Topiknyitó: Portfolio 2018. 02. 22. 08:03

Leszerepelt Magyarország a Transparency korrupciós rangsorán  

Ugrás a cikkhez
66. helyen végzett Magyarország a Transparency International korrupciós listáján, a tavalyihoz képest kilenc hellyel kerültünk lejjebb, 45 pontos értékelést sikerült megszereznünk. Magyarország a 2012-es pontozásából 10-et
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 02. 22. 12:27
Előzmény: #79  cumi01
#80
Csak hát, ha jó időben dobod be a vádaskodást, azzal választást lehet eldönteni. Utána a személyiségi jogi és becsületsértési és egyéb pernyertesség már elenyésző jelentőséggel bír csak. Ráadásul az már olyan kis publicitást kap, hogy annak ellenére is inkább a vád marad meg az emberek fejében. A politikai közbeszéd mára olyan mélyre süllyedt, hogy odacsapnék az asztalra. Itt is be kellene vezetni a három csapást, meg az elrettentő büntetési tételeket. Szerintem a terjesztő médiumoknak is van felelőssége, de sajnos a bíróság kimondta, hogy nincs, ha jól emlékszem.
cumi01 2018. 02. 22. 12:05
Előzmény: #52  rockmaster
#79
Jogállamban nem sittelhet le senki senkit. Lehet feljelenteni, aztán majd a bíró úr dönt. Ha valami törvénytelen volt, gondolom elítélik azt a valakit.
-
Minden más csak rizsa meg propaganda (minden oldalról). Söt: hamis vádaskodás.
Karvalytokes 2018. 02. 22. 11:59
Törölt hozzászólás
#78
rockmaster 2018. 02. 22. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#77
Sajnos!
Mikieger85 2018. 02. 22. 11:52
#76
a szavazók le fogják sz@rni, Ovi most kapott egy komoly támogatást Merkeltől: be lett fenyítve, hogy 10ezer migránst kell az országba költöztetni. Erre még a fidesz-szavazó vak komondora is ugrik...
Karvalytokes 2018. 02. 22. 11:49
Törölt hozzászólás
#75
elemes
elemes 2018. 02. 22. 11:36
Előzmény: #69  signal2
#74
egyszerű a helyzet. tíz évvel ezelőtt a Tranparency International egy neves független szervezet volt, de Soros átvette fölötte az irányítást, és Orbán Viktor elleni személyes bosszúja eszközévé tette.
.
na, mehetek Habonyhoz jutalékért...?
signal2
signal2 2018. 02. 22. 11:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
Ez sosem volt választás előtt programba foglalva, mindig csak megtörtént.
.
De, kérlek mutasd meg, hol tudok utána nézni, hogy mit tervez a fidesz 2018-2022-re.
Karvalytokes 2018. 02. 22. 11:26
Törölt hozzászólás
#72
Karvalytokes 2018. 02. 22. 11:25
Törölt hozzászólás
#71
cumi01 2018. 02. 22. 11:18
Előzmény: #31  Bumbika
#70
Teljesen egyetértek.
-
Szerintem ezek a "független szervezetek" mindent megtesznek annak érdekében, hogy senki se vegye komolyan öket vagy bárki lesorosozhassa öket. Ordít az ilyen cikkekböl a szubjektivitás és a politika. Hogy ne mondjam: magyar-gyülölet/fóbia (?). Ha valaki úgy fogalmazna Izrael-röl, mint a cikk, simán antiszemita lenne:
-
"enyhén ironikus, hogy az EU azt mondja Montenegrónak, hogy nem lehet tagállam, mert túl korrupt, közben pedig egy olyan tagállamuk van, mint Magyarország"
-
Ettöl függetlenül gondolom, hogy nagy a korrupció és ez nagyon rossz. Úgy, mint másutt.
signal2
signal2 2018. 02. 22. 11:14
Előzmény: #64  elemes
#69
„VARGA MIHÁLY (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! A Transparency International minden esztendőben kiadja azt a listát, amely egy-egy országban a korrupció állapotát mutatja vagy az állapotáról készült felmérés végeredményét mutatja. A legutóbbi, 2008 szeptemberében napvilágot látott anyagban azt olvashatjuk, hogy Magyarországon a korrupció mértéke a gazdasági növekedés gátjává vált. Azt találjuk, hogy Magyarország újra visszacsúszott, ezúttal a 39. helyről a 47. helyre. Olyan országok előznek meg bennünket, mint Barbados, Botswana, Puerto Rico, Mauritius, Macao vagy éppen a Zöld-foki szigetek. A Transparency International felmérése alapján Magyarország már korruptabb országnak számít ezekhez képest. Nos, nem volt ez mindig így. Csak szeretnék emlékeztetni arra, hogy 2002-ben ezen a listán Magyarország még a 33. helyen volt, onnan sikerült most hat év MSZP-SZDSZ-kormányzás következtében a 47. helyre lecsúszni.(…)
Azt kérdezem tehát a miniszter úrtól, tisztelt miniszter úr, hogy mit szól mindehhez a korrupciós felméréshez. Érez-e azért valamilyen felelősséget, hogy Magyarország az elmúlt hat évben ezen a listán több mint 10 helyet visszacsúszott?Tisztelettel várom válaszát. (Taps a Fidesz soraiból.)

.
Veres János blabla.
.
„VARGA MIHÁLY (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Hát, miniszter úr, szokás szerint megint megkerülte a választ. Én azt kérdeztem, hogy érez-e valamilyen felelősséget e miatt a kialakult helyzet miatt. Úgy tűnik, hogy ön semmilyen felelősséget nem érez. Egyben azért egyezzünk meg: a 33. hely és a 47. hely között azért nagyságrendi különbség van.Én azt kérdeztem, hogy ön érez-e emiatt felelősséget. (…) Úgy tűnik, hogy ön nem hajlandó tudomásul venni a tényeket. Amikor az országban akár autópálya-tendereknél, akár uniós támogatásoknál a korrupciót tapasztalja mindenki, amikor egy nemzetközi szervezet arról ír, hogy Magyarországon már a gazdasági növekedés gátja a korrupció, akkor igenis ön felelősséggel tartozik ezért.Köszönöm a szót, elnök úr. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Bravó! - Taps a Fidesz és a KDNP soraiból.)”
.
A mostani jelentés után, amikor a 47. hely már csak egy régi szép emlék, két dolog történhet: 
1. Varga Mihály leszedi a keresztvizet Varga Mihályról. 
2. Soros. (Taps a Fidesz soraiból.)
Donqatto
Donqatto 2018. 02. 22. 11:13
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#68
Jah, öszödi beszéd...:) Tapasztalt a semmit tevésben
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 11:13
Előzmény: #66  Jon_Arbuckle
#67
igen. tanult belőle, hogy ha ezt csinálja akkor leváltják. Mondta is hogy már jobban kormányozna. De szívesen beszélgetnék még veletek, de sajnos indul a vonatom, megyek északra, nem leszek egy darabig! :(
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2018. 02. 22. 11:11
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
hát őszintén szólva én sem értelek teljesen:
azt mondod valakiről, hogy korrupt volt, mikor kormányon volt, de most hogy nincs kormányon, már nem az.. tehát, meg kellene választani újra..
che?????
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 11:08
Előzmény: #63  Jon_Arbuckle
#65
ezt most nem is értem, de biztos
elemes
elemes 2018. 02. 22. 11:04
#64
most olvastam:
.
"A Transparency international egy Soros György által kézivezérelt szervezet, amely ilyen módon kíván beavatkozni a választásokba. Amit pedig korrupciónak tekint, az egyszerűen az imperialista ügynökök kiszorítása."
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2018. 02. 22. 10:46
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
akkor ebben benne van, hogy mindenki lehet korrupt (nyilván időben csak akkor, amikor lehetősége nyílik rá)
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 10:46
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
De Gyurcsánba azért jobban bízok mert ő  már kipróbált és tapasztalt miniszterelnök.
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 10:44
Előzmény: #58  stock33
#61
hát egyről beszélünk! Mindenki korrupt. Gyurcsány csak  volt, Szél  Bernadett  pedig valószínűleg nem az, őket támogatom maximálisan!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek