Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 05. 02. 11:16
Előzmény: #10398  Törölt felhasználó
#10400
Teljesen egyetértek.
kozi723
kozi723 2019. 05. 02. 10:15
Előzmény: #10392  Boole
#10399
Ugyanígy gondolom én is. Illetve remélem, hogy így lesz és normális áron lesz még lehetőség kiszállni. Az olajnak van még 10-15 éve, de inkább több szerintem, mert számos területen nélkülözhetetlen. Persze nem látjuk előre az innovációt, így ezt szerintem nagyon nehéz megbecsülni, hogy mikor minek mi lesz az alternatívája, de túl széles körben zajlik az olaj felhasználása. A felfutás (ha lesz) exponenciális lesz a szervízesekben az biztos, de most olyan részvényeket birtokolunk, amelyek mintha határidőre kötöttünk volna. Az idő nagyon ellenünk van. Meglátjuk mi sül ki belőle. 
Törölt felhasználó 2019. 05. 02. 09:52
Előzmény: #10393  Boole
#10398
Bocs hogy nem szo szerint ideztem,de erre gondoltam.
Nem lesz valsag a mi eletunkben?
Jelenleg is az van hiszen azert ilyen alacsonyak a kamatok; egyszeruen a problemat egy masikra csereltuk.
Nehany piaci szereplo megmenteseert es komolyabb reformok helyett; eppen csak a nyugdij es biztositasi rendszert teszuk tonkre mindorokre; igy a jelenlegi problemak es annak kovetkezmenyeit sikerult nehany evvel kesobbre tolni.
Nyilvan en is optimista vagyok a technologiai fejlodes kapcsan (olvasd el ha van idod a Superintelligence konyvet) es abban is egyetertunk hogy mo Europan belul folyamatosan egyre jelentosebb szerepet fog kepviselni mint azt tette a trotenelem soran.
Azonban a monetaris, fiskalis politikaban komoly problemakat latok es ennek megoldasa elobb-utobb nagyon komoly kovetkezmennyel fognak jarni mind politikailiag, penzugyileg es szociologiailag is.
Emlekeztetoul GFC-nel is kozosen leptek fel a jegybankok!
Nyilvan a kotvenypiaci, reszvenypiaci es ingatlanpiaci lufinak nem lesznek sulyos kovetkezmenyei...a kovetkezmenyeket es problemak mar most jelen vannak eppen csa a gyujto pontra var a vilag gazdasag; majd mindenki megmagyarazza hogy ezt miert nem lehetett elore latni.
pomperj
pomperj 2019. 05. 02. 09:47
#10397

1)SPY weekly.
Pillanatnyilag daytrade szinten ugy allunk, hogy az SPY is, es DOW is keszen lehet az emelkedessel. 
A chartok 1 honapja ED alakzatot vettek fel. 
Ebbol a formabol  a  DOW 6 napja, SPY tegnap  leszakitotta az ED alakzat  supportjat. 
A FED napon amugy is gyakran iranyvaltas van.
.
A napos charton SPY-ra es NDX-re meg elkepzelheto egy ujabb top, a DOW-nal mar nehezebb ezt elkepzelni. A 60min chartokat naponta rajzoltam, a legutolson mar le van szakitva az elso support ED nelkul is. (Ettol meg lehet egy ujabb top, ha kicsit melyebb korrekcioval keszen lesz. A Hetes charton szebben nezne ki meeg egy magasabb csuccsal)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190502v00pk72v7.jpeg
.
2)A hetes chartokon 2 ALT van. Vagy keszen van a wave(5) a lenti szamozas szerint, vagy egy Expanding Triangle formacio van, es ABCDE alakzatban most a (D) pont van keszen. A Hetes charton a  roadmap igy nezhet ki a 2 ALT. esetre:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190502v00pq0ark.jpeg
.
3)A masodlagos Inexek mind sokkal gyengebbek mint SPY es NDX. 
Sem DOW transports, sem a szelesebb Russell2000, es a teljes tozsdei Wilshire 5000 index sem utott uj csucsot.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190502v00ps8l0s.jpeg
.
4)AZ NDX a legerosebbnek tekintheto Index. Most igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190502v00p05qlm.jpeg
Hathor
Hathor 2019. 05. 02. 07:40
#10396
Boole 2019. 05. 02. 07:36
Előzmény: #10387  Törölt felhasználó
#10395
Én egyébként a következő 30 évre nagyon optimista vagyok. Óriási gazdasági fellendülés várható és ez emelheti a réz, az ezüst és akár az arany árát is. Szóval hosszabb távon nincs miért aggódni. Magyarországon is nagy sikertörténetre számítok.
Boole 2019. 05. 02. 07:34
Előzmény: #10390  kozi723
#10394
Írtam is korábban, hogy biztosan lesz problémájuk és nagyobb ütemben is fogyasztják a szabad pézt, mint azt korábban vártam. Kb. egy-két negyedévvel korábban jutnak csődbe, mint gondoltam. A RIG meg egy kényelmes pozícióból beleszaladt egy meggondolatlan vállalati felvásárlásba, mert a könnyelmű bizalom vezette. Ez egyszerűen egy rossz pénzügyi és stratégiai döntés volt. Ha most kellene a részvény vásárlása mellett döntenem, akkor inkább mást vennék. Ha meg így van, akkor nem fogják vásárolni, hanem minden emelkedésben kiszállnak a befektetők, hogy a nagyobb kárveszélyt elkerüljék. Ezt mellélőttük.  
Boole 2019. 05. 02. 07:29
Előzmény: #10387  Törölt felhasználó
#10393
A korábbi FED elnök nem azt mondta, hogy nem lesz több válság, hanem azt, hogy a mi életünkben már nem lesz többet klasszikus válság. A FED elnöke várhatóan már nem él többet, mint 20 év. Másrészt a klasszikus válság pont azért kerülhető el, mert a jegybankok szükség esetén összehangolva beavatkoznak, biztosítják a likviditást, jelenleg elegendő zsetont öntöttek a pénzpiacokra, amely segít elkerülni a klasszikus válságokat. Ez nem azt jelenti, és szerintem nem is arra gondolt, hogy nem lesz 20-50%-os tőzsdei esés. Sőt szerintem az USA charton mindenki láthatja, hogy nem természetesen mozog, ez a kínai charton is látszik. A mozgását eltorzította a fedezetlen pénznyomtatás. 
Boole 2019. 05. 02. 07:23
Előzmény: #10390  kozi723
#10392
Mielőtt az olajnak végleg beáldozik, azelőtt szerintem lesz egy nagy felfutó szakasza. Kérdés, hogy ez az olajfúrósokat hogyan érinti. 
Keffer 2019. 05. 02. 07:20
Előzmény: #10389  hellforceone
#10391
Amíg mindenki azt mondja, hogy összeomlás jön, addig szárnyalás, mikor egyre többen mondják, hogy még sokáig szárnyalunk, akkor közeleg a vége, mikor meg már konkrétan olyanokat mondanak, hogy SOHA nem lesz összeomlás, akkor kopog az ajtón... :D Szerintem...
kozi723
kozi723 2019. 05. 02. 07:00
Előzmény: #10385  Boole
#10390
Ahogy nezem faszan ok is kiszaladnak a cashbol hamarosan. Remelem nem a koporsot keszitik elo a szervizes reszvenyeinknek... Neha mar csak azt varom, hogy 10kor bezarjon a piac, hiszen akkor mar biztos hogy nem tud tovabb esni :D
hellforceone 2019. 05. 02. 07:00
Előzmény: #10388  Keffer
#10389
Már legalább látnám végre, mikor a piac beomlik, mint a kártyavár! Tényleg várom azt a napot... évek óta ez a mantra, de csak nem jön. Egy év még simán belefér a hibahatárba, de már évek óta mindenütt csak azt hallani, már nem sok és összeomlik minden... ennek ellenére évek óta - harmadszor is leírom :) - azt látom, hogy tőzsde, ingatlan vágtáznak tovább. Kiváncsi vagyok, mikor üt be a várt 70-80 % zuhanás. Persze nem arról van szó, hogy várnám a rosszat, egyáltalán, csak érdekelne, a profik mikor mondják - egyesek már elkezdték, talán ez egy jel -, hogy ne várjátok, úgyse lesz, vagy beismerik, hogy hoppá, ezt beneztük, tévedtünk és ezt már ÉVEK ÓTA! :o))))
Keffer 2019. 05. 02. 05:33
Előzmény: #10381  Boole
#10388
Szerintem meg a közeledő recesszió legbiztosabb jele, ha a FED elnöke után komoly gazdasági szakértők is közlik, hogy soha (mondom: SOHA) többé nem lesz recesszió...
Mikor 30 dollár alatti olajnál a szakértők 0 dollárról beszéltek, és olvastam egy cikket, ahol komoly érvekkel levezette egy közgazdász, hogy miért lesz az olaj rövidesen nulla alatti árfolyamon, azaz fizetnek nekem azért, hogy elvigyem, és ez tényleg logikus ész érvekkel volt alátámasztva, akkor tudtam, hogy most olajat kell venni, mert nem értek az olaj bizniszhez, de itt az alja...
Törölt felhasználó 2019. 05. 01. 23:58
#10387
This time is different!
(ez a legkoltsegesebb negy szo a kereskedok koreben).
Emlekeztetoul; nehany evvel ezelott "Helenke" azt nyilatkozta hogy a mi eletunkben mar nem lesz gazdasagi valsag.Nem kellett hozza 2 ev es azt nyilatkozta, hogy komoly kockazatok leselkednek a gazdasagra.
A jelenlegi kamatok (ha nem az elmult nehany evet nezzuk) meg mindig emergency helyzetre utalnak.
A piacnak eleg volt tavaly osszel nehany szo, hogy a gazdasag megfeleloen teljesit, ezert a jegybank elkezdi szukiteni a merlegfo osszeget es  kamat emeleseket tervez.
Majd lattuk mi tortent; nem kis magyarazkodas kellett hogy megfogjak az esest, nyilvan a merlegfo osszeg csokkentesevel lealtak es a kamar emelessel is; kozben az elnok mar kamat vagast kovetel.
Az lehet hogy a 0-hoz kozeli kamatok, lassitjak a gazdasagi ciklusok valtozasat es a kilengeseket.
Egy dolgot viszont nem szabadna figyelmen kivul hagyni; Japan mar bejarta azt az utat; ill. joval elorebb jar azon az uton amivel a jegybankok probalkoznak.(raadasul nekik annyi elonyuk volt; hogy a hatalmas eladosodottsagot, alacsony kamatokat egy olyan vilaggazdasagi kornyezetben kezdtek meg amikor a vilagban jelentos gazdasagi novekedes volt, es mas orszagokban a kamato magasabban voltak).
A japan ingatlan es rv piac meg 30 evvel  kesobb sem volt kepes megkozeliteni a korabbi csucsokat.
A jegybankok altal megfogalmazott 2%-os inflacios cel, amit nemreg modositottak ugy hogy 2% fole is mehet azt jelenti, hogyha hasonlo monetaris utat szeretnenk bejarni mint Japan  (megjegyeznem, hogy a Japanok nagyon productiv-ok) akkor az evi 2%-os inflacio azt jelenti hogy 30ev alatt elvesziteti az ember a penze ill. megtakaritasanak 80%-at ill. annak vasarlo erteket.
Ugye a price stabilitas lenne a jegybankok elsodleges feladata (elmeletileg)....
En szemely szerint nem tul sokat adok a jegybankarok szavainak...ill. eppen a nyilatkozataiknak az ellenkezojere joval magasabb esely van mint az altaluk megfogalmazott meseknek.
(erre pedig rengeteg peldat lehet hozni)
Majdnem el is felejtettem megemliteni, hogy az idei 150billio likviditas helyett jovore 250billioval kevesebb lesz; ez kozelitoleg 400billio$; havi szinten 33billio, napi szinten majdnem 1,1billio....na ezt kellene a cegeknek minimum sajat rv vasarlassal fedezni....
Kozben a FB es Google-t mar nem csak eu-ban, amcsiban de mar itt au-ban is tamadjak mivel rendkivul keves adot fizetnek...es eppen perben allnak az ado hivatallal....
This time is different!!!
(really???)
Boole 2019. 05. 01. 22:51
Előzmény: #10385  Boole
#10386
Törölt felhasználó 2019. 05. 01. 22:17
Előzmény: #10382  Törölt felhasználó
#10384
A DAX 2015 marcius kornyeken 12000-es magassagban volt es a FOCUS (cimlapon) magyarazta komoly matematikaval stb. stb., hogy miert is lesz adott ev decembereben 13000 az index, tovabba mindenkinek reszvenyeket kell venni, mivel semmilyen mas lehetoseg nem maradt penzt kamatoztatni. Par nap mulva zuhanni kezdett es kb 4 -5 honap mulva 9000 kornyeken ingadozott.
pomperj
pomperj 2019. 05. 01. 22:09
#10383
SPy daytrade.
Az "initial sign" megvan. Az elso support leszakadt SPY-ban is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190501v01p44agv.jpeg
.
A DOW kicsivel elobbre tart
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190501v01pnszbh.jpeg
Törölt felhasználó 2019. 05. 01. 22:05
Előzmény: #10381  Boole
#10382
Csaladon belul esetleg mukodhet egy ilyen fiktiv valami (elmeletileg).
 A gyakorlatban azonban meg ott sem ilyen bekesek a penzigyi dolgok. 
Boole 2019. 05. 01. 21:02
Előzmény: #10380  Boole
#10381
Lám-lám, más is kezdi megérteni, hogy milyen az óriási likviditás hatása.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/orokre-elfelejthetjuk-a-recessziot-a-neves-kockazati-tokes-szerint.4.322699.html
Április 24-én írtam:
Nem mindegy, hogy milyen nagy mennyiségű likviditást és milyen hosszú ideig biztosítják a piacok rendelkezésére, és a körítés sem. Sajnos sokan ezt felejtik el, hogy a kettő között óriási a különbség. Gondolj bele, hogy a két opció esetén mi történik a pénzpiacokkal. 1) opció: a tőzsdei esés kezdetétől 2-3 évig kb. 3000 mrd USD-t öntenek a pénzpiacokra, igen foghíjasan, nem megfelelően szelektálva és terítve, és a pénzt időben gyorsan és nagy mennyiségben szívják vissza, valamint a pénz visszaszívása alatt rosszul kommunikálnak. 2) opció: a tőzsdei esés kezdetétől 5-6 évig több hullámban, megfelelően szelektálva és szétterítve kb. 6500 mrd USD-t + (apró) öntenek a pénzpiacokra, és a pénzt időben nagyon elnyújtva, óvatosan szívják vissza és a kamatokból befolyó összegeket még a nettó pénz visszaszívásig újra befektetik, valamint a kommunikáció kiemelten figyel a pénzpiacokra. 1) opciónál egy gyorssegélyről van szó, tehát olyan mint amikor az egyszeri polgár venni akar egy szobába bútort és a szülők kisegítik zsetonnal és mondják, hogy majd a fizetésedből a megtakarításodból megadod. 2) opciónál már más a helyzet, a fiút a szülei teljesen kistafirungozzák. Vesznek neki lakást, amit berendeznek, vesznek neki kocsit, víkendházat, apu kapcsolatai révén szerez neki jó állást (a fiú egyébként is okos gyerek volt, jól tanult, jó végzettsége van, a munkahely is szívesen fogadja, tehát a kapott vagyont már fenn tudja tartani), és a szülei azt mondják neki, hogy keressél, majd 5 év múlva kezd el törleszteni 216 hónapra elosztva, de csak 116 hónapig kell törlesztened. Ja a szülők 37 hónap múlva jelzik, tudod mit egyelőre függesszük fel a törlesztést, mert lehet, hogy neked nagyobb szükséged van a pénzre, mint nekünk. Magyarul a fiú csak akkor lehet megint szegény, ha elveri a pénzt. Persze nagy kérdés az adósság polarizálása. De kérdem Én, a döntéshozók tisztában vannak azzal, hogy a páciens cső kábítószerélvező, akit ugyan leszoktathat a szerről, de az elmúlt évek alatt annyi anyagot kapott, hogy az ingadozó és magas vérnyomása, valamint a keringési rendellenességei miatt, ha nem lesz felügyelet alatt, akkor a most 24 éves páciens legkésőbb 40 évesen meg fog halni. Kérdem Én, mit érek azzal, ha a páciens meghal? Nem beszélve arról, ha 16 év múlva hal meg? Ezzel csak azt szeretném megvilágítani, hogy érdemes másként gondolkodni és a növekedésre, fejlesztésre alapozni, mert úgy is ez a jövő.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek