Topiknyitó: Lastdeposit 2017. 10. 10. 14:46

Top picks  

Kellően alulértékelt, fundásan/technikailag izgalmas papírokat monitorozunk. Megosztjuk egymással kiválasztási módszereinket, kutatómunkát végzünk, elemzéseket olvasunk, ötletelünk. Bárkit szívesen látunk, aki már külföldi piacokon tapasztalt trédernek számít, vagy aki ebbe az irányba kacsingat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 24. 19:02
Előzmény: #138  hdl11
#140
Szia! Igen! Most értem haza! Rakéta üzemmód bekapcsolva! 😂
hdl11
hdl11 2017. 10. 24. 19:02
Előzmény: #120  hdl11
#139
Na, WFT, eleget estél.
Long 3.23-tól.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_b524cd4c01647c94faef67c7100a59b7.png
Irány 3.75 - 3.99
hdl11
hdl11 2017. 10. 24. 16:48
Előzmény: #123  Lastdeposit
#138
DDD:
https://cnafinance.com/3d-systems-ddd-stock-explodes-on-takeover-chatter/16893
Ez szép lenne ha igaz lenne :) Bár én nem hiszek benne, hogy 19.3 dollárért valaki megvenné.
Arra mindenesetre jó volt, hogy ismét 12 fölé menjen az ár.
hdl11
hdl11 2017. 10. 24. 01:22
#137
Ma ez a két olajipari cég ára nagyot esett, és túladottá váltak, kiestek a bolliból, és korábbi lokális tetők szintjére értek.
Szerdán zárás után mindkettő közzéteszi GYJ-jét, amire 3-4%-os mozgást várnak csütörtökre.
WLL:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_5fda5f57c57f1930d7db4298f361aa52.png
QEP:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_6b334dda83136d0ae2e976206ef55bbc.png
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 23. 10:04
Előzmény: #135  hdl11
#136
Szuper Vagy! Tulajdonképpen így lassan összeállt a rendszer, csak egy láncszem hiányzott. A TA szűrést nagyon hiányoltam, keresgéltem, de nem jutottam előre. Jobb szerettem volna ebből az irányból indítani, mert lehet alulértékelt fundásan egy papír, ha nem kínál jó TA beszállót. Amint a filterezéssel leválogatom a kívánatos papírokat (ezzel így boldogulni fogok, köszi), mehet egy kis fundás kutatómunka finviz, seekingalpha, stockearnings stb. és egyéb oldalak, hírek, elemzések.
hdl11
hdl11 2017. 10. 23. 00:56
Előzmény: #130  Lastdeposit
#135
A Random topikban olvastam, hogy te is használod az investing-es mobil appot.
Valóban szuper kis program.
Én azon kivül még a seeking alpha-t használom, amiben össze tudsz rakni egy portfoliót, és láthatod a normál kereskedés előtti és a zárás utáni árakat is egy helyen a mobilodon valamint a porfoliódban szereplő részvényekre az oldalon publikált hírek és elemzések is megjelennek ablakban.
Van weboldala is:
https://seekingalpha.com/symbol/DDD/latest
hdl11
hdl11 2017. 10. 23. 00:35
Előzmény: #133  hdl11
#134
Egyébként néha az is informatív, hogy a szűrödnek mennyi eredménye van, még akkor is ha nem is jelenik meg csak a top 5 találat.
Én azt figyeltem meg, hogy vannak benne trendek, van amikor nagyon lecsökken a szám, akkor egy általános piaci korrekció következik be, illetve ha nagyon megnövekszik, akkor meg egy piaci emelkedés következik.
hdl11
hdl11 2017. 10. 23. 00:31
Előzmény: #132  hdl11
#133
Az egyes sorok jelentése:
1. jelenítsd meg azokat a részvényeket
2. ahol az ár a 20-as bollinger alj alá zárt
3. és a záróár 5 felett van
4. és a záróár bolli középtől való távolsága nagyobb mint a záróár egy tizede azaz 10%-a
5. és 14,3,3-as stochastic K értéke 20 alatt van
6. és 14,3,3-as stochastic D értéke 20 alatt van
ezek után már csak az van, hogy mit jelenítsen meg a grafikonon, azaz a bollinger szalagot és a bollinger közepet.
Az általad létrehozott filtert el is tudod menteni ha szeretnéd az oldalon, és így nem kell mindig bemásolni, de célszerű egy szövegfájlba is lementeni a gépeden, mert néha eltűnnek ha törlődnek a böngésző "sütijei".
Természetesen a feltételt tetszőlegesen lehet bővíteni.
Pl te szeretnéd ha csak új 52 hetes aljra esett részvények jelenjenek meg, akkor még a végére beírhatod egy új sorba ezt:
and low reached a new 52 week low
hdl11
hdl11 2017. 10. 23. 00:23
Előzmény: #130  Lastdeposit
#132
Például itt van egy példa a bollinger és a stochastic kombinálására, amit én raktam össze:
http://www.stockfetcher.com/myfilters
Create new filter, majd bemásold be ezt és módosítsd az alábbi módon, majd kattints a fetch stocks-ra:
A (nagyobb) helyett írj nagyobb jelet, a (kisebb) helyett írj kisebb jelet, mert a fórum nem engedte ezeket a jeleket.
show stocks
where Close below Lower Bollinger Band(20,2)
and Close above 5
and (Median Bollinger Line(20,2) - Close) (nagyobb) (Close * 0.1)
and Stochastic %K(14,3,3) (kisebb) 20
and Stochastic %D(14,3,3) (kisebb) 20
and draw Bollinger Bands(20)
and draw Median Bollinger Line(20,2)
pomperj
pomperj 2017. 10. 22. 20:13
Előzmény: #124  Danzsi
#131

"egy rossz gyorsjelentés utan mégis tudott 1%-ot erősödni "a GE.
Igen, es ez elkepeszto: ha egy ceg a korabbi guidance utan kb.  35%-al alacsonyabb reportot  ad, az a ceg normalisan aznap jo nagyot esik, es nagy volumennel. Nem csak egesz nap, hanem talan hetekig is zuhan. 
Az a teny, hogy nem igy tortent, ujra alahuzza:  ez a mostani piac semmifele racionalitast NEM MUTAT. Eppenseggel azt bizonyitja, hogy a CEO szoveg, “completely unacceptable,”  az minden jozan szamitas szerint zuhanast kellett volna eredmenyezzen, az sem szamit. Mert  mi tortent? Nyitaskor Gap-el esett 21.5-re, aztan egesz nap maszott vissza fel, es a vegul magasabban zart, 23.8 szinten.
Mi lett volna az utolso 120 evben, ha GE 35%-al alacsonyabb profitot projektal?
Esett volna 35-45% nagysagrendet. Minden junior elemzot megbuktatnak az egyetemen is, kirugnak az allasabaol is, ha maskepp projektalna. De a  fundak semmit nem szamitanak mostanaban. A profit zuhanas egyaltalan nem szamit. A piac mindent ignoral. A zuhano financials mellett a PE-nek is komprimalnia kellene normalisan; ehhez kepest GE aktualis PE 20 folott maradt (ami kb. az egesz piac atlaga),  
.
Szoval? Az euforia tovabb tart. Nem tegnap ota, hanem ugy 4 eve. Ma a tozsden forgo penz nagyobbik fele mast sem latott, mint vad emelkedest es elkepzelni sem tud mast. Amig egyszercsak megis normalizalodik majd.   
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 22. 13:52
Előzmény: #129  hdl11
#130
Köszönjük a munkádat. Egyetértek az okfejtéseddel, az over/under 10 dolcsi valóban nem lehet szempont és tényleg jobb underes papírokkal kereskedni, ahol megéri kifezetni a magasabb jutalékot, ha technikailag jó a papír..Igazad van, meggyőztél.
A keresőkért örök hála, pontosan ilyet kerestem, most nagy örömöt okoztál ezzel. Kíváncsi vagyok a filterezésedre, ha esetleg leírod. Első ránézésre én ilyeneket használnék mixelve, mint MACD bullish Crossover, New 52 week lows, Gap down, Bollinger downside breakout, MA 50/200 goldcross stb., de azt látom, hogy a lehetőségek tárháza óriási.A másik is kiváló.
hdl11
hdl11 2017. 10. 22. 00:43
Előzmény: #123  Lastdeposit
#129
Én is az RC-nél kereskedek.
Nem kifejezetten a 10 USD alatti részvényeket keresem, hanem csak azt ahol a boli középtől legalább 10%-ra van az ár, és erősen túladottak a bolli alj közelében van az ár. Ugye az olcsó részvényeknél hamarabb összejöhet ez a százalék, ezért jönnek ki főleg azok.
Ha gondolod megpróbálok legközelebb 1-2 esetleg kisebb%-kal kecsegtető 10 USD-nél drágább részvényről is írni.
Én egy 4-5 USD-nél húzom meg azt a határt, ahol még esetleg részvényt veszek.
5 USD-nél a jutalék napon túlra kb vétel+eladásra számolva összesen: 0.8%, de ha ez a részvény könnyebben pattan 6-8%-ot, akkor az jobban megéri, mintha egy 10 USD feletti részvényt adnék-vennék 0.4%-os összjutalékkal és az csak 3-4%-ot emelkedne.
Én erre a TA alapú keresőre leltem rá az év elején:
http://www.stockfetcher.com/examples
Itt van több példa keresési feltételekre, de te tudsz írni feltételeket, ami alapján szűrhetsz részvényeket, és ezekből a szűrőkből menthetsz is néhányat. (Ha esetleg kell segítség a feltételed megfogalmazásába, akkor szívesen segítek)
Ingyen csak 5-öt mutat, de ha kicsit módosítasz a feltételeken, akkor tudsz újabb találatokat előcsalni.
Gyertya alakzatokra és egyéb fix TA-s jelzésekre meg itt tudsz részvényekre keresni:
https://scan.alpaca.ai/
Itt egyszerűen tudsz szűrni drágább részvényekre is, és sok mindent meg tudsz adni feltételnek összekattintgatva.
eurocent 2017. 10. 21. 14:33
Előzmény: #126  pomperj
#128
https://s1.postimg.org/2fst6wbg5b/CCJ-1_M-1_D.png
CCJ legkésőbb 2017 januárig megmutatja, hogy merre akar menni. Elképzelhető, hogy finoman leszúr, érinti fő trendvonalat (piros)és egyben zárja a hátrahagyott rést és fordul. Ha leszakítja a piros vonalat, akkor akár feleződhet is. Amíg nem lép ki a kék csatornából én várnék az újabb vétellel. Nálam a commodity, energia szektor nagyon határeset.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 21. 11:55
Előzmény: #126  pomperj
#127
Köszi. Én nem tudok ilyen szép elemzeseket, mint Te, csak azt látom, hogy ez a cég 15-16-ot simán ér és nem értem én se ezt a nagy fokú mellőzöttseget. Az, hogy TA alapon korrekciós szakaszban ejtettem meg egy rossz vételt, attól még nem tantorit el a további vételtől. Ahogy mondani szoktad: most ülünk a keritesen és várunk! 😁
pomperj
pomperj 2017. 10. 21. 10:43
Előzmény: #123  Lastdeposit
#126

Erdekesnek latom a negativ CCJ megitelest. Ellenvelemenyem van, persze nem a rovid, hanem tobbeves tavlatban.
Az Uran az utolso ciklusban 5.0--->130 USd emelkest produkalt 2003-2007 kozott. Azota 10 eve esik, mar volt az uran 17,0 USD is. Most a spot ara 20.0 USD korul van. Mit csinalt CCJ? Az a 2.50--->55 aremelkedes sok-sokeves csucsprodukcio volt. Nekem ugy tunik,vagy megvan az alja, vagy meg egy teszt lehet 7.0 kornyeken.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171021v00mjyohd.jpeg
Az a fura helyzet van, hogy az atomeromuvek nem erzekenyek az uran arara. De amikor meglatjak, hogy mas is vesz, akkor hirtelen mind rohan megvenni 2-4 evnyi keszletet, es elkepesztoen fenyomjak az arat. Most 10 eve alig vesznek, pedig most 25 uj atomeromu epul, es jovore abbol 20 venni fog, hogy beinduljon. Na, akkor alighanem rarohan mind. Szerintem a mostani ciklus nagyobb lesz az elozonel.
Egyebkent meg a China Nuclear Agency eppen Namibiaban uranbanyat vett, 40%-al a piaci ara folott. Nem hinnem, hogy tevednek.  
Danzsi 2017. 10. 21. 10:09
Előzmény: #124  Danzsi
#125

Az viszont pozitív, hogy  beismerik, hogy ez egy elfogadhatatlan Q3-as eredmény volt, a CEO azon dolgozik hogy helyrehozza ezt. Az eddigi nagyon magas célok helyett új jobban tartható és felül teljesíthető célokat tűztek ki (lásd EPS). Talán megszűnik az overcommit and underdeliver spirál, ami a részvény megítélését nagymértékben javíthatja. 
Danzsi 2017. 10. 21. 10:06
Előzmény: #111  pomperj
#124
Én is követem a GE-t, egy rossz gyorsjelentés (+10% árbevétel vs OP,  ill. 0.21 USD EPS a ~0.49 USD helyett) utan mégis tudott 1%-ot erősödni (2 éve nem volt ilyen, hogy Gyj utan emelkedjen :)
Ugyanakkor:
1) elkaszálták az éves EPS forecastot 1.55 USD-ről, 1.05-1.10 USD az új target.
2) Aviation, Healthcare jól telejesitett, Power pocsékul-->le is cserélték a divízió vezetését
3) a CEO kijelentette, hogy ez az eredmény elfogadhatatlan és Nov 13-ÁN jön az átfogó terv a cég nyereségesebbé tételére
4) 0.96 USD per share osztalék 
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 21. 09:32
Előzmény: #118  hdl11
#123
1. TA találatokhoz gratulálok! Szép körök mind, ha csak egy részét végigjátszottad, busás haszon. CHS logikus eladás, nekem a a gap up nem tetszik, ilyenkor mindig ott a bárd az ember feje felett, ráadásul boliközép. Okos döntés, szép eladás.
2. DDD Itt nagyon bizakodó vagyok. Átlag feletti forgalommal brutális felhúzás. Néztem a kereskedést, volt egy lerántás, aztán nap vége felé úgy vették, mintha nem lenne holnap. Részemről nem kérdés, hogy megy tovább. Egy csomó rövid távú mozgóátlagot egyszerre vitt át (MA 5,10,20) majd MA50 alatt megpihent egy kicsit (12, 03, hozzáteszem 12,15 napi max. volt, visszateszteltük), hogy átvigye a jövő héten. Óráson már strong buy. (Jelige: 3 mellel könnyebb hódítani, mint kettővel.)
3. CCJ Na, akkor be is lehet számolni az egyik nagy hibámról, ami megint kijött. Nem kérdés, hogy TA alapon egy igen elcseszett vétel. Mint mondtam, funda és/vagy TA alapon is vásárolok. Itt funda alapján vettem. Igen ám, de attól még kell mellőznöm a jó beszállót? Természetesen nem! Be volt sózva a seggem, hogy megvegyem, koncepció nélkül. Mentségemre legyen, hogy a poziban, amit erre szánok, még nem lőttem el minden puskaport, ezt egy második pakkal be fogom támasztani, ha egy kiadós esés után fordulni fogunk. Erős osztifizető rv. nem kakilunk be, de az ilyen drága hibákat illene mellőzni.
4. TEVA Nem érzem az erőt, képtelen emelkedni, ezért adtam el. TA alapján nincs irány, vegytiszta pszichó alapján nem érzem, hogy ki tud mozdulni a gödöből, valami aprócska jó hír kellene a cég háza tájáról, hogy az általad várt irányba álljon és első körben boliközép, majd réstöltés legyen a program. Hajrá!
5. Új találataid, meg részben a régiek. Van bennük fantázia, én most elvagyok egy kicsit meglévő pozikkal, de figyelem őket. Egy kérdés/ észrevétel: Nyilván azért választod az under 10 dollár kategórát, mert ott szép volatilitással találkozunk. Nem tudom, hol kereskedsz, de ugye RC-nél felszámítanak 1 cent/rv. 10 dolcsi alatt. Én egyre inkább arra tendálok, hogy over 10 dolcsi szűrési feltétel legyen, sok száz rv. vásárlásánál nem látom értelmét kifizetni a pénzt, mikor az átlag feletti növekedés lehetőségét megtalálom 10-15 dolcsi között is.
6. Létezik olyan TA screener, ahol sok technikai indikátor alapján is tudok szűrni? Ebben (is) elég járatlan vagyok. Finvizzel meg vagyok elégedve, rengeteg a funda/TA paraméter, viszont én a MACD vételi szignálra szűrést nagyon hiányolom. Van ilyen, ahol így tudok keresni szerintetek?
hdl11
hdl11 2017. 10. 21. 00:18
#122
TEVA:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_e51e1000b10b98aa43a4a1b83b1eda77.png
Unalmas, továbbra se csinál semmi érdemit, de legalább ma nem esett (3 centet csökkent, de az semmi).
Remélem már a jövő héten lesz valami kis emelkedés benne legalább 16-ig.
hdl11
hdl11 2017. 10. 21. 00:10
#121
Mai TA alapú találtatok:
CELG: Ma bejentette, hogy az egyik gyógyszerének felfüggeszti a klinikai tesztelését, ami miatt 10%-ot esett:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_b0ff062ce9919cdb702521f18e07fe5c.png
Egyelőre nincs vételi jel, de talán 2-3 nap múlva indulhat majd egy kis korrekció benne.
SWN: Lassan talán beadja a vételi jelet. A cél 5.9 - 6.0 lehet:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_844bcee44b66eb2377147d14e07ffc90.png

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek