Topiknyitó: -pny 2017. 10. 27. 16:27

Fidesz-bűnözés  

Ebben a topicban lehet gyűjteni az ügyeket.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nagyonokos 2019. 11. 25. 18:48
Törölt hozzászólás
#620
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 12:38
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#619
Örülök, hogy így látod a dolgokat! Ugye, hogy lehet "pártozás" nélkül is konszenzusra jutni! Erre lenne szükség, erre is akartam rávilágítani! A pozitívumokból építkezni, ha nem jó valami változtatni, a negatívumokat (főleg ha nem nagyon van rájuk hatásunk) meg félredobni!
A színes történetekről meg azért beszélgethetnénk, azt hiszem ... :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 12:20
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#618
... de adjuk át inkább a terepet a "Fidesz-bűnözés"-nek! :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 12:15
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#617
"Személyes dolgokkal bőven tudnék ugyan érvelni, de az nem az én stílusom"
Így nem is fogom elárulni, hogy milyen előzményei vannak annak, hogy a megélhetési spekulációra kényszerültem.
(Egy kicsit színesebbek, mint amit Te elmondtál magadról, az biztos. :) )
De még egyszer: hidd el, hogy teljes életet éltem és élek, elégedett vagyok magammal és a szűkebb környezetemmel, ha nem voltam elégedett változtattam, és fogok is ha szükséges, "és ez párttól, aktuális kormánytól teljesen független" (tőled átvéve).
Csupán nyitott vagyok a tágabb környezetemre is, és ha tudok azon is próbálok változtatni.
És szeretnék ott élni ahol születtem.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 12:00
Törölt hozzászólás
#616
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 11:46
Előzmény: #614  Törölt felhasználó
#615
Pontosan a széthúzás ellen próbálok beszélni, ha nem vetted volna észre. Senkit nem szeretnék kiutasítani, viszont én simán el fogok innen menni, ha már nem érzem jól itt magam és ez párttól, aktuális kormánytól teljesen független! A mentőt is azért hagytam ott, mert már nem szerettem csinálni. Változtattam! Ott egyébként láttam olyan dolgokat, amiket te el sem tudsz képzelni! Ezt csak arra, hogy ki is él a maga kis világában! Te a "megélhetési spekuláción" kívül csináltál már mást is az életedben? Komolyan kérdezem, nem piszkálni akarlak!
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 11:30
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#614
A magad szempontjából nyilván korrekt, de engedd meg másoknak, akik egy kicsit túl néznek a saját kis világukon, hogy véleményt mondjanak, és ezért ne utasítsd ki őket az országból.
Nem védek senkit az itt bármelyik oldalon szélsőségesen megnyilvánulók közül, próbálok objektív maradni, de ezt a megosztottságot, amit Te is prezentálsz tragikusnak tartom. Nagyon nehéz lesz helyrehozni. És ezt bizony a fidesz hozta ránk.
Egyébként rendben vagyok magammal, erről csak ennyit. Személyes dolgokkal bőven tudnék ugyan érvelni, de az nem az én stílusom. Egy gondolkodó "megélhetési spekuláns" vagyok (itt ezen a fórumon).
Egyebekben Watson-nal teljes mértékben egyetértek.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 11:26
Előzmény: #609  watson
#613
Nem érdekel ez a lopásos téma! Ki mennyit lopott el, nem tudjuk. 90-es évek elején, közepén szétprivatizálták az országot, de az átkosban sem szentek ültek odafönt és azóta sem! Most sem, ez is egyértelmű. Összegeket, nagyságrendeket felesleges találgatni, soha nem láttunk bele olyan szinten!
És nem csak ott fent megy a lopás, hanem minden szinten! A melós az alapanyagot, meg a szerszámot lopta (láttam élőben az ÓKÜ-ben annak idején, mikor ott voltam gyakorlaton), a művezető meg a fejes a házához való építőanyagot, meg a munkaerőt (műszakból vitték ki a a kőműveseket a saját ház építéséhez), a főnökök, meg a vezetők akkor is zsebre tették ami "járt" nekik. Azóta meg vannak adócsaló vállalkozóink, egy rakás feketemelósunk, meg életművészeink, akik ugyan őszerintük dolgoznak, de szerintem meg csak a másik lehúzásából élnek és hírből sem tudják, hogy valójában mi a munka!
Szóval zsebre teszi itt mindenki azt amit kell és nem tudom, hogy ki az aki ellen tudna állni, ha nem is a csábításnak, de inkább a nyomásnak, ha olyan pozícióba kerülne (pl. politikus lenne)! Mert jó eséllyel ott is az van, hogy vagy beilleszkedsz (ellopd te is a magadét), vagy rövid úton repülsz!
Nem szeretek ezzel foglalkozni, mert csak lehúz! A magam dolgával szeretek foglalkozni, megyek is vissza EUR/USD-be! :))
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 11:09
Előzmény: #608  watson
#612
Szia! Én jól érzem itt magam, ezt kezelhetjük tényként, mert a saját helyzetemmel azért csak tisztában vagyok, gondolhatod! Éltem Németországban valamennyit, ott nem szerettem lenni! Édesanyám most márciusban költözött haza végleg onnan, 6 év!! után. Nagyon szeretett ott élni, de már nem!
Ózdon és Putnokon mentőztem! Az itt irkáló emberek 90%-a egy hetet sem bírt volna ki azokon a helyeken, azok között a munkakörülmények között! Soha nem panaszkodtam, megedzett a dolog és az onnan hozottakat most jól tudom kamatoztatni a jelenlegi "munkámban". Megoldottam akkor is, hogy jól érezzem magam, 97-től 2014-ig ment és futott fel a tőzsde mellékállásban. 2015-től lett ez a hivatásom.
Ózdon volt egy mentő gépkocsivezető kollégám. 3 gyerek, építkezés, hitel bedőlt, költöztek panelba, másodállás hegyek. Soha nem hallottam panaszkodni! Sőt, azóta is itt cseng a rendszeres mondása a fülemben: "Aki panaszkodik, attól el kell venni!" Mindig is maximálisan egyetértettem vele ...
Sarpac
Sarpac 2018. 04. 17. 11:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#611
Nem lennék meglepve ha kitennének minket az unióból, USA-ból meg kitiltanák a pénzügyi rendszerből az összes korrupció gyanús fidesz közeli cégeket is! Vagy úgy gondoljátok, hogy az unió a végtelenségig fogja ezt tűrni és önteni az euró milliárdokat egy ilyen helyre? Szerintem naív gondolat.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 11:01
Törölt hozzászólás
#610
watson
watson 2018. 04. 17. 10:51
Előzmény: #608  watson
#609
Csoli, hamár a lopást feszegeted. Tfh lop mindenki (bár a jelenlegi mértéket eddig senkin em überelte) 
Szerinted mindegy hogy a lopás felelősségre vonható egy ügyészséggel, a szar törvények helyrerakhatóak (úgy is sok idő alatt) egy Alkotmánybírósággal, a propaganda visszafogható egy médiahatósággal .... stb. vagy pártkatonák szétqrják az egészet???
watson
watson 2018. 04. 17. 10:47
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#608
Csoli, ebben az országban rátámadtak a népre, a civileket listázzák, fikázzák, ellehetetlenítik... közpénzből, a te pénzedből támadnak rád wazze...  
Lehet hogy még nem érzed közvetlenül a bőrödön, de furának találnám ha nem látnád mentősként az elkerülhető okokból elhulló embereket.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 10:24
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
Én nem foglalkozok ilyen szarságokkal és neked, meg a többieknek is ezt javasolnám. Egyik is lopott, másik is lop. Ráadásul más országokban sincs ez másképp! Én a saját dolgommal foglalkozok! Veletek ellentétben jól érzem magam a bőrömben! Ezt megtehetném máshol is, de itt Magyarországon is el tudtam érni ezt az állapotot, minek mennék máshová? Mielőtt még valami pártkatona lenne itt belőlem, elárulom, hogy 21 évet dolgoztam a Országos Mentőszolgálatnál, jelenleg a befektetéseimből és spekulációból élek. Fideszhez közöm nincs, viszont élhetőnek tartom az országot. Jól érzem itt magam, szeretek itt élni! Ha majd nem így lesz, elhúzok innen, nem fogok itt síránkozni! Aki már most jelenleg ezt érzi, annak továbbra is csak javasolni tudom a dolgot!
Korrekt? :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 10:07
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#606
Átengedem Neked.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 10:07
Előzmény: #603  sanya10
#605
A haverod legalább kicsit kreatívabb volt! Te úgy látom csak egy sima, "primitív" bértollnok vagy! Ajánlom neked is az elpályázást külhonba!
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 10:04
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#604
2010 előttit is rakd fel légy szíves!
sanya10 2018. 04. 17. 09:57
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#603
A fideszre adott voksod is jól tükrözi a primitsegedet, egyébként még fletoek nem loptak el annyit mint a te gazdaid, amúgy meg ha olyan diktatúrát építették volna mint most a fidesz, akkor a orbán már a bortonben ülne!
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 09:51
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
Egy kis olvasnivaló. (Előtte töröld le a monitort!)
https://transparency.hu/wp-content/uploads/2018/03/Fekete-k%C3%B6nyv.pdf
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 09:47
Előzmény: #598  -pny
#601
MSZP/SZDSZ nem lopott el semmit, igaz-e?
Szar életetek lehet, hogy egész nap csak ezzel a fröcsögéssel kell foglalkoznotok! Anyagilag biztos nem, gondolom jól megfizetik a gazdáitok! De emberileg ... Tükörbe tudsz még nézni?! Országlejárató barom!
Ha ennyire szar itt nektek, miért nem húztok már el innen a csába?!!

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek