Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 09. 23:28

Így vegyük el a pénzt a szupergazdagoktól és adjuk oda szegényeknek  

Ugrás a cikkhez
Miközben az alsó középosztály alig gyarapodik, a szupergazdagok jövedelmi és vagyoni részesedése rohamosan emelkedik. Hogyan lehet ezt megállítani? A válasz nem is olyan egyszerû. Az eszközök jó része nem igazán hatásos, vagy
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 17:14
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
És részemről ennyi volt az egész fórumozás, nem csak ebben a topikban. Régebben azt hittem, ez gazdasági fórum, de ma márlátom, ez is trollok játszótere lett.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 17:13
Előzmény: #190  pitcairn2
#199
Akkor címezd vissza magadnak, neked van egy nagyon erős vilagképed, én árnyalni próbáltam a kezdetektől fogva a képet, eleinte a kommunista fórumtársakkal szemben, ehhez képest te jöttél megmondani a tutit.
szivacs
szivacs 2017. 10. 10. 17:11
Előzmény: #150  kukutyinbenko
#198
Rócsildéké állítólag 2000 milliárd dollár körül van.
"Óriási a szakadék
Az Oxfam minden évben szándékosan a davosi Világgazdasági Fórum kezdetén teszi közzé jelentését a globális egyenlőtlenségekről. Idén azzal a megállapításával keltett nagy vihart, hogy a világ leggazdagabb nyolc emberének vagyona nagyobb, mint a világ lakosainak szegényebbik felének.
A nyolc milliárdos és a másik 3,6 milliárd ember közötti anyagi szakadék azért is volt szembetűnő, mert az egy évvel korábbi jelentésben még 62 embernek volt akkora vagyona, mint az emberiség nincstelenebb 50 százalékának.
A lista szerinti nyolc leggazdagabb ember a világon és az általuk birtokolt vagyon:Bill Gates – 75 milliárd $ Amancio Ortega – 67 milliárd $ Warren Buffett – 60,8 milliárd $ Carlos Slim Helu – 50 milliárd $ Jeff Bezos – 45,2 milliárd $ Mark Zuckerberg – 44,6 milliárd $ Larry Ellison – 43,6 milliárd $ Michael Bloomberg – 40 milliárd $Összeadva: a leggazdagabbak vagyonának összértéke: 426,2 milliárd dollár.
A világ leggazdagabb családjainak listája sem csak a Rothschildokból áll. Megemlíthetjük a Schiff, a Wallenberg, az Oppenheimer, a Morgenthaus, a Goldman-Sachs, a Lehman, a Guggenheim és a Rockefeller családokat is, amelyek a világgazdaságból majdnem 1000 trillió, vagyis 1 millió milliárd dollár értékben részesülnek."
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 17:10
Előzmény: #186  pitcairn2
#197
"hisz az általad üdvözítőnek tartott rendszerben is romba dönthetik az ingatlanvagyonod értékét a központi szabályozással
az általad jobbnak tartott rendszerben ráadásul nem csak az érintett tulajdonosok szavaznak lokális szinten, hanem mondjuk megyei szinten mindenki, még az is akinek lövése sincsen arról, hogy milyen helyi hatásokat fog kiváltani az adott szabály"
Bocs, de ez hatalmas szalmabáb, mivel sehol sem írtam olyat, hogy a központi agyonszabályozás híve lennék. Én a nagyon gyenge szabályozás híve vagyok helyi és központi szinten is, te ezzel szemben helyben nagyon erős szabályozást engednél meg.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 17:01
Előzmény: #184  pitcairn2
#196
Igen, de akkor az befektetés, és amúgy laknom is kell valahol.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 17:00
Előzmény: #182  -pny
#195
Inkább a kommunizmusnak a kis közösséges, kibucos fajtája. A feudalizmusban tényleg nulla az önkéntes döntés.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 16:57
Előzmény: #193  pitcairn2
#194
Én is lelépek. Túl sok időt nyomtam bele, bár elég értelmes volt, de mégsem kellett volna talán...
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:55
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
nagyon felpörgött már ez a vita...
én most lépek, de nektek további jó szórakozást!
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 16:54
Előzmény: #190  pitcairn2
#192
Ok, értem elfogadva :))
Nagyon csodálkoztam is, nem értettem mivel váltottam ezt ki...
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 16:53
Előzmény: #189  pitcairn2
#191
De én sehol nem állítottam olyat, hogy az én világképem az evidens és azt kell elfogadni és rákényszeríteni másokra. Te sokkal inkább nyomatod a tiedet és símán elfogadod a lokális kényszerítést pl.
Én meg pont arról beszélek végig, hogy az államszintű kényszerítés mennyire gáz, de a lokálissal is vigyázni kellene és az sem teljesen elfogadható, mert nagyon durva tud ám lenni... 
"mennyivel szebb az ha egy rakás modell él egymás mellett békében" - ez lenne a szép, de én nem úgy vettem észre, hogy te erről beszélsz.
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:51
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#190
megkövetlek!
az "intolerancia" kérdést "Enemy of the people" kommertársnak akartam címezni
Még egyszer elnézést!
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:49
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#189
már bocs de ez evidens, kb. abból indul ki, hogy az ő világképe a helyes és ezt először el kell fogadtatni a többséggel majd pedig többségi döntéssel rákényszeríteni mindenkire...
mennyivel szebb az ha egy rakás modell él egymás mellett békében...
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:46
Előzmény: #182  -pny
#188
ahhoz még az un. demokratikus modell is közelebb áll:)
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:46
Előzmény: #185  -pny
#187
62 millió ember él az USÁ-ban ilyen közösségekben...
https://en.wikipedia.org/wiki/Homeowner_association
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:45
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#186
"De az, hogy hogyan és mennyiért tudod eladni, szintén függ attól, hogy milyen szabályokat hoz a közösség."
már bocsi de itt nagyon könnyű visszadobni a labdát
hisz az általad üdvözítőnek tartott rendszerben is romba dönthetik az ingatlanvagyonod értékét a központi szabályozással
az általad jobbnak tartott rendszerben ráadásul nem csak az érintett tulajdonosok szavaznak lokális szinten, hanem mondjuk megyei szinten mindenki, még az is akinek lövése sincsen arról, hogy milyen helyi hatásokat fog kiváltani az adott szabály
+ minél magasabb politikai szintek kerülnek bele a történetbe annál inkább végképp elszakad az adott kérdés a valóban érintettektől
annál inkább már csak a politikai-gazdasági elit koordinál
a saját érdekei szerint
-pny
-pny 2017. 10. 10. 16:40
Előzmény: #180  pitcairn2
#185
Abszurd, hogy ezzel a 100 évvel ezelőtti sztorival haknizol itt hetek óta. Kb. olyan becsípődés ez nálad, mint a venezuelai tőzsde. Kigugliztál valamit és akkor minden marhaságot, amit írsz, ezzel az aktuális becsípődéssel akarsz alátámasztani.
pitcairn2 2017. 10. 10. 16:40
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#184
a Föld másik oldalán lévő homeowners association-ban is lehetsz tulajdonos:)
akár egyszerre többen is
mondjuk 50-ben:)
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 16:40
Előzmény: #178  pitcairn2
#183
De az, hogy hogyan és mennyiért tudod eladni, szintén függ attól, hogy milyen szabályokat hoz a közösség. És megint mondom, a lakhelyedet aszerint választod, higy merrefelé akarsz/tudsz élni, nem az alapjan, hogy Ausztráliaban állítólag a sivatagban van egy kommuna, ahol nem vernek meg, ha balkezes vagy.
A központi relatív, egyéni szemszögből az is központi, ha egy pár százas közösség korlátozza a tulajdonjogodat.
-pny
-pny 2017. 10. 10. 16:38
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#182
Ezt én inkább feudálisnak nevezném. De amúgy teljesen egyetértek.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 16:37
Előzmény: #170  pitcairn2
#181
"+ igen komoly intoleranciát is érzek az érvelésedben mivel kb. az egész világra rákényszerítenéd a világképedet"
Mivaaan?
Ezt magyarázd már el, hogy miből hoztad ki? Ez inkább rád igaz, már ne is haragudj! Elég szerul néz ki, hogy egy ártatlan vitában személyeskedni kezdtél...
Az összes hozzászólásom lényege kb. az volt, hogy nincs tuti és senki sem tudja a tutit, én sem. A világképemről nem is írtam semmit. Eleve úgy kezdetem, hogy jól hangzanak a kis közösségek, nekem még tetszenének is, de azért elggé sok gond is van velük. És ezeket kezdtem fejtegetni, főként azért, mert te eléggé keményen nyomattad a saját elméletedet, mint legjobbat, próbáltam kicsit árnyalni...
Nem kategorizálom magam amúgy sehova...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek