Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AIDA64 2018. 11. 30. 16:34
Törölt hozzászólás
#100
AIDA64 2018. 11. 30. 16:32
Törölt hozzászólás
#99
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 11. 30. 16:25
Előzmény: #71  Seismic
#98
Sziasztok!
Én pont azért örülök Musk cégének, mert eddig nem nagyon volt profitlehetőség az űrkutatásban, ergo távol maradtak tőle jellemzően a cégek. A magánszférában kib...ott sok tőke van, csak nem olyan értelmes dolgokra "költik a pénzt" (=befektetik), mint az űrkutatás, hiszen a megtérülés nagyon hosszú távon várható csak. Ha így vesszük, a NASA egyes feladatainak kiszervezése a magánszférába egy nagyon hasznos lépés hosszú távon. Nyilván pech, hogy közben a NASA budget is drasztikusan lecsökkent... (egyébként annyira nem lenne hype, amit a SpaceX csinál, de első lépés(ek)ként okés...)
Tagore
Tagore 2018. 11. 30. 16:09
Előzmény: #91  _Macika_
#97
1968-ban léptem be a Csillagászat Baráti Körébe, a Sánc utcában.... Kulin György jött szembe kék köpenyben --- napközben a műhelyben távcsövet épített..... Sok év , sok fantasztikus előadás....észlelés.
AIDA64 2018. 11. 30. 15:53
Törölt hozzászólás
#96
Tagore
Tagore 2018. 11. 30. 15:47
Előzmény: #94  BudFox
#95
Nem mai cikk, de a NASA tervei, célkitűzései továbbra is érvényesek.... kiegészítve azzal az infóval, hogy kapnak külön 100 milliót a technikai civilizációk felkutatására..... és a Hubble teleszkópnak még két évig ki kell tartania.
http://dictionary.sensagent.com/NASA/hu-hu/#Kil.C3.A1t.C3.A1sok_a_j.C3.B6v.C5.91re
BudFox
BudFox 2018. 11. 30. 12:08
Előzmény: #91  _Macika_
#94

Egyébként van még amit nem értek a Pluto küldetéssel kapcsolatban. :
Mikor megvolt a Pluto felfedezése, aztmodták : még nem tudjuk hogy meglesz -e a költségvetés arra hogy tovább folytatódjon a New Horizons küldetés .
Szóval csak az a furcsa hogy ha már kivárták azt a 4000 napot míg a Pluto -hoz ér...és még azt az 1 évet míg minden adatot letöltöttek a szondáról...ezeket kielemezték...
És előtte ugye meg kellett építeni 1 mrd dollárért a szondát....
és ha már végzett mindennel...akkor mi az hogy nincsen pénz a továbbiakhoz ?
- Most annyi pénzbe került hogy odafordítsák a Hubble -t és találjanak gyorsan 3 potenciális célpontot ?
- Annyi sok pénzbe került még pár tudóst kifizetni hogy kiszámolják merre navigálják a szondát ?
- Annyi sok pénzbe kerül a tudósokat felkérni erre a plusz megfigyelésre ?
szóval nem értem...
biztos hogy sok tudós önként és dalolva megy, csakhogy felfedezhessen valamit,
és a hajtóanyag a manőverhez már ott volt a szondán...asszem 3 percig járatták a fúvókákat hogy célhoz irányítsák.
Szóval annyi sok pénzbe került a Hubble időt biztosítani ?
vagy annyi sok pénzbe kerül 10-20 embert biztosítani a NASA -nál akik felügyeli a missziót ?
Számmora az lenne a kérdés hogy az MU69 után merre térítsék hogy még egy célpontot megközelítsenek.
BudFox
BudFox 2018. 11. 30. 11:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#93

ÉN tudom :- ) voltam mikor 2. Ramszesz vette fel a melósokat....3 korsó sör járt egy napra, meg fél vekni kenyér ...a fószer ott véste be előttem a kőtáblába a nevemet a jelentkezési lapon :D  Aki meg nem véste szél sebesen a kőtömböket korbáccsal ütötték :-)
viccet félretéve...Mai modern technikával is nagy kihívás lenne (17 év állítólag) megépíteni a nagy piarmist, és ilyen precízség is komoly kihívás lenne manapság a lézeres mérések világában is....úgyhogy elgondolkodtató.....
AIDA64 2018. 11. 30. 11:36
Törölt hozzászólás
#92
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 30. 11:03
Előzmény: #90  BudFox
#91
én mindent szeretek ami csillagászt. gyerekkorom óta
kulin györgy bácsi fertőzött meg anno
BudFox
BudFox 2018. 11. 30. 10:59
Előzmény: #88  _Macika_
#90
Oké .-))
te várod a New Horizons következő célpontját ?Kíváncsi vagyok keresnek -e még más célpontot utána...gondolom nem..mert olyan messze már a Hubble sem talál célpontot, egyrészt mert olyan kicsi, és nem lehet még ekkora távcsővel sem meglátni.
Január elseje :
még 39,67 millió km.
http://pluto.jhuapl.edu/
BudFox
BudFox 2018. 11. 30. 10:56
Előzmény: #83  Tagore
#89

Ez így van..más bolygóknak lehet 1 milliárd év előnyük hozzánk képest..
A Földön hány éve is tart a technikai fejlődés ?
kb a piramisok építése óta, 4500 éve.
komolyabban meg körülbelül 1800 óta, tehát mindössze 220 év óta.
egy civilizáció mit érhet el 1000 - 10.000 év feljődés után ?
- Lehet hogy bolygókat tudnak odébb tolni ha kell
- lehet hogy galaxisok között tudnak piallanatok alatt utazni.
- lehet hogy időben is tudnak utazni.
- lehet hogy dimenziók között is tudak létezni.
Szóval mi azt felfogni sem tudjuk egyelőre.... mi ott tartunk hogy a MArson vagy az Europan akarjuk egyelőre megtalálni az élet nyomait.
BudFox
BudFox 2018. 11. 30. 10:52
Előzmény: #85  Seismic
#87

Valamelyik ilyen dokumentum filmben láttam hogy a tranzisztor -t is a földönkívülieknek tulajdonítják. :_))
de a mikrohullámú dolog is érdekes lehet. Az nem egy mérnök találta fel akik a magnetronnal dolgoztak, és a mérnök ott állt a fehér köpenyében a magnetron előtt és megolvadt a zsebében a csokoládé ? :))
nemtudom....ebben nem hiszek nagyon...az üvegszálas technikában már inkább hinnék :-))
Bob Lazar mondta hogy az UFO a meghajtást a 115 -ös elem bomlásakor keletkező energiával hajtották.
Egyszer tán kiderül az igazság....úgy 50-100 év múlva talán..mikor mi már nem élünk.
BudFox
BudFox 2018. 11. 30. 10:47
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86

hát azokat a bizonyos 50 -es évek beli UFO -t amit egy farmer a kocsijából fotózott, már akkor nagyító és górcső alá vették..és hitelesnek találták..
meg azokat a fotókat amik tényleg nagy nyilvánosságot kaptak..még a photoshop előtt..
persze akkor is létezett fotó manipuláció... de biztos hogy a legismertebb fotók között jócskán van teljesen valódi fotó is.
Seismic
Seismic 2018. 11. 29. 20:59
Előzmény: #82  BudFox
#85
A mikro-t is nekik tulajdonitjak☺ de nehez elkepzelni hogy egy ilyen dolog titokban maradna
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 20:32
Előzmény: #80  BudFox
#84
Régi fotók , photoshop upgrade után :)
Tagore
Tagore 2018. 11. 29. 20:08
#83

Az élet nem rendkívüli esemény. Ezt tapasztaljuk a Földön, és szerintem meg fogjuk látni az Europe-n, és az Enceladuson is.... a Marson talán a kezdeteket.  A technikai civilizáció már más kérdés, de nem szabad elfelejteni, hogy az Univerzum 13,8 milliárd éves, a Föld csak 4,6..... egyeseknek ----vagy egynek---- akár több milliárd éves evolúciós előnye is lehet.... Meghódíthatta akár az egész világegyetemet, működtetheti erőforrásait.................
Nem hiszem hogy időt, és energiát pazarolna a mi kis homokozónkra.....
BudFox
BudFox 2018. 11. 29. 19:50
Előzmény: #81  Seismic
#82

Szerintem azok között a földönkívüli fajok akik már nagyon fejlettek van egy megállapodás, mint a Star Trek -ben az "elsődleges irányelv", addig nem avatkoznak bele fejletlen fajok életébe amíg ésszel fel nem tudják dolgozni.
Lásd a Földön a vallás miatt káosz törne ki azonnal...
tehát ezért tartják titokban egyes kormányok, vagy tényleg csak szűk körrel vették fel a kapcsolatot a földönkívüliek, a kormányok meg azért titkolják mert műszaki előnyöket akarják kiaknázni.
Én már mindenfajta ilyen dokumentum filmet megnéztem..ez a kedvenc témaköröm....-))
Állítólag az üvegszálas technika is az 50 -es években ilyen lezuhant, és visszafejtett űrhajó első hozománya.
Egy állítólagos beszámolóban írták hogy az űrhajón belüli kommunikációt valamiféle üvegszerű anyaggal oldották meg, aminek a belsejében áramolhatott az információ. később ennek a Földi fejlesztése lett az üvegszál.
Seismic
Seismic 2018. 11. 29. 19:42
Előzmény: #80  BudFox
#81
akkor úgy írom, hogy nem hinném, hogy barátságosak lennének :/

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek