Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
@nessie
@nessie 2019. 03. 25. 11:32
Előzmény: #9677  pomperj
#9680
"..Hanem hogy a modern innovaciokban sehol sincsenek."
 
Ezzel nem értek egyet. Svájc már hatodik éve folyamatosan a legtöbb elfogadott szabadalmat benyújtó európai ország. A gazdaságuk rendkívül sokrétű és versenyképes. Az ezt megelőző megjegyzésed a tehenekről és a túlárazott órákról is mutatja, hogy nem ismered az országot. Veszélyes dolog olyasmiről nyilatkozni, amit ennyire nem ismer az ember.
Törölt felhasználó 2019. 03. 25. 11:18
Előzmény: #9676  Boole
#9679
pomperj
pomperj 2019. 03. 25. 11:08
Előzmény: #9676  Boole
#9678
Ez egy super hasonlitas chart. Nyugodt vagyok GLD kilatasait illetoen. A "return to normal" elv most is mukodni fog, es van benne 50% alul ertekeltseg.
pomperj
pomperj 2019. 03. 25. 11:00
Előzmény: #9670  pitcairn2
#9677

Egy szemelyes megjegyzes ehhez.
Tobb mint 30 eve dolgoztam szoftver mernokkent ott. Egy FIDES nevu cegnel;-)
Jol fizettek, 13eCHF, akkor nagy hiany volt  COBOL, Pascal nyelvu banktranzakcios programozokban, ma mar kevesen emlekeznek erre.
Ma sem fizetnek ott a szoftvereseknek tobbet, bar a hasonlo nevu  magyar vallalkozas most is jol fizet;-)
.
Amugy Svajc rizikoja nem az allamadsossag, valoban. Hanem hogy a modern innovaciokban sehol sincsenek.
Boole 2019. 03. 25. 10:52
Előzmény: #9671  pomperj
#9675
Nagyon kíváncsi vagyok a következő 5 év fejleményeire, szerintem mindenkinek jó tapasztalat lesz.  
A végkövetkeztetéseid bár tetszenek és számomra kívánatos volna, de nem tűnik logikusnak. Lehet, hogy az arany és a bányászok évtizedes összehasonlításban nagyon alulértékeltek, de a ZERO kamatnál rosszabb GLD funda az, ha a kamatok alacsonyak is maradnak és tendenciaszerűen nem csökkennek magasról, hanem stagnálnak, tehát nincs hosszú és meredek kamatcsökkentési időszak. Az igaz, hogy az alacsony kamatok jót tesznek az aranynak (és a reálkamat hiánya), de a pénz áramlása akkor megy az arany felé, ha korábban magas volt a kamat. Amennyiben az infláció és a kamatok fő trendje az emelkedés irányába mutat, akkor az arany és a bányászok inkább csökkenése lenne logikus, ez esetben nem hiszem, hogy a kilátásaik javulnának.
Érdemes lenne egy grafikonon látni a világ GDP átlagának és az arany árfolyamának rációját az elmúlt 30 vagy évben napjainkig. Szerintem reálisan akkor lehetne eldönteni, hogy mennyire alulértékelt az arany valójában. Van valakinek egy jó és friss Total World GDP/Gold ratio chartja? Már korábban is írtam, hogy nekem ugyan érdekes az USA indexek és az arany árfolyamának rációját grafikonon bemutatni, de az arány úgy is helyreállhat, hogy az USA indexek beszakadnak, de az arany nem javul semmit sem. Viszont a világ GDP átlagának hosszútávú javulásával együtt az arany árazása is javul.Persze az emelekedő infláció és a hosszú emelkedő kamatok, akár kikényszeríthetik a FED-től a magasabb kamatokat is. Meglátjuk.  
Tibi0002 2019. 03. 25. 10:35
Előzmény: #9673  pomperj
#9674
Beismerem, hogy vékony jégen vagyok ezzel, amit mondtam. Nem Venezuelára, hanem józanabb gazdaságokra gondoltam, pl. USA-ban voltak magasabb inflációs időszakok, de hosszútávon azzal is lépést tudott tartani a részvényindex. 
Az aranynak, mint menekülőeszköznek a kiválóságát eszembe sem jut kétségbe vonni. :) 
pomperj
pomperj 2019. 03. 25. 10:25
Előzmény: #9672  Tibi0002
#9673

Az Ingatlannal egyet ertek, az valoban inflacios hedge eszkoz. Szuk eroforras, nem gyarthato konnyeden mint a penz es mas papir. Negy gyarthato konnyen a  telek, lakas, arany, nelkulozhetetlen a  nyersanyag.
.
De reszveny es kotveny? Mindketto papir, mindketto zuhanni szokott, ha megno az inflacio…. lasd pl. Venezuela mostanaban.
Tibi0002 2019. 03. 25. 10:08
Előzmény: #9671  pomperj
#9672
"A penz mindenhol inflacioba szalad, es sehova se lehet menekulni elole?" - részvény, ingatlan és rövidkötvény is megfelelő eszköz ilyen esetre.
pomperj
pomperj 2019. 03. 25. 09:50
Előzmény: #9645  Boole
#9671

Arany tema.
1)Az Elliott modszer a "ceteris paribus", nagyjabol azonos fundak vilagaban ervenyes. Ha a fundak gyokeresen valtoznak, akkor az Elliott projekciok, amik az endogen "sajat-on-mozgas" elvere epulnek, azonnal csodot mondanak.
Szoval, a GLD-re vart emelkedes 1500 USD arszint fele? az nagyjabol valtozatlan fundak mellett ervenyes, de egeszen mas korulmenyekre nem.
.
2)Jatszuk el, mi mas tortenhet. A mostani evekben a legnagyobb problema az allamok eladosodott allapota, es ezek kozott is a Kinai es az USA allamadossag oriasi merteke, es egyre novekvo deficitje, ami tovabb noveli.
.
Tegyuk fel, hogy az USA ugy oldja meg a problemat, ahogy rakenyszerul: a FED egyben megveszi az USA allam idei uj , kb. 2.0 Trillios treasury Bondjat. Es atkuldi nekik a 2 Trillio cash-t. Es nem emel kamatot, hanem lent tartja. (Ezt mar evek ota csinalja pl. Japan).
Az allamok meg gondtalanul koltekeznek. Nos, kicsit kompliklatabban, de ez varhato a valosagban is.
.
Mi lesz? Haaat, beindul az inflacio. A gazdasag dominans szereplojeve az allam lep elo, mint pl. Mo-on. Megno az harc az allami megrendelesekert, megno a korrupcio. A gazdasag sokkal rosszabb hatekonysagu lesz, felerosodik  a pazarlas. EZ egyfajta szocializmus, persze, az allamkapitalizmus legfelsobb foka.
.
Es ha a tobbi allam is ezt koveti? A penz mindenhol inflacioba szalad, es sehova se lehet menekulni elole?
Az arany az egyetlen penz,  amit az allamok nem birnak nyomtatni. Meg lehet probalni betiltani, de aligha fog sikerulni, mert a politikus is szeretnee megorizni a penzet, es mert a masik allam nem tiltja be.
Szoval? A fundak vagy ilyenek maradnak mint most, vagy a GLD fundamantalis kilatasai nagyot javulnak. Nem hiszem, hogy a ZERO kamatnal rosszabb GLD fundak letezhetnek. 
A lassankeent felerosodo inflacio amugy is vilagtrend, az Aranyrol tudjuk hogy az  inflacios vilagban emelkedik. 
Amugy pedig az inflacio es  a kamatok fo trendje maris nem a csokkenes, hanem az emelkedes. 
Tehat javulnak a GLD kilatasai. Meg jo sok ideig.
pitcairn2 2019. 03. 25. 09:37
Előzmény: #9667  pomperj
#9670
Svájc különben nem hinném, hogy bármiféle csőd felé menetelne
a GDP arányos államadósság felettébb alacsony és csökken
https://tradingeconomics.com/switzerland/government-debt-to-gdp
a jegybank pedig fő profilban külföldi értékpapírokat vett a CHF "kordában tartásának" a céljával...
pitcairn2 2019. 03. 25. 09:25
Előzmény: #9667  pomperj
#9669
"Igen, erdekes gondolat, es elvben ezt is meg lehet(ne) csinalni: a Kp-t megszuntetni, es a bankszamlakrol havonta adoztatni. Az allamok imadnaak ezt, de miert nem csinaljak??"
ez kb. a Silvio Gesell féle agymenés lenne... ami kb. a hiperinfláció nyitánya...
https://en.wikipedia.org/wiki/Silvio_Gesell
pitcairn2 2019. 03. 25. 09:20
Előzmény: #9667  pomperj
#9668
Svájc esetében nem újdonság a negatív reálkamat
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=notF
ez valószínűleg a CHF menekülővaluta státuszával lehet összefüggésben
a CHF egészen 1999-ig maradt aranydeviza standardon
pontosan ezért még negatív reálkamat mellett is hatalmas volt rá az érdeklődés (elvégre az árfolyama úgy ment fel mint atom...)
pomperj
pomperj 2019. 03. 25. 09:13
Előzmény: #9644  hellforceone
#9667

1)Negativ kamat.
Igen, erdekes gondolat, es elvben ezt is meg lehet(ne) csinalni: a Kp-t megszuntetni, es a bankszamlakrol havonta adoztatni. Az allamok imadnaak ezt, de miert nem csinaljak??
.
Siman bevezetheto, ahogy pl. a magyar tranzakcios ado mukodik, persze nagyobb mertekben. De akkor az egesz foldgolyon egyszerre kell bevezetni. Mert a penz azonnal elmenekul ahol elkezdik. Es nem fog soka tartani, mire osszeomlanak: azonnal bezuhanna minden bizalom, a bankok likviditasi valsagba kerulnek (kinnt vannak 1-5-10 eves hitelek, de eltunik es nincs betet ?), a kamatok azonnal felugranak, leall a hitelezes, gyorsan csod alakulna ki.
.
A negativ kamat mufajban Svajc ment el a legtovabb. 
Mar jo sok eve, ugy 12 eve mar, hogy negativ a kamat, nagyjabol -0.5%. Es mi tortent? 
Az UBS a legnagyobb svajci bank. 2006--->2009--->2012--->2018 evekben a merlegfoosszeguk gyorsan zsugorodik,  2.38Trill-->2.01-->1.26--->0.95Trill, szoval tobb mint felet elvesztette a merlegfooszegenek, 12 ev alatt. Es UBS nem akarki a bank mufajban, ez maga  SVAJC, a legbiztosabb banknak gondolt orszag.
.
Szoval, meg Svajc bankrendszere is menetel az osszeomlas fele a negativ kamattal. Ami 230 evalatt felepitettek, azt 15-30 ev alatt le lehet ezzel rombolni. Jol haladnak vele. Kivancsi vagyok, hogy miutan elerkeznek a tized-akkora bankrendszerhez, nos, akkor vajon a tehenek es a tularazott karorak vajon eleg jovedelmet generalnak majd a 10.000 Frankos fizetesek fenntartasahoz?
pitcairn2 2019. 03. 24. 22:13
Előzmény: #9616  pomperj
#9666
azt persze mondanom sem kell, hogy belinkelt videó 9 hónapos, mindössze azt ottani chartot gondoltam tovább:)
pitcairn2 2019. 03. 24. 22:08
Előzmény: #9662  Törölt felhasználó
#9665
ez jelenleg markáns "kontrarian" álláspont:)
mondhatni a "die hard" fundamentalista keménymagon kívül már senki sincs ebben
pitcairn2 2019. 03. 24. 22:07
Előzmény: #9616  pomperj
#9664
ha az alábbi trendcsatornát meghosszabbítod a mai napig, akkor nekem úgy tűnik, hogy csütörtökön alulról tesztelte vissza a trendcsatorna tetejét
https://youtu.be/eKYWx3ntXNE?t=628
http://schrts.co/VjwJHthG
persze az is lehet, hogy tévedek és az is hogy semmi jelentősége sincs ennek:)
sohasem állítottam azt, hogy vmi TA fenomán lennék:)
Boole 2019. 03. 24. 21:38
Előzmény: #9661  McDee
#9663
Teszek ezzel egy kísérletet, bár más céges értékeléseknél három főcsoportot elemzek általában, de bányászoknál ez sem a szent grál.
Törölt felhasználó 2019. 03. 24. 20:43
Előzmény: #9658  pitcairn2
#9662
Sziasztok!
Erdekesseg keppen megemlitenem, hogy marc.31-en elkezdodik a black out perioudus a rv visszavasarlasoknal.
Aprilis.7 es Aprilis 21.-e kozott pedig az S&P500 cegek tobb mint 70%-a nem vasarolhat rv-ket.
(nyilvan ez nem jelenti azt, hogy ekkor beszakadnak a rv-ek;de hogy a veteli oldal csokken, gyengul az eleg valoszinu).
Fizikai nemesfemekben van a likvid vagyonom 22%; a rv portfoliom 75%-a pedig nemesfem banyaszokban.
Nem az a kerdes, hogy fognak-e emelkedni a nemesfemek, hanem hogy mikor es mekkorat!
Velemenyem szerint ez az egyik legjobb szektor ha valaki a kovetkezo 3-5evben gondolkozik.
 
McDee 2019. 03. 24. 18:35
Előzmény: #9657  McDee
#9661
Talán még támogató lehet a gross margin vizsgálata historikus és ágazati összevetésben.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek