Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2018. 06. 09. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#139600
Ha jól tudom opciós szerződést kötöttek. A kötési ár ugye az ismert 670 ft, plusz az Opus fizetett 900 milliot a Wamslernek az opciós jogért tehát azért hogy megszerezhesse tőle majd a részvényeket. Ha ezt a 900 milliot is beleszámoljuk akkor nagyjából 836 ft-os áron szerezheti meg az Opus a részvényeket. Vagyis csak akkor éri meg nekik ha 836 fölött lesz az árfolyam 2019 második félévében.
Törölt felhasználó 2018. 06. 09. 16:09
Előzmény: #135227  Törölt felhasználó
#139599

Opus 704->>712
Konzum 3185->>3230 Sajnos nem lett igazam, így jövő héttől vehetek egy kis Konzumot...
Szalmabol_Egeret 2018. 06. 09. 15:38
Törölt hozzászólás
#139598
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 09. 12:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#139597
Ezzel az oldallal szerintem semmi probléma nincs. Jelenleg ez a kialakítás a trend, mindenki wordpress oldalt használ, mert moduláris és jól alakítható. Az információhoz képest elhajlottak a design felé.Csak úgy mellékesen, manapság szinte mindenkinek ilyen oldala van pl. apple, microsoft, tesla, oracle, gondolom akkor most több százmillióan kapnak lábrázást :)))
BuxVelem
BuxVelem 2018. 06. 09. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#139596

Köszönjük Gyuripapa!
.
"Az egész honlap amatőr munka."
Nem amatőr, hanem gyorstalpalón végzett, valójában teljesen dilettáns "webdizájner" munkája előregyártott, kész rendszerből és összetevőkkel.
.
Gyűlölöm az ilyen weblapokat. Egészen pontosan szétb* az adrenalin. Érzem, hogy bele fogok öklözni a monitorba ha véletlenül megnyitok egy ilyet (másodszor már  csak akkor ha hivatalos dolgom van ott).
. Az oldalakon található információk többszöröse is elférne a kijelzőmön, ami elfoglalja a fél falat előttem. Ennek ellenére hosszasan kell görgetnem , hogy a semmitmondó, valódi tartalom nélküli, üres helyekkel feleslegesen széthúzott lap alját is megnézhessem.
Ha valaki azt mondja, hogy a "felhasználói élmény" miatt kell ilyennek lenniük akkor az egy perverz állat. Nekem az ilyenek a halálomat egyszer fogják okozni..
Persze egyelőre még ellenállok, amíg összeszedek elég zsetont a lányom gondtalan jövőjére.
gyuripapa 2018. 06. 09. 10:37
Törölt hozzászólás
#139595
peggy01 2018. 06. 09. 10:15
#139594
A  Konzum PE Magántőkealap kizárólagos befektetői Mészáros Lőrinc és felesége
HoStrucc
HoStrucc 2018. 06. 09. 09:28
Előzmény: #139573  1378
#139593
eladtak 900kt kozkezbe vélhetőleg.  de meszi stabilan 77 milla rvt tart. azt eddig is tudtuk hogy a konzum pe lesz aki majd kozkezet novel csak egyesek mindig meszi ontessel riogatnak. erre reflektaltam. Köszönöm hogy kikerested egyébként ! 
csirkecomb
csirkecomb 2018. 06. 09. 09:12
#139592

https://piacesprofit.hu/klimablog/csokos-kapitalizmus/
"Háztartási méretekben is megéri napenergiát termelni? – Két éve egy egész háromtized millió forintért telepítettem egy napelem-összeállítást a garázsom tetejére. Ennek két egész háromtized kilowattos a tényleges teljesítménye, és pont kinullázza az áramszámlámat. Amit helyben meg tudsz termelni, azt miért vennéd a világ végéről? Kétségtelenül zöld és hasznos a napenergia, bár nem teremt sok munkahelyet. A tizenhat megawattos, nagyjából négyezer háztartást ellátni képes naperőmű Visontán, ami a Mátrai Erőműhöz tartozik, harminc hektáron terül el egy meddőhányó tetején, de összesen négy ember foglalkozik vele részmunkaidőben. Három éve működik, hetvenezer napkollektorból hármat kellett csak kicserélni. A hulladék, a melléktermékek gyűjtése és betermelése viszont munkahelyteremtő tevékenység. De az utóbbi években a bioenergetika abszolút háttérbe szorult a nap- és szélenergia-beruházásokkal szemben."
"Meddig húzzák még Magyarországon a szenes erőművek? – A németek már évek óta tudták, hogy kivonulnak a Mátrai Erőműből, ezért nem fektettek be annyi pénzt, mint kellett volna. A Visonta környékén lévő lignitmezőt továbbra is feltárják, de a lignit egy részét már ma is majd ötven kilométerrel messzebbről, Bükkábrányból hozzák. Ennek van szállítási költsége, s emiatt meg az árampiaci árak és a szén-dioxid-kvóták költsége miatt veszteségessé vált az erőmű. Az új tulajdonos tehát egy sok gonddal küszködő létesítményt vett. Aminek nincs üzleti realitása, arra én nem szívesen adnék pénzt. Ha valaki felelősen dönt, ezt az alapelvet érvényesíti. Alaposan átgondolt, rövid-, közép- és hosszú távú üzleti tervre lenne szükség, amiben számolnak azzal is, mibe kerül ezt az ötvenéves erőművet a huszonegyedik századba átléptetni, és ezt ki fizeti meg."
Sehmet
Sehmet 2018. 06. 09. 08:33
Előzmény: #139584  53fok
#139591
A tőzsdei cégek (de egyi cég) befektetői nem tartoznak az édekképviseletek közé. Itt kemény mainpulálás, taktikázás és hosszabb távú stratégia van. Ennép a részvénynél kifulladt a napizás, az alakuló cégbirodalom minél több részvényt szeretne visszaszerezni olcsó áron, illetve újabb részvények kibocsájtásával (higítással). Lehet, hogy rosszul látom, de a napizás már kifulladt, és a veszteségek türelmetlenné teszik a kisbefektetőket. 
"A hír hatása a részvényárfolyamokra három szakaszra bontható:-Rövidtávon (néhány nap) meredek árfolyamesést eredményezett. (Figyelemre méltó, hogy már eleve esésben volt a piac, illetve az is, hogy a csökkenő trendvonalhoz képest nem volt sokkal alacsonyabban a mélypont, mint az előző hullámvölgy alja fél évvel korábban.)
-Középtávon (néhány hónap) szinte semmilyen hatása sem volt az árakra, a grafikon visszakorrigált a trendvonalhoz. (Azoknak a cégeknek a papírjai, amelyeknek a World Trade Centerben voltak az irodáik, természetesen más pályát futottak be.) A magyarázatviszonylag egyszerű. A befektetők az első sokk elmúltával úgy gondolták, hogy az esemény nem befolyásolja a cégek nyereségtermelő képességét, így az árak beálltak arra a szintre, ahol a terrortámadás nélkül is lettek volna.
-Hosszútávon – ha közvetetten is – a terrortámadás negatívan befolyásolta a részvényárfolyamokat, hiszen a világ első számú hatalmának politikáját alapvetően meghatározta. Az azóta indított háborúk finanszírozása a gazdasági élet szereplőitől vont el forrásokat illetve a felvállalt politikai konfliktusok a nemzetközi kereskedelmet akadályozták.A fenti példák azt bizonyítják, hogy a híreknek sokkal kisebb a hatása az árfolyamokra, mint ahogy azt a közvélemény gondolja. Ráadásul a megjelenő információk másképp hatnak a különböző tőzsdei szereplőkre. Egy trader-nek, aki néhány órás vagy napos befektetésekben gondolkodik, minden hírt le kell reagálnia, hiszen az ő időtávján mindennek komoly befolyása van. Viszont aki hónapokban vagy években gondolkodik, annak a piaci folyamatokat kell átlátnia. A hírek olvasásával csak annyi időt kell eltöltenie, hogy „képben legyen”. Szükségtelen a megjelenő információkra azonnal reagálnia, tulajdonképpen az is elegendő, ha egy hetilapból tájékozódik." 

"Összefoglalás
Rövid távon a tőzsdei árfolyamokat közvetlenül befolyásolják a megjelenő hírek, de ezek jelentősége sokkal kisebb, mint ahogy azt általában gondolják. Hosszabb távon szinte semmilyen hatása sincs egy-egy információnak. Néhány hónapos időtávban az árak alakulását már olyan tényezők határozzák meg, mint a befektetők anyagi helyzete, kockázatvállalási képessége vagy megtakarítási hajlandósága, illetve az ezek következtében változó piaci hangulat alakulása."
http://www.tapzor.hu/Elmelet/Tozsdeismeretek/Hirek.html
53fok 2018. 06. 09. 01:21
Előzmény: #139587  guantanamo
#139590

Tisztelt Guantanamo!
Az un prémium rv-k, otp  +/- 11 %, mol +/- 13 % Volatilitást mutatott az elmúlt fél évben.
A mi esetünkben ez igazán csekély mérték tér el ettől.  +/_ 36 % csak.
Valamelyik fórumtárs írta itt, fél éve 700, most 704 ft/rv.
Lehet, nekem a traedelés nem való? Csak tartom, nem eresztem.
Tisztelettel.
53fok 2018. 06. 09. 01:13
Előzmény: #139586  guantanamo
#139589

Tisztelt Guantanamo!
2017 nov 6. Nem Emlékszel mi történt? Megszólaltak, árfolyam "megbicsaklott".
Azóta ahányszor felfüggesztették vagy bejelentettek valamit a "pillanat" varázsa azonnal szertefoszlott. Max egy kereskedési napot tartott ki.
A "befektető" nyomta le azonnal az árat? Nem hiszem, hogy érdeke ellen cselekedett volna!
Soha nem nyúltak zsebbe, ha terjeszkedni szándékoztak. Papírt nyomtattak, eladták nekünk, nyomdát kifizették és a mi feltőkésített papírunkkal vásároltak.
Te utánuk merted volna csinálni. Helyt Tudtál volna a rv-nyednek állni?
Miért nem volt ildomos a concord elemzése? Fundát megismerni? Nem volt rá igény! Ha valakik össze tarhálták a zsét, ismét nem a kommunikáció szerinti irányba állt az árfolyam.
Elgondolkodtató. Ennek fél éve. Ne Gondolj utána! Felesleges!
Na ezt le kell kereskedni (traedelni), ha pénzt Akarsz termelni. Mi végre is vagyunk itt.
Ja, és nem választások után vettem. Nem érdekel, Neked felteszem nyár óta lehet. Tiszteletem.
53fok 2018. 06. 09. 00:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#139588
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 09. 00:05
Előzmény: #139585  53fok
#139587
Azt nem értem, hogy mire alapozod ezt az egészet. Ha a funda nem támasztaná alá az árfolyamot, megérteném. Olyan nincs, hogy déjtrédelnek egy sávban amíg akarnak, amikor egy cég közben folyamatosan fejlődik. Azért csinálják, mert bizonyos szinten be van árazva, de amint megnő a funda, akkor megy másik sávba.
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 08. 23:52
Előzmény: #139584  53fok
#139586
Tehát azt gondolod, hogy ennyire komolytalan ez a papír?
53fok 2018. 06. 08. 23:48
Előzmény: #139583  guantanamo
#139585

Tisztelt Guantanamo!
Mely része nem érthető?
Tisztelettel
53fok 2018. 06. 08. 23:45
Előzmény: #138909  JohnRambo
#139584

Tisztelt JohnRambo!
2017 nov óta sosem voltak korrektek. Jó! Sarkítottam.
Manopinak van, mint mindig igaza. A kisbefektetők érdeke sosem tartozott az értékrendjükbe.
A kisbüfik pénze segítette hozzá őket, hogy emelhessék az rv számot, az árfolyam kézi vezérlésével pedig a a kapitalizációt.
Saját zsebből még mindig sufniban lennének.
Tisztelettel.
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 08. 23:21
Előzmény: #139582  53fok
#139583
A felét értem.
53fok 2018. 06. 08. 22:42
Előzmény: #138832  Törölt felhasználó
#139582

Tisztelt Babosko!
2017 okt óta tulajdonos és napi olvasója vagyok a "klubnak". Kérem ne legyünk naivak! Amikor JG Úr az ML papíroknál képbe került, tudta mi annak az oka. Nem szeplőtlen, nyeretlen kétéves. Természetesen ki lettek jelölve a határai. Eszerint végzi is a munkáját, élvezi annak gyümölcseit. Tisztelet érte.Azt tartom, 2017 novemberben elvált az ocsú a tiszta búzától. Fogalmazhattam volna vulgárisan is, de tudom jó ízlésű, tiszteletre méltó emberek is olvassák a fórumot. Azóta csatlakozott tulajdonostársaink számára nem befektetésre, hanem traedelésre  alkalmasok az ML instrumentumok.
Idővel persze van esély a megítélés változtatására. Ha elfogynak a NER éhezői. Ha az ország saját lábára áll.
Éles megfogalmazások, szavak? Lehet! De egyenes!
Szándékosan írtam "tartom", mert a vélemény, tudjuk milyen. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi rá.
Tiszteletem.
almafa111 2018. 06. 08. 22:42
#139581
Ket kigyo megy a sivatagban. Melyik a bokszolo? A balboa... :)

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek