Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 01. 29. 08:37
Előzmény: #8539  Boole
#8540
A vártnak megfelelő 14,3 milliárd dolláros árbevételen (+11% év/év) 2,55 dolláros tisztított EPS-t ért el a Caterpillar a negyedik negyedévben, ami alulmúlta a 2,99 dolláros elemzői konszenzust. A vártnál gyengébb eredmény mögött többnyire az Ázsia/Csendes-Óceánia térség visszaeső árbevétele áll (-4% év/év), amit főként a kínai piac gyengeségével magyarázott a cég. A vállalat legfontosabb piaca, az Egyesült Államok továbbra is jól muzsikál. A most kezdődött évre 11,75 és 12,75 dollár közötti EPS-t vár a cég, míg az elemzői konszenzus korábban ennek a tetejét várta, így ez negatív meglepetésként érte a befektetőket. Árbevétel terén csak annyit mondott a cég, hogy mérsékelt emelkedés lehet a tavalyi 20%-os emelkedést követően. Ebből pedig az látszik, hogy a vállalat fundamentumai többnyire jók, azonban az év első felében még dinamikus növekedést felmutató kínai piac behúzta a kéziféket, ami rányomja a bélyegét a teljesítmény egészére. A hírekre 6%-kal esik az árfolyam piacnyitást követően.
Boole 2019. 01. 29. 08:36
Előzmény: #8537  Boole
#8539
A Caterpillart is elérte a kínai lassulás.
kozi723
kozi723 2019. 01. 29. 08:17
Előzmény: #8535  Boole
#8538
Visszapörgöttem, megtaláltam, köszi. 
Boole 2019. 01. 29. 08:10
Előzmény: #8528  pomperj
#8537
Ha lapos a chart, akkor WB már elad.
Boole 2019. 01. 29. 08:01
Előzmény: #8530  berlini
#8536
Jobs halála előtt 1 évvel elkészített egy 7 éves fejlesztési tervet, hogy halála után ezt hajtsák végre. A 7 év hozadéka letelt. Az Apple túlárazott termékekkel próvál versenyezni két világbajnok céggel úgy, hogy a fejlesztő gondolatok már nem támogatják. 
Boole 2019. 01. 29. 07:55
Előzmény: #8529  kozi723
#8535
Egyrészt írtam róla:) Másrészt meg most jönnek rá a befektetőt, hogy mit jelent egy cégnél az átmeneti év fogalma, az átsruktúrálás és az, hogy túl van árazva. A réz nagyon keresett termék lesz 2-3 év múlva, de nem most per pillanat. Likviditási értékig szerintem le fog esni. Ott érdemes venni. 
lngnl 2019. 01. 29. 07:06
Előzmény: #8530  berlini
#8534

Nem tudom hogy a vilag melyik reszen elsz, de ha Magyarorszagon akkor a magyar piacbol es sajat magad szokasaibol kiindulni telefon ugyileg eleg nagy hiba. En sokat utazom es kulfoldon is elek. Na most itt mindenki kezeben iphone van. Itt egyszeruen ha az embereknek mobil kell akkor elmennek az apple boltba es vesznek egy iphonet. Ezt otthonrol nem lehet latni.
Viszont par  erdekes teny az utobbi idobol:
- Nagyon keves embernel latok iphone X telefont. Az apple elerte az arazassal azt hogy mar az emberek meggondoljak hogy megvegyek e, meg egy olyan helyen is mint itt ahol nagyon eros vasarlo ero van. 
- Huwaei nagyon nyomul, minden nagyobb Mall ban van egy ket hatalamas standjuk, egyre tobb embernel is latok, Samsung mellett.
- WB befektetesevel kapcsolatban en azt gondolom hogy Apple dolgozok a hatterben sok ujdonsagon, csak mi nem tudunk rola, es WB pedig tud es hisz az apple innovacios erejeben. Nem gondolom hogy az applenel nem latnak hogy innovalni kell kulonben lehetnek akar mekkorak es ulhetnek akarmekkora vagyonon hosszutavon nem kepesek noni.
pomperj
pomperj 2019. 01. 29. 06:16
Előzmény: #8528  pomperj
#8533
1)Apple  ma (kedd) zaras utan jelent. 
Es tudjuk hogy NVDA, ami soha nem tudott rosszat jelenteni, siman osszecsuklott tegnap -15% esessel, mert a kinai piacon nem megy az eladas. Ugyanez most az AAPL rizikoja is.
.
Es mi tortenik a masik oldalon? Az USA a Huawei-t tamadja es bunteti minden eszkozzel.  Vilagos, hogy a cegek kozotti piaci verseny helyett mar a trade-war hatarozza meg a viszonyt, es a kuzdelem kiterjedt a cegek/allamok kozotti harcra is, es  durvulo iranyt vett.  Egyre kevesbe hiszem, hogy a tradewar -bol jol ki lehet jonni. A jelek egyre inkabb negativak. Ami AAPL-el tortenni fog a jelentes utan, az mervado lehet a kovetkezo hetek trendjere. 
.
Egyebkent is, szerdan a FED is ulesezik, es Powell beszel. Mozgalmas nap lehet belole.
.
2)Az Arany 1300 fole zart. A struktura egyelore tovabbi bull iranyt valoszinusit. Barrick eppen azt jelentette, hogy a varakozasnal jobb a Kibali banya hozama, +35% korul. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190129v00pdro8w.jpeg
.
3)Az SPY 4 gap-et csinalt az elmult par napban, es van  2 island, kimerulesi gap-ekkel korulveve.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190129v00p813wc.jpeg
.
A napos charton a PUT/CALL alapjan az optimizmus nagyobb, mint a szept. 21-i csucs idejen volt. 
Az ilyen tularado optimizmus gyakori, es a wave(2) csucsa kornyeken fordul elo… es kimondottan negativ elojel.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190129v00p47u0o.jpeg
tberki 2019. 01. 29. 03:07
Előzmény: #8524  Tibi0002
#8532
Errol mas a velemenyem. A nokia kb az atyauristen volt 15 eve. Meg Neonak is 7110ese volt a Matrixban (anyam milyen meno volt az a kicsattinthato billentyuzet). Aztan jott a Jobs, mutatta az iphone-t. Nokia azt mondta, megnezzuk mi ez, eltelt vagy harom negyedev mire eszbekaptak. “If the trend becomes obvious you’re too late” Ugyanazt a kenyelmesseget erzem az Apple-nel mint anno a nokianal. Nulla innovacio, valljuk meg a 6os ota kb gyorsabb benne a chip es ennyi. Az oprendszer frissiteseivel oldjak meg hogy a regebbiek hasznalhatatlanok legyenek egy-ket ev utan (egyebkent ezert nem vennek hatost Janos) Ha az uzleti modellt fenn akarjak tartani akkor kene valami olyan amit csak ok tudnak. Ehhez kepest a kinaiaktol jon a hajtogathatos telefon (bar a gyakorlati hasznat egyelore nem latom)...
guantanamo
guantanamo 2019. 01. 29. 00:50
#8531
berlini
berlini 2019. 01. 28. 23:29
Előzmény: #8525  Tibi0002
#8530
Tudom hogy hiba volt 10 évvel ezelőtt nem beszállni az Apple-be. Hiszen azóta több mint 10-szeresét éri.
Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy nem veszek olyan fogyasztási cikket gyártó részvényét, amelynek a termékét sem venném meg.
kozi723
kozi723 2019. 01. 28. 20:48
Előzmény: #8527  Boole
#8529
FCX-rol irtal a minap. Mi tortent, hogy ma ekkora sallert kapott? -9%
pomperj
pomperj 2019. 01. 28. 20:47
Előzmény: #8526  pomperj
#8528
SPY daytrade.
 Az NDX meg mindig nezheto konstruktivnak.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190128v01pxtvsu.jpeg
.
Apple tema.
Jon a report. 
Megneztem a Q4 varakozasokat, es azt latom hogy 84Mrd sales es 4.17 koruli profit, ennyi a Factset-ben a varakozas.
HA …  ezt most alulmuljak erdemben (pl. a kinaiak nem fognak segiteni az biztosnak tunik), akkor WB poziciojaval baj lehet idovel.
Egyebkent a 2 kinai mobilgyarto, Huawei es Xiaomi szepen nyeri ott a paici reszesedest, menetel felfele a Sales, sokkal olcsobbak a keszulekek, es  camera is van AAPL minosegben. Most Gartnet szerint mar Huawei a masodik helyre jott fel a kinai listan, a top seller Samsung utan. 
Hat, szoval, bizony, elofordulhat a csalodas is. AAPL januarban lapos chart, SPY meg +6%. Valamit ez is jelez?
Tegnap elmentem a SC plazaban az Apple-store elott, jo sokan voltak bent. De pl. a nejem is halogatja a uj ipad vetelt, es meglehet hogy en  180-ert veszek iPhone-bol  egy 6-os modellt. Nekem az is eppen eleg jo, es meg befefer a farmer zsebembe.
Boole 2019. 01. 28. 20:13
Előzmény: #8513  feel
#8527
Én megvárnám a 2018. évi mérlegét. Nekem korábban volt belőle. A mérlegben már benne lesznek a változások, amelyek nagyon megváltoztatták a cég kilátásait. Gyakorlatilag az 5 bányából már csak 2 működik. Van egy jó projektje, de az még a működés szempontjából odébb van. Egy bányában a korábbi vártnál nagyobb költséggel lehet kitermelni és kevesebb a nemesfém tartalék, mint azt korábban várták. Egy bányát a likviditás miatt el kellett adni. Ezt az Equinox vette meg. A bevételhez képest nagy az adósság. Egy bika piacon 2 USD lehet benne és nagy a kockázat, mert elég egy kicsi rossz húzásuk és csődbe mennek. Inkább vegyél AG-t vagy Equinoxot hosszú távra. Yamana is jó lehet.   
pomperj
pomperj 2019. 01. 28. 19:06
Előzmény: #8517  pomperj
#8526
Tibi0002 2019. 01. 28. 18:44
Előzmény: #8523  berlini
#8525
Szerintem hiba a saját telefonhasználati szokásaidból következtetést levonni egy 700b $ piaci értékű cég jövőjét illetően. Én sem vennék Apple cuccokat egyébként, pont az általad említett tényezők miatt. 
Természetesen alakulhat úgy, ahogy te és pomperj írja.
Tibi0002 2019. 01. 28. 18:39
Előzmény: #8522  pomperj
#8524
Bármi lehetséges, akár az is lehet, amit írsz.
De szvsz. az Apple egy ideje nem növekedési cég. Nézzünk 1-2 nagyon egyszerű mutatót: 13 p/e ráta, 1.9% osztalékhozam. 100b$ körüli mozgósítható cash a mérlegben.
Nem ismerem az AOL, Nokia, Ericsson akkori állapotát, de szerintem nem ilyen volt. 
Szerintem az Apple-nek nem kell különösebb újdonságokkal előrukkolnia...elég középszerű, de jó minőségű újítás, amivel tartja a pozícióját. 
berlini
berlini 2019. 01. 28. 17:40
Előzmény: #8522  pomperj
#8523
Egyetértek.
Én nagyon sokra tartom WB-t, de az Apple vételt már akkor sem értettem. (Én biztosan nem vettem volna meg, egy darabot sem.)
De az is lehet, hogy ez az én elfogultságom miatt van. Már 10 éve nem értem az Apple telefon hype-ot. Nekem ez alatt a 10 év alatt mindig volt egy jó okostelefonom, de ritkán fizettem érte ki akárcsak az 50%-át egy hasonló tudású Apple telefon árának. (Samsungom több is volt, de az utolsó 2 évvel ezelőtt már az sem érte meg az árát.)
Szerintem ebben a szektorban a kinaiaké a jövő (Legalábbis a következő pár évben.)
pomperj
pomperj 2019. 01. 28. 17:22
Előzmény: #8508  Tibi0002
#8522

Az Apple-Buffett temara visszaterve.
Nos, egyaltalan nem jellemzo WB-re, hogy oriasi poziciot csinal egy kozfelfogasban hightech cegben. Az egesz eletmuve ezzel szemben all.
Megall a gyanu ,  ami mar a vetelek elejen is megfogalmazodott, hogy a kiszemelt utod ( orokos ? ) az,  aki ebbe a vetelbe belevitte BRK-t.
.
Az meg, hogy APPL 20 evre? Ugyan. Hol van  a hasonlo mufaju es hajdani nagy sikeru AOL,  Nokia, Ericson arfolyama a csucshoz kepest?  Nos, Nokia 40--->6.0,   ERIC  16--->7.0 lett mostanra, a csucs utan 10 evvel.
Eleg rizikos ez  a mai  AAPL hosszu tavra is. Nincs mar Jobs, azota nincs benne komoly innovacio.
berlini
berlini 2019. 01. 28. 16:53
Előzmény: #8519  pomperj
#8521
Kösz!
Akkor azért megindult egy konszolidáció (amire én is gondoltam.)
Az is pozitiv, ha a nap dij már az új szerződésekben jóval magasabb mint a tavaly-tavaly előtt kötötteknél.
A Seadrill-es bukásom óta viszont én jóval gyanakvóbb vagyok a fúrós cégekkel szemben.
Meg várom a RIG gyorsjelentést. (Meg az ezzel kapcsolatos kommentárodat.)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek