Topiknyitó: -pny 2017. 10. 27. 16:27

Fidesz-bűnözés  

Ebben a topicban lehet gyűjteni az ügyeket.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 10:02
#700
Orbán Viktor: hétfőtől új világrend jön a védekezésben, áprilisig kell kibírni a járványhelyzetet.
peter_s 2020. 10. 30. 09:53
Előzmény: #696  PusztaPutyin
#699
Megint az a fránya szektás tempó, tényleg nem értem mi bajotok a fideszesekkel, amikor ugyanazt a stílust toljátok. Mi volt megalapozatlan? Egy egyszerű polgári kezdeményényezéshez gyűjtöttek aláírást, hogy legyen egy vita a bérkülönbségekről az EP-ben, amelynek lehetett volna a vége mondjuk az EU szintű minimálbér is, ami most alakul. Nem azt kellett volna aláírni, hogy holnaptól mindenhol nyugati bérek lesznek. Vagy ez így rendben van, hogy a kelet-európaiak mennek nyugatra, Kelet-Európába meg importálják az ukrán munkaeőt? És Európai Unióról beszélünk, ahol Alapjogi Chartától kezdve minden van, de ugyanúgy szarik bele mindenki a németektől kezdve a franciákig. Akkor mi értelme ennek az egész EU-nak, ha a különbségek megmaradnak és mindenki azt csinál amit akar? 
Ezeket a bérmanipulációkat nem kell elhinni, én leírom amit tudok, aztán mindenki azt goldol, amit akar. A Hankook bérlehúzást egy HR tanácsadótól tudom, aki a gyár telepítése előtt Koreában tárgyalt. A Mercedes-t szakszervezeti forrásból, ott Orbán haverotok lépett közbe. Internetes forrást nem fogsz ezekről találni. Ha véggigondoljuk a magyar vállalkozói érdekképviseleteknek nem érdeke, hogy a multi nyugati béreket fizessen, meg úgy a politikában senkinek. Ha holnap Mo-ra vinnél egy nagy multicéget és mindenkinek 5000 eurós bért kínálnál, akkor téged is leállítanának, hogy ne tedd mert érdekeket sértesz, pláne ha támogatásokat is kaptál az államtól. Te mint CEO furcsának találod először a kérést, aztán megvonod a vállad mert neked végülis mindegy. Egy nagy multinak annyira nem lényeg ha egy melós hazavisz 2000 € nettót, zsebből kifizeti. A Tesla is inkább fizet többet Berlinben, hiába nyalták ki a seggüket a szlovákok, lengyelek meg Szijjártó is.
geza77
geza77 2020. 10. 29. 19:01
#697

"Márpedig az egy megfellebbezhetetlen igazság, hogy a világ azoké, akik teleszülik. Akik nem akarnak gyereket vállalni, azok az önfelszámolás útjára lépnek. Nehéz azokkal vitatkozni, akik ezt nem értik, és talán nem is érdemes, de nekünk meg kell kísérelni a lehetetlennek látszót: megállítani és visszafordítani a magyar nemzetet a demográfiai lejtőn”
https://www.kapwing.com/videos/5f9b031471e75f009bcd561e
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 28. 10:48
Előzmény: #695  peter_s
#696
amikor a szalonnácik jöttek a magas bérekkel, akkor nem az volt a gond hogy fúj magas bérek, hanem hogy pont olyan megalapozatlan volt az egész, mint általában a szalonnácik legtöbb gazdasági ötlete. 
 
Arra hogy különféle multik milyen magas béreket akartak fizetni csak fentről leállították őket milyen forrásod van? Én 20 évet nyomtam le multi környezetben, de akikkel én dolgoztam mindig odafigyeltek, hogy ahová termelést visznek, ott milyen a munkabéreknek a színvonala.
peter_s 2020. 10. 28. 10:26
Előzmény: #692  geza77
#695
Mert hazaárulók, azért nem támogatják, de ez nem csak fidesz jelenség. A Mercedes amikor megvetette a lábát Mo-n, szinte nyugat-európai béreket akart kínálni, 'felülről' leszóltak, hogy a magyarok kevesebbel is beérik. Hankook ugyanez az eset volt, olyan 350-400e ft-ot akartak adni a melósoknak akkor nettóban, ott is politikailag avatkoztak be, hogy ez ne történjen meg. Persze ha a saját fizetésükről van szó, az más. Egyes nagyvállalatoknak meg Széles Gábor, Mészáros Lőrinc féle alakoknak nagyon nem érdeke az EU minimálbér és a bérfelzárkózás, a DK-nak is addig, amíg ellenzékben van. De a magyar nép is birka mert amikor ennek a Jobbik egyszer nekifutott és elkezdett aláírást gyűjteni, akkor sokan köpködték Vonáékat miatta. Magasabb bér az nem kell, pfujj, de 4 évente egy zsák krumpli meg WC papír az igen.
Törölt felhasználó 2020. 10. 28. 10:10
Előzmény: #693  PusztaPutyin
#694
jaja 220 ezer netto az kb 350 ezer brutto honnan a fenéböl,a kicsiket kinyirják,söt még a közepeseket is,gondolom ez megtervezett
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 28. 10:05
Előzmény: #692  geza77
#693
azért ennek az éremnek erősen két oldala van. Én mint mikrovállalkozó hogyan adjak EU-s minimálbért az alkalmazottaimnak? Akkor le kell húznom a rolót. Vagy el kell küldenem őket és visszamenni még mikróbbra. Mást se csinálok csak terhek százait fizetem folyamatosan.
geza77
geza77 2020. 10. 28. 08:54
#692

Elgondolkodtató,hogy a fideszesek miért ellenzik azt,hogy a MAGYAROKNAK is EU.-s minimálbére legyen? Vajon miért ellenzik ennyire?
Mert nem ők találták ki. Más meg csak rosszat akarhat alapból. Hogy képzeli a világ, hogy valami nem a Csuti Géniusz akarata szerint legyen?
geza77
geza77 2020. 10. 28. 08:27
#691

Ez annyira megalázó. Ezen már csak nevetni lehet. Jobb lett volna, ha nem küldenek semmit.
https://24.hu/belfold/2020/10/27/nyugdijas-egyszeri-segely-50-forint/?fbclid=IwAR0fp0yUkk-LkhNYT7RDVnBjfWBiz2dS_3E7ZCM9XlF-WdzBrFNCG4C7Py4
geza77
geza77 2020. 10. 28. 07:59
Előzmény: #689  PusztaPutyin
#690

sajnos ez ilyen kerékpár, próbálom én is sokszor távol tartani magam, de nem megy. Minden amit tesznek, csakis a normális életvitellel szembe megy. így mindenen sikerül begurulni :(
.
és irigylem a boldogokat
.
boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa.
https://hvg.hu/360/20201028_Amerikai_professzorok_Orbant_a_hatalom_erdekli_ehhez_csak_eszkoz_a_vallas
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 27. 12:38
Előzmény: #688  geza77
#689
Ja, köszi, nem valamiféle média elvből nem kattintottam mint az 0rigóra vagy prosti srácokra, hanem mert nem akarom felcseszni magam még jobban mint amúgy is elkerülhetetlen :)
geza77
geza77 2020. 10. 27. 12:18
#688
bemásoltam neked
A külügyminiszter kinőtte a jachtot és a helikoptert? Az egészségügy és a kórházak romokban, de Orbánék inkább Halálcsillagot építenének, mint kórházakat. Elvileg a koronavírus okozta gazdasági válság enyhítésére hozták létre, azonban mára kiderült, a kormány gyakorlatilag mindenre költ belőle, csak a helyzet érdemi kezelésére nem.A Gazdaságvédelmi Alapból 132 milliárdot csoportosítottak át a költségvetés más soraira – írta meg a Portfolio.
  • 115 milliárd forint a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszterhez került, egy semmitmondó jogcím alatt.
  • Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tőkeemelésre 10 milliárd forintot kapott.
  • 5,6 milliárdot pedig az ITM alá tartozó kerékpáros fejlesztésekre költenek.
Az átcsoportosítások egymást érik, de a legnevetségesebb tétel a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak megy:1 milliárd forintot szánnak űrtevékenységgel kapcsolatos feladatokra.A Demokratikus Koalíció sem hagyta szó nélkül a súlyos pénzek átcsoportosítását Szóvivőjük, Barkóczi Balázs felszólítja a kormányt, fejezzék be az értelmetlen pénzszórást, és koncentráljanak a valódi válságkezelésre:"Nem világos, hogy mit szeretne elérni a kormány az űrben, amikor itt a Földön is botrány, amit művelnek!"Mi, európai magyarok nem fogadjuk el, hogy Orbánék úgy tekintenek lassan a Gazdaságvédelmi Alapra, mint a saját kis malacperselyükre: az elmúlt hetekben osztogattak belőle a Belügyminisztériumnak, a Közszolgálati Egyetemnek és most Szijjártó hivatalának is. Eközben a magyar családok a padlóra kerültek, a kis- és középvállalkozások állami segítség híján tönkrementek, a munkavállalók pedig tömegesen kerülnek utcára, se bértámogatás, se meghosszabbított álláskeresési járadék nem jut nekik. Az egészségügy, a kórházak romokban, de Orbánék hamarabb fognak halálcsillagot építeni, mint kórházakat.Orbánék célja, hogy 2024-ben ismét magyar űrhajós mehessen az űrbe. Talán maga Szijártó váltana helikopterről űrhajóra..? Mindegy, addigra már úgysem lesznek kormányon!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 27. 11:02
Előzmény: #686  geza77
#687
nem kattintottam de url leírás alapján mkkp-ra tippelek
geza77
geza77 2020. 10. 26. 12:35
#685
Reklámban nevette ki a kormány sportmániáját a Paramounthttps://hvg.hu/elet/20201026_paramount_katasztrofa_reklam
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 00:30
Törölt hozzászólás
#684
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 15. 22:46
Előzmény: #681  SeldonKuper
#683
Na kinek nem járt itt a bocuse d'or?
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 22:53
Törölt hozzászólás
#682
SeldonKuper 2020. 02. 12. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#681
Problémás a tálalásod! 

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek