Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 20:03
Előzmény: #8538  Montecarlo
#8540
Waberers annak idején nagy reményekkel érkezett a tőzsdére, rengeteg cikk jelent meg a bevezetés előtt is, hogy majd milyen erős papír lesz. Nem követem nyomon igazából, úgyhogy nem tudok róla sokat mondani. Úgy tudom, európai léptékben is kiemelkedő mértékű a részvétele a szállítmányozásban. Nem tudom, hogy a tőzsdei árazása ennek megfelelő-e.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 19:56
Előzmény: #8536  Attila-port
#8539
Köszi, Attila, kicsit most megnyugodtam, hogy akkor ez az eljárás akár működőképes is lehet :) Mindenkinek nagyon köszönöm a választ, nagyon kedvesek vagytok, hogy egy magamfajta minibüfit is segítetek a valószínűleg triviális kérdéseim megválaszolásában. 
Montecarlo 2018. 03. 09. 19:56
Előzmény: #8537  Törölt felhasználó
#8538
A Masterplastban én is vagy fél évig ücsörögtem, mert meg voltam győződve, hogy jó papír, Fél év után eladtam, de azóta se produkált sokat, Tegnap v. ma jött ki rá az MKB-tól valami 700 feletti célár, lehet, h. visszaveszek valamennyit. Én Wáberersben ücsörgök tavaly nyár óta. Állítólag ez is jó cég, többet ér, mint amit mutat. Mindig kifogom az ilyeneket! Mozogni kell, abban van a pénz. Ezt még tanulom.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 19:48
Előzmény: #8533  Montecarlo
#8537
Én is dolgozom, napközben rá szoktam nézni, hogy hogy állunk a papírokkal, de mivel ücsörgő vagyok, ezért sok mindent nem csináltam az elmúlt hónapokban. Rosszul írtam lentebb, hogy december óta nem vettem semmit, elfelejtettem a Richter vételemet az első zuhanásban, de azért kb., mert annyira kevéskét vettem, hogy még kisbüfi léptékben is értelmezhetetlen. Azt sem rövid távra vettem, meg is látogattuk azóta újra az 5525-ös bekeráramat, mert nem volt érkezésem nagyon foglalkozni vele napközben, és megcsillant a szemem a 6000 körüli tartomány átlépése után, hogy mehet még. Sajna az OPUS le-felrántást nem tudtam megjátszani. Hülye voltam, nem akartam "átlagot rontani" 500 alatti vételekkel, pedig napon belül is jót muzsikált volna. Most meg nyilván bízom abban, hogy szépen emelkedő irányba tart a meglévő pakkocskám. A Masterplastot meguntam, úgy láttam, hogy még az ücsörgős tempómhoz képest is nagyon lassú, bár a nagy esések is elkerülték, így eladtam ma pici nyerővel. Első eladásnak tökéletes volt :)
Attila-port
Attila-port 2018. 03. 09. 19:48
Előzmény: #8522  Törölt felhasználó
#8536
Nem használom az OTP Direktet részvénykereskedésre, ezért csak általánosságban tudok írni.
Ha van egy konkrét céláram azt visszavonásig beteszem az ajánlatba (Ezt a szolgáltató 1 évre rögzíti). Van amikor napok, hetek múlva teljesül a megbízás. Ahogyan Te is írod egy napközbeni felrántással elmehet a papír. A megbízást bármikor költségmentesen visszavonhatom.
Előfordul, hogy vételi megbízást is visszavonásig teszek be arra az árfolyamra ahol vennék. Lassan mozgó papírnál ez is eltarthat napokig.
Mivel nem akarom folyamatosan az árfolyamot nézni, ezért alakítottam így a kereskedésemet. Zárás után gondolom át. Napközben csak ránézek az árakra.
A kötési díj RC-nél 0,2%. Gondold meg, hogy neked milyen költségekkel érdemes tőzsdézned, mert sok kötésnél a brokidíj is számít. "A legkisebb is számít" :-)))
Ha nem akarsz visszavonási díjat fizetni akkor viszont csak aznapra érdemes bevinni az ajánlatot.
evazeller
evazeller 2018. 03. 09. 19:36
Előzmény: #8521  lizabell
#8535
ki korán kel, aranyat lel
hát.... nekem ma csak és kizárólag nord sikerült, ha nem is lett 55 forint, de 53.4 nyitóban lett, úgyhogy 9 óra 1 perckor lényegében megvolt a mai nyerőm, utána még kicsit mozgott a papír, így még egy kicsi nyerő lett, aztán a szép nyerőnek örülve tavaszoltunk inkább a gyerekekkel :)
richter: szokás szerint nekem nem elég egy lépcsőben venni, szerintem majd kezdődik egy jó kis "lépcsőházi kergetőzés " benne szintenként, viszont 5600 ma nem lett, tehát maradt az 5710-es vételem benne
szép hétvégét mindenkinek:) itt a tavasz:)
kapasvan
kapasvan 2018. 03. 09. 19:33
Előzmény: #8526  Törölt felhasználó
#8534
Ersténél  majdnem egy évet jelent a "visszavonásig" én sokszor használom, de inkább olyan rv-eknél amelyeknek nem annyira mozog az ára, vagy amikor ahogy Te írod van egy céláram.
Itt  a módosítás ingyenes, minimum díj 250 ft, és 4,5 ezrelék a díj kb 56 eft a határ.
Nekem az éven túli tételeimet is kiütötték január 2.-án, de az szabályváltozás miatt volt nem ezzel függ össze.
Montecarlo 2018. 03. 09. 19:23
Előzmény: #8527  Törölt felhasználó
#8533
Én is "üldögélős " típus vagyok, de ezen változtatni akarok ezért most kezdtem el az önálló elektronikus kereskedést az MKB Netbankár felületen. Szokni kell, de így olcsóbb és sokkal gyorsabban tudok. Reagálni a történésekre.Évek óta járok be az MKB-hoz, nagyon segítőkészek voltak az áttérésnél. Bár tegnap pl nem engedett be a rendszer órákig. Azt mondták, van ilyen. Az elektronikus felületen látsz minden mozgást. Meg lehet tanulni az eladásokat és vételeket. Javaslom. hogy kisebb tételekkel fogj neki, nem nagyon lehet hibázni. Csak így tudsz gyorsan reagálni az árfolyamváltozásokra, (Nekem még így is elég nehéz, mert pl dogozom. Sok siker!!
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 19:16
Előzmény: #8531  Miluna
#8532
Akkor sajna az OTP ilyen mocsok drága, nekem a megbízás méretétől függetlenül 1000 Ft.
Miluna
Miluna 2018. 03. 09. 19:12
Előzmény: #8527  Törölt felhasználó
#8531
Vételre vafy eladására adott megbízás esetén a megbízás árfolyamértékének 
   Forintban kereskedett termékek esetén 0,45 %-a, minimum 250 ft a díj az Etste-nèl.
Miluna
Miluna 2018. 03. 09. 19:06
Előzmény: #8519  Attila-port
#8530
Köszi neked is! 
Montecarlo 2018. 03. 09. 19:06
Előzmény: #8519  Attila-port
#8529
Nagyon szépen köszönöm Neked is és a többi férfi topicozónak is a jókívánságot!!
Miluna
Miluna 2018. 03. 09. 19:06
Előzmény: #8522  Törölt felhasználó
#8528
Az Erste küld üzenetet, hogy eladta x áron.
Ezt ha benne vagy a netbrókerben, akkor latod, egyèbként amikor belépsz egy felugró ablakban írja le a részleteket x db x aron x napon teljesült.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 18:59
Előzmény: #8525  kockaveto1
#8527
Neked is köszönöm! :) Hát, ez ingoványos fél-(teljes? :D)speki papír, amiben túl sok hír nem volt mostanában, pedig mindig nézem a közleményeket, ha ezt a jó szokásukat megtartják, és azt a nagyon szolid oldalazgatást, amit művelnek egy ideje, akkor teljesülhet is akár. 4 Ft-ra vagyok a céláramtól/rv. Tudom, akármi jöhet, azért adtam be ezt a megbízást, mert akár egy napon belüli felrántás is megoldja a papír kérdését, és hogy megszabaduljunk egymástól. Nyilván kalkuláltam azzal is, hogy leránthatják, van kb. 20 forint mozgásterem, amivel veszteség nélkül elmehet a papír. Szeretném letisztítani a kisbüfi portfóliómat, így emiatt válnék meg tőle.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 18:52
Előzmény: #8523  kapasvan
#8526
Nagyon szépen köszönöm :) A 2)-es pontban gondolom azt írtad, hogy végtelenül nem lehet, szóval vagy a bank határoz meg egy végső érvényességi határt, vagy úgy is lehet járni a távoli érvényesség megadásával, mint most, amikor január 2-vel törölték az előző évben megadott megbízásokat pl. a lépésközök változása miatt? Ha meg nem teljesül addig az időpontig a megadott ár, akkor a lejárta után másnap törlődik a megbízás, és marad minden úgy, mint a megbízás leadása előtt.
Még egy dolog, tudom, ti RC-t meg Erstét meg ilyeneket használtok, nekem nincs ilyen kereskedési felületem, csak az OTPD. Ma vettem ANY-t, meg eladtam kis nyerővel a Masterplastomat, és mindkét tétel (ANY vétel is, MASTERPLAST eladás is) 1000 Ft volt/megbízás. Ez nekem eléggé soknak tűnik (és mind ennyi, kivéve a módosítás, az 250 Ft, ha leadott, de még nem teljesült megbízást akarok módosítani), korábban beszéltünk már erről, hogy megbízási összegtől függően számolja a többi kereskedő felület a "jutalékot", vagy mi ez pontosan. Most is csak azért tűnt fel megint, mert december óta nem vettem semmilyen részvényt, csak ücsörögtem a meglévőkben.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 03. 09. 18:48
Előzmény: #8522  Törölt felhasználó
#8525
Szia! Én ugyan ritkán adok meg napon túli eladást, de nem emlékszem, hogy kaptam volna értesítést az eladásról. Igaz, én leginkább az információk alatt ellenőrzöm a sikert. Hosszútávra is meg tudsz adni megbízást. De nem szoktam, mert az OTP a visszavonásért 250ft-ot levon, ha viszont lejár, másnap már ingyért módosíthatod. Arról nem is beszélve, hogy bármikor jöhet bejelentés, rossz hír is. Szóval előfordulhat, hogy mégsem az a célár végül.
kapasvan
kapasvan 2018. 03. 09. 18:26
Előzmény: #8523  kapasvan
#8524
otp-nél is hasonló lehet azt nem tudom
kapasvan
kapasvan 2018. 03. 09. 18:24
Előzmény: #8522  Törölt felhasználó
#8523
1,igen így lehet kezelni, amikor teljesül kapsz üzenetet
2,nem van egy maximum amit enged az adott bank  az időpont választásnál a visszavonásig opciónál látod
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 18:09
#8522

Üdv!
Érdeklődni szeretnék olyan ügyben, hogy van egy X nevű részvényem, 200 darab, ami közelében jár annak a célárnak (pár forinttal van alatta/rv), amin szívesen értékesíteném az első vételeimet, realizálva az eddigi pluszt (nota bene: kisbüfi vagyok, nem én fogom leönteni a papírt és a BÉT-et :D). Az érdekelne, hogy ha beállítottam OTP Direktben a kívánt eladási árat, és megadtam a megbízást a kívánt összegben, beállítottam március 31-ig az érvényességi időt, akkor ez pontosan azt jelenti, hogy ha eléri a rv. azt az árat, amit megjelöltem, és nyilván van vevő azon az áron, akkor teljesül a megbízás és kész? Jön-e erről is üzenet, ha a belső klíring üzenetekről szokott érkezni? 
Ti hogyan szoktátok ezt intézni olyan papírnál, amiben benne vagytok egy ideje, talán hamarosan teljesül is a célár, és nem akarjátok tovább tartani? Október óta ülök benne, és őszintén szólva megszabadulnék tőle (még mielőtt valaki kérdezné, nem az OPUS-ról van szó). Szoktatok ilyen hosszú/ettől hosszabb érvényességi időt beállítani?
Nem adtam el eddig semmit, ezért lehet eléggé hülye kérdés, elnézést kérek az expertektől. Az is lenne még a kérdésem, hogy gyakorlatilag bármilyen hosszú érvényességet állíthatok be egy részvény-eladásnál, mert ha azon belül teljesül, akkor megszabadultunk a papírral egymástól?
Köszi a választ, bárki is jöjjön a segítségemre a talán túl egyszerű problémámban :)
lizabell
lizabell 2018. 03. 09. 08:51
Előzmény: #8520  evazeller
#8521
Én meg minden korán kelő nő nevében köszönöm Attila!

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek