Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
idgaf 2019. 05. 16. 20:31
Törölt hozzászólás
#33140
BaluKapitány77 2019. 05. 16. 20:30
Előzmény: #33138  BeginnerSon
#33139
Húú 1-2 hete betstar vagy bigdeal pontosan megírta az ehhez kapcsolódó összes dátumot!
BeginnerSon
BeginnerSon 2019. 05. 16. 20:29
#33138
Nem találok dátumot.
Mikor történt 2018-ban a split?
BetStar 2019. 05. 16. 20:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#33137
Nagyon jó arc vagy! A mai napon ez koronázza meg a kisbarom miatti lelkiállapotomat!
idgaf 2019. 05. 16. 20:16
Törölt hozzászólás
#33136
Törölt felhasználó 2019. 05. 16. 20:14
Előzmény: #33132  Metis_papa
#33135
Főleg annak fényében, hogy 2/3 rész az ő tulajdonuk. A közkéz kb 1/3, ebből max 1/3 forog. A többi hosszú távú befektetők kezében. Részvénykönyv alapján mondom. Tehát nagyságrendileg a részvények 10, max 15 %-a foroghat a piacon. 
A tankönyvek is leírják, hogy alacsony közkézhányad esetén az árat gyakorlatilag a nagytulajdonos határozza meg.  
BaluKapitány77 2019. 05. 16. 20:09
Előzmény: #33129  Grego285
#33134
Ne haragudj, de nem tudom elfogadni a véleményed! Pomperj szar szemét hazudozásaira miért nekünk kelljen kétóránként írnunk a cég értékeit??? És attól a hazudozásai elrettentőek maradnak egy új befektető számára, és máris állást kell foglalnia két vélemény között, úgy hogy ha mi nem írjuk le hogy pomperj hazudik, akkor az új azt hiszi, hogy az is valós állapot! Ráadásul ilyenkor egy kis esés is jönni szokott (ne firtassuk hogy ki által) ami azonnal őt igazolja hamisan, az új részvényes pedig vagy vásárolni sem mer, vagy ha van már papírja eldobja! Szóval ne vicceljünk már!!! Ráadásul bigdeal története, hogy tanácsot kért a brókerétől, aki türelmét kérte, és megnézte mit írnak ezen a fórumon! És utóbbi esetben ha a bróker azt olvassa épp hogy pomperj mindenféle gagyi grafikonokkal esést jósol akkor a telefon másik végén szerinted hogy fog dönteni az ember? Komolyan én sem akarom elhinni, hogy nem látjátok ennek a fontosságát! Szerinted ha ez az idétlen nem nyerne ezen egy halom pénzt akkor naponta több órát foglalkozna ezzel? Mi pedig még aszisztáljunk neki? Ne már! Van saját topicja! Aki imádja egy kattintással el tudja érni az okosságait! Porecinak nem másokat hanem a zsiványt kellene tiltania, és akkor nem kellene senkinek a baromságait olvasni, és arra reagálni! És akik emlegetik azokat is megértem, mert azzal is erősíteni próbálják azt hogy a pomperj név egyenlő a hazuggal, mert tudják, hogy kis idő múlva úgyis jön (és nem azért mert emlegetik hanem mert ebből él)
Metis_papa
Metis_papa 2019. 05. 16. 20:09
Előzmény: #33117  rice2
#33133
Hát ha Pomperj egyedül megfordítja az árfolyam trendjét (mint ahogy Chuck Norris OTC-n az aktuális árfolyam felett ad el, vagy mondjuk itt a 4iG-ben lehív 50 millió opciós részvényt), akkor ő az új Mészáros Lőrinc. :D
Metis_papa
Metis_papa 2019. 05. 16. 20:08
Előzmény: #33090  pomperj
#33132
Eddig is Mésziék pumpálták fel az árfolyamot az apportig (valószínűleg) az összes többi részvénynél. Az az előnye, ha magas áron apportálnak, hogy kisebb részesedést kell érte adni, és kijelöli a leendő "szolga"-üzletfeleknek, hogy hol kapnak részesedést (és hogy kb. mekkorát)-ha saját maguknak is magas áron adnak részesedést, akkor korrektnek tűnik, hogy bárki másnak is magas árfolyamon adnak el részesedést. Ez hosszú távon jó stratégia, ha van érdekérvényesítő képességük (politikai hátszél) , ez azt hiszem, nyilvánvaló.
De most aztán tényleg borítják a hosszú távú stratégiájukat és beverik az árfolyamot 2000-ig, semmissé teszik egy teljes lépésüket, ami után persze évekig nem lehet 4000-es árfolyamra felvinni, mert nem hiszem, hogy utána elhinné akárki is, hogy oda visszaerősödne. És a fő célkitűzésüket is eltörlik. Ez igen valószínűnek tűnik...
Törölt felhasználó 2019. 05. 16. 19:59
Előzmény: #33129  Grego285
#33131
Köszi, hogy ezt leírtad. Annyit megjegyeznék, hogy semmilyen ellenérv nem hat. Arra többnyire nincs válasz.
Metis_papa
Metis_papa 2019. 05. 16. 19:57
Előzmény: #33090  pomperj
#33130
Egon biztosan jó szakember, ez nem is vitatható. Ennek ellenére ő se tévedhetetlen, és szerintem ez esetben téved. Ha akárki megkérdezi a privát banki tanácsadóját vagy valami bankárt, tuti azt mondja, hogy inkább ne vegyen semmilyen Mészáros-papírt, mert kockázatosak, és a fundamentumok alapján (múltbeli adatok, hiszen a növekedés mértéke sokkal gyorsabb annál, hogy követhessék a fundamentumok) nem ajánlják, szerintük nem ér ennyit a cég. Ettől függetlenül nem az ő várakozásaik teljesültek.
4iG most a 10-szeresét éri, mint a Mészáros-bevásárláskor (tekinthetjük tőzsdei bevezetésnek is, mert teljesen új helyzet állt elő), és most 76 Mrd-ra értékelik.
A Mészáros-papírok különböző módon viselkednek az átlagos részvényekhez képest sokkal hevesebb árfolyammozgásokkal, de a 4iG-gel szerencsénk van, mert hasonló ralikra volt már a múltban példa. Ezért a Mészáros-hatás értékelésénél teljesen megváltoznak a nagyságrendek, ha azt nézzük, hogy a Konzum pl. még a 40-szerezés (50-ről 2000-re) is tudott jóval több, mint 50%-ot emelkedni, akkor ez a 2000-re várás inkább riogatásnak tűnik. (Nyilván ebből se lehet konkrét számokat megsaccolni, de ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy fél év múlva mennyit ér a részvény) Opus pl. most van a 10-szeresén, pedig azért hosszú ideje folyik már ott a tömés. 
Grego285 2019. 05. 16. 19:46
Előzmény: #33117  rice2
#33129
Én megpróbálnám kicsit más szemszögböl írni a dolgot. 
Úgy, hogy a többiekröl olvasottak alapján böven mikrobüfinek mondanám magam párszáz darabos csomaggal, és magával a tözsdével is nagyjából fél éve kerültem közelebbi kapcsolatba, így mondhatni "új befektetönek számítok". :) 
Ami számomra is szembetünö az utóbbi idöben, hogy ha nincs itt, akkor is legalább naponta elhangzik a neve, "na most mit szólna Pömpöllö", "erre most milyen chart lenne P. válasza" stb. Tehát elérte, hogy akkor is "körülötte forogjon" a topic részben, amikor nincs itt. 
Ilyen formán pedig valóban igaz, hogy a minimálisra kellene szorítani a reakciókat irányába, és máris nem lenne "fontos", amit mond. 
Egyetértek azzal is, hogy sokak szerint fárasztó naponta, néhány naponta berakni az elmúlt hónapok, évek növekedésének grafikonját, hiszen bárki számára elérhetö a PF-on, meg még sok forrásból. Viszont az szerintem megintcsak az "ö malmára hajtja a vizet" - amivel egy új belépöt el tud bizonytalanítani, akkor is, ha csak légbölkapott, ügyesen manipulált képekkel dolgozik -, hogy a megjegyzéseire csak anyázás, "sz*r vagy", és egyéb válogatott sértegetések a reakciók, ami valóban azt éreztetheti az újakban, hogy Pömpi grafikonos alátámasztására a többiek "ijedten" támadnak. 
Ezzel szemben -szvsz- ha válaszként az szerepelne ilyenkor, hogy a cég milyen értékböl mostanra hova jutott, és ez rv árfolyamban így, és így jelentkezett, akkor máris lenne ellenpólusa, és az újonnan betévedö már két oldali "részletes véleményt" olvasna.
Bár ezt megtehetné bárki így is, én legalábbis mielött az elsö darabokat megvettem, tisztes mennyiségü olvasással alapoztam meg a döntésemet a cégröl, a múlt történéseiröl, a fórumot is böségesen visszaolvastam, viszont tény, hogy különösen ma a BÉT-en a Marinénik, Pistabácsik között ez a ritkább megközelítés.
Maradok továbbra is csendes olvasótok. :)
Metis_papa
Metis_papa 2019. 05. 16. 19:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#33128
Vsz ott még nagy szerepe van a külföldi tőzsdei bevezetésnek, addig nem akarják, hogy elszálljon.
Törölt felhasználó 2019. 05. 16. 19:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#33127
Vicc volt...
Törölt felhasználó 2019. 05. 16. 19:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#33126
Csak egy minipakk a közelmúltból.
Törölt felhasználó 2019. 05. 16. 19:38
Előzmény: #33115  BeginnerSon
#33125
Pl az, hogy páran elhozzák a pénzüket...
nanus 2019. 05. 16. 19:36
Törölt hozzászólás
#33124
rice2 2019. 05. 16. 19:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#33123
Opit-Konzit ezen az áron már megéri venni szerintem,de majd az emelkedésben rengeteg eladó kerül elő,akik kiülték az esést és ez fékezi az árfolyamot.
DocJericho76
DocJericho76 2019. 05. 16. 19:18
#33122
Azt írtam már, hogy ahol a pénz, ott a feszültség? 😎
4ig-hen nagyon - nagyon sok pénz van és még több lesz. 
nanus 2019. 05. 16. 19:09
Törölt hozzászólás
#33121

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek