Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 15. 21:05
Előzmény: #6578  Törölt felhasználó
#6580
gyuszikám, nincs történet, még nem vagy megírva, és nem is szeretném az ütőeredet tapogatni, bár tudom hogy a bibliásoknál az divat
 
arany csillagom, tényleg benézted egy egy irodai modellező videóról azt hitted, hogy az egy igazinak beállított landolási videó? jaj, eszem a szíved, te nagyon jópofa srác vagy
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 15. 21:01
Előzmény: #6569  Törölt felhasználó
#6579
Az "öreg" valójában csak az első találkozásunk alkalmával volt öreg. Azt mondta azért néz így ki, mert nem akar rámijeszteni. Persze azért kivert a víz! Igen durva körülmények között találkoztunk akkor. Utána más-más alakokat öltött, de legtöbszőr egy csíkos búgócsiga képében dumáltam  vele.
https://www.screencast.com/t/zIpgtESN4zoz
 Nem rossz arc az öreg sem, csak unalmas. Folyton az örökkévalóságon nyüszög, hogy az mekkora kib.szás. Ezért teremtettek minket halandónak. Van odaát a csapatban egy félszemű arc. 2 farkasa is van meg valami madara. Na vele nem unatkoztam soha. Vele lehetett csapatni úgy istenigazából!  Istenigazából! Ez tetszik! :DDD
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 20:58
Előzmény: #6577  PusztaPutyin
#6578
látom ismét rátapintottál a történet lényegének fő ütőerére, palika... ))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 15. 20:54
Előzmény: #6575  Törölt felhasználó
#6577
gyuszika, ez egy kínai röppentyű, náluk mi a helyi forint?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 15. 20:54
Előzmény: #6574  Törölt felhasználó
#6576
nem, gyuszkó
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 20:53
Előzmény: #6572  PusztaPutyin
#6575
bollywood rúpiaországban található, palika...
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 20:52
Előzmény: #6571  PusztaPutyin
#6574
ez a "leszállási minőség" már neked is kínos volt ugye, palkó?...:))
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 20:50
Előzmény: #6565  Tazsomaru
#6573
Az ember három részből áll,fizikai test,lélek test,és a szellemi részünk az örök életű tudatunk ami maga Isten.
A fizikai test érzékszervei a háromdimenziós tér érzékelésére szolgálnak,míg a lélek test érzékszervei azon dimenziók érzékelésére ahol a lélek test lakik,az a világ pont olyan népes mint a fizikai,természetesen nem istenek lakják hanem teremtmények,akiknek nincs háromdimenziós testük.Istenből egy van mint már írtam,és nem a fizikai test és nem is a lélek test szintjén lakik,ezek a szintek a teremtmények lakhelyei,ezek a szintek Isten által teremtettek.Istennel kizárólag a tudatunkon keresztül tudunk kommunikálni,de ehhez kell a benne  való hit és bizalom,mert csak így tudjuk a kommunikációs csatornát megnyitni,aki a lélek szinten kommunikálgat istenekkel az könnyen kerül gonosz lelkek csapdájába,nem bölcs dolog a tűzzel játszani.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 15. 20:50
Előzmény: #6570  Törölt felhasználó
#6572
Jüan. Rúpia onnan délkeletre van.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 15. 20:49
Előzmény: #6570  Törölt felhasználó
#6571
Te azt hitted egy percig is hogy ezt mint valóságismertetést rakták fel? Ez egyértelműen egy projekt bemutató videó. Jaj Gyuszika, ne hozd magad ilyen kellemetlen helyzetbe.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 20:44
Előzmény: #6568  offshort
#6570
egészen szürreálisan gagyi "landing" videjót kaptak végül a zelvtársak bollywood-ból: 
 
https://youtu.be/2t2LyC4sSV0
 
a helyükben ezért a muhaháért nem fizetnék egy rúpiát se'...:))... kíváncsian várom, jövő héten melyik banánköztársaság "száll le (ismét) a marson"...
 
))
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 20:25
Előzmény: #6565  Tazsomaru
#6569
"... Nem is akartam találkozni az öreggel, azt egyszer csak ott volt. Elsőre nekem is csak egyedül jött, később aztán jöttek jobb arcok is. "
 
Miért volt számodra "az öreg" rosszabb arc azoknál, mint akik aztán "később jöttek"?
offshort
offshort 2021. 05. 15. 20:07
#6568
A kínai űrügynökség Tienven-1 űreszköze még február elején, hetekkel az amerikai szonda előtt érte el a Marsot, azonban a Perseverance-szal ellentétben nem szállt le azonnal, hanem pályára állt a bolygó körül. 
A Tienven-1 által szállított leszállóegység három hónapnyi várakozás után magyar idő szerint május 15-én kezdte meg a landolási manővert, amit a kínai állami televízió nemzetközi kiadása szerint sikeresen végre is hajtott, ezzel pedig az Egyesült Államok és a Szovjetunió után Kína lett a harmadik olyan ország, amelynek sikerült űreszközzel leszállnia a Mars felszínén 
(habár a Szovjetunió 1971-es Mars 3 küldetése inkább csak félsiker volt, hiszen a leszállás után 104 másodperccel végleg megszakadt a kapcsolat a leszállóegységgel). 
A Csuzsung sikere azt is jelenti, hogy a történelem során először van egyszerre három aktív rover a Mars felszínén, hiszen a kínai marsjáró és a Perseverance mellett még mindig üzemel a NASA korábbi marsjárója, a Curiosity is, ami csaknem egy évtizede érkezett meg a bolygóra. 
... 
lassan közlekedési dugót okoznak a roverek! :D  
... 
https://raketa.hu/a-kinai-marsjaro-is-sikeresen-landolt-a-marson
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 15. 20:06
Előzmény: #6566  badsector1
#6567
Épp az érzékszerveink gátolnak a kapcsolatban, tehát túl kell lépni az érzékelésen, csak simán át kell menni a másik oldalra.. Pofonegyszerű! ;)
badsector1
badsector1 2021. 05. 15. 19:54
Előzmény: #6565  Tazsomaru
#6566
Te melyik érzékszerveddel teremted a kapcsolatot az istikkel?
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 15. 19:10
Előzmény: #6564  Törölt felhasználó
#6565
"Isten teremtette a látható világot a láthatatlanból és a látható világot benépesítette élőlényekkel." 
Jó helyen kapiskálsz, de szerintem picit másképp van. A teremtők megalkották a világot. Benépesítették élőlényekkel, amiket olyan szűrőkkel láttak el, hogy a létező világnak csak egy szűk részét érzékeljék valóságnak. Az embert pl 5 érzékszervvel tompították el. Ezért nem érzékeljük a teremtőket. Ha képes vagy megheckelni magadon a fojtást, sikerülni fog kapcsolatot teremteni velük, vagy Vele, mert ugye Te azt képzeled, hogy csak egy van, így elég nehéz lesz a többivel komunikálni. Persze egy kis gyakorlással az is menni fog. Nekem sikerült a heck, egész véletlenül. Nem is akartam találkozni az öreggel, azt egyszer csak ott volt. Elsőre nekem is csak egyedül jött, később aztán jöttek jobb arcok is.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 18:49
Előzmény: #6562  Tazsomaru
#6564
Isten teremtette a látható világot a láthatatlanból és a látható világot benépesítette élőlényekkel.Ha mondjuk, Te mint teremtmény,holnap úgy döntenél,hogy egy területet benépesítesz egy nemesített állatfajjal,attól még nem válsz istenné,ugyan úgy teremtmény maradsz mind azok az élőlények amelyekkel beakarod népesíteni az adott területet.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 15. 18:41
Előzmény: #6560  Törölt felhasználó
#6563
Neked is kapcsolatot kellene létesítened az isteneddel, elmondaná, hogy nincs egyedül.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 05. 15. 18:39
Előzmény: #6560  Törölt felhasználó
#6562
Ez így van. Te azt feltételezed, hogy egy isten/teremtő van, én mivel már kapcsolatban voltam velük/tapasztaltam, tudom, hogy több is van. Néhányukkal kerültem csak kapcsolatba, de gondolom több ezren lehetnek.
badsector1
badsector1 2021. 05. 15. 18:34
Előzmény: #6559  Törölt felhasználó
#6561
Ezt hol olvastad, hogy istiből egy van?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek