Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 12:48
#9160
Weekly Market Review & Outlook 19/02/22:
https://vimeo.com/319027416
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 12:35
#9159

More signs of macro slowdown, and what this means for stocks:
https://bullmarkets.co/macro-slowdown-stocks/
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 12:16
#9158

Bölcs megállapítások:
"It appears everyone is expecting a sell-off after such an extended gain, but nobody seems willing to initiate it. At the same time, nobody wants to buy at these levels, so markets limp along higher."
"The good stock-picking is largely a function of underinvested bulls trying to put capital to work in stocks that may not be as extended as the indices."
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 12:05
#9157

Napi összefoglaló, tömör, informatív:
http://chartsignals.blogspot.com/
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 12:01
#9156
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 11:33
#9155

Newmont Mining (NEM):
https://bit.ly/2Np2hmS
kozi723
kozi723 2019. 02. 23. 11:23
Előzmény: #9150  Boole
#9154
Van egy egészen hossz és részletes értékelés RIG-ről seekingalpha-n. Szerintem biztos olvastad. Ha mégsem, íme:
.
https://seekingalpha.com/article/4242668-transoceans-wishful-thinking-destroys-balance-sheet
.
A kommenteket olvasva sokan támadják a cikk íróját, de az igazán tárgyilagos hozzászólások a szerzővel egyetemben komoly problémákra hívják fel a figyelmet. Egy a sok közül, ami valóban sokatmondó:
.
"As you have so eloquently outlined, RIG is now in a very precarious financial position. Thigpen, IMHO, has made several major mistakes that now certainly risk the company's future. As you pointed out, IF the market recovers quickly, and IF they can put some of the ORIG idle rigs to work, maybe they work their way out of the hole.Mistakes in past three years:
1 Failed to raise equity when stock was in mid-teen's. Some of their competitors did use that window of opportunity.
2 Diluted shareholders (greatly) with the Songa acquisition. Overpaid big time based on the price of the 4 active rigs they acquired. However, RIG was in negotiation at the time to extend their Revolving Credit Facility, and they in effect bought Songa's excellent cash flow from the 4 working semis. Made the banks feel better and got their RCF extended. So maybe we cut them a break on that.
3 Used more debt to finance new drillships coming out of shipyards. This leveraging up the balance sheet was due to not raising equity earlier.
4 The ORIG acquisition will go down as one of the major blunders in the history of the OSD industry (unless RIG gets lucky and puts 3 or 4 of these to work). As you pointed out, idle drillships rust away and become less valuable over time. Now the question is do they have the capital to reactivate the ones that have been sitting only 1 to 2 years?  
5 Completing their own 2 NB drillships, plus the 2 NB ships acquired with ORIG, is going to strain their balance sheet even further.  
6 Thigpen has allowed RIG's true equity to decline to just under 50% of total capital. They are going to see equity decline further with operating losses (analysts currently are est. a loss in 2019 between -0.27 on the low side and -1.04 on the high side). The company still has several older rigs that need to be scrapped, but can they afford to incur the resulting impairment charges that further reduce their equity? Answer: NO!As you pointed out, the best argument for RIG is that they have a $12.2 billion backlog. That will certainly "keep the lights on", but it isn't going to generate sufficient cash flow (at today's day rates) to start paying down debt in coming years. Will the banks work with them at that time? Probably, but it certainly is a risk. Just like last year when RIG was only allowed to extend their credit line by reducing it from $3 billion to $1.1 billion.Bulls think that because Transocean is the largest in the industry, it obviously must be the strongest. Your article shows there is plenty of risk (and reward if things workout) in RIG, even with $12.2 billion in backlog."
KB58 2019. 02. 23. 00:04
Előzmény: #9136  pomperj
#9153

Köszönöm a válaszod és benne a short veszélyeire való figyelem felhívást és a jelenlegi helyzetelemzést. Amikor tehetem, rendszeresen figyelem az SP daytrade elemzéseid, amiket valószínűleg sokan mások is olvasnak és hasznosnak találnak. Reméljük, hogy továbbra is lesz annyi időd, hogy beírd az aktuális meglátásaid, amelyek másoknak is segíthetnek. Én is megpróbálom megérteni az általad alkalmazott technikát, amennyire időm, energiám engedi.
Köszönet az elemzéseidért és neked is sok sikert.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 22. 23:57
#9152
VIX tovább esett 13,5-re, ez azt valószínűsíti, hogy usa emelkedésnek még bőven van ereje.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 22. 22:16
Előzmény: #9147  Boole
#9151
Az előző trendcsatorna alja is megfoghatja, azzal is kalkuláltam. Ha letöri, akkor valószínűleg meglesz a hetes E pont és onnan pedig elég nagy emelkedésnek kéne jönnie minimum 1550-ig.
Boole 2019. 02. 22. 22:11
Előzmény: #9149  kozi723
#9150
Egyáltalán nem vagy elfogult. Az árfolyam extrémen szét van verve. Ha nem így lenne, akkor meg sem vettem volna. Én egy részvényt sem veszek túlárazva vagy megfelelő áron árazva, csak alulárazva. Persze a piac olykor erre is bőven rácáfol, mert még ettől is jelentősen eltérően értékel. Nekem 9,85 EUR átlagáron van a RIG. Az NE 5,4 EUR-on. A következő emelkedő körben elvileg el is adhatnám, de ezeket már szeretném megtartani. Mert ha lefelé félreáraz a piac, akkor felfelé is összejöhet ez.
kozi723
kozi723 2019. 02. 22. 22:01
Előzmény: #9147  Boole
#9149
Ha ennyivel jobb lenne a helyzet, akkor mégis mi motiválta a vezetőséget, hogy belemenjenek egy ilyen kockázatos felvásárlásba? Valahol mégis tisztában kellett hogy legyenek azzal, hogy ez mennyibe fog kerülni, milyen áldozattal járhat, milyen állapotban van a vásárolt felszerelés, milyen leírások következnek majd, stb.. Amikor a deal létrejött 2018/09 hónap környékén, a brent árfolyama kb. 76 usd volt. Pilanatnyilag 67 usd. Ahhoz, hogy újra elérje a brent ezt a korábbi árfolyamot, ahhoz "mindössze" 13%-ot kéne emelkednie. Figyelembe véve, hogy mennyi volt a mozgástér az utóbbi 2-3 évben, a 13% nudli. Mégis belementek az üzletbe. Akkor most vagy irtózatosan bénák, mert azt gondolták, hogy karácsonyra 100 usd lesz a brent, vagy pedig mégis csak okkal vették meg és tudnak valamit ami miatt bevállalták azt a helyzetet amibe most kerültek. Kizártnak tartom, hogy nem tudták, hogy nyögni fognak. Elfogadom, hogy fájdalmas az életük 52 dolláros brent árak mellett, de azóta közel 30%-kal van feljebb a nyersanyag ára. Arról pedig nem is beszélve, hogy mit változott annak ténye, hogy 12,5mrd usd backlog és átlagosan kb. 413.000 usd/dayrate van a seggükben. Nekem ebből az egészből az jön le (még ha poziból beszélek és elfogult is vagyok), hogy indokolatlanul szét van verve az árfolyam. 
pomperj
pomperj 2019. 02. 22. 21:42
Előzmény: #9129  pomperj
#9148

SPydaytrade.
Az NDX mai mozgasa eleg kozel lehet egy ED alakzat formalashoz.Akkor meg egy felszuras varhato hetfon.
Ez igy nezne ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190222v00psepv.jpeg
Ha meg nem ED, akkor egy flat visszahuzodas kovetkezne, es akkor tart meeg a (iv) hullam. 
Es akkor meg egy erosebb visszahuzodas kovetkezik, c of iv.
Boole 2019. 02. 22. 21:30
Előzmény: #9144  guantanamo
#9147
Az még konzervatív korrekció is volna. Ha a gold nem vált még meredekebb emelkedésbe (a harmadik meredekebbe), akkor a korrekciós fibo szintek jól látszódnak. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/146/115/f1aac5349ad960f6f82b2cf65c5d5b505798e84e.png
Kár, hogy a RIG és az NE is elvált a brent trendjétől, pedig annak azért nagy esélye volt, hogy követni fogják. Sajnos nem ez történt. Lesznek itt olajosokban még jobb beszállók. Látszik a szerződéses árakból, hogy az olajkitermelő országok kartellezhetnek, de a fúrósok nem ültek le egyeztetni, hogy magasabb árakat alkudjanak ki. Számolgattam a RIG és az NE esetét is, de ha javulás jelentősen nem lesz azokban az adatokban, amelyekről már korábban írtam, akkor jelentős árfelemelő hatás sem nagyon adódik, mert a likviditási görbe nem fog tudni emelkedni (eltérni) az adósság görbéjétől. A kevés készpénz + hitelkeret által biztosított alacsony likviditás és a bevétel, eredményesség pangása együttesen nem jó tényező. A költségek és a törlesztőrészletek után nem lesz mozgástere a cégeknek. Az adósságot nem tudják majd jelentősen csökkenteni. Olyan minimális a prognosztizálható javulás, hogy elég lesz egy kicsi nemvárt negatív hatás, amely a növekedési pályát azonnal agyoncsapja. Szerintem a RIG vezetősége még maga sem számolta ki, hogy mennyire szűk szorosba kerültek. A RIG 7,5-7,25 USD-ig is lejöhet. Utána szerintem fordulni fog és a várható célára kb. 10,8 USD.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/091/121/db2ebdf12b7ade0b007d0c452e66075dffd03d9b.png
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 22. 21:15
Előzmény: #9144  guantanamo
#9146
Napos macd-t érdemes majd még nézni, ha ott jelzés lesz, akkor nagyon beindulhat.
Törölt felhasználó 2019. 02. 22. 21:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#9145
Egy másik oldal, ahol az ER és várt mozgás nagysága látható:
https://marketchameleon.com/Calendar/Earnings
Hétfőn jelent pl. ETSY (15.5% a várható mozgás), HTZ (15.2% a várható mozgás)
Szerdán BILI (14.5%), SRPT (12.4%), TDOC (11.4%)
Csütörtök DDD (13.3%), CROX (13.3%), ZS (12.4%), ESV (12.2%)
Péntek FL (11.1%).
Remélem tudtam segíteni. A DAYTRADE veszélyes üzem! Csak akkor csináld, ha jól működő rendszered van. Legfontosabb a Risk Management.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 22. 20:56
Előzmény: #9142  Boole
#9144
Erős eladói nyomás van ami napos fordulatot mutat, első körben szerintem a trendcsatorna alja lehet a cél 1310 körül, ha nem jön közbe semmi. Utána kiderül, de "normális" esetben ha nem akar most egy visszafordulót új csúccsal, le kéne innen mennie legalább az 1270-80-as szintekhez.
Törölt felhasználó 2019. 02. 22. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#9143
A jövő heti ER csatolva. Látszanak az opciók alapján várt mozgások. Nyilván ez -/+ is lehet.  A nagy volatilitásúakat lehet jól daytradelni. Pl. SHAK, M. Swing pozíciókban csak korrekció után érdemes gondolkodni.
https://bit.ly/2NkhzJk
Boole 2019. 02. 22. 20:15
Előzmény: #9141  guantanamo
#9142
Mire számítasz? Én arra, hogy fog ez még lejjebb menni.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 22. 20:07
#9141
Arany eddig tankönyvileg viselkedik, mint a kisangyal. Kíváncsi leszek mi lesz itt jövő héten.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek