Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 12. 13:01

Ez aztán a nemzeti felemelkedés: zárjuk be a gimnáziumokat!  

Ugrás a cikkhez
Parragh László szerint óriási hiba, hogy a polgármesterek nem zárnak be gimnáziumokat Magyarországon. A szakiskolákba (régi nevükön szakmunkásképzõkbe) kellenek a diákok, hogy kielégítsék a gyárak munkaerõigényét, csökkentve
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2017. 06. 13. 13:19
Előzmény: #106  elemes
#120
Mármint, ha eltekintunk az allami beavatkozastol: mennyi hallgatot vehet fel ilyen meg olyan konstrukciokban, ki kivel integralodjon, finanszirozas.
pitcairn2 2017. 06. 13. 13:17
Előzmény: #114  pitcairn2
#119
jav:: az ottani diákok zöme értelmes dolgok helyett szintén "aktuálpolitikát" hallgat (némi sarkítással) + nem nagyon hiszek az univerzális megoldásokban, ha tanulni akarsz akkor TANULJ MAGAD és ne várj arra, hogy a világ változik meg körülötted nem hiszek a világmegváltó "mozgalmár" hozzáállásban.. értékeld azt, hogy még soha sem volt olyan OLCSÓ és KÖNNYŰ a valódi tudáshoz való hozzáférés mint ma az internet korában és pecsni gyűjtés helyett koncentrálj arra amit te akarsz tanulni!!! pontosan ezért írtam azt itt lentebb, hogy ha a fiatal lennék akkor egyetem helyett külföldre mennék világot látni és nyelvet tanulni, ott még egy büfé-szakos diplomát is könnyen össze lehet buherálni - úgy is csak FORMAI kör:)
Törölt felhasználó 2017. 06. 13. 13:16
Előzmény: #114  pitcairn2
#118
Valahogy sejtettem, hogy szelektívek azok a piacbarát elvek... Soros, mint neomarxista. Ezen meg jót röhögtem.
kiegyezo 2017. 06. 13. 13:16
Előzmény: #102  Oszo
#117
Na, pont ezt kellett volna csinálni úgy 22,3 éve (rohadtbokros, ugye, ugye). Hú, de másképp nézne ki az ország! Most meg megy a kamuzás, hogy ingyenes, mármint a hallgatók egy harmadának, kábé, de oket meg roghoz kotjuk, hahaha, rohognék, ha volna kedvem, de nincs.
elemes
elemes 2017. 06. 13. 13:15
Előzmény: #113  pitcairn2
#116
cirka 15 évvel ezelőtt felesleges kitérőnek aposztrofálta a tudományegyetemet eltekintve attól az apróságtól, hogy 1. volt egy diplomája, ami a megcélzott pozíciók nagy részénél alapfeltétel 2. rengeteg olyan kompetenciát elsajátított az egyemen, amit hasznosít, még ha nem is tud róla. a nemdiplomások mindig mindenütt hátrányban vannak amit 40 éves korukra sem tudnak leküzdeni
exmnbs1 2017. 06. 13. 13:13
Előzmény: #40  upgrayeddAKS
#115
Szerintem pedig meg kell venni gyereknek a versenyfeladatokat es oldja ha van kedve es van jo tehetséggondozó szakkör is majd halad szépen elore ha van tehetsége. A többinek pedig az alapokat rendesen meg kell tanítani es megkövetelni.
pitcairn2 2017. 06. 13. 13:13
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
mert különösebben nem érdekel az a neomarxista gittegylet:) az ottani diákok értelmes dolgok helyett zöme szintén "aktuálpolitikát" hallgat (némi sarkítással) persze Soros úrnak minden joga megvan a neomarxizmus anyagi támogatására:)
pitcairn2 2017. 06. 13. 13:10
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#113
és ez mit változtat azon, hogy menet közben tanítják be őket? nekem is volt olyan rokonom aki ELTE BTK latin-orosz bölcsészdiplomával volt titkárságvezető jól emlékszem arra, hogy cirka 15 évvel ezelőtt felesleges kitérőnek aposztrofálta a tudományegyetemet... PS. munkája orosz-latin tanárként azonnal lett volna - FILLÉREKÉRT... vmi állami gimnáziumban, de azonnal pályaelhagyó lett olyan állásba aminek SEMMI köze nem volt ahhoz amit végzett... különben olyan jó volt oroszból, hogy majdnem egy évig volt állami ösztöndíjjal a Lomonoszov Egyetemen - persze mára már az is megkopott, mivel évtizedek óta nem használja ezt a tudást
Törölt felhasználó 2017. 06. 13. 13:09
Előzmény: #108  pitcairn2
#112
Igazad van, ha az egész felsőoktatást nézed. De a CEU pont egy magánegyetem, ahol hazai viszonylatban komoly tandíjakat pengettek ki a diákok. És érdekes módon te pont nem tiltakoztál ellene.
elemes
elemes 2017. 06. 13. 13:06
Előzmény: #109  Oszo
#111
nem ismered a viccet, hogy az értelmiségi státuszhoz három diploma kell?
elemes
elemes 2017. 06. 13. 13:05
Előzmény: #108  pitcairn2
#110
...méris? bárki alapíthatottt és működtethetett egyetemet. most ez lényegesen korlátozottabb.
Oszo 2017. 06. 13. 13:03
Előzmény: #96  pitcairn2
#109
Olyan értelemben mégiscsak 40 évre szól a képzés, hogy főállású, nappali tagozatos hallgató már nemigen lesz az ember, egy csomó dolgot (olyasmire gondolok, amitől pl.: értelmiségi lesz az ember) később már nem tud elsajátítani -szerintem.
pitcairn2 2017. 06. 13. 13:02
Előzmény: #106  elemes
#108
hülyeség, a lex CEU előtti világ fényévekre volt a valódi piaci viszonyoktól
pitcairn2 2017. 06. 13. 13:01
Előzmény: #98  kiegyezo
#107
különösebben nem érdekel az a neo-marxista gittegylet:)
elemes
elemes 2017. 06. 13. 13:00
Előzmény: #94  pitcairn2
#106
A felsőoktatás területén szabadon működött a piac a lex CEU-ig.
Törölt felhasználó 2017. 06. 13. 12:59
Előzmény: #94  pitcairn2
#105
Mondjuk ezzel egyetértek, már ami a feldőoktatást illeti. Akkor nem lenne a felsőoktatásban az elefántcsont torony jelenség, ami az oktatókat, a tananyagot és a módszereket illeti.
Törölt felhasználó 2017. 06. 13. 12:58
Előzmény: #93  pitcairn2
#104
Ez állandóan elhangzó közhely, hogy a képzetlenebbeket szorítják ki. Klasszikus példa a titkárnő, amit meg szoktak említeni. Csak azt felejtik el, hogy egyáltalán nem ugyanaz a mai titkárnői munka, mint 40 éve.
Vazsmegyei 2017. 06. 13. 12:57
Előzmény: #99  Oszo
#103
Felesleges vitára vállalkoztál! Már nem is vitázni akarsz!
Oszo 2017. 06. 13. 12:55
Előzmény: #94  pitcairn2
#102
Ezzel teljesen egyetértek, kiegészítve azzal. hogy piaci alapon csak az működik, amit a tényleges felhasználó fizet. (teljes értékű tandíj, amit ki lehetne egészíteni egy széles körű állami ösztöndíj rendszerrel állami -tehetséggondozás, esélyegyenlőség- és támogatott munkáltatói ösztöndíjak: -versenyszféra igényei)Szabályozásként én benne hagynék egy átgondolt akkreditációs szisztémát, kontrollként pedig piaci alapon működő auditáló szervezeteket, (a hitelminősítők mintájára) ami az egyes képzések általad is leírt "beválását" szondáznák.
Vazsmegyei 2017. 06. 13. 12:55
Előzmény: #92  Oszo
#101
Szerintem erre a felvetésedre csak te tudnál válaszolni! 40 év az több, mint ami a "rendszerváltás" óta eltelt! És már most sem lehet néhány szakmával munkát végezni! Viszont dicséret illet néhány "multit", amik érdekes módon tudnak alkalmazni házon belüli átképzéssel eladdig "képzetlen" munkaerőt! Nekik nem kell oktatási rendszer, nekik csak munkaerőre van szükségük! Mondjuk egy hegesztő diplomával lehetne akár 40 évet is dolgozni, csak nem mindegy melyik országban, melyik vállalatánál végzi a munkáját, amire szüksége van az őt alkalmazónak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek