Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2018. 11. 12. 20:08
Előzmény: #6155  Boole
#6160
Tartok tőle, hogy nem ezek a fibo szintek fogják megfordítani. Csakis azért vagyok bátrabb a kelleténél, mert volt egy jó cserém 10,4-ről 11,55-re az elmúlt 2 hétben. Rámegyek ugyanarra, miért ne jöhetne be mégegyszer. Mennyiségben csak az eladott tétel 80%-t vettem vissza, mert azért ijesztő a mai zakó.
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 20:00
Előzmény: #6157  pitcairn2
#6159
arra meg nem jottem ra hogy csak ilyen egyszerucske az emberunk vagy rosszindulatbol allit valotlansagot...
(nalam a masodik eset rosszabb)...
Egy gazdasagi forum, ha valaki azt irja hogy tul nagyok a kockazatok es ezert inkabb nem longolja az adott indexet, abbol hogy lehet levonni azt a kovetkeztetest (nem long ill. nem vasarlas) hogy valaki a trend ellen kereskedik, ill. az elobb emlitett indexet vegig shortolja???
ha valaki nem vasarolja a spy-t abbol hogyan kovetkezik az hogy folyamatosan shortolja; nem fordulhat veletlenul elo hogy mondjuk mas indexeket longol, etf-ket esetleg mas szektort kereskedik ill. mas foldrajzi terseget???
azt hittem 1 gazdasagi forumon valtunk velemenyeket, nem a bolcsiben meregetjuk hogy kinek nagyobb a ...-ja
;)))
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 19:53
Előzmény: #6154  Boole
#6158
Nem muszaly kamat vagas ahoz hogy az arany ara emelkedjen!!!
Nezz utana a 80-as eveknek amikor is a kamatok az egekbe szoktek mikozben az arany ara nehany honap alatt jelentoset emelkedett!
En nem azert adtam el az aranybanyaszok 1 reszet mert rossz bennuk a hozam/kockazat arany hanem mert tudom hogy trend valtasnal es 1 medve piac kezdeten adnak mindent esz nelkul, amig a margin kovetelmenyeknek eleget nem tesznek.
Magyarul felvallaltam 1 kockazatot azert hogy 1 nagyobb kockazatot csokkentsek, viszont az kockazat amit felvallaltam az a lehetseges nyeresegemet csokkenti, ha nem sikerul olcsobban vissza venni oket.
Egyelore ugy nez ki hogy jol mertem fel a helyzetet,de meg csak nehany kereskedesi ora telt el.
Igazan akkor keresnek vele jo penzt ha az arany ara esne 10-15%-ot es sikerulne ott visszavasarolnom, majd onnan hirtelen emelkedesnek indulna.Azt viszont ne feledjuk, hogy a megmaradt pozicioknak nem tesz jot az hogy az arany es ezust ara csokken!
Nem tudom te szoktal-e de en szoktam a pozicioim korul kereskedni, csokkenteni ill. novelni a pozi meretet attol fuggoen, hogy hogyan itelem meg a ceget ill. a piac altalanos sentimentjet ill. iranyat.
pitcairn2 2018. 11. 12. 19:53
Előzmény: #6151  Törölt felhasználó
#6157
az a baj, hogy élből hazudozik + beteges rosszindulat fűti...
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 19:53
Előzmény: #6154  Boole
#6156
Nem muszaly kamat vagas ahoz hogy az arany ara emelkedjen!!!
Nezz utana a 80-as eveknek amikor is a kamatok az egekbe szoktek mikozben az arany ara nehany honap alatt jelentoset emelkedett!
En nem azert adtam el az aranybanyaszok 1 reszet mert rossz bennuk a hozam/kockazat arany hanem mert tudom hogy trend valtasnal es 1 medve piac kezdeten adnak mindent esz nelkul, amig a margin kovetelmenyeknek eleget nem tesznek.
Magyarul felvallaltam 1 kockazatot azert hogy 1 nagyobb kockazatot csokkentsek, viszont az kockazat amit felvallaltam az a lehetseges nyeresegemet csokkenti, ha nem sikerul olcsobban vissza venni oket.
Egyelore ugy nez ki hogy jol mertem fel a helyzetet,de meg csak nehany kereskedesi ora telt el.
Igazan akkor keresnek vele jo penzt ha az arany ara esne 10-15%-ot es sikerulne ott visszavasarolnom, majd onnan hirtelen emelkedesnek indulna.Azt viszont ne feledjuk, hogy a megmaradt pozicioknak nem tesz jot az hogy az arany es ezust ara csokken!
Nem tudom te szoktal-e de en szoktam a pozicioim korul kereskedni, csokkenteni ill. novelni a pozi meretet attol fuggoen, hogy hogyan itelem meg a ceget ill. a piac altalanos sentimentjet ill. iranyat.
Boole 2018. 11. 12. 19:40
Előzmény: #6152  kozi723
#6155
RIG-ben a teljes emelkedő szakasz 61,8%-os fibojánál vagyunk. 
Boole 2018. 11. 12. 19:37
Előzmény: #6151  Törölt felhasználó
#6154
A kérdés továbbra is az, hogy mikor alakulhat ki egy masszív kamatvágási ciklus. Na akkor fog az arany jelentősen emelkedni. 
kvantitativ
kvantitativ 2018. 11. 12. 19:24
Előzmény: #6152  kozi723
#6153
Csak Usa kötvénykereskedés nincs ma. És a napi vicc:  Donald Trump mai Twitter-gyorselemzésében megfejtette, miért esnek az amerikai részvénypiacok: azért, mert a múlt heti időközi választásokon a törvényhozás alsó házában többségbe kerültek a demokraták, akik "zaklatni fogják" őt, emiatt fáj a befektetők feje.
kozi723
kozi723 2018. 11. 12. 19:22
Előzmény: #6089  guantanamo
#6152
Itt valahol 9,9-9,7 savban visszaveszem RIG-et amit adtam 11,55-on a mult heten. Kockazatos, de nyitok egy spekat. 
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 19:09
Előzmény: #6135  berlini
#6151
azt hittem megertettuk egymast,de ha annyira akarod rajtam ne muljon, bohocot csinalhatunk beloled?!Te kis zseni, ha elfogadsz 1 jo tanacsot en a helyedben nem eroltetnem ezt a dolgot, mert ha kommentalod a hsz-mat negativ stilusban, akkor szakitok idot a valaszokra es vegignezhetjuk kozosen ahogy h@lyet csinasz magadbol!Szerintem csak te veszithetsz ezen, mert hidd el az OTP-s toppikban meg sokan ahitattal olvassak a szavaidat, viszont ha kiderul ido elott hogy fogalmad sincs az egeszrol akkor rengeteg idore lesz szukseged, hogy a szekta tarsaid bizalmat vissza nyerd!
Kedves Genius "az elmult evekben vegig trenddel szemben tradeltel megis felulteljesitetted az indexet"...Ki allitotta hogy vegig ill. trenddel szemben kereskedtem, ezt te csak figyelmetlenul vontad le az en hsz-bol!!!Voltak short pozicioim, de nem folyamatosan , foleg nem vegig (egyebkent hogy lehet az embernek tobb short pozicioja egy emelkedo piacon es penzt keres vele)?Halkan megsugom neked mert meg eleg ujoncnak tunsz legalabbis velem szemben, en az elmult 4 evben jo nehanyszor megosztottam a kereskedesi szamlam ill. szamlaim eredmenyeit, nem az osszeset de jo nehanyat.Toled olyat meg nem lattam (bar azt hozza tennem, hogy igazabol nem olvasom a hsz-dat, mert nehany hsz-bol sikerult levonnom azt a kovetkeztetest, hogy szamomra nem eri meg elolvasni mert nincsenek benne ertekek, ill. nem eri meg az idomet.Ha akarod feldobhatod es en is feldobom az enyemet (kereskedesi szamla).;)Tudod rolam eleg sokan allitanak valotlansagot, de akinek annyi ideje van hogy vissza olvasson az elobb-utobb rajon, hogy van nehany erdekes gondolatom.Mennyit emelkedett mondjuk a az SP500 2015 decembere ota?es mennyit emelkedtek a nemesfem banyaszok?Nezz utana mit irtam mondjuk az NST-rol, EVN-rol, SBM-rol, AG-rol stb.stb. 2014-2015-ben majd nezz meg a grafikonjukat.A BTC-t meg hadjuk mert annak a kereskedesnek az eredmenye nincs benne a brokerszamlak eredmenyebe, abbol csak 6 szamjegyu profitot hoztam el (nem forintban).
Szerinted melyik index rv-it erdemes kereskedni ami az elmult 2evben az amelyik emelkedett 30-40%-ot vagy amelyik emelkedett 200-250%???
Szeretnem ujbol felhivni a figyelmedet, hogy nincs jelentosege annak hogy eltalalod vagy sem hogy mi lesz a piac iranya, sokkal inkabb az szamit hogy hogyan vagy kepes lekereskedni az elkepzelesed!!!
Hazi feladatod neked olvasgasd el hogy mit irtam a Dax topikban augusztusban, oda nagyon ritkan irok!Kezdheted ezzel:    augusztus 19. | 09:52előzmény: #221710  atiska83#221712
u.i.: bank reszvenyeket mostanaban nem venni hanem adni kell (van nehany 10 millionyi bank shortom); meg vannak az amatorok akik veszik oket mert "jo osztalekot fizetnek" te is kozejuk tartozol???
Boole 2018. 11. 12. 18:29
Előzmény: #6148  denon
#6150
Mikor utoljára megvizsgáltam a GE-t, akkor az volt a véleményem, hogy ebben a formában ezt a céget nem lehet megmenteni már önerőből. 
Boole 2018. 11. 12. 18:28
Előzmény: #6147  denon
#6149
Én biztos most semmit nem vennék 2020 végéig. 
denon 2018. 11. 12. 18:27
Előzmény: #6142  pomperj
#6148
Hát egy ilyen comments nem segíti az biztos...
General Electric elnök-vezérigazgatója, Culp szerint a vállalat túlságosan nagy adóssággal rendelkezikA Reuters szerint - 48 perccel ezelőtt(Reuters) - A General Electric Co (N: GE) vezérigazgatója, Larry Culp hétfőn elmondta, hogy a konglomerátum túlságosan nagy adóssággal rendelkezik és sürgősen eladja eszközeit annak érdekében, hogy csökkentsék ...
denon 2018. 11. 12. 18:23
Előzmény: #6142  pomperj
#6147
Amazon bol érdemes lehetne átmenni GE be mentőövkènt...
Picit beragadt 1750 nél még pici plusz is volt...csak fentebb gondoltam akkor egyből visszatartják
Lehet GE is meg megy lentebb visszapattaná  a héten esèlyes mindenben valamikor persze honnan ...
Boole 2018. 11. 12. 18:10
Előzmény: #6144  pomperj
#6146
Számomra nem is kérdés, hogy aranyban 1037-1000 között lehet a célár. Csúnya lesz nézni a papírjaimat, mert a mostani veszteséghez még jön majd további 30-50%-os. Bányászokból meg kiszállni is életveszélyes lehet, mert bármelyik nap történhet olyan, ami alapjában megváltoztat mindent és visszavenni is nehéz lenne.
Tibi0002 2018. 11. 12. 17:55
Előzmény: #6144  pomperj
#6145
Hány % esélyét látod, hogy ez már bear, és nem lesz új csúcs?
pomperj
pomperj 2018. 11. 12. 17:35
Előzmény: #6143  Boole
#6144

Igen. Sajnos jo volt az Elliott elemzes. 
Ez mar wave(3 of a). Nem csak ugy nez ki, ennek mozgasnak pont a olyan a megallithatatlan ereje, es a dinamikaja, a fustje, az erzete … szoval minden amit latunk es erzunk, az bear piacra utal, 
Benne vagyunk. Ebbol crash alakul.
A crash target? A mai elemzes alapjan, lasd a chart reggel, SPY=2100-2300 sav. Innen az meg kb. - 30%. 
Ideje a mento akciokat beinditani, aki meg nem tette. Cash is king.
Boole 2018. 11. 12. 17:09
Előzmény: #6142  pomperj
#6143
Most mindent adnak, nem az érték számít.:)
pomperj
pomperj 2018. 11. 12. 16:39
Előzmény: #6140  pomperj
#6142
Ez volt az utolso GE   chartom, es 7.8 volt a target. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181112v00o73m6h.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181106v00o7eez5.jpeg
Ma megvan a 7.8,  bele veszek egy par ezres poziciot.
 Egyszeruen nem birom megallni. Egyedul a BGE tulajdonresze tobbet er, mint az egesz kapitalizacio, ami most 80 Mrd.    Aztan majd adok hozza, akarmerre megy.
Boole 2018. 11. 12. 16:24
Előzmény: #6137  pomperj
#6141
Figyeld meg, hogy a kamatokat felemelik egy szintig, de nem lesz kamatvágási ciklus egy jó darabig. Az arany meg hosszú ideig a padlóra kerül.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek