Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 06. 09:57

Megszületett a döntés a nagy kvótaperben  

Ugrás a cikkhez
A papírforma érvényesült az Európai Bíróság ma kihirdetett ítéletében, amelynek lényege, hogy elutasította a testület Magyarország és Szlovákia felperesi keresetét, amely kifogásolta a 2015. szeptemberi ideiglenes
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2017. 09. 06. 20:41
Előzmény: #338  upgrayeddAKS
#340
333-ban megválaszoltam a korrelációs dolgodat. Erre megkérdezed mégegyszer. Szerintem hagyjuk . :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:40
Előzmény: #335  Phylaxa
#339
Gonoltam, egy kis "provokáció" jól jöhet :) De őszintén szólva nem sok észt nézek ki belőled, ezt elismerem. (Nyugi, többet, mint pampából.) Ennek az az előnye, hogy kellemes meglepetést még okozhatsz :) Feltételes módban, mert eddig nem okoztál :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:37
Előzmény: #333  Phylaxa
#338
Látom, nem sikerül korrekt választ "kiprovokálnom" :) Ez igazi politikusi jellemre vall tőled, vagyis biztos, hogy nincs gok közöd a matematikához :) A matekban amúgy nem a "mennyiség" a lényeg, hanem a "minőség" :) De kínlódj csak tovább nyugodtan, és görcsölj azon, hogy holnap kalifátus leszünk. :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 20:35
Előzmény: #318  upgrayeddAKS
#337
"talán"... "talán"... addig is míg kigondol(ko)dod majd megcselekszed, hogy mit és hogyan kellene, addig ők arra a gondolatra jutottak, hogy jobb lesz nekik itt a "fehér ember hazájában", ... ha már úgyis idehívta őket. "A tett halála az okoskodás", vallják ott Fekete-Afrikában a művelt berberek.
Vazsmegyei 2017. 09. 06. 20:33
Előzmény: #329  upgrayeddAKS
#336
Akkor ne foglalkozz a politikusokkal és nem kerülsz a természet törvényeivel sem ellentétbe! Figyeld egész nap a csártokat, csinálj grafikonokat és szidhatod azokat, akik a csártjaidat nem tartják tiszteletben!
Phylaxa 2017. 09. 06. 20:32
Előzmény: #331  upgrayeddAKS
#335
Azt nem értem, hogyha nem tudsz valamit, akkor miért találgatsz? Miért nem kérdezel? Azt már nem is merem felhozni, hogy miként feltételezel dolgokat olyanokról akiket nem ismersz? Ez utóbbit csak megjegyzésként írtam, hátha a jövőben több sikerrel találgatsz. Netán itélsz is? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:32
Előzmény: #330  Phylaxa
#334
link Ebben a 2. oszlopban (Places Formally Pledged) a számok (csak azt nézve, ahol számok vannak) nem korrelálnak jól a népesség-adatokkal?
Phylaxa 2017. 09. 06. 20:30
Előzmény: #328  upgrayeddAKS
#333
Hát nem tudom melyikünk tanult több matekot, de meghagylak a hülyeségedben, jó érzés, ha kinlódik valaki. Semmiféle korreláció nincs és többféle paraméter szerint vannak bizony kivételek. Az, hogy bizonyos országok között magában az elosztási mennyiségben korrelációt látsz, az egy dolog. Ettől még a 28 ország között nincs és jogilag nem is lehet. Ez van. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:26
Előzmény: #330  Phylaxa
#332
Fárasztó vagy... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:25
Előzmény: #328  upgrayeddAKS
#331
A nick részt úgy értettem amúgy, hogy nyilván a Phylaxiáról nevezhette el magát :) aztán vagy elgépelte, vagy direkt kihagyta az i-t, mert érzékeltetni akarta, hogy benne nincs meg az imaginárius egység :)
Phylaxa 2017. 09. 06. 20:25
Előzmény: #327  upgrayeddAKS
#330
Egy rakat más országé pedig nem, mert mentességet élvez. Na? Nem fogok egyetérteni ezzel a hülyeséggel, hiába próbálod. Emellett a finneken és a máltaiakon kívül senki sem teljesítette még csak jelentős részét sem. Az is egy klassz kis per lesz majd, ha ebbe az irányba haladnak az UNIO nem választott vezetői. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:23
Előzmény: #322  Vazsmegyei
#329
Kevered a szezont a fazonnal. Btw. a természet törvényei és a politikusok úgy kapcsolódnak inkább össze (ellentében azzal, amit sugalmazol), hogy egy intelligens fajnál az olyan parazita genetikai hulladékok, mint a politikusok, már rég kihaltak volna :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:20
Előzmény: #325  exmnbs1
#328
Nem Fí-laxia a nickje, hanem Phylax(i)a :) Neki a fí, kszí, khí(négyzet), lambda, stb. nem fog sokat mondani, pláne, hogy itt most szimplán a korrelációra akarom rávezetni. Még csak az sem jutna eszembe, hogy a variancia-kovariancia mátrixot el merjem neki magyarázni :) Ha megérti, mi a korreláció, már "félsiker" az is :) A sajátértékbe már bele sem fogok neki kezdeni. Már az is valami, ha ezzel lehet haladni (korreláció, stb.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 20:15
Előzmény: #326  Phylaxa
#327
Másképp kérdem, mert látom, hogy mellébeszélsz megint. Feltűnt-e, hogy a szlovák kvóta (létszám), a cseh, magyar, stb. kvóta erősen korrelál a népességi adatokkal?
Phylaxa 2017. 09. 06. 20:11
Előzmény: #311  upgrayeddAKS
#326
Nem tudom mennyit tudsz erről az egészről, de az fő döntéshozó szerv egy önkéntes felajánlásra tett iránymutatást. Ezt bírálta (nem teheti) felül a belügyminiszterek tanácsa és hozott kötelező kvótára döntést. Így kezdődött. Ezután kitaláltak egy mennyiséget és arra egy kétéves szétosztást. Na neked ez a szétosztás a matek, amit egy általános iskolás gyermek is ki tud számolni nyilván. Nekem az egész ahogy kialakult azt bizonyítja, hogy semmi matek sincs, hanem olyan döntést hoz egy minősített többség, amilyet akar, akkor amikor akar. Ezért nem keverem bele a matematikát. :) Ok? )
exmnbs1 2017. 09. 06. 20:10
Előzmény: #302  upgrayeddAKS
#325
Lambda*f(x) =f(lambda*x). )))))))
exmnbs1 2017. 09. 06. 20:03
Előzmény: #302  upgrayeddAKS
#324
))))
Vazsmegyei 2017. 09. 06. 19:59
Előzmény: #320  upgrayeddAKS
#323
Pávatáncot az UNIO vezető is járnak nem csak a mi "orbáncunk", azért hogy elhitessék minden rendben van Európában! És láss csodát, vannak akik még hisznek nekik!
Vazsmegyei 2017. 09. 06. 19:56
Előzmény: #321  upgrayeddAKS
#322
Nyilván a természet törvényeit (objektívek!)hozod fel, amikor politikai vitába keveredsz! Descartes nem éppen a természetet, hanem magát az anyagot kutatta és elemezte! Gauss és a fizikusok logikája nem engedhetett meg logikátlan összefüggéseket! Szemben itt a fórumon egyes politikai szubjektivitással randalírozók magyarázataival, akiknek a kettős mércét kötelességük követni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 19:41
Előzmény: #319  Vazsmegyei
#321
Laplace, Descartes, Lagrange, és a többi természettudós jóval többet tudtak, mint egy "szimpla" filozófus. Az ilyen elmék alakították ki a mai fizikát, matematikát, stb. Nyilván Gauss, Euler, Newton, stb. is a listára "kívánkozik" meg még sokezer tehetséges ill. zseniális figura. Sztem nem szégyen tőlük tanulni, de a rezsiszilárd-féléktől meg az orbáncféléltől szégyen :) (Mint ahogy a győzikéktől, máúnikáktól, VV/BB-celebektől, stb. is szégyen tanulni...)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek