Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 11:03
Előzmény: #7458  Törölt felhasználó
#7460
Tévedés. A szeresd felebarátodat mint te magadat nem azt jelenti,hogy magunkat kell szeretni  ahhoz,hogy tudjuk szeretni Istent,hanem,hogy ne tegyünk különbséget a magunkhoz és másokhoz való viszonyulásban,az egyenrangú legyen.Vagyis ne helyezzük fölébe magunkat semmilyen formában sem a másik ember fölé.Az én szeretetét nem hirdeti sehol sem a Biblia,kizárólag Isten szeretetét.szeretet =elfogadás
kukker 2022. 01. 09. 11:03
Előzmény: #7458  Törölt felhasználó
#7459

A Szeretet nem parancsol.
Egy katona teszi ezt.
kukker 2022. 01. 09. 10:31
#7457

Tehát akkor önmagatokat szeretők.  
1 baron van a vasból készült űrhajóban az összes anyag. Olyan atomokból van, ami erre van alkalmazva.   Azt meg nem tehetem ki 0 barra, mert szétrepül.
 Csókolom. 
Aztán el lehet dönteni innentől: tovább imádjátok magatokat, vagy az Igazságot.
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 10:30
#7456
Állítólag sikerült kicsomagolni a főtükröt is, így mosmá' csupán 2 hétnyi egyre lassuló siklórepülés maradt hátra a munkahelyre érkezésig: 
   
https://bit.ly/3JTXg2n
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 03:28
Előzmény: #7453  szikbal
#7455
Az általad korábban linkelt személy azzal indokolta a fedélzeti kamera/kamerák hiányát, hogy a működésük, illetve a működ(tet)ésükhöz szükséges tápkábelek "hőleadása" (?) zavarná a teleszkóp fő érzékelőit. Az általad említett "rengeteg szenzor" (és azok tápellátása) akkor miért nem zavarja a teleszkóp IR-érzékelőjét?
Ha meg ezek a szenzorok a kicsomagolás végeztével (esetleg) deaktiválhatók, akkor miért nem szereltek tetszés szerint aktiválható/deaktiválható felügyeleti (surveillance) kamerákat a teleszkóp célszerűen kiválasztott pontjaira?... hmm.
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 03:15
Előzmény: #7448  kukker
#7454
A Föld nem azért marad egyben "a zéró baros űrben" mert 1 bar légköri nyomás "nehezedik" a felszínére... (szmájlit ide most nem teszek). A Föld mint égitest azért marad egyben az űrben keringve, mert az anyagát alkotó elemi részecskék között rendezett kölcsönhatások állnak fenn... (a gravitációt most ne is keverjük ide). Az meg, hogy honnan ered(het)nek ezek az anyagi részecskék között (jól láthatóan) fennálló kölcsönhatások és miképpen működ(het)nek hatékonyan az anyagi világban... nos, ezzel foglalkozik a részecskefizika néven ismert természettudományi diszciplína.
  
Ami pedig a felvetésedet illeti: az általad gondolati problémaként érzékelt légköri nyomás látszólagos "összetartó" hatása az anyagvilág - jelesül ugye a földi anyagvilág - elemi részecskéire és a közöttük fennálló kölcsönhatásokra minden tekintetben irreleváns
  
Többet ehhez szerintem nem érdemes hozzáfűzni.
szikbal 2022. 01. 09. 00:47
Előzmény: #7433  Törölt felhasználó
#7453
Azóta számomra is kiderült, hogy a Nasa élő videóiban, egy realtime animációban mutatják 1-1 modul kibontását. Ők is csak a rengeteg szenzor alapján tudják, hogy éppen hol áll a művelet. 
kukker 2022. 01. 09. 00:08
Előzmény: #7449  El_Kebir
#7452

Nem kérek segítséget, hogy melyek ezek. :)
Kérdem egyenesen:
Melyek ezek?
kukker 2022. 01. 09. 00:07
Előzmény: #7449  El_Kebir
#7451

"ott, hogy az alapfeltevéseid már a 19.században meghaladta a tudomány, egyszerűen már az általad fixnek gondolt peremfeltételek se valósak."
Melyek ezek?
Segítenél?
kukker 2022. 01. 09. 00:06
Előzmény: #7449  El_Kebir
#7450

Én nem vitatkozom senkivel, elfogadom, mit gondol.
És a logikai magyarázatát keresem, mint működést.
Ez fixen levezethető dolog, matematikai adatokkal.
Ennyire gondoltam.
El_Kebir
El_Kebir 2022. 01. 08. 23:59
Előzmény: #7447  kukker
#7449
ott, hogy az alapfeltevéseid már a 19.században meghaladta a tudomány, egyszerűen már az általad fixnek gondolt peremfeltételek se valósak. 
vitatkozhatunk a középkori tudomány ellentmondásain, csak nincs semmi értelme... 
kukker 2022. 01. 08. 23:46
#7448
Szóval ha valami 1 bar alatt van és beteszem nulla bar-ba, akkor az az 1 baros dolog elvileg szétrobban.
Lehet-e tehát a komplett 1 baron "működő" Föld a zéró baros űrben?
kukker 2022. 01. 08. 23:07
#7447
Miért hangsúlyozza folyton a Nasa a zéró G-s dolgot vajon?
Oké, abban vannak.
De nem az a lényeg, hanem, hogy zéró nyomásban.
Zéró bar
Mint ahogy a Föld is.
Miközben mind a Földön minden dolog, mind az űrhajókon minden dolog 1 Baros nyomáson létező atomokból van.
Amely atomok mozognak állandóan.
A világűr meg zéró bar.
Nincs nyomás.
És abban van a Föld meg az űrhajó is.
 
Mi a megoldás és hol a hiba?
kukker 2022. 01. 08. 23:01
Előzmény: #7445  kukker
#7446

Ezt is elrontottam, ez a kapkodás (meg más is :) )
Ha az elektron pályáját nem terheli már 1 Bar-erő, akkor az már nem azon a pályán fog menni, mint amiben az 1G alatti alakja volt.
Helyesen, ahogy szeretem volna:
"Ha az elektron pályáját nem terheli már 1 Bar-erő, akkor az már nem azon a pályán fog menni, mint amiben az 1 Bar alatti alakja volt.
Elnézést.
kukker 2022. 01. 08. 22:58
Előzmény: #7444  kukker
#7445
Bocsánat!
Átfogalmazom:
Az atomban az elektron pályája tehát 1 baros-s terhelés mellett halad ott és úgy és olyan gyorsan, ahogy.
Továbbmegyek: a Földön a föld anyagai - tehát lényegében ami az egész bolygót alkotja - az is ugyan így van. 1 Bar alatt.
A világűrben zéró Bar van.
Ha az elektron pályáját nem terheli már 1 Bar-erő, akkor az már nem azon a pályán fog menni, mint amiben az 1G alatti alakja volt.
Miért nem esik vagy robban szét tehát a Föld, ha zéró Bar-os környezetben van, miközben 1 baros-s terhelésű atomok összességéből van és minden más rajta?
kukker 2022. 01. 08. 22:53
Előzmény: #7443  Törölt felhasználó
#7444

Gyuszi.
Segíts nekem, kérlek, tedd hozzá a Tiedet, mit gondolsz:
A Földön minden létező dolgot atomok alkotnak.
Hol lassabban és gyorsabban mozgó elektronnal és sűrűbben vagy ritkábban egymása mellett.
Ezért is van rezgése a dolgoknak.
A földi légköri nyomás 1Bar. 
Az atomban az elektron pályája tehát 1G-s terhelés mellett halad ott és úgy és olyan gyorsan, ahogy.
Továbbmegyek: a Földön a föld anyagai - tehát lényegében ami az egész bolygót alkotja - az is ugyan így van. 1G alatt.
A világűrben zéró G van.
Ha az elektron pályáját nem terheli már G-erő, akkor az már nem azon a pályán fog menni, mint amiben az 1G alatti alakja volt.
Miért nem esik vagy robban szét tehát a Föld, ha zéró G-s környezetben van, miközben 1G-s terhelésű atomok összességéből van és minden más rajta?
Törölt felhasználó 2022. 01. 08. 19:30
#7443
Ha minden jól megy, kb. ilyen jellegű képekre számíthatunk a Webb-től... a Hubble eddig megszokott, látható hullámhossz-tartományon belül exponált képeihez képest
  
https://bit.ly/3JSWHpy
sanka 2022. 01. 08. 17:54
Előzmény: #7441  Törölt felhasználó
#7442
Korábban írtam rá, de eddig még nincs válasz.
Törölt felhasználó 2022. 01. 08. 17:28
Előzmény: #7439  sanka
#7441
kösz, majd csak előkerül(nek)...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek