Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
casual 2020. 10. 23. 10:40
Előzmény: #35739  Törölt felhasználó
#35740
Politika mindig öncélú, csak a hatalom megtartása, vagy éppen megszerzése. Semmi más szempont nincs. Hogy pillanatnyilag mi fog többet hozni a konyhára, csak azon múlik. Mert nincs kétségem, hogy ez nem gazdasági, meg jogi, hanem elsősorban politikai döntés lesz.
 
Aztán egy újabb fejezet, hogy egy esetleges Eu döntést mennyiben fog átvenni az ország, akár kötelező, akár nem. Lehet lesz ok egy újabb szabadságharcra, egy újabb támadás kivédésére...
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 09:58
Előzmény: #35735  balentum
#35739
Itt nem csak az OTP-ről van szó, hanem a teljes bankrendszerről. Egy 15 éves jogszabály vitatása miatt veszélyeztetni annak stabilitását (főleg a jelenlegi helyzetben), nos aki ezt felvállalja döntéshozóként, az egy idióta. 
Emlékezzünk csak a magyar Alkotmánybíróság döntésére a 90-es évek elejéről.
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 09:49
Előzmény: #35737  Törölt felhasználó
#35738
magyarul ha jön a farkas,és amugy nehogy visszanyaljon a fagyi és azokat fogja elpustitani akik kitalálták ezt a virust laborban ,vagy támogatják,ez bizony sok 100 millio.embert jelent
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 09:47
Előzmény: #35732  Törölt felhasználó
#35737
az,ugyanis nekem nem volt és nem is lez karantén sosem,csak annak aki karanténba akar vonulni lásd tavasszal,a gyávák beszartak .ja és akik meg dolgoztak és megtehették volna azok is karanténba vonultak volna,igen és ha tényleg lesz hasonko mint a spamyol nátha akkor a mai világban nem 100 millioan halatak volna meg,igaz vegyük figyelembe hogy az akkori járvány teljesen legyengült szervezetett ért.hogy miért megmondja majd a piért
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 09:44
Előzmény: #35731  raus
#35736
kevés jos van,aki látja is a jövöt
balentum
balentum 2020. 10. 23. 09:34
Előzmény: #35734  casual
#35735
Rendben, de nézzük tovább. Egy pár kérdés merült fel bennem: 
1. Milyen hatással lenne a többi papírra az otp esetleges bezúgása a vírus parától függetlenül? 
2.És az esetleges visszakapott pénzekkel mit csinálnának az emberek?
3. Láva az otp bezúgását lenne az embereknek bizalmuk tőzsdére tenni?
4. Milyen hatással lenne az ingatlan árakra és az inflációra az " égből hullott" szanaf pénz?
Mivel nekem nincs meg a képzettségem, tudásom a kérdések megválaszolására kíváncs lennék ki mit gondol, mit válaszol.
casual 2020. 10. 23. 07:44
Előzmény: #35730  Törölt felhasználó
#35734
Elég zavaros, valóban. Épp ezért ez csak egy újabb bizonytalanság az amúgy sem rózsás gazdasági kilátások mellé. A spekákat nyilván nem tartja vissza, de a komolyabb befektetők legalább is megtorpannak egy kicsit.
 
Másrészt mi az, hogy jogalkotó felelőssége? Persze, tudom mit jelent, sokkal inkább gondolok arra, hogy ha a jogalkotó kártérítési felelősséggel tartozik, akkor mégis miből fog teljesíteni? Nyilván nem a király saját kis kasszájából, hanem valahonnan el fogják azt venni. Nagy eséllyel honnan? Egyébként is rühellem, amikor azt mondják, hogy a kormány kifizeti, meg a költségvetésből állják, nincs gond. 4 forrás van: vagyok én, a kisember, van adósság, meg van a forint árfolyam, meg a gonosz multik vagy másképp a cégek... Meg lehet nézni bármelyiket már most is... A vége bármelyik esetben ugyanaz, te fizetsz, én fizetek, max időben eltolva és más "hatásokon" keresztül. Végeredményben mindenki fizet, én is, akinek soha egy fillér devizahitele nem volt és emiatt nem is költöztem 2-szer nagyobb házba...
 
Ez még elég távoli, de ahhoz már elég közeli, hogy beinduljon a spekulálás. Véleményem szerint, ha fizetni kell, mindegy miből is fogják azt előteremteni, de nagyon rossz hatással lesz a bankok árfolyamára akár közvetlenül, akár áttétes hatásokon keresztül.
 
Én nem ülnék most bele Otp-be, ez biztos.
casual 2020. 10. 23. 07:44
Előzmény: #35730  Törölt felhasználó
#35733
Elég zavaros, valóban. Épp ezért ez csak egy újabb bizonytalanság az amúgy sem rózsás gazdasági kilátások mellé. A spekákat nyilván nem tartja vissza, de a komolyabb befektetők legalább is megtorpannak egy kicsit.
 
Másrészt mi az, hogy jogalkotó felelőssége? Persze, tudom mit jelent, sokkal inkább gondolok arra, hogy ha a jogalkotó kártérítési felelősséggel tartozik, akkor mégis miből fog teljesíteni? Nyilván nem a király saját kis kasszájából, hanem valahonnan el fogják azt venni. Nagy eséllyel honnan? Egyébként is rühellem, amikor azt mondják, hogy a kormány kifizeti, meg a költségvetésből állják, nincs gond. 4 forrás van: vagyok én, a kisember, van adósság, meg van a forint árfolyam, meg a gonosz multik vagy másképp a cégek... Meg lehet nézni bármelyiket már most is... A vége bármelyik esetben ugyanaz, te fizetsz, én fizetek, max időben eltolva és más "hatásokon" keresztül. Végeredményben mindenki fizet, én is, akinek soha egy fillér devizahitele nem volt és emiatt nem is költöztem 2-szer nagyobb házba...
 
Ez még elég távoli, de ahhoz már elég közeli, hogy beinduljon a spekulálás. Véleményem szerint, ha fizetni kell, mindegy miből is fogják azt előteremteni, de nagyon rossz hatással lesz a bankok árfolyamára akár közvetlenül, akár áttétes hatásokon keresztül.
 
Én nem ülnék most bele Otp-be, ez biztos.
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 00:42
Előzmény: #35731  raus
#35732
Csak akkor hagyhatja el a lakóhelyét, ha koronavírus-elleni tesztre megy, ha munkába megy, ha iskolába viszi a gyermeket, ha a legközelebbi élelmiszerboltba, gyógyszertárba és orvoshoz, temetőbe, postára, bankba, biztosítóba, autószervizbe, benzinkútra megy, ha közeli rokonát gondozza, ha háziállatot sétáltat...
Ez szerinted teljes karantén? 
raus 2020. 10. 23. 00:29
#35731
Szlovákia leáll teljes karantén na akkor hostrucc úr mit is mondott, hogy nem lesz ilyen?
🌑Egy fekete pont adva
Másik meg hogy nyáron a Bet n sok Szép történés lesz az sem jött mert csak lefelé ment minden főleg a delta vmi ami tönkretett és sokunkat ill az opus 
🌑Második fekete pont
Vagy mint anno fizika tanárom a középsuliban van már 2db - jeled, ha őt lesz az egyes!!!
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 00:16
Előzmény: #35728  casual
#35730
A bank csak jogalkalmazó, kártérítési felelőssége a jogalkotónak lehet. 2x is végigolvastam, nagyon zavaros ez a történet. Nagy Márton és Barna Zsolt távozása végképp nem tudom hogy jön ide.  
casual 2020. 10. 22. 21:35
Előzmény: #35728  casual
#35729
casual 2020. 10. 22. 21:34
#35728
Na, akkor legnagyobb magyar blú tulajok felkészülni, mi lesz ebből?
 
 https://index.hu/gazdasag/2020/10/22/devizahitel_europai_unio_birosaga_szerzodesek_semmissege/
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:00
Előzmény: #35725  Hathor
#35727
hát még millen jo lenne a nord olyan lenne mint a konzum,konzum ra sem gondolta senki aztán tessék
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 09:58
Előzmény: #35725  Hathor
#35726
jo volna,mai nap meg micsoda fonnyadt nap van ,még nagy részvényeknél is
Hathor
Hathor 2020. 10. 22. 09:13
Előzmény: #35722  Törölt felhasználó
#35725
Jó bizony Gyurcsi bá. Utána a jézuska, utána a nyuszi :)
Teló
Teló 2020. 10. 22. 09:01
Előzmény: #35723  kupec
#35724
Köszönöm,azért figyelem Masterplastot.
kupec 2020. 10. 21. 23:22
Előzmény: #35720  Teló
#35723
Igen a Masterplast most megugrott, bár amit ma eladtam, azt záróban vissza is kaptam, amire nem gondoltam, hogy megtörténik (már épp Alteora akartam váltani). Így egyelőre maradok a Masterplastnál, szerintem jön még visszateszt a napokban. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 21. 22:17
Előzmény: #35719  balentum
#35722
Jo lenne egy télapo rali
Törölt felhasználó 2020. 10. 21. 22:16
Előzmény: #35715  Teló
#35721
Nem erre az biztos, de az biztos az is befut egyszet, az a kérdés lesz e részvényünk akkor az akkor.de egy biztos, mi a fészkes fenének csücsül itt a tőzsdén.egy érdekessg van azért nincs végrehajtás alatt már, miért is fizette ki valaki? És kapott érte részvényt.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek