Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
uhu20 2019. 06. 21. 10:41
Előzmény: #11317  Boole
#11320
Nem arany, nem réz, de a Cleveland Cliffet figyeled? Agyonvert árfolyam, de a p/e érték olyan, hogy el se akatom hinni. Az itt követett Gazpromnál is alacsonyabb.
Boole 2019. 06. 21. 09:29
Előzmény: #11317  Boole
#11319
By Erste kivonat: A New York-i Fed gyenge feldolgozóipari indexét követően a philadelphiai Fed hasonló indexe is nagy visszaesést mutatott júniusban. Az index értéke 0,3 pontra esett a korábbi 16,6 és a várt 10,4 pontot követően. Ez szintén relatíve rossz előjel a mai teljes gazdaságra vonatkozó beszerzési menedzser indexek előtt. A BoE tegnapi kamatdöntő ülésén a vártnak megfelelően 9-0 arányban szavazott a kamatok szinten tartása mellett. A jegybank kormányzója szerint megnövekedett a hard brexit kockázata, amire gyengüléssel reagált a font. A jegybank korábban már jelezte, hogy egy gördülékeny Brexit esetén kamatemelést látnának indokoltnak és most ennek a szcenáriónak a valószínűsége csökkentette a tegnapi kommentár. Csupán 216 ezren folyamodtak első ízben munkanélküli segélyért az USA-ban az elmúlt héten, ami továbbra is arról tanúskodik, hogy feszes az amerikai munkaerőpiac.130 milliárd dollárra csökkent az USA folyófizetési mérleg hiánya az első negyedévben, az egy negyedévvel ezelőtti 144 milliárd dollárt követően. Ez kissé nagyobb, mint a konszenzus által várt 124 milliárd dollár.
opandup 2019. 06. 21. 08:10
#11318
Ráadásul a képet még az is árnyalja, hogy itt egy elnök, aki kb (anyagi érdekekből?) a hangulatváltozásainak megfelelően tesz piac befolyásoló kijelentéseket. Nem teljesen tisztázott félinformációkból utal háború indítására, majd a felelősség elhárítása érdekében közli, hogy Amerika nem kíván háborút indítani, hiszen azt ígérte vége ennek a korszaknak...egyébként ha annyira olcsó olajat szeretne akkor át kéne gondolnia, hogy mit Twittel, mert így önmaga ellen dolgozik...vagy mégsem?
Boole 2019. 06. 21. 07:55
Előzmény: #11316  Boole
#11317
Régen tőkeáttételes ügyletekkel kezdtem a pozik építését és elkísértem egyedi insrumentumokkal, részvényekkel, ETF-ek. Manapság meg sok egyedi részvény és minimális tőkeáttételes ügylettekkel erősítem a profitarányt. Most ha fordítva csinálnám, akkor csődbe mennék. Ennyit változott a világ. Meg én is óvatosabb duhaj lettem, pedig tele vagyok bányászokkal rendesen kifeszítve. 
Boole 2019. 06. 21. 07:52
Előzmény: #11314  Törölt felhasználó
#11316
Van benne valami. Régen 3-6 hónapon belül általában eltaláltam a fordulatokat, ciklusváltásokat, ma ez már simán 1-1,5 évre is kitolódott. Ma már azt kéne csinálnom, hogy ha megvan az ötlet, akkor várok 1 évet, aztán elkezdem keresni a beszállókat.
Boole 2019. 06. 21. 07:48
Előzmény: #11313  pomperj
#11315
Én azt gondolom, hogy az USA indexeknek emelkedés szempontjából egyelőre már nincs jelentős tere. Az arany is túlvetté vált rövidre.  
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 07:31
Előzmény: #11312  uhu20
#11314

Én nem vagyok valami nagy szakértő a tőzsde világában, de én úgy gondolom, hogy ez a 10 év monetáris politika a pénznyomda nagyon bátorrá tette a befektetőket. Nagyon sok szabad pénz keresi a helyét, a legegyszerűbb a tőzsdén kamatoztatni, de az ingatlan és más spekuláció is óriási lufi illetve ezekben van a legnagyobb infláció. A spekulánsok meg vannak győződve, hogyha valami rosszra fordul, úgyis beavatkoznak, hiszen ezt folyamatosan kommunikálják feléjük.
A másik oldala a kiszámíthatatlan "érthetetlen" mozgásoknak a számtalan "kisbüfi" megjelenése a tőzsdén, akik megpróbálják szerencselovagként meglovagolni a hullámokat. Minimális tudással, ismerettel szállnak be, megkeverve az eddigi megszokott mozgásokat, reakciókat. Annyira a jövőt árazzák, hogy azt sem tudják, mikor jön el. Ez a BÉT-en is megnymutatkozik, ez már jobban hasonlít egy szektás hitközösségre, mint befektetői csoportra. A birkák legelnek, de fogalmuk sincs, hogy miért nő a fű. Igaz nálunk a politika, a NER beszivárgása a tőzsdére, óriási, szinte hihetetlen vagyonokat hozott össze egyeseknek, amivel még jobban megkeverhetik a lapokat, belemagyarázva a többi kispapírban a hasonló lehetőségeket.
A harmadik réteg, akik nem nézik a holnapot, amit lehet, kivesznek és a robotok, amelyeket algoritmusok irányítanak, nem mindig ésszerűen.
Szerintem ezért nem működnek az eddig jól bevállt elemzések, mivel nem mindenki elemez és eszerint cselekszik. Egyszerűsítve: Az 1+1=2 de aki ezt nem tudja, annak lehet bármi.
pomperj
pomperj 2019. 06. 21. 07:20
#11313
1)AZ Arany kitort. Meghozza nagy lendulettel, 1408 szintnel zart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190621v00qjl24d.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190621v00qxtgks.jpeg
.
Az aranybanyaszok Indexe szepen emelkedik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190621v00q4sb8z.jpeg
.
Ha az a kerdes, hogy melyik banyaszokban van a legtobb potencial?
A rally elejen a profit-potencial legjobb a viszonylag kicsi, es alacsonyabb koltsegu banyaszoknal, mint Eldorado, Alamos, Kinross, AngloGold. (EGO, AGI, KGC, AU, CDE, AUY ). Ezek rogton profit-emelkedessel ertekesitenek, naluk 100-150  USD aremelkedes maris profit-duplazast okozhat.
.
A magasabb koltsegu banyaszok viszont meg igy is viz alatt maradnak.
Azonban kesobb, amikor a Gold arfolyama a magas-koltsegu kis banyaszok termelesi koltsege  fole megy, akkor azok is nagyon megindulnak, mint pl. MUX AKG EXK FSM. 
De a rally elejen, amig a koltsegszintjuk alatt van az arany ara, addig vonakodva kovetik a tobbit, inkabb mandinerbol.
Ha egyetlen banyaszt  kellene kivalasztanom, az Yamana (AUY) volna, 2-4x potencialnak latom.
.
Viszont a tegnapi hirtelen felugras utan (Dollar gyengult, Haborus hangulat, Bond rally, szoval minden az arany kezere jatszott)      kis korrekcio idoszeru. 
uhu20 2019. 06. 21. 07:07
Előzmény: #11304  pomperj
#11312
Már a tavasszal is feltűnt pár érdekesség, hogy ti. egyszerre megy fel a tőzsdeindex, a dollár és az arany is.
Nem vagyok biztos benne, hogy értem, hogy mi történik. Tegnap az arany ralit Iránra fogták, de akkor a részvények miért örvendeztek?
Másrészt elképzelhető, hogy tényleg beindul egy devizaháború? Ha igen, az USA-nak több puskapor van a tarsolyban, mint az EU-nak (és a többi feleség fejlett államnak). És ez elvileg nem.lenne rossz se az usa vállalatoknak és az aranynak se.
Trump meg egyelőre sikeres, Kína azért szerintem gondolkodik azon már, hogy hogyan lehetne megegyezni. Egyelőre az usa gazdasága bírja a feszkót.
Hatalmas mázliként az esemény előtti napon bővítettem amúgy PAAS-t, ez van a 2 nagy mellett. Szerintem a bányászárfolyamok nem magasak, óriási különbség, profitban akár 100-200% is, hogy az arany nem 1300, hanem 1400 körül mozog. Persze ez nem egyirányú utca, tudom.
Boole 2019. 06. 21. 07:02
Előzmény: #11310  Boole
#11311
Kérdés mikor tesznek ellene.
Boole 2019. 06. 21. 07:00
Előzmény: #11304  pomperj
#11310
Az arany piaca a jövőt árazza. Most tudtam, hogy nem lesz kamatvágás, de szeptemberig vagy ebben az évben lehet. A piac most jött rá, hogy nem csak negatív a kamat, de nagy eséllyel egy darabig nem lesz emelési ciklus. Ez felér egy hosszabb kamatvágási ciklus hatásával. Ha emellett a gazdasági növekedés megmarad és lesz valamennyi infláció, akkor számomra végre helyreáll a régóta hiányolt logikai egyensúly. Így már kerek. Hétvégén ŕánézek a piacokra. Ha ezek az együttállások sokáig fennállnak, akkor az aranyban 1700 USD könnyen meglehet, de akár új ATH is. Kérdésikor tesznek ellene. Egyelőre 1580 USD  a célérték. 
eurocent 2019. 06. 21. 05:41
Előzmény: #11299  enexke
#11309
"a tárolás lesz igen fontos, így én néznék ilyen cégeket,... Érdemes ilyen start-up cégeket nézni..."
Tudsz ilyen start-up céget?
incrediblehoe 2019. 06. 21. 00:46
Előzmény: #11304  pomperj
#11308
Nem annak örül a piac, hogy következő kamatdöntő ülésen szinte 100%, hogy jön a kamatcsökkentés?
joepappa
joepappa 2019. 06. 20. 22:18
Előzmény: #11282  pomperj
#11307
CHK naposon hetesen fordulós, SWN naposon kuka ma sem tudott emelkedni, hetesen már érdekesebb.
pomperj
pomperj 2019. 06. 20. 21:44
Előzmény: #11305  enexke
#11306
Kosz, nagyon jo egy uj szeemmel atnezni.
enexke
enexke 2019. 06. 20. 21:43
Előzmény: #11301  pomperj
#11305

Szia János!
Ezt nem egészen így értettem, sztem a napenergia előállítása ma már közkincs, sztem lejárt a szabadalom a technológiára, bár mindig lesz új. Sztem a tárolás a kulcs.
Ránézek cikkekre és szabadalmakra a 7végén, hátha az azonosít cégeket amikre érdemes figyelni, mindenesetre örülök, h felkeltettem az érdeklődést.
Hali!
pomperj
pomperj 2019. 06. 20. 21:36
Előzmény: #11296  Boole
#11304

Tulajdonkeppen bamulok, hogy vajon miert es mit muvel a piac? Miert is van rally?
Ugyanis a helyzet az, hogy mivel FED nem csokkentett, igy aztan mi is van?
.
Az, hogy most a 3 honapos, 6 honapos kamat is,  es a  meeg a tobbi is, mind a 10 eves bond kamatnal lejjebb van, mint a FED rate. A FED penze a legdragabb penz ! 
Erted, tegnap ota  nemcsak megmaradt a Yield Curve inverzio, de meg romlott is.
kerekperec?
Ha a  bank a 10 evre kihelyezett hitelekert  nemcsak alacsonyabb kamatosszeget kap, mint a rovid futamidejuk betetekert fizet, az bukas.  De igy raadasul tegnap ota MEG ALACSONYABB kamatot  mint a FED prompt penz ?  akkor az nem lazitas, hanem monetaris szigoritas! 
A US10Y Bond 7 honapja 3.23% volt, most meg 2% alatt van. Ekozben a FED rates maradt 2.25-2.50% !
Az osszes banknak  eltunik a kamatbevetel soron eddig keresett penze, es interest income nelkul hamarosan osszeomlik a profitja.  Minel inkabb hitelez, annal inkabb rafazik, annal tobbet bukik.
.
Mi a fraszt gondolt vajon  a piac, hogy rallyzik? 
Total felreertes van, pajtasok ! 
A helyzet egyreszt nem valtozott semmit. A FED nem csinalt semmit. Masreszt viszont a bankok kilatasai nagyot romlottak.
Az egesz nagyon budos am: a Yield inverzio nem veletlenul szokott recessziot jelezni. 
Es a FED a kamat- nemvagassal ezt a helyzetet tovabb  fenntartja. 
Most mar nem tudom, ki van megzavarodva? 
A piac egyszeruen nem veszi tudomasul a fundat. Kapott egy pofont, es boldogan vigyorog.
enexke
enexke 2019. 06. 20. 21:15
Előzmény: #11302  enexke
#11303
* mint energiaforrás
enexke
enexke 2019. 06. 20. 21:12
Előzmény: #11299  enexke
#11302

"de nem tűnhet el, mert CO2-t termel."
Bocs, ezt úgy értettem, h el kellene tűnnie, mert CO2-t termel.
pomperj
pomperj 2019. 06. 20. 21:09
Előzmény: #11295  fatihszultan
#11301

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek