Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hocus-opus 2019. 08. 16. 23:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#223680
 Konkrétan a negatív kisugárzást érzem az írásodból:( Ha mondjuk a bal(lib) nyert volna tavaly és lezuhan az opium 200-ra, akkor miket írtál volna... akkor is a kevés eszű fideszesre fogod, hogy  miért nem mentek el többen szavazni... vagy kire fogtad volna az esés? Persze úgy könnyebb, ha van  ki(k)re fogni a rossz dolgokat. Ez sajna jó néhány magyarra jellemző:( Persze NAGY TISZTELET A KIVÉTELEKNEK! 
szkrik 2019. 08. 16. 23:17
Törölt hozzászólás
#223679
Maximova
Maximova 2019. 08. 16. 23:14
Előzmény: #223672  HZo
#223678
Tisztelt HZo kolléga!
Hozzászólásaid mindig színvonalasak.
Ezt is érdemes volt elolvasnom, még ha kevés pontban mást is gondolok.
Az is becsülendő, hogy ilyen nehéz helyzetben is (lefeleződött árfolyam és magasról bent ragadtak) igyekszel józan hangon tartani a lelket a nagy bukóban ülőkben.  
Még egy érdemleges dolog, hogy nem rózsaszínködben lebegők az érveid, hanem tőzsdések.
-
TA
Abban igazad van, hogy ez még nem letörése a 400-as szintnek. A 2%-os "szabályt" viszont nem tartom jónak. Helyette megbízhatóbb, ha a támasz szint alá úgy zár az árfolyam, hogy utána néhány nappal visszaszúr a támaszra, majd még mélyebbre megy, mint az első alázárások legmélyebb szintje.
-
JG
A forgalomról és JG-ről az jut eszembe, hogy "szegény" Gereblyézőnek elég nagy fejfájást okozhat, hogy bár szeretné mihamarabb a zsebében tudni a részvényeinek ellenértékét, mégis iszonyú lassan mehet a folyamat ilyen kiszáradt forgalom mellett. Még akkor is, ha az 1,2 milliárdos pakk az övé volt, mert az 404-es átlagáron csak, 2.970.297 db részvény volt. No, de eleget sajnáltuk őt!-
-
JÓ CÉGEK, DE...
"kiváló jövedelemtermelő cégekkel rendelkezik (remélem, ezt majd igazolja is a féléves jelentés"
Ebben bízunk mi is.
Viszont nálam az is  figyelendő dolog, hogy vajon hogyan részesülhet a kis részvényes (akinek nem 5 meg 20 forintról van a pakkja) a cégek termelte értékből a cég jelzései, közlései alapján.
Erről eddig csend van.
Alapvetően vagy remek árfolyam vagy osztalék formájában lenne a megoldás.
De ez még nem minden!
Ugyanis arról sincs semmi konkrétum és terv, hogy a profittal mit kezd a holding.
Egyelőre nincs meghirdetve, hogy minden részvényes osztalékot fog kapni valamikor.
Az sincs kommunikálva, hogy hová megy a cégek megtermelte profit.
Ezért nekem sajnos az is létező variáció, hogy a cégek profitjának túlnyomó részét kiveszik osztalékként a nagy  tulajok és nem a BÉT-en. A kisbüfi semmit nem kap. A fennmaradót meg felhasználják ki tudja mire. Ezt sem kötötték az orrunkra.
A holding vagyonkezelést végez és nem a termelő cégek anyacége. Mint vagyonkezelő, elkezelgetheti a vagyont nagyon sokféleképpen. Úgy is, hogy abban nem szerepel a kisbüfik zsebe.
Számomra ez a legfőbb kockázat.
Rögtön utána következik a cégek vezetése, azok gazdálkodás, fejlesztése, futtatása.
-
Egyelőre ennyi.
Vélemény vót. 
 
.
szkrik 2019. 08. 16. 23:12
Törölt hozzászólás
#223677
hibaz 2019. 08. 16. 23:03
Előzmény: #223661  Higuain
#223676
Egész jó ott a Várkertfürdő !! :DDD
Maximova
Maximova 2019. 08. 16. 22:26
Előzmény: #223666  Aldo
#223675
Válasz ment. :)
HZo 2019. 08. 16. 22:26
Előzmény: #223673  Törölt felhasználó
#223674
Nézd, ki milyen szemmel nézi. Ami az árfolyamot illeti, igen, hidd el, tudom, mit érzel, megértem, hogy csalódott vagy, mert én is az vagyok az árfolyamot illetően. Annó én is szépen kerestem 2017 őszén az Opus részvényeimmel. De akkor azt mondtam, ilyen ki tudja hány évente van. De nem is volt reális és ezt már akkor tudtam. Az az Opus és a mostani Opus nem ugyanaz, ég és föld a különbség a kettő közt. Fundamentálisan akkor volt föld, most ég, árfolyam szemszögből akkor volt ég, és most nem írom, hogy most föld, mert szerintem legalább 25-30%-os diszkont van rajta. De ezen tud és fog is segíteni az idő, ha hozzák majd a számokat (szerintem hamarosan) az ide beapportált cégek. Az árfolyamba jelenleg semmilyen jó hír nincs beárazva, inkább csak a félelem, az aggodalom, meg a bizonytalanság. Sokkal jobb lesz ennél, persze én mint befektető (nem spekuláns) mondom ezt, van időm. 1-2 év simán belefér nálam még innen is, ha azt látom, hogy épül, fejlődik a cég. Jövő évtől negyedéves jelentések lesznek, hidd el, más megítélése lesz, és lesznek külföldi befektetők is.
Törölt felhasználó 2019. 08. 16. 22:00
Előzmény: #223672  HZo
#223673
Katasztrófa ami itt folyik az elmúlt másfél évben. 
HZo 2019. 08. 16. 21:57
Előzmény: #223669  Törölt felhasználó
#223672
Tisztelt befektető társak!
Gondolkodtam azon, hogy írjak-e valamit, de látva a mai világvége hangulatot úgy gondolom, inkább szólok pár szót, vállalva a mínuszokat is, vagy hogy akármilyen nem normálisnak is nevezzenek.
Kétségtelen tény sajnos, hogy most 400 alatt zártunk, de a 400-as támasz nem esett el. Ha jól tudom, TA alapon legalább 2%-kal kell egy támasz alatt vagy ellenállás felett zárni, akkor szoktak arról beszélni, hogy elesett egy támasz, vagy áttört egy ellenállást az árfolyam. Ami még akkor sem biztos, mert szoktunk látni fals kitörést és fals letörést is. A másik árulkodó jel a forgalom. Vessetek egy pillantást rá, hogy az amúgy is szerintem igen alacsony átlagforgalomhoz képest is kb a negyede volt a mai napon a forgalom. Ez totális érdektelenség, uborkaszezon - kinek hogy tetszik, úgy hívja - nem letörés, a 400-as támasz tesztelése zajlik jelenleg - legalábbis egyelőre - úgyhogy ne féljen senki, nem jött el a világvége. Egy kitörés vagy letörés általában az átlagosnál (jóval) magasabb forgalom mellett szokott történni. Májusban is volt egy záró, ha jól emlékszem 397 volt, hasonlóan érdektelen forgalmú napon. A napi alj meg 381 is, mégis 400-on zárt. Ott is sokan várták a pánikeladásokat, mégsem jöttek. Persze tudom, azóta lezajlott a fúzió, senki nem várta ezt újra. Semmi sincs még veszve, a játszma folytatódik. 
Azt hiszem, talán Zolibácsi javasolta, hogy aki bizonytalan, nézzen bele a részvénykönyvbe. Jó ötlet, ha én megtenném, azt nézném meg elsőnek, mennyi részvénye van most JG-nek, meg persze a többi nagyobb részvényest is. De... a célok továbbra is azok, amiket megfogalmaztak, az Opus még mindig nagy lehetőségek előtt áll, kiváló jövedelemtermelő cégekkel rendelkezik (remélem, ezt majd igazolja is a féléves jelentés). Aki hisz benne, legyen nyugodt továbbra is, felesleges itt mindenféle összeesküvés elméleteket gyártani. Nem azért jött be ide többszáz milliárdos érték, hogy pár kisbefektetőtől elszedjék a pénzt. Annyit nem is tudnának elszedni, hogy ez megérje nekik, főleg ilyen gyenge forgalom mellett. Úgyhogy nem fogják ránkborítani az 500 millió darab részvényüket. Egy tény, hogy nagyon komoly hiányosságok vannak a cég kommunikációja terén, talán ez is oka annak, hogy itt tart az árfolyam. Nyilván én sem tudom biztosan (talán csak a cégvezetők tudják meg a "beavatottak"), hogy miért van itt az árfolyam, mert szerintem minimum 500-600 körül kéne legyen még úgy is, hogy nincs nagy történés a cég életében, de jelenleg ez van. De mivel hiszek a cégben, mert ebben látom a legnagyobb potenciált a BÉT-en (félreértés ne essék, nem vagyok fideszes, és az az ostoba vagyok, aki a forgatható megtakarítását mind ebbe a részvénybe tette bele), én ezt ki is használom, ha már így adódott, mint befektető venni fogom még akkor is, ha elesik a 400. Mert befektetőként gondolkodok a cégről, nem a pillanatnyi árfolyamot nézem. Persze hasznos lehet a TA is, de ilyen gyér forgalomnál szerintem (ennél a részvénynél jelenleg még) nem működik. Továbbra is azt gondolom, amit korábban is írtam, hogy nem fogják 400 alá engedni tartósan. Persze a tévedés jogát fenntartom és írásom egyéni vélemény, nem befektetési tanácsadás. Elnézést a hosszú írásért.
Mindenkinek jó hétvégét kívánok, ne hagyjátok, hogy a mai árfolyam elrontsa a kedveteket!
Tisztelettel
Dkás 2019. 08. 16. 21:30
Törölt hozzászólás
#223671
Shabani
Shabani 2019. 08. 16. 21:05
Előzmény: #223669  Törölt felhasználó
#223670
Hat akkor majd ugy is szavazunk....meg egyszer nem bass@nak at
Törölt felhasználó 2019. 08. 16. 20:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#223669
Biztos vagyok benne a részvényesek többsége, Fidesz szimpatizáns. Azért vettek opus részvényt mert bíztak bennük. 
Jókora mínuszban van szinte mindenki, szabadrablás van sajnos. 
Szarnak magas ívről a kisbefektetőkre. 
gilmour
gilmour 2019. 08. 16. 20:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#223668
Értem, de azért a kivezetés beírása elég erős szerintem. Mivel semmi konkrétum nincs erre vonatkozóan, ezért felesleges ilyeneket írogatni.
santaffi 2019. 08. 16. 20:37
Törölt hozzászólás
#223667
Aldo
Aldo 2019. 08. 16. 20:33
Előzmény: #223665  Maximova
#223666
Ment. :)
Maximova
Maximova 2019. 08. 16. 20:30
Előzmény: #223658  Aldo
#223665
Hardopi @ freemail  stb.
Zepp forever! :)
gilmour
gilmour 2019. 08. 16. 20:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#223664
Mi a szar ez a kivezetéses állatság?! Gondolkozzál már mielőtt ilyen súlyos kijelentéseket teszel!!!   A f@szért kell ilyeneket írogatni?! 
santaffi 2019. 08. 16. 20:15
Törölt hozzászólás
#223663
babosdeszka 2019. 08. 16. 20:04
Törölt hozzászólás
#223662
Higuain
Higuain 2019. 08. 16. 20:01
Előzmény: #223644  Törölt felhasználó
#223661
Pápára mentél?

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek