Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 09. 25. 15:23

A magyar euró!  

Várakozás, de meddig??? Matolcsi!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2020. 07. 14. 15:12
Előzmény: #313  signal2
#320
"Ez csak 3 eklatáns példa arra, hogy mekkora elvtelen szélkakas a fidesz, és ezzel együtt sajnos a választói is."
.
Nonono ezt azért ne jelentsük ki egyből. Az én meglátásom hogy jórésze egyszerűen a tábor jó része lecserélődött ugyanis amikor a Fidesz fordult jópáran egyszerűen nem fordultak vele. Itt vagyok én is aki 2010-ben fidesz szavazó voltam és a lentiek jó részét valottam akkor is és most is persze nem 100%-ban 2009 -es a fidesz program alapján. Én véleményem hogy a Fidesz belátta hogy a korábbi polgári tömb amire épített nem elég önmagában ezért megtartotta a régi fanatikusait és beolvasztotta az MSZP-ből kiábrándult alsóbb tömegeket illetve 2014 után a jobbik felé fordulókat terelte át saját magához ( leginkább a igránsozásos időszakban ). Meggyőződésem hogy a legjobban Gyurcsányozó fórumisták fele anno 2006-ban Gyurcsány szavazó volt és most a Fideszre szavaz.
.
Összefoglalva szerintem a Fidesz csak úgy mint a jobbik is a korábbi szavazótáborának jó részét lecserélte. Ettől függetlenül még mindig vannak olyanok akik fordultak szélkakasként a fidesszel és teszik ezt most is. A keménymag azért keménymag marad. De ha össze kéne vetnem az ismerőseim között akikkel én anno pl Fidesz plakátokat ragasztgattam még 2002 környékén azok jó ha 20-30%-a fideszes még most is. A legtöbbjük vagy pártnélküli kiábrándult lett még egy  részük Jobbikos illetve kisebb részük valamelyik másik mostani ellenzéki párt szavazója.
badsector1
badsector1 2020. 07. 14. 14:39
Előzmény: #303  gujo
#319
"szarkupacból helyrehozták  a gazdaságot!"
  
Helyre volt az már hozva 2010-ben, ezért nem dőlt össze orbánék görögözésére.
rockmaster 2020. 07. 14. 13:47
Előzmény: #316  gujo
#318
Mit várt el az IMF? :)))) Hogy rendbetegyék a pénzügyi problémákat? Jogosan várta el! Mi olyat várt el az IMF, ami szálka a szemedben???
signal2
signal2 2020. 07. 14. 13:47
Előzmény: #316  gujo
#317
És amelyek ezek szerint kihúzták az országot a szarból. Az IMF-fel kötött szerződés lehet, hogy még ma is elérhető az MNB honlapján. Végig lehet menni rajta az általánosítások helyett.
gujo
gujo 2020. 07. 14. 13:38
Előzmény: #311  Peterbond
#316
mert a baloldal vezette a kormányt és minden elvárást teljesitettek ,amit az IMF elvárt.
signal2
signal2 2020. 07. 14. 13:35
Előzmény: #314  PusztaPutyin
#315
Nemhogy nyilatkozták, hanem hosszú anyagban, érthetően, levezetve kifejtették, hogy miért gondolják ezt! Ez volt kb az utolsó alkalom, hogy érdemben feltárta a fidesz a programját és a céljait. Azóta majdnem évente jönnek az újabb és újabb ideológiai nagyotmondások, bukfencek, hátraarcok, szlogenek. Magyarul silány ám hatásos propagandává züllött a fidesz választói tájékoztatása.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 14. 13:31
Előzmény: #313  signal2
#314
A jelenlegi ámokfutásuk fényében egészen hihetetlen hogy valaha ilyeneket nyilatkoztak.
signal2
signal2 2020. 07. 14. 13:27
Előzmény: #302  gujo
#313
Látom, kedveled a fideszt. Arra kérlek, hogy jó alaposan olvasd át, hogy mi volt a véleménye eyges témákról 2009-ben. Aki 2009-ben és 2010-ben rájuk szavazott, az gondolom, egyetértett azokkal. http://static-old.fidesz.hu/download/yar/program2009_magyar.pdf
Hadd idézzek párat a hosszú anyagból:
"SZÜKSÉG VAN AZ EURÓRA Az euró mielo˝bbi bevezetésének elo˝nyei nagyobbak, mint a hátrányai. A jelenleg tomboló hitelválság ennek ékes bizonyítéka. A valutaárfolyam ingadozásainak kiküszöbölésével az euró bevezetése jelentôsen fogja mérsékelni a lakosság és a gazdasági szereplôk körében a bizonytalanságot, csökkenteni fogja a hazai kamatokat, meg fogja szüntetni a valutaátváltással kapcsolatos tranzakciós költségeket, növelni fogja a határokon átnyúló gazdasági tranzakciók átláthatóságát és az árak nemzetközi összehasonlíthatóságát. Mindezek hozzá fognak járulni a gazdaság gyorsabb növekedéséhez és stabilitásához. Az euró bevezetése integrációs politikánk egészébe illeszkedik; a legszorosabb unión belüli együttmûködésre törekvô, ún. magországokhoz tartozás minden szempontból kívánatos cél."
"6. BIZTOSÍTSUK A KÖZÖSEN VALLOTT ÉRTÉKEK ÉS ALAPELVEK ÉRVÉNYESÜLÉSÉT. Az Európai Uniónak jelenleg a gyengeségei közé tartozik, hogy nehezen tud a saját maga által vallott értékeknek és elveknek érvényt szerezni. Egy országnak, amíg csak törekszik az unió tagjává válásra, komoly feltételrendszernek kell eleget tennie a jogállamiság, a demokrácia, az emberi és kisebbségi jogok betartása terén. Tagként azonban – mint azt Magyarország polgárai 2006 ôszén keserûen meg is tapasztalták – már nincs ilyen szoros kontroll az országok felett. Ennek oka leginkább abban keresendô, hogy az unió intézményei félnek beavatkozni egy-egy kormány belügyeibe. A Fidesznek ugyanakkor meggyôzôdése, hogy közös értékeink és elveink érvényre juttatását nem lehet mérlegelés tárgyává tenni. Fel kell tehát ruházni az Európai Uniót olyan eszközökkel, hogy tagjait folyamatosan az értékek képviseletére és az alapelvek betartására késztesse; enélkül nincs erôs Európa. Az uniónak rendelkeznie kell emberi és kisebbségi jogi védelmi rendszerrel. Ellentmondás, ha elvárjuk az uniótól, hogy vegye rá a normakövetésre a tagállamok kormányait, de vonakodunk attól, hogy ehhez a szuverenitásunkat esetleg csorbító felhatalmazást adjunk."
"AKTÍV FELLÉPÉST A KÖZÖS POLITIKÁKBAN A Fidesz elsôdlegesnek tartja, hogy Magyarország a majdani közös európai bevándorlási politika keretében aktív migrációs politikát folytasson, konkrét elképzelésekkel, határozott célokkal. Támogatjuk Magyarország munkaerô-szükségletének függvényében olyan migránsok hosszabb-rövidebb távú munkavállalását, illetve letelepedését, akik esetében sikeresen elôsegíthetô a magyar társadalomba való beilleszkedés. A Fidesz támogatja a határelleno˝rzés, a vízumpolitika és a migrációs politika integrált szemléletu˝ kezelését, a vízumpolitika további harmonizációját, valamint a modern technológiák bevezetését a határôrizetben. Ennek során nemcsak az unió belsô biztonságát, hanem külkapcsolati és szomszédságpolitikai érdekeinket is figyelembe kell venni. A vízumpolitika további harmonizációjának szorgalmazása mellett például a Fidesz nem lát okot a vízumdíjak emelésére. Az uniós konzuli szolgálat létrehozását az integrációt mélyítô folyamatnak tekintjük. A Fidesz támogatja a közös európai határo˝rizeti rendszer kiépítését és felállítását."
Ez csak 3 eklatáns példa arra, hogy mekkora elvtelen szélkakas a fidesz, és ezzel együtt sajnos a választói is. Beszopták akkor azt is, most ezeknek a szöges ellentétét is. Én felfogni nem bírom, hogy propagandával hogyan irányítható ekkora mértékben az emberek gondolkodása, véleménye. Fentiek után pedig mit csodálkozik a fidesz azon, hogy udvari futóbolondnak tekintik az EU-ban. és mindenkinek tele van velük a töke? 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 14. 13:13
Előzmény: #307  gujo
#312
Magyarellenes egy szó. A többi faszság miatt már helyesen leoltottak a többiek, nekem csak ez maradt.
Peterbond 2020. 07. 14. 13:07
Előzmény: #307  gujo
#311
Csak kíváncsiságképpen ránéztem a hitelminősítéseinkre. 
.
https://www.mnb.hu/statisztika/statisztikai-adatok-informaciok/adatok-idosorok/xvii-magyarorszag-hitelminositese
.
Moodys:
Bajnai alatt: BAA1
Most: BAA3 (2 szinttel lejjebb most)
.
S&P: 
Banai alatt: BBB-Most: BBB ( 1 szinttel magasabb igaz csak 2019 óta )
.
Fitsch:
Banai alatt: BBB
Most: BBB ( ugyanaz igaz csak 2019 óta ez is )
valoigaz 2020. 07. 14. 13:02
Előzmény: #303  gujo
#310

"szarkupacból helyrehozták  a gazdaságot!"
Ezt inkább úgy fogalmaznám, hogy mivel leépítették a piacgazdaságot egy állami/haveri gazdaságra, ennek árát fogja fizetni minden magyar amikor a eu. pénzek elapadnak és a haveri gazdaság fenntarthatatlanná, veszteségessé válik.
A magyar gazdaságot jelenleg az elképesztő mértékű eu. tőke beáramlása működteti, ennek lesz vége hamarosan.
valoigaz 2020. 07. 14. 12:57
Előzmény: #302  gujo
#309

Nyugodjál meg a zúnió jól van! Igaz vannak ilyen eu.-t romboló, Kínának benyaló O1G-k. akiket Kína felhasznál arra, hogy segítségükkel gyengítsék, rombolják az uniót. Ezt itt mutyisztániában O1G.-nek hívják, találó név és releváns is.
Az O1G-féle mukszókat az eu. félredobja, nem tárgyal velük. Nem véletlen, hogy Orbánt nem hívják az eu. vezetői fontosabb tárgyalásokra.
A magyarok meg majd felébrednek ha eljönnek azok az idők amikor valóban kénytelenek lesznek a fiatalok eltartani szüleiket/nagyszüleiket.
Peterbond 2020. 07. 14. 12:56
Előzmény: #307  gujo
#308
Miből jutottál erre a következtetésre? Mi az amit a hitelminősítők látnak illetve TE miből vontad le ezt a következtetést?
.
Nem is beszélve hogy mitől lenne MAGYARELLENES egy hitelminősítő.
gujo
gujo 2020. 07. 14. 12:49
Előzmény: #306  Peterbond
#307
A magyar ellenes hitelminősitők ezt pont másképp látják!
Peterbond 2020. 07. 14. 12:44
Előzmény: #303  gujo
#306
A bajnai rakta rendben leginkább a szarkupacot. Még Orbán is elismerte a munkáját külföldön. ( De ezt már linkeltük neked is vagy tucatszor szóval tudom kár koptatnom a billentyűzetet ).
.
És pont azt magyarázzuk hogy a gazdaságot nem igazán hoztuk rendbe hanem a bajait elfedjük egy látszólagos növekedésben amit a forint teljes leértékelésével érünk el. Ha annyira rendben lenne a gazdaság akkor nem kellett volna közel 40%-al leértékelnünk magunkat 10 év alatt hogy fenntartsuk a növekedést. Ugyanis z így generált olcsóságunk az egyetlen versenyelőnyünk amit meg pont a végfogyasztók fizetnek meg.
geza77
geza77 2020. 07. 14. 12:42
Előzmény: #302  gujo
#305

Már megijedtem, hogy az unióban lévő Ausztria lesz az a mintagazdaság, ami összeomlik.
Az amit követnünk kéne.
Ehelyett az a gazdaság az amit példaként állítottak Mo-nak.
Akkor most mi borulunk vagy az Eu?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200714/megjott-az-elso-adat-a-koronavirus-pusztitasarol-osszeomlott-az-azsiai-mintaorszag-gazdasaga-441092
Peterbond 2020. 07. 14. 12:42
Előzmény: #302  gujo
#304
Azt te csak ne kívánd mert az nagyobb bukó lenne nekünk gazdaságilag mint anno a KGST széthullása volt.
gujo
gujo 2020. 07. 14. 12:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#303
Te biztos jobban tudod gyurcsány ,veres,bajnai utáni szarkupacból helyrehozták  a gazdaságot!
gujo
gujo 2020. 07. 14. 12:36
#302
Nem lesz itt EUR, előbb lesz vége az Uionak annak nagyobb esélye van!
wawa1 2020. 07. 14. 11:04
Törölt hozzászólás
#301

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek