Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sasa44 2021. 06. 22. 12:41
Előzmény: #6958  Törölt felhasználó
#6960
"Persze ha számodra az Isten egy felhőkön csücsülő bácsi akitől elvárnád,hogy onnan leugorva betérjen egy pappírírószer boltba és a megfelelő eszközöket megvásárolva lejegyezze a mondanivalóját".  Ezen jót nevettem. Világosan mutatja ez a megjegyzésed, hogy a ti együgyü gondolkásmódotok hogyan képzeli el az ateisták gondolkodásmódját.
sasa44 2021. 06. 22. 12:33
Előzmény: #6958  Törölt felhasználó
#6959
"akkor megértem a problémádat ". Igazán kedves vagy, de nekem semmi problémám nincs azzal, hogy nem hiszek "isten"-ben.  "emberek írták ,Isteni ihletésre". Van erre valami bizonyíték esetleg....? Mert sztem emberek írták, "emberi " ihletésre.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 11:59
Előzmény: #6957  sasa44
#6958
Látom nem sokat mond az számodra,hogy emberek írták,Isteni ihletésre,pedig az egész Biblia arról szól,hogy hogyan használja fel Isten a hívőket arra,hogy megnyilvánuljon az általa teremtett világban.Persze ha számodra az Isten egy felhőkön csücsülő bácsi akitől elvárnád,hogy onnan leugorva betérjen egy pappírírószer boltba és a megfelelő eszközöket megvásárolva lejegyezze a mondanivalóját,akkor megértem a problémádat :)
sasa44 2021. 06. 22. 11:44
Előzmény: #6956  Törölt felhasználó
#6957
"Persze,hogy emberek írták a Bibliát". Köszi a választ. Máris közelebb kerültünk isten létének vagy nemlétének igazságához.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 10:47
Előzmény: #6955  sasa44
#6956
Persze,hogy emberek írták a Bibliát,az  Isteni ihletés azért fontos,a kanonizálás más kérdés,a fordítás meg pláne,így valóban lehetnek benne hibák,de nem a lényegi dolgokban,egyébként is a Bibliát a hívőnek nem a saját korlátolt képességein belül kell tanulmányoznia,hanem Istenre figyelve,meghallani,hogy mit akart Isten közölni.Ezért ha valakinek nincsen személyes kapcsolata Istennel és nem hivő hanem csak vallásos ember,akkor ha ezerszer elolvassa a Bibliát vagy ha kívülről bemagolja,akkor sem fogja úgy érteni,mint egy hívő aki Istenre figyelve értelmezi a benne leirtakat.
sasa44 2021. 06. 22. 10:37
Előzmény: #6947  kukker
#6955
"Egy Isten van: akiről a Biblia ír". Már megbocsáss, de a "biblia" nem ír semmit. A bibliát emberek írták és emberek válogatták ki a sok írásból, hogy mi szerepeljen benne.
badsector1
badsector1 2021. 06. 22. 09:01
Előzmény: #6950  Törölt felhasználó
#6954
Istennel trollkodást ritkán lát az ember. :))
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 07:51
Előzmény: #6946  Peterbond
#6953
A Biblia igaza annyi,hogy egy az Isten,a mítoszokban ,eposzokban több istenről beszélnek,ez pedig az egy Istenben hívők számára pogányság.Kivételek lehetnek,de ott egy Isten szerepelhet csak.
sanka 2021. 06. 22. 07:43
Előzmény: #6951  sanka
#6952
Add át daxlinak:))
sanka 2021. 06. 22. 07:42
Előzmény: #6950  Törölt felhasználó
#6951
Kittike köszöni az aggódásod nagyon jól van.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 07:41
Előzmény: #6948  badsector1
#6950
Igaz,nem azt írtam,hogy elbizonyítottál hanem,hogy megpróbálsz el bizonyítani, ami messze nem ugyan azt jelenti,de sebaj,egyszer biztos sikerül megértened,hogy mi a jelentése annak amit irok. Szerintem azért küldött Isten elém,hogy a végtelen türelmet gyakoroljam :)))
Látod,Isten még téged is tud küldözgetni :)))))))))))))
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 07:04
#6949
Vissza a "tudomány"-hoz: feltűnően nagy a hallgatás a kittike-indzsike "projekt" körül...:)... csak nem szabadságolási hullám ütötte fel a fejét a műtermi alkalmazottak között?? Vagy esetleg gyártási probléma merült fel az elvárt "életnyomok" fröccsöntésénél?
 
)) 
badsector1
badsector1 2021. 06. 22. 06:32
Előzmény: #6944  Törölt felhasználó
#6948
Elbizonytalanítottalak?
Ráléptél a gyógyulás útjára.
kukker 2021. 06. 22. 01:47
Előzmény: #6945  Peterbond
#6947

Egy Isten van: akiről a Biblia ír.
A többi istennek mondott személy vagy szellemiség hamis isten.
Peterbond 2021. 06. 22. 01:35
Előzmény: #6929  badsector1
#6946
A vallasok lenyege a Hit. Ha van bizonyitekod az mar nem hit. Ahogy valaminek a nem letezeset igenis lehet bizonyitani. Isten nem letezeset viszont meg nem sikerult. Bar ez abbol is adodik hogy eleg tag ertelemben nezik ezt nem ugy hogy Thor vagy Ozirisz nem letezik hanem hogy van-e egy magasabb rendu letforma ami letrehozta a vilagegyetemet? A vilag keletkezesere vannak elmeletek de csak elmeletek igy bizonyitva nincs hogy a vilag nem teremtetett.
.
Viszont akik ezt hasznaljak arra hogy igazoljak hogy tessek tehat a Biblia igaz becsapjak magukat mert ugyanilyen erovel akkor igaz az osszes Gorog mitosz es romai isten is a norveg german mondakkal egyutt. 
Peterbond 2021. 06. 22. 01:26
Előzmény: #6944  Törölt felhasználó
#6945
Itt sokan beszelnek ISTENROL de.jo volna definialni MELYIK istent ertitek alatta. Pl ezen szoveg mellett:
.
"Hogyan kezdet Istentől különváltan gondolkodni arról mi a jó és mi a rossz,az pedig,hogy ez hova vezet azt látjuk az emberiség történelmén keresztül."
.
Sz emberiseg tortenelme alapjan egy dolgot latok en csak. Nem isten teremtette az embert hanem az ember teremtett maganak isteneket hogy magyarazza vele azt amit nem tudd megmagyarazni. Mert gondolom az emberiseg tortenelmebe beerted mind az 5 kontinens nepet es az elso civilizaciokat ( a barlanglako emberig ne menjunk vissza ). Azaz az ember egyutt elt szerinted eloszor istennel a Nilus Deltaban is csak Ozirisznek meg Ra nak es meg par egyeb modon kivta. De egyutelt vele azsi sztyeppein es Hadak uranak hivta. Az indus videken ahol Krisnanak. Vagy eszakamerika foldjein ahol a szellemekken at beszelt hozza. Esetleg Afrika szavannain ahol szinten ezer modon megjelent.
.
Csak akkor kerdem az isten aki jot akart minden embernek miert vart 3000 evet a megjelenesevel ( ettsd kereszteny muzulman zsido egyistenhit ) es mirt meg 1000 evet hogy a zsidokon kivulieknek szoljon? Es miert tovabbi 1500 evet hogy Afrikaiakhoz Amerikaiakhoz Azsiaiakhoz szoljon? Vagy akkor Isten alatt mindet ertjuk kulonobozo formaban Thortol Areszon at Krisnaig? Es akkor meg a budhizmusrol nem is beszeltunk.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 00:51
Előzmény: #6943  badsector1
#6944
És,hogyan lehetne erről bizonyítékom  ? :))
Egyébként szerintem rólad mintázták a kígyó karakterét az édenben :)
A kígyó volt az,aki mindig igy kezdte,biztos vagy benne ember ???
:))))
A kígyó kommunikációjának a lényege,hogy az Istenre hallgató embert elbizonytalanítsa, kételyeket ébresszen benne,nem is Isten létezésében mert abban a sátán is hisz, hanem abban,hogy Isten jót akar az embernek,mert ha az ember nem hisz Isten jóságában és abban,hogy jót akar az embernek,akkor megszűnik a bizalmi kapcsolat és már nem követi az Istent,
Van aki szerint létezett ténylegesen az éden és az ember pár aki evet a tudás fájáról,szerintem viszont ez csak egy szimbolikus leírása annak,hogyan és miért távolodott el az ember Istentől,hogyan szakadt meg a bizalmi kapcsolat,és hogyan kezdet Istentől különváltan gondolkodni arról mi a jó és mi a rossz,az pedig,hogy ez hova vezet azt látjuk az emberiség történelmén keresztül.
badsector1
badsector1 2021. 06. 21. 21:40
Előzmény: #6942  Törölt felhasználó
#6943
biztos vagy abban, hogy nem elmebaj az a bizonyíték, ami nem másnak, csak neked szól?
Törölt felhasználó 2021. 06. 21. 17:13
Előzmény: #6929  badsector1
#6942
Persze,hogy van bizonyítékom Isten létezésére ,de az nem másnak hanem nekem szól,azért az én bizonyítékom,a hívő embernek nem valaki másnak kell bebizonyítania, hogy létezik Isten,hanem csak is magának,a hívőség nem keverendő össze az emberi tudomány változékony csacskaságaival ahol az emberek egymásnak bizonygatják az igazukat,hogy utána, valaki más vagy saját maguk bebizonyítsák, hogy más az igazság :)
A tudomány igazsága mindig csak a jelenben igaz a jövőben viszont bármikor kiderülhet a hamissága.
Törölt felhasználó 2021. 06. 21. 15:31
Előzmény: #6921  Törölt felhasználó
#6941
Visszavonok mindent a Teknősbéka tanból. Rájöttem,hogy nem szeretném a hátralevő életemben a megvilágosodott hívőkkel foglalkozni, akik megtalálták volna az elméletemben a valódi doktrinát és tömegesen nem kezdtek volna el követni, mint Blájent a szent sarujával :D
Ez Veszélyes!!! :DD

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek