Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 07:31

Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk  

Ugrás a cikkhez
Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki a Portfolio összesítésébõl. A legtöbben hivatalosan Németországban élnek, de még Dániában is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 14:13
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#180
Akkor ne süllyedj le! Egyébként "nekünk" nincs szintünk, én pedig nem szoktam ordenáré módon gyalázkodni - remélem legalább ennyi feltűnt! Te szoktál? és utána szoktál bocsánatot kérni?
oldmeg 2017. 09. 02. 14:12
Törölt hozzászólás
#179
BudFox
BudFox 2017. 09. 02. 13:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#178
Üdv... éppen most ebédelek a kávéházban...és láttam hogy írtál:-)) Ahogy sejtem, te olyan Rosenheimben lakhatsz, vagy a környékén...jól sejtem ? Szóval akkor van a lakásban minden ami kell az élethez... Én csak azt kérdezném hogyha vagytok annyira talpraesettek hogy kinnt meg tudtatok élni eddig...márpedig a példád azt bizonyítja hogy talpraesettek vagytok, akkor itthon MAgyarországon miért nem fogtok valami vállalkozásba ? Most szinte mindenből meg lehet élni...jól megy az embereknek... Nemtudom most mit dolgozol...de rengeteg a lehetőség itthon is.. lásd minket : mikor elindult a vállalkozás régen, nekünk se volt sok pénzünk..de folyamatosan fejlődtünk... És igaz hogy sokat dolgozok, de magyarok vesznek körül... akkor pihenek munka közben amikor csak akarok..a magam ura vagyok... és jól megélünk...sőt egyre fejlődünk.. Szerintem aki ma MAgyarországon valamibe belevág és jól csinálja, az meg tud élni.
oldmeg 2017. 09. 02. 13:24
Törölt hozzászólás
#177
pf2 2017. 09. 02. 03:26
Előzmény: #137  gambadoro
#176
svájci határ mellé szoktam okt 1-től járni. jól fizetik a korrekt vendéglátosokat ( angol , német - süd-deutch) kell , meg napi 10-12 óra , kaja - lakás 100 eur , brutto majdnem nettó szvsz jobb az egészségügyi ellátás mint angol , svéd , norvég területeken
gambadoro 2017. 09. 01. 14:23
Előzmény: #173  pitcairn2
#175
egy rokonom az osztrák bevándorlásnál dolgozott ő pl büszkén mesélte, hogy a román, arab stb. nevű kérelmezőket alapból áthúzták, félretették nem vicc mármint az ügyintézők ha meg jött egy német nevű hirtelen előre került a sorba persze ez a végső elbírálást nem befolyásolta csak az idejét azzal együtt h az osztrák nem olasz, ahol konkrétan a 90 napos határidő állampolgársági ügyekben 2-3 ÉV komolyan kivéve a focista vagy, illetve ha ismered az ismerős ismerősét mert akkor másnap megvan sokat gondolkodom ezen, h mennyivel jobb az élet délen, csak hát nincs elég pénz, jó egészségügy stb. de mégis: élni ezerszer jobb a megoldás, egy osztrák, német állampolgárság, ha baj van ott elintézni, aztán visszamenni ÉLNI délre nem véletlenül csinálják azt az ottani nyugdíjasok:))))))))))
gambadoro 2017. 09. 01. 14:20
Előzmény: #172  pitcairn2
#174
amióta az összes román egy beböfögött magyar felmenővel magyar útlevelet kap elkezdték kikérni és ezzel mennek külföldre dolgozni ennek az a következménye, h a románokat összemossák a magyarokkal bizony egyébként igazad van nyilván, amíg papíron látja a nevet több benne a bizodalma
pitcairn2 2017. 09. 01. 14:17
Előzmény: #159  gambadoro
#173
pl. az abu hasszan al bakr ali-félé pályázókkal szemben:) PS. semmi bajom sincsen a muzulmánokkal, ez szimplán ténymegállapítás, az emberi világ már csak így működik még az is lehet, hogy sokkal jobban járnának alival mint koch-al
pitcairn2 2017. 09. 01. 14:15
Előzmény: #159  gambadoro
#172
különben valami azt súgja, hogy a "koch, hermann vagy mittomén fischer" név már a nemet munkaerő-piacon is előnyt jelent:)
pitcairn2 2017. 09. 01. 14:13
Előzmény: #168  gambadoro
#171
én is megdöbbentem ezen, ebből kiindulva ha vki jó paraméterekkel rendelkezik (nyelvtudás, megfelelő iskolai végzettség, relatíve fiatal kor), akkor igazolt német nemzetiségű felmenők esetén jó sansszal nagyon könnyen és gyorsan kaphat állampolgárságot Németországban persze ez valószínűleg nem független attól, hogy Németországban hatalmas a munkaerőigény, illetve rengeteg az Európán kívüli bevándorló, hót ziher, hogy velük szemben még az európai "aspiránsok" is előnyben vannak, különösen ha német nemzetiségű felmenőkre hivatkoznak és meggyőzően hajtogatják a "Német vagyok! Német vagyok!" mondókát:)
oldmeg 2017. 09. 01. 14:02
Törölt hozzászólás
#170
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 13:59
Előzmény: #165  gambadoro
#169
Az mondjuk nekem is felettébb furcsa volt, hogy mikor megkapta, hogy proli elkezdte magyarázni, hogy mit is jelent az a kifejezés, amire kapta. Majd tartok itt az irodában, illetve korábbi munkatársaim között egy közvéleménykutatást hányan vannak tisztában a szó jelentésével. Amúgy ismerünk pár milliárdost, aki nem végezte el az "IT egyetemet" és elég sokra vitte, de szerintem azért ők kicsit vitaképesebbek lennének barátunknál.
gambadoro 2017. 09. 01. 13:49
Előzmény: #167  pitcairn2
#168
értem csak te azt írtad alant, hogy nyugdíj előtt soron kívül megkapták erre írtam, h csodálkozom azért nem hülyék nyugdíj előtt minek adnák meg, az az ember már nem termel, de pénzbe fog kerülni és nem csak a plusz pénz miatt, hanem az orvosi ellátás okán az nyilván más, ha már ott van X éve nekem annak idején 3 országban járt a szülők miatt, de hidd el, még úgy sem volt egyszerű 3 nyugati ország, amikről írni szoktam itt most pedig még házasság és gyerek esetén is baromi nehezen kapod meg pl, ausztriában 2000 előtt házassággal másnap állampolgár voltál ma már 5 év együttlakás kell ha van gyerek akkor 2 év elvileg de elhúzzák az idő az olasz egy év papíron valójában legalább 2 év de inkább 3 a németet nem tudom
pitcairn2 2017. 09. 01. 13:43
Előzmény: #159  gambadoro
#167
istenigazából a nővérem kapcsán kerül elő ez a sztori aki a München-i vonaton 7 órán keresztül csevegett gy kb. 60 éves magyar ápolónővel aki Németországban dolgozott. Ő beszélt arról, hogy kétségbeesetten keres német ősöket a családjában mivel az ismerősei közül több magyarországi sváb asszony soron kívül kapott állampolgárságot Németországban persze úgy kaptak állampolgárságot, hogy már ők is ott dolgoztak, helyben voltak, de nem kellett 10 évet várniuk arra, hogy megindíthassák a procedurát egyszerűen csak méltányossági elbírálást kértek arra, hivatkozva, hogy ők német nemzetiségűek és végül néhány hónap alatt német állampolgárságot kaptak mint mondtam a mi családunk tele van német felmenőkkel szóval ez megmozgatta a fantáziámat:)
BudFox
BudFox 2017. 09. 01. 13:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#166
akkor nektek még elég jutányos árú az albérlet. és ha tudtok félretenni - ha majd hazajöttök - az nagyon jó. Más dolog ha valakik minden pénzüket elverik és felélik... tehát a következő szezonig elfogy a pénzük.
gambadoro 2017. 09. 01. 13:42
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#165
ne haragudj, de a németben szóhasználat olyan stigma, amire még padre pio is csak csettintene az it lehet, h szakbarbárok gyülekezete, de 5 év alatt egyetemen azért ki kell kupálódni nekem ez a véleményem legalábbis az én időmben az egyetemeken ilyen emberek nem voltak (2 egyetemhez volt szerencsém + a további 3 évhez)
exmnbs1 2017. 09. 01. 13:42
Előzmény: #160  -pny
#164
A gyorséttermek elhízás Os megjegyzése vicces
gambadoro 2017. 09. 01. 13:41
Előzmény: #160  -pny
#163
nézd eleve az az ember, aki beírja ide a "fizetését" hiteltelen
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 13:39
Előzmény: #160  -pny
#162
Ettől még lehet jó szakember, az IT-n elég sok lehet rájuk mondani szakbarbár dolgozik, akit hidegen hagy a világ többi része, esetleg még a kvantumfizikáért, és a kozmológiáért rajong, mert az még kellően kézzelfogható számára. De ismerek olyan IT vezetőt is, aki vélhetően 7 számjegyű nettóért "gürizik" versenyszférában, mert neki is annó jó volt az ismerettsége, és kb hasonló verbális színvonalat képvisel.
gambadoro 2017. 09. 01. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#161
0,99 bécsben a dízel :) múlt héten 350-ért valami faluban bérelsz? nem cinikusan kérdezem, de salzburg környékén 350-ért nem kapsz semmit a 79+8 euró elég sok, vagy nagy a lóerő:) nekem 80 lóerős dízelre 52 euró a kötelező+adó bécsben, igaz már a bónusz tetején

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek