rendelkeznek és nem a legkeményebb bűnözők vannak itt fogva tartva. Leginkább az illegális migráció és a drog megnövekedett kriminalizációja következtében bebörtönzöttekről lehet szó. Tavaly 6 államban kizárták a magántőkét a fennhatóságukban lévő intézményekből, 5 államban pedig megkezdték bevonásukat. Ez eléggé kiegyensúlyozottnak látszik az államok szintjén. A politikai kockázat felerősödésével igyekeztek diverzifikálni és jelenleg árbevételük kb. 15%-a már egyéb kapcsolódó intézményekből (mint pl. társadalomba visszavezető komplexumok) származik. CXW és GEO dominálják a magánbörtön bizniszt és ez valószínűleg így is marad. A piacra lépési korlát igen magas a szabályozói feltételek miatt. Másrészről viszont vevői nem piaci operátorok, így az árképzésnek megvannak a maga korlátai. Legjobb tudásom szerint a magánbörtönök érdemben költséghatékonyabban működnek az állami fenntartásúaknál.    Amennyiben kizárják a full service börtön REIT-t a szövetségi börtönökből, átalakulhatnak 3 net REIT-té (azt nem gondolom, hogy egyszerűen megszűnnek), mert az épületek hasznosításáról nem fognak lemondani szövetségi szinten sem. Ez persze bevételcsökkenéshez és osztalékvágáshoz vezet, valamint érzékenyebbé válnak a finanszírozási kamatszint változására. A jelenlegi árazásban nekem úgy tűnik, hogy a worst case van figyelembe véve, hiszen P/FFO=5-6 szinten és mintegy 50% NAV diszkonttal forognak. (A P/FFO>0 aritmetikai REIT-k átlaga 15.1 szinten van. Ez szektoron belül is erős alulértékeltségre utal). Amennyiben felére esne FFO, azonos árszint mellett még mindig csak P/FFO=10-11 szinten lenne az értékeltség a jelenlegi árazás mellett. Ez a scenario nyilván osztalékvágást is feltételez. Összességében úgy látom, hogy erős fundamentális nyomás van felértékelődés irányába, amit lefojtva tart a (szerintem eltúlzott) politikai kockázat.   CXW tűnik szememben jobbnak. Nincs benne goodwill (míg GEOban a kapitalizáció kb 25%-a) és sokkal dinamikusabb capex felhasználásuk (kb. 450ezer négyzetláb területet adnak át 2020 Q1-ben)
McDee 2020. 01. 12. 16:34
#14461
CXW,GEO: Lássuk be, ezek az intézmények erős politikai és társadalmi ellenszélben kényszerülnek manőverezni. Az előző – demokrata – adminisztráció idején Obama kiadta az utasítást a magántőke kizárására a szövetségi börtönökből. Ezt Trump később eltörölte. Az elnökválasztási kockázat az egész évi teljesítményre hatással lesz megnövekedett volatilitás formájában. Másrészről a teljes börtönnépesség ¾-e állami és regionális  hatáskörben van. A börtönpopuláció a 70-es évek óta négyszereződött US-ban. Szükségük van új intézményekre.  A magánbörtönök kb. 5% share-rel rendelkeznek és nem a legkeményebb bűnözők vannak itt fogva tartva. Leginkább az illegális migráció és a drog megnövekedett kriminalizációja következtében bebörtönzöttekről lehet szó. Tavaly 6 államban kizárták a magántőkét a fennhatóságukban lévő intézményekből, 5 államban pedig megkezdték bevonásukat. Ez eléggé kiegyensúlyozottnak látszik az államok szintjén. A politikai kockázat felerősödésével igyekeztek diverzifikálni és jelenleg árbevételük kb. 15%-a már egyéb kapcsolódó intézményekből (mint pl. társadalomba visszavezető komplexumok) származik. CXW és GEO dominálják a magánbörtön bizniszt és ez valószínűleg így is marad. A piacra lépési korlát igen magas a szabályozói feltételek miatt. Másrészről viszont vevői nem piaci operátorok, így az árképzésnek megvannak a maga korlátai. Legjobb tudásom szerint a magánbörtönök érdemben költséghatékonyabban működnek az állami fenntartásúaknál.    Amennyiben kizárják a full service börtön REIT-t a szövetségi börtönökből, átalakulhatnak 3 net REIT-té (azt nem gondolom, hogy egyszerűen megszűnnek), mert az épületek hasznosításáról nem fognak lemondani szövetségi szinten sem. Ez persze bevételcsökkenéshez és osztalékvágáshoz vezet, valamint érzékenyebbé válnak a finanszírozási kamatszint változására. A jelenlegi árazásban nekem úgy tűnik, hogy a worst case van figyelembe véve, hiszen P/FFO=5-6 szinten és mintegy 50% NAV diszkonttal forognak. (A P/FFO>0 aritmetikai REIT-k átlaga 15.1 szinten van. Ez szektoron belül is erős alulértékeltségre utal). Amennyiben felére esne FFO, azonos árszint mellett még mindig csak P/FFO=10-11 szinten lenne az értékeltség a jelenlegi árazás mellett. Ez a scenario nyilván osztalékvágást is feltételez. Összességében úgy látom, hogy erős fundamentális nyomás van felértékelődés irányába, amit lefojtva tart a (szerintem eltúlzott) politikai kockázat.   CXW tűnik szememben jobbnak. Nincs benne goodwill (míg GEOban a kapitalizáció kb 25%-a) és sokkal dinamikusabb capex felhasználásuk (kb. 450ezer négyzetláb területet adnak át 2020 Q1-ben)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek