Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 31. 14:52

Orbán Viktor levelet írt Junckernek, benyújtjuk a számlát  

Ugrás a cikkhez
A nyári szünet utáni elsõ Kormányinfót tartja csütörtökön délután Lázár János Miniszterelnökséget vezetõ miniszter. Tájékoztatóját azzal kezdte, hogy ma Orbán Viktor levelet küld az Európai Bizottság elnökének, melyben
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 09. 05. 16:17
Előzmény: #274  elemes
#275
És? Szerinted ki fizette a fuvardíjat?
elemes
elemes 2017. 09. 04. 20:55
Előzmény: #270  szivacs
#274
"A görögök szervezetten kompokkal hordták a kontinensre az Európa területére jogellenesen belépőket." Azok a hajók és kompok magáncégek hajói és kompjai. Bizonyítékom nincsen, csak egy barátom szava aki pár hónapot ott töltött és eleinte azt hitte mentőakcióban vesz részt aztán a menekültek egyre többen lettek és egyre erőszakosabbak és ő belefáradt és hazajött.
-pny
-pny 2017. 09. 04. 16:15
Előzmény: #270  szivacs
#273
offshort: "2016 tavaszát írtam" szivacs: "Emlékszel, amikor 2015 novemberben" Na most akkor melyikőtök hazudik? Vagy Orbánék vertek át mindkettőtöket?
-pny
-pny 2017. 09. 04. 16:08
Előzmény: #271  offshort
#272
Megismétlem: ilyen vagy olyan sztrájk (leggyakrabban általános ráadásul) néhány havonta van a görögöknél a válság óta. Ez tény. Ebből te egyet kiragadtál és úgy teszel, mintha csak ez lett volna és összefüggést próbálsz rá kreálni... Gyenge kísérlet.
offshort
offshort 2017. 09. 04. 15:55
Előzmény: #269  -pny
#271
nézz utána , ott a gúgli ! , (2016 tavaszát írtam)
szivacs
szivacs 2017. 09. 04. 15:24
Előzmény: #264  elemes
#270
Nem-nem. A görögök szervezetten kompokkal hordták a kontinensre az Európa területére jogellenesen belépőket. Emlékszel, amikor 2015 novemberben a kompkapitányok sztrájkoltak? Mindjárt 15 ezerrel kevesebb jutott be a kontinensre. Hogy mindegyiknek a pénzét elszedték volna, arról nem tudok. Ha te ezt állítod, biztos van bizonyítékod is rá - vagy csak úgy alaptalanul bemondtad?
-pny
-pny 2017. 09. 04. 15:06
Előzmény: #268  offshort
#269
A szöveged ott sántít, hogy a görögöknél a válság óta kb. 3-4 havonta van egy nagyobb sztrájk hullám... Teljesen függetlenül az éppen aktuális migráns helyzettől.
offshort
offshort 2017. 09. 04. 14:52
Előzmény: #264  elemes
#268
sántít a sztorid , amikor 2016 tavaszán sztrájkoltak a görögöknél a hajós szektor dolgozói , akkor nem érkezett se menekült se migráns!
elemes
elemes 2017. 09. 03. 18:07
Előzmény: #266  Dehogynincs
#267
"Volt időszak, amikor Orbán doktor európainak érezte magát" link "Egyszer úgyis a Mészárosból lesz a disznótoros"
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 14:39
Előzmény: #260  szivacs
#266
Volt időszak, amikor Orbán doktor európainak érezte magát és nem számlázott. Forrás a miniszterelnöki honlap. link "Csak én nem vettem magamnak azt a bátorságot, hogy kiszámlázzam Brüsszelnek a regisztrációs költségeket 175 ezer menekült után, nem számláztam ki Brüsszelnek a magyar rendőrség működési többletköltségeit, nem számláztam ki a kerítésépítés költségeit, mert európaiak vagyunk. Ha aláírunk egy schengeni megállapodást, elvégezzük a dolgokat, és ezt a költséget nem hárítjuk át rájuk, tehát mi európai módon viselkedünk, ők azonban nem viselkednek európai módon." Orbán doktor mindent megtesz és megteszi mindennek az ellenkezőjét. A netadót, a vasárnapi boltzárat is bevezette és visszavonta. Kérdés, hogy 2016-ban miért hitte, hogy a schengennel kapcsolatban elvégeztük a dolgunkat. Nem az volt a dolgunk, hogy Európa szívébe juttassunk többszázezer migránst. Az internet nem felejt. Orbán doktor szerencséje, hogy Kádár népe igenis felejt. Elfelejti azt a többszázezer migránst, aki a választási ciklus közepén tört át a védtelen határainkon. Orbán doktor a népmesék okos lánya. Hozott is, meg nem is. Számlázott is, meg nem is. link Orbán doktor mindent kipróbál rajtunk és amelyik ötlete bejön, azzal hivalkodik, az ellenkezőjét meg iparkodik kitörölni az emlékezetünkből. Kádár népével így kell bánni. Erre vagyunk vevők.
elemes
elemes 2017. 09. 03. 14:14
#265
jah és remélem egy forintot sem fizet az EU mert az mind menne rogán antal zsebébe.
elemes
elemes 2017. 09. 03. 14:13
Előzmény: #261  szivacs
#264
nem-nem. a görögöknél sokkal inkább a privát embercsempészet dívott -- akinek volt működő hajója, az fuvarozta az embereket a délkeleti szigetekről a kontinensre. a görög kormány ezért annyit tett, amit nem tett -- nem foglalkozott a regisztrációs kötelezettséggel, stb. építettek viszont táborokat, most is azokba gyűjtik akik még jönnek (nem sokan), kb százezren élnek ma is ezekben a táborokban. nálunk a kormány megszervezett párszáz buszt, amelyek éjjel nappal ingáztak röszke/tompa és shalom között. hogy közben a katonák a pénzt is elszedték a szerencsétlenektől, az valóban nem az állam felelőssége.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 14:00
Előzmény: #260  szivacs
#263
Engem sokkal jobban zavarnak azok a számlák, amelyeket Orbán doktor nekünk nyújt be és velünk fizettet ki és az összegéből a csókosai híznak. A G-nap előtt SL oligarcha, a G-nap óta ML stróman.
gambadoro 2017. 09. 03. 13:41
Előzmény: #258  elemes
#262
ne zavard össze erre még nincs meg a protokoll egyébként érdekes, amit írsz de facto és de jure egyaránt tök mindegy, hogyan kerültek a schengeni határra a migrók, a bolsevik kormány nem védte meg hosszú ideig vélelmezem, hogy nem volt meg a megfelelő "kivitelező" a kerítésre egyébként volt erre közbeszerzés? nem mintha számítana
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 13:01
Előzmény: #258  elemes
#261
Az a cím a görögök örökös tulajdona!
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 12:59
Előzmény: #252  Dehogynincs
#260
" Orbán doktor benyújtott egy számlát és az eu elbírálja." Szerintem nem kellett volna benyújtani a számlát!
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 11:18
Előzmény: #258  elemes
#259
Jajj elemes! Akkor is csak a szemétséget kaptuk nyugatról, amikor hazátlanokat és futóbolondokat közvetítettünk Merkel nagyságos asszonynak! Hogy neked addig ki csempészte őket ide és tova, az már értelmetlen felvetésedben! Legalább egy dicséretet elmormolhatnál azért a féléves jótéteményünkért, amivel fél Európát boldoggá tettük!
elemes
elemes 2017. 09. 03. 10:58
Előzmény: #246  pampa
#258
"Magyarország lépett ennek a kiküszöbölése érdekében." Igen: fél éven át a magyar állam lett európa legnagyobb embercsempésze.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 10:54
Előzmény: #256  ts3
#257
Ismerd be inkább, hogy rosszul fogalmaztál! Félreérthetően!
ts3 2017. 09. 03. 10:29
Előzmény: #249  pampa
#256
Ezt hiszem félreértettél.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 10:12
Előzmény: #254  Dehogynincs
#255
Akkor neked még sok Adyt kell olvasnod, amit újságíróként elkövetett! Azok az esszék még a mai napon is olyan élesek mint a zseniké mindig! Angela Merkel párttag! Mekkorát süllyedt nálad? A momentumos párttag, Fekete-Győr hova süllyedt nálad? Jó, ha az ember nem ragadtatja magát lehetetlen helyzetekbe rossz példáival!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:56
Előzmény: #248  pampa
#254
Vitatkozz József Attilával! Ő az Amerikába kitántorgók közé sorolta volna az oda küldött nagyköveteinket? Szerintem önmagról állít ki bizonyítványt az, aki odáig süllyed, hogy párttag lesz. Itt viszont óriási javulást látok. A Kádár-korszakban kb. egymillió párttag volt, ma százezer körüli teszem a számukat.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 09:52
Előzmény: #247  Dehogynincs
#253
Igen igen! Mégsem tudtál válaszolni, hol szerezted az a tudást, amivel megállíthatod, hogy ki ki melyik pártközpontnak az elkötelezettje! Én speciel egyenlőre csak a te tudásodra vagyok utalva!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:48
Előzmény: #246  pampa
#252
Ez másik kérdés, de engem nem foglalkoztat annyira. Nem tudom, mi bajod a topic címében szereplő eljárással. Orbán doktor benyújtott egy számlát és az eu elbírálja. Tudtommal ugyanezt teszi a görögök és az olaszok számláival is.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 09:46
Előzmény: #244  ts3
#251
Kérdezd a németeket, hogyan kell a keleti piacot titokban megszerezni, úgy, hogy mások ne juthassak hozzá!
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 09:44
Előzmény: #243  Dehogynincs
#250
Ez olyan mint az önkritikád! Lehetett volna! Tökéletesen fogalmaztál! Amikor veszítettél, sohasem ismerted be, ahogyan most sem! Amít az UNIO akart azt ne fogd a magyar kormányra! Előbb kapott észbe Orbán mint a brüssselikompánia gondolta volna! Az UNIO sohasem lesz EURÓPA! EUTÓPIA sosem lesz olyan UNIO amit ma elképzeltek a kiválasztott uralkodói!
pampa 2017. 09. 03. 09:41
Előzmény: #244  ts3
#249
Mi "nyúltuk" le a keleti piacokat a gazdag nyugati befektetők elől? Ez új információ számomra.
pampa 2017. 09. 03. 09:39
Előzmény: #245  Dehogynincs
#248
"A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe." Te ezt állítottad ami nem igaz! Nem kitántorogtak hanem megtervezetten kiutaztak élve az EU egyik alapelve adta lehetőséggel! Kitántorgók csak az EU-n kívüli terület esetében értelmezhetők! Te pl. a "lábbalszavazók" közé sorolod azokat a FIDESZ tagokat is akik az EU valamelyik intézményében dolgoznak..... Látod ez a csúsztatás esetleg troll-kodás.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:39
Előzmény: #242  Vazsmegyei
#247
Át szoktam ugrani a hozzászólásaidat, de most kivétel teszek. Nekem hiába hízelegsz. Amire válaszoltál, az olyan bejegyzés, amiben elismerem egy elírásomat és helyesbítek. Szerintem ez nem az egoizmus Csimborasszója, de csak hízelegj tovább nyugodtan. Tiszteletben tartom a jogodat a véleményedhez. Nem hoz ki a sodromból.
pampa 2017. 09. 03. 09:36
Előzmény: #243  Dehogynincs
#246
Ha kicsit figyelmesebben olvasnál, akkor azt írtam, hogy az Orbán-kormány a kerítés előtti időszakban nem védte meg a schengeni határ magyar szakaszát és ellenőrizetlen migránsok százezrei mozogtak hazánkban." Igen ez így igaz! De... Magyarország lépett ennek a kiküszöbölése érdekében. Az olaszok és a görögök pedig nem! Akkor az EU miért nem indít ellenük eljárást?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:31
Előzmény: #241  pampa
#245
ismerem ezt a trollmódszert. Mást cáfolsz, mint amit állítottam. Az állítottam, amit beidéztél. "A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe. Te meg ilyasféle állítást cfolsz: ""A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe, pedig az eu-alapelvek nincs is joguk a munkaerő szabad áramlásához". Nyugodtan adj a számba szavakat és cáfold őket szorgalmasan! Tény az, hogy százezrek szavaztak Orbán doktor illiberális állama ellen a lábukkal. A kitántorgás szóhoz pedig itt találsz józsefattilai forrást: link --- "Sok urunk nem volt rest, se kába, birtokát óvni ellenünk s kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk."
ts3 2017. 09. 03. 09:27
Előzmény: #241  pampa
#244
"Az EU alapelvekre épült. Egyik a munkaerő szabad áramlása, igazából ez volt a fő célja a keleti bővítésnek." Köszönjük pampalini a hozzászólást.A keleti piacok megszerzésével mi van? Ez véletlenül maradt le?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:20
Előzmény: #238  pampa
#243
Nem írom le. A kerítés ellen nem ágáltam. Ha mégis ágáltam volna, akkor kérek hozzá #nnnn sorszámot. Ha kicsit figyelmesebben olvasnál, akkor azt írtam, hogy az Orbán-kormány a kerítés előtti időszakban nem védte meg a schengeni határ magyar szakaszát és ellenőrizetlen migránsok százezrei mozogtak hazánkban. Az eu-val kapcsolatos elszámolási vita nem hoz lázba. A 0% és a 50% között találnak majd egy pontot, aminek méltányosságát majd értékelik. Most repül a nehéz kő. Orbán doktor benyújtotta a számlát és ennek lesz valami eredménye. Orbán eddig elhajigált nehéz köveinek találati arányán és megvívott harcain lehet vitatkozni. A harcait többnyire úgy szokta megnyerni, hogy ahol veszít, ott utólag nem ismeri el, hogy egyáltalán harcba indult volna.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 08:44
Előzmény: #239  Dehogynincs
#242
Hol képeztek ki téged, hogy a saját pártközpontod elméleteit másokon keresztül próbálod érvényesíteni? Azt a hihetetlen tudást, amivel megállapítod, hogy melyik pártközponthoz nem tartozol és fel sem tételezed, hogy vannak rajtad kívül is több milliárdan, akik a saját kútfőjüket használják, de mégsem írogatnak akkora hazugságokat, amiket csak a saját kútfővel lehet bizonyítani, feleslegesen. Neked ehhez megvan a saját felhatalmazásod is! Gondold már át, hogy nem vagy az egyetlen aki többet tud felmutatni a saját kútfőjéből, mint amit feltételezel másokról! És amennyire el vagy ragadtatva magadtól, mint egoista!
pampa 2017. 09. 03. 08:34
Előzmény: #236  Dehogynincs
#241
"A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe." Ez egy újabb csúsztatás. Az EU alapelvekre épült. Egyik a munkaerő szabad áramlása, igazából ez volt a fő célja a keleti bővítésnek. Európa "boldogabbik" fele már régen összeomlott volna a keletről érkező olcsó,képzett munkaerő nélkül.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek