Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 02. 15. 13:15
Előzmény: #8876  pomperj
#8879
Aranyban egyelőre az látszik, hogy ma-hétfőn eldől a rövid irány, hogy megy-e tovább az 1328 USD felé, majd ott eldől, hogy az 1340-1370 USD tartományt is megnézi-e. Az alakzata felfelé esélyesebb.
Boole 2019. 02. 15. 13:10
Előzmény: #8876  pomperj
#8878
Nem tudom, hogy írtam-e már, de a kávé pozícióból korábban kiszálltam. Egyelőre több árupiaci termék szenved, majd ha lesz egy jelentősebb beesés, akkor visszaszállok.
Boole 2019. 02. 15. 13:08
Előzmény: #8876  pomperj
#8877
A szezonális hatásra Én is gondoltam, de akkor nem ez lesz az Én üzletem. Ez EUR-ban vett tételt azt meghagyom a fogadás miatt, de az USD poziból majd ha kijavul, akkor veszek bányászt. A kötvényes zsetont meg longra megjátszom évente ahányszor lehet.
pomperj
pomperj 2019. 02. 15. 12:49
Előzmény: #8875  Boole
#8876

A Gazprom erosen szezonalis is. Jellemzoen telen csucsra jar, nyaron a gyengebb idoszakban jo vetel.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190215v00pyfta4.jpeg
.
Tetszik az AG otleted, es megprobalom en is.
Boole 2019. 02. 15. 11:18
Előzmény: #8867  pomperj
#8875
Ráállok a Gazprom swingre. Gyakorlatilag évente 4-5 alkalommal lehet longra 10%-kat keresni vele. Az 40-50% tiszta profit. A kötvényes zsetont inkább ebbe teszem bele.
Boole 2019. 02. 15. 11:07
Előzmény: #8873  guantanamo
#8874
A korábbi aranyrallykhoz társuló bányászrally ma már egy kicsit enyhébben működik. Minél rövidebb idő alatt többször megtörténik a nagy fel és nagy leszakadás, annál jobban vigyáznak majd és óvatosabb lesz a vétel és a kiszállás is a papírokból. Ez feltehetően azt fogja jelenteni, hogy nem lesz akkora rally, csak abban az esetben, ha az arany valamiért gyorsabban emelkedne és törné az 1600 vagy a 2000 USD szinteket felfelé. Egyébként lassú emelkedés, korlátozott bányászrally.  
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 15. 10:22
#8873
Azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy a tőzsde és az arany egyszerre emelkedjen pátoszi magaslatokba.
Örök mondás az, hogy ingatlan, részvény, arany. Egyik biztos megy. Eddig az első kettő ment, az arany pedig 5 éve igazából csak oldalaz. Szerintem ha az arany sávot vált felfelé, akkor itt nagy változás lesz, ha marad a range akkor egyelőre nem.
opandup 2019. 02. 15. 08:20
Előzmény: #8868  hellforceone
#8872
Jól látod, annyi az ismeretlen tényező, hogy egyelőre egy kaszinó az egész...a legjobb amit tehet az ember, hogy kivárja amíg tisztul a kép...örökké meg úgysem tart ez a bizonytalanság, mert a fiuk a street-en pénzt szeretnek keresni...
Boole 2019. 02. 15. 08:15
Előzmény: #8867  pomperj
#8871
Az AG-ben egy zászló van órás bontású charton, a rövid célára is 7 USD-nél van. 
Boole 2019. 02. 15. 08:08
Előzmény: #8869  Boole
#8870
Kérdés az, hogy a külföldiek hazai lakásvásárlási kedve meddig tart ki. Nem a hazai fizetőképes keresletre kell szabni a felívelő szakasz kereteit, határait. Három ingatlanossal beszéltem, azt mondták, hogy sokkal szűkebb a lakáspiaci kínálat, mint azt egy átlag ember gondolná. Nagyon sok a külföldi vásárló. Azt mondták, hogy tömegével jelentkeznek kínai, indiai, indonéz, vietnámi, régi szovjet tagországokból lakásvásárlók, akiknek bőven van készpénze. 
Boole 2019. 02. 15. 07:57
Előzmény: #8864  guantanamo
#8869
Egyébként Én is erre számítanék. Nem is normális, hogy 2013-ban vettem egy lakást 11 millióért és most 40-ért elvinnék, ha adnám.
hellforceone 2019. 02. 15. 07:56
Előzmény: #8867  pomperj
#8868
Pomperj, maximálisan elismerem tudásod, azt, hogy meg is osztod itt, de szerintem hiába várod egyelőre a piacok hatalmas zuhanását, ugyanis annyi az ismeretlen tényező, hogy szerintem most éppen - furcsa mód - ez a nagy bizonytalanság tartja itt és hajtja feljebb a piacokat... kamat nincs, valószínűleg nem is lesz, még mindig száguld az ingatlanpiac, a jegybankárok nem tudják mit kellene tenni, ezért nem tesznek semmit stb stb stb.
Amíg a kamat itt marad, addig nem lesz zuhanás és a kamat azért nem fog emelkedni, mert a bajt most már éppen az váltaná ki. Valahogy megmerevedett minden és ha itt beüt a menkő, akkor jöhet a negatív kamat. Hogy is mondják?? This time is different? Nos, lehet, hogy tényleg más, sok szempontból, csak éppen nem úgy, nem abban az értelemben, mint ahogy, amire ezt eddig mondogatták. A nagyon nagy változásokat általában nem látják először az emberek, pedig a szemük előtt zajlik, arról igazából csak azok tudnak, akik azt kiváltják. És lehet, hogy Pitcairnnak annyiban igaza lesz, hogy az arany, ezüst menni fog, a negatív kamat miatt, szerintem egyre elképzelhetőbb elképzelés...
pomperj
pomperj 2019. 02. 15. 06:37
Előzmény: #8865  guantanamo
#8867

Igen, ez vegig egy problema, 
hogy a karacsony ota tarto SPY  recovery alakzata es sub-hullam strukturaja nem egy szep tiszta klasszikus korrekcios a-b-c.  Hanem  1-2-3-4-5 formaban emelkedo impulzusnak is nezheto, sot inkabb annak.
Raadasul a meretevel is baj van, mert egyreszt mar a 61.8 Fibo fole is benezett. Es az ilyesmi azt is jelenti, hogy ha meg 10%-ot emelkedik es 77% fibo fole is benez, akkor mar atbillen a kilatas, es inkabb uj csucs utese a valoszinubb.
.
Es vannak masik oldalon a magyarazat kiserleteim.
a)Egyreszt, hogy a felmenet megis szamozhato a-b-c alakzatnak, peldaul igy (piros):
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190215v00pdn3ww.jpeg
.
b)A korrekcio "complex" is lehet, es akkor oktober ota a-b-c-X alakzat van, es most egy Y alakzat kovetkezik lefele.
c)A tozsdei erzelmi mutatok mind egy wave(2) csucsnak megfeleo extrem csucsokon vannak. Ilyen a put/call hanyados, is ilyen a kisbefektetoi optimizmus, mert az mostani 19 eves csucson van, csak 2000-ben volt magasabb az AAII szerint !
.
c)Az SPY daytrade sorozatban ugy latom, hogy nagyon kozel vagyunk az emelkedes vegehez. Elesben mar az utolso heten nem is tradeltem, ami utolag belatva hiba volt, mert meg el lehetett volna hozni 2-3%-ot.
.
d)USA-ban a pelpolitikai vihar megoldodoni latszik, a shutdown elkerulhetosege benne van az SPY diszkontalasban. Benne van a FED kamatemelesi program leallitasa is. benne van a trade-war elkerulhetosege is. Ha ezek lekerulnek a fokuszbol, akkor mi marad? Egy csomo nagy problema.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 15. 00:29
#8866
Érdemes ránézni a Platinára is, szerintem nagyon nagy benne a potenciál.
A gond egyedül az, hogy az ipari felhasználása elmarad pl. az ezüst vagy aranyhoz képest.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 14. 22:50
Előzmény: #8860  pomperj
#8865
Az a gond, hogy ha ez felfelé 5 hullám akkor csak ABC korrekció és nem lesz újabb le kör az ellenállásnál.
guantanamo
guantanamo 2019. 02. 14. 22:45
Előzmény: #8861  Boole
#8864
Igen, de ez nem jelenti azt, hogy az égig fog nőni, hanem hogy nem fog hirtelen beesni, hanem szépen megáll a növekedés és lassan elkezdi a korrekciót.
Boole 2019. 02. 14. 21:07
Előzmény: #8860  pomperj
#8862
Egyetértek, ennek van most a nagyobb esélye. Mi van a Gazprommal? Arra számítottam, hogy amikor a brent majd elkezdi az emelkedést, akkor ez is felmegy mint máskor. Megjött az EU hozzájárulás a vezeték építéséhez, igaz gazdasági korlátozásokkal, de megvan. Bulgáriában van egy gazdasági vétó az építés ellen az egyik gazdasági szereplő részéről. Az építést felfüggesztették hatósági döntésig. Azért ennyire nem kéne beesnie. Egyből leesett az utolsó emelkedés 61,8%-os fiboig. 
Boole 2019. 02. 14. 21:00
Előzmény: #8858  guantanamo
#8861
Az új csomag megint stabilitást ad az ingatlanpiacnak. Pedig most fordultunk volna a tetőre, de így ez is tart majd tovább. 2 éve 120-150 Ft volt 1 kg krumpli, most a piacon 300 Ft, a madaras Tescóban 399 Ft. Tragédia, ez a 4%-os infláció.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek