Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 11:25
Előzmény: #6779  Törölt felhasználó
#6780
Szerintem vannak olyan emberek akik az élet értelme keresése közben eljutnak Isten megismerésére és vannak akik teljesen máshova jutnak el. Vannak akik nem is keresik az élet értelmét és boldog teljes életet élnek le. Ez így van jól.Valójában, ha valaki boldog életet él, minek keresné az élet értelmét? Nem lehet, hogy a boldogtalanok keresik azt, vagy akik félnek az elmúlástól?
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 10:51
Előzmény: #6774  badsector1
#6779
A képzeletedben levő kitalált személy nem tud számodra olyan információkat adni ,ami magyarázat azokra a kérdéseidre amikre nem találsz magadtól választ,és persze a jövőben bekövetkező eseményekről sem tudhat egy csak a fantáziádban levő kitalált személy pontos információt adni.
Azok az emberek akik keresik az élet értelmét eljutnak Isten megismerésére,akiket viszont nem érdekli ez,hanem csak élik a hétköznapi életüket,azok nem,persze eljöhet pont ezért mindenki életében egy válságos időszak,hogy számot vessen az eddigi életútjával és akkor elindulhat az élet értelmének a keresésére.
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 10:42
Előzmény: #6777  Törölt felhasználó
#6778
Ezért is számolnak be rettenetes leki megfosztottság-érzésről olyan poszt-covid betegek, akiknek maradandóan károsodott a szagló- és/vagy ízérzékelésük.
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 10:29
Előzmény: #6776  badsector1
#6777
ezek az "interfészek" kizárólag a fejedben érzékelődnek...:))
badsector1
badsector1 2021. 05. 25. 10:18
Előzmény: #6775  Törölt felhasználó
#6776
amikor megeszed a pörköltöt, vagy találkozol a szomszéddal , ezekben az esetekben legalább van több interfészed ami megerősíti az eseményeket
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 10:14
Előzmény: #6774  badsector1
#6775
Sőt, az egész Univerzum (is) csupán a "fejedben" létezik... (el)gondolkodtál már ezen? Ha nem volna fejed, Univerzum(od) sem volna... :))
badsector1
badsector1 2021. 05. 25. 09:53
Előzmény: #6746  Törölt felhasználó
#6774
"speciel,minden a fejben dől el :)"
  
isti elképzelése nyilván fejben dől el, de attól még csak képzelet marad.
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 09:37
Előzmény: #6772  sasa44
#6773
érted te,hogy mire gondolt a másik, csak szeretsz trollkodni"lelked"rajta...................
sasa44 2021. 05. 25. 09:26
Előzmény: #6767  kukker
#6772
Ő Isten:
Befejezésként hadd idézzem ide a „Hálózatok bűvöletében” című könyvből a Szentlélekkel kapcsolatos saját élményemet: stb,stb,stb.

Milyen felemelő is az, mint amikor valaki /Csermely/, a saját könyvéből idéz...

Már csak azt nem értem,hogy akkor most Csermely az isten? Mert ezzel kezdted.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 00:59
Előzmény: #6770  Tazsomaru
#6771
Na megyek is, gyúrok egy szeretetfelhőt mindenkinek. Figyeljétek hátha jön a szentlélek.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 00:56
Előzmény: #6768  kukker
#6770
Az is lehet, hogy az én szeretetemet érzitek, mert minden este lefekvés előtt csinálok egy kis rutint. Egy apró meditációt. Gondolok valakire akit nagyon szeretek, majd a belőlem áradó szeretetből,egy szeretet felhőt hozok létre magam körül és ezt a felhőt elkezdem növeszteni, egyre nagyobbra, míg betelíti az egész szobár, az egész várost, országot, világot. Lehet ezt érzitek szentléleknek.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 00:45
Előzmény: #6766  kukker
#6769
Azt migyá gondoltam. :) Józsi bácsit az utasellátó mellett, a járdaszegélynek dőlve, na őt átjárja a szentlélek. 
kukker 2021. 05. 25. 00:45
Előzmény: #6767  kukker
#6768

Az ember nem gondolná, hogy a test milyen érzelmet képes közölni.
De ezt egyetlen egy ember sem képes megadni, ezt az állapotot egyetlen egy ember sem képes előidézni és éreztetni, azt a hatalmas szeretetet, ami Isten szeretete....
kukker 2021. 05. 25. 00:42
Előzmény: #6764  Tazsomaru
#6767
Ő Isten:
Befejezésként hadd idézzem ide a „Hálózatok bűvöletében” című könyvből a Szentlélekkel kapcsolatos saját élményemet: „2009 tavaszán egy elég válságos periódust éltem át, mert erőm szélére jutottam. Teljesítésre sarkalltam magam, ami egy idő után már önsanyargatássá vált. Nem telt bele sok idő, és a szemem fellázadt. Nem akart több feladatot látni. Szemgyulladást kaptam. Súlyosat. Volt egy hétvége, amikor úgy néztem szét: lehet, hogy utoljára látom mindazt, amit addig látnom megadatott. Egyetemem, a Semmelweis Egyetem kiváló orvosai meggyógyították a bajt. A betegségből való gyógyulás azonban nem olyan, mint egy olajcsere. Hálózatokban gondolkodva, számomra a betegség lényege a rendszer egészének és nem a részének a zavara volt. Nekem sem a szemem volt beteg. Én voltam beteg, akinek a baja a szemében jelentkezett. A betegségem néhány hetében több csodálatos Istenélményben is részem volt.
Immáron gyógyultan, egyszer az villant az eszembe, hogy érdekes módon eddig mindig Jézushoz és Istenhez imádkoztam, de valahogy a Szentlélekhez sohasem. Megint csak egy hirtelen támadt késztetéstől hajtva – miközben határozottan éreztem újonnan meglelt belső szememet –, az ajtófélfának dőlve, tiszta szívvel, minden tervezett tudatosság nélkül azt fohászkodtam, hogy „Szentlélek Úristen, irgalmazz nekünk!”  Ami ezek után bekövetkezett, azt nehéz leírni. Elsőként kinyílt a világ. De nem úgy, ahogyan Istenélményeim során, amikor úgy éreztem, hogy megnyílik a fejem teteje, és egy szeretetfolyosó összeköttetésbe hoz valami hatalmas Szeretettel, hanem szétolvadt a fejem, a tudatom, és egyszer csak benne voltam a világ közepén. Egy leírhatatlanul hatalmas Erő ezzel párhuzamosan fizikailag megrázott, minden porcikámban és minden tagomban. Nem bántva, hanem magához ölelve, átjárva mindenemet. Rángtam, remegtem, összecsuklottam és sírni kezdtem, mint a záporeső. Rázott a zokogás, amit sokkal inkább egy hálát adó, örömteli zokogásnak, semmint egy letaglózott, avagy rémült zokogásnak éreztem. Utólag átgondolva a percet, a „nekünk”, amit korábban kimondtam, egyre táguló körökben magamat, szeretteimet, önpusztító hazámat és az egész szerencsétlen, Földjét eltékozolt emberiséget jelentette. Mindez megerősített abban, ha a hitemmel kapcsolatban megszólalok, annak most már – legalább magam előtt – hitele van.”
http://csermelyblog.tehetsegpont.hu/node/63
kukker 2021. 05. 25. 00:36
Előzmény: #6764  Tazsomaru
#6766
Ez nem a szentlélek, ez nem Isten, ez valami más szellemiség.
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 00:34
Előzmény: #6764  Tazsomaru
#6765
Az egy transz állapot amely beszűkült tudat állapotból jön létre,nem vagyok karizmatikus vallásos ember így értelemszerűen nincsenek ilyen élményeim
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 00:31
Előzmény: #6762  Törölt felhasználó
#6764
Láthatod te is a lenti videóban, hogy nem kábítószer, nem alkohol, hanem a szentlélek járja át az embereket és módosítja a tudatállapotukat.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 00:28
Előzmény: #6759  Törölt felhasználó
#6763
Elég durva cucc ez a szentlélek. Téged is átjárt már?
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 00:24
Előzmény: #6760  Tazsomaru
#6762
zagyvaságokat írsz, a kitágult tudat állapot ha egyáltalán tudod,hogy mire is mondják azt,az egy módosult tudat állapot,te tipikus kábszeres élményekről írogatsz, egy módosult tudatállapotban levő meditáló sohasem tapasztalja azt amit egy kábítószer fogyasztó tapasztal,mi közben mind a két esetben módosul az érzékelési tartomány vagyis módosult tudat állapot jön létre
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 25. 00:23
Előzmény: #6759  Törölt felhasználó
#6761
Ha jobban belegondolok, a hit is képes módosítani a tudatállapotot. Hasonlóan, mint az alkohol és a kábítószerek. Talán még az agyat is károsítja. 
https://youtu.be/BIaPrM6_pJc

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek