Topiknyitó: Tibi0002 2017. 05. 31. 10:41

A TE javaslataid az egészségügy átalakítására  

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy leírjuk az észrevételeinket az EÜ átalakítását illetően. Szerintem már rég tisztán piaci alapokra kellett volna helyezni ezt a területet is. Magánkórházak, magánbiztosítók versenyeznének egymással az ügyfelekért. Törvényekkel szabályozni lehetne minden kényes pontot, pl. minimális szintű ellátást. A biztosítók és a kórházak üzemeltetőinek előírnám a tőzsdei jelenlétet, így aki azt érzi, hogy vmelyik szereplő túl sokat keres, annak a részvényét megvásárolhatja. A TB befizetések megszűnnének, az állam eladhatná, vagy máshogyan hasznosíthatná a lerohadt eü intézményeket. A befizetések a szabadon választott biztosítókhoz kerülnének. A kórházak pedig megfelelő fizetéssel és ellátási színvonallal tarthatják meg az orvosokat és az ügyfeleket.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:11
Törölt hozzászólás
#138
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 10. 31. 08:26
#137
Szerintem világjárvány kellene ahhoz, hogy a hatalom elkezdjen érdemben foglalkozni az egészségügy rákfenéivel.
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 19:41
Előzmény: #135  gambadoro
#136
Ápoló vagyok  :) es studyzom .. study coordinatorkent .. meselj még, omszoztam , intenzíven dolgozom es dializalok.. hallgatlak tovább  :) es tudom h mennyi egy kezdő szakorvosi bér, es tudom h HAVONTA 28 milliot is ossze lehet szedni studybol bizonyos háziorvosoknak is... 
gambadoro 2018. 03. 11. 18:36
Előzmény: #134  NoOneHearsYou
#135
nővérekről eddig nem volt szó
a betegirányítás a nullával egyenlő, másrészt nem vagyok mentős
annyit írtam, hogy nevetséges négyszeres jövedelmet követelni az orvosoknak, nem mintha nem lenne meg most is
nem a jövedelmet kell az orvosoknál tovább emelni, hanem a szakszemélyezetet odaengedni és leginkább az ápolásban növelni a béreket, valamint értelmesen szervezni a munkát
visszatérve az informatikusra: ja van aki 2 milliót keres, és olyan orvos is, aki 10-et
és?
400 ezer netto mellett egy 45 éves orvos még egyszer annyit hazavisz
miközben használja az állami eszközöket, lenyom évente 3-4 study-t és a adminisztrál heti 20 órát a 40-ből
olyan ez az orvoshiány, mint a várólista az is nagyrészt virtuális
épp kedden segítettem mr időpontban elég hosszú volt most 3 hét
de nem sürgős eset
az tény, hogy ez ausztriában lenne egy hét max
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 18:07
Előzmény: #133  NoOneHearsYou
#134
Ha kell akkor most neked felsorolok 5 budapesti intenziv osztalyt ahol noverhiany miatt 12 helyett 9 vagy 9 helyett 5 aggyal megy , pl holnap is !!
Szerinted ez jo ? Ez ott tart hogy a robot mennyire segit ?? Ez ott tart ahol nem kell ember? Es ez nem videk hanem bp... barmikor igazolja neked a KANY ha te is szakember vagy.. próbálj meg mondjuk stroke lysisre elhelyezni mentővel egy belvarosba feltalalasi hely szerinti beteget .. es ha megy a delpestibe , sotera , tetenyibe stb akkor elhiszem h nincs hiány  :) 
Meselj a te tapasztalataidrol.. remelem van ugyanilyen konkret eseted ha mar szakmahoz ennyire ertesz. Köszönöm 
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 18:02
Előzmény: #132  gambadoro
#133
Olvasd vissza .. nem ez a lenyeg hogy nekem sokszoros legyen , hanem egy informatikus milyen alapon keresi  az atlag nyolcszorosat ?? Es ebben volt a két munka kozotti felelosseg es berezes aranyanak inkorrekt mivolta.
gambadoro 2018. 03. 11. 17:27
Előzmény: #130  NoOneHearsYou
#132
engem nem kell megnyugtatni
mint szakértő nyilván tudod, hány százaléka teljesen felesleges az orvoslátogatásoknak
azt is tudod, hány százaléka az orvos munkaidejének az adminisztráció
és nyilván azt is, hogy prevencióval mennyivel csökkenthető az orvosi beavatkozások száma
ha mindezt tudod, akkor azt is, hogy nem kell ennyi orvos
de mindez teljesen lényegtelen
nyilván honorálni kell hogy az orvos többet tanult, de az nevetséges hogy sokszorosával dotálják
te tudsz élni étel nélkül, mások nem
aztán mehetsz orvoshoz, ha nincs víz mondjuk
netán térdig gázolsz a szennyvízben
az az ál elitista megközelítés rendkívül káros a társadalomra
gambadoro 2018. 03. 11. 17:23
Előzmény: #129  NoOneHearsYou
#131
belgiumban sokkal kevesebb az orvos
hogy csak egy példát mondjak
ez egy fejnehéz ország, vidéken valóban sok helyen kevés az orvos
de nem összességében
és nem is erről beszéltünk, hanem a jövedelmekről
aki szerint bárkinek négyszer annyit kell keresnie mint az átlag, az nyilván ebben érdekelt
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 17:05
Előzmény: #127  gambadoro
#130
És megnyugtatlak , lehet hogy az emberek élhetnének ugy es tudatosabban hogy ne kelljen olyan mertekben eü ellátás.. de teny az hogy TE is voltal orvosnál már, es megnyugtatlak .. fogsz is még menni :) sot mindenki körülötted ha otthon szétnézel. 
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 17:02
Előzmény: #127  gambadoro
#129
Ez remek .. inkabb ez az álom, nem az enyem :) az en almom az hogy ne kelljen masodallas hanem eleg legyen egy foallas es legalabb annyian legyunk hogy barmely napon ROBOT nélkül ember legyen annyi hogy ne egyszemelyben legyek betegszallito , takarito , adminisztrátor, ápoló, orvos . 
Nem tudom te miben vagy nyakig benne , de minden kórház weboldala dugig van üres allashirdetessel .
Es nekem nem kellene robot meg MI , csak plusz 10 ember a sajat munkahelyemre.. ha olyan csucsszuper robotok vannak , akkor miert van az hogy 2010ben is abban biztunk hogy jobb lesz , 2015ben is , 2018 van es evrol evre kevesebben vagyunk. 
Sőt aki 40 éve eü dolgozo az is azt mondja hogy mar az ő idejeben is ez volt hogy lassan jobb lesz mar :)
Érjen földig a lábad es nezz szet miről álmodsz es mi a valóság, tisztelt nagyon erintett orvostudomanya szakember . De ha olyan érintett vagy akkor gyere holnap reggel dolgozni velem legalabb egyel több ember lesz. 
gambadoro 2018. 03. 11. 15:33
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#128
mi a helyzet az MI-vel?
nem kell hamarosan programozó sem
főleg az nem kell majd
nem 50 év
10
max
hihetetlen gyorsan csökken a robotok és az MI ára
gambadoro 2018. 03. 11. 15:32
Előzmény: #112  NoOneHearsYou
#127
én nyakig érintve vagyok az orvostársadalomban h úgy mondjam
a lényeg az, hogy az orvos is eszik
nem volt az olyan régen, amikor az orvos a családi ezüstöt is odaadta egy zsák lisztért
a másik dolog, hogy az emberek nagy többségének soha nem lenne szüksége orvosra, ha úgy élne, ahogyan kell
lehet és kell is különbséget tenni, de nem ekkorát, amiről te álmodozol
különben az MI és a robotok 10 éven belül fenekestül felforgatják az egész társadalmi osztályrendszert
láttam olyan kórházat, ahol a diagnosztikai robot konkrét kezelési tervet ad és el is végzi a nagy részét - az ottaniak elmondása szerint 8 ember munkáját váltja ki
ez a robot hamarosan annyira olcsó lesz, hogy bármelyik ország megengedheti magának
kemény dolgok ezek
és ez végigsöpör szinte az összes professzión 
loliense 2018. 03. 11. 14:07
#126
de legalább budapesten nagyot fog javulni az ellátás
épül az új Puskás-kórház,ahol akár 70 ezer embert is ellátnak benne
200.000.000.000-ért,nem is drága!
most hallom,hogy nem kórház lesz az, hanem még egy stadion
a megoldás?-hát ,nem kell balesetet szenvedni,megbetegedni
oszt jó nagyot az elvtársakba
rockmaster 2018. 03. 11. 13:22
Előzmény: #124  gyula1971
#125
A haldokló nyugat
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 11. 12:32
Előzmény: #123  gyula1971
#124
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 11. 12:27
Előzmény: #113  NoOneHearsYou
#123
Értelek,de hivatalosan ezt a 27070-et kapom. Ebből kell kiindulni. Igen ez nem mindig volt így. 1990-2002 ig semmit nem kaptam a nagyszülők nyugdíja volt a készpénzbevétel,segítettem ahol tudtam,de eltartáson voltam.
Ezért mindig ezen jövedelmi kategória helyzete érdekel.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 10:00
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Ja, igaz, én kérek elnézést, programozóra gondoltam végig. A piac nem tesz különbséget, mert állami szabályozás van. Ezért van hiány. Kommunista gazdálkodás = hiánygazdaság. Mindig. 
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 09:40
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#121
"Az informatikus a képzettségre példa, nem a képzési idöre. Akárkiböl nem lehet informatikust képezni."
Normális képzés mellett, (nem csak informatikai) egy átlag ember bármikor képezhető informatikus. Ugye nem  kevered a programozóval?
".a dolgozók között nem nekem kell különbséget tennem,  hanem a piacnak"
Meg is teszi, pont ezt írtam.
" A jelenlegi (bizonyos szempontból magas) jövedelmével ez még nincs meg.  "
Nem jövedelemről, hanem jövedelem különbségről írtam. Abban teljesen egyetértünk hogy Magyarországon alacsonyak a jövedelmek.
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 09:36
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
A permetszer mérgezés is kezelheto :) ugyanannyi a felelossege neki kivalasztani a megfelelo technikát a permetezeshez , mint megfelelő toxikologiai intenziv hátteret, milliós antibiotikum kezelest , shock terápiát, dializis kezelest indikalni ? Ugyanannyit er ez ? Akkor kit kell jobban megfizetni? Informatika elott is volt orvostudomany , de forditva nem .. az hogy az informatika mennyire segitette elore ezt az nagyon meghatarozo ha mar cardiologiai es neurologiai intervenciók kerültek szóba, de egy atlag mentogepkocsinak nem volt szuksege ellatashoz informatikai hatterre megis 7000 omsz dolgozo naponta ment emberek ezreit .. tehat ugyanannyit er ?  Gondold mar at hogy egeszseg nelkul te lehetsz paraszt , informatikus vagy maga a miniszterelnok is 
. Miert van akkor ez alulfinanszirozva  ? Ez nem lehet vita ..
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 09:31
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
Ja,  a robotok majd megoldják gazdaságosabban, de addig amíg szükség van emberre, azaz van kereslet,  addig ahhoz kell igazítani a kínálatot (bérezés). Különbségek lesznek,  kivéve kommunizmus.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 09:28
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
A szívkatéterezö kicsit még késöbb kezd el a szívkatéterezéssel pénzt keresni,  de kicsit tovább él. Ö pár havi nyugdíjat már kaphat. Átlagosan. 
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 09:24
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Az informatikus a képzettségre példa, nem a képzési idöre. Akárkiböl nem lehet informatikust képezni. A várható életkora az orvosnak nem a képzettségével arányos, hanem a stresszel (felelösség). Orvosokon belül is vannak különbségek, a legeslegkorábban az altatóorvosok halnak. Jé, hiányszakma...a dolgozók között nem nekem kell különbséget tennem,  hanem a piacnak.  Ne várjuk, hogy egy permetezö béréért tömegével találj pl a már említett altatóorvost,  amikor ö 25 évesen kap elöször jövedelmet, miután milliókat akár már befektetett magába, és 60 évesen meghal,  nyugdíj elött. Átlagosan. Ha szükség van rá, annyira kell megfizetni, amivel elegendö kínálatot érsz el.  A jelenlegi (bizonyos szempontból magas) jövedelmével ez még nincs meg. 
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 09:04
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Szerintem félreértetted amit írtam. Tudomásul kellene venni, hogy mindenkire szükség van aki dolgozik és nem lenne szabad akkora különbségeket tenni mint ami most van.
Pont ez okoz gondot most a gazdaságba.
"A felelösség a kisebbik dolog, a lényegi kérdés, hogy magasan (és sokáig) képzett munkaerö. Mint pl egy informatikus."
Tudod Te mit csinál egy informatikus?  Műszaki informatikus képzés 6 hónap.
http://www.matrixoktatas.hu/muszaki-informatikus.html
"Mert a biztonságos permetezést egyszerübb megtanulni, mint a biztonságos szívkatéterezést vagy agykatéterezés. "
De ez ugye nem egy orvos átlagos tevékenysége. Mit gondolsz pl a génmanipulációt könnyebb megtanulni?
"A képzése miatt 10 évvel, a korai halála miatt 20 évvel, azaz uszkve 30 évvel rövidebb ideig számíthat jövedelemre. "
Szerinted a várható életkor, hogy aránylik a képzettséghez?
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 08:21
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
A felelösség a kisebbik dolog, a lényegi kérdés, hogy magasan (és sokáig) képzett munkaerö. Mint pl egy informatikus. Azaz kevés lesz belöle, kereslet meg nagy. Parasztból nincs kevés, illetve széles körböl lehet képezni, ha szükséges.
Mert a biztonságos permetezést egyszerübb megtanulni, mint a biztonságos szívkatéterezést vagy agykatéterezés. A felelösség kérdése ott jön elö, hogy tovább szükíti a kínálatot, mert az emberek általában (permetezöket is beleértve) nem szeretnek olyan munkát végezni, ahol 10-20 évvel az átlagéletkor alatt halnak meg. A képzése miatt 10 évvel, a korai halála miatt 20 évvel, azaz uszkve 30 évvel rövidebb ideig számíthat jövedelemre. A képzési költségeit most el is hanyagoltam az egyszerüség kedvéért.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 07:13
Előzmény: #112  NoOneHearsYou
#114
"a paraszt munkájának felelőssége ugyanaz mint az orvosé?"
Szerinted ha rossz időben, rossz méreggel permetez , mi a következménye?
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 07:08
Előzmény: #107  gyula1971
#113
Értem, hogy 27070.. de nehezen hiszem el hogy mindigis igy volt , es azt is hogy ma is .. Értem hogy azon a környéken sok ilyen jövedelmű ember él, ahogy pesten se csak milliomosok vannak.. az en csaladom se gazdag mégis ki tudnak fizetni egy ultrahangra 12000 forintot ha ezzel sporol 3 honapot.. es azt gondolom te sem a 27070 forintodbol longolsz richtert , opust vagy zartal shortot 2800 mol-on .. ha nem tévedek  :) 
NoOneHearsYou 2018. 03. 11. 07:04
Előzmény: #111  gambadoro
#112
Ez egy borzasztóan sarkos ellenérv. 
 A paraszt is meghal orvos nélkül  :) a paraszt munkájának felelőssége ugyanaz mint az orvosé? Rosszul kapál egy gazt vagy meghal egy bikája a 200bol az ugyanaz mintha a Te szüleid meghalnak 200 beteg közül egy kórházi osztályon? Nem ér 4x annyit ? Ez a nevetséges. 
gambadoro 2018. 03. 11. 01:10
Előzmény: #97  NoOneHearsYou
#111
ugyan
az orvos is éhen hal a paraszt nélkül
akkor a paraszt keressen négyszer annyit mint az orvos?
nevetséges
Seismic
Seismic 2018. 03. 10. 22:57
#110
Transzparencia2 pilléres eü /magán-vállalati+állami/Az ápolók megbecsülése+szakmai képzés+ösztöndíjkötelező szűrésekstadion, kisvasút, migráns-gyülöletkampánypénz stb. lenne/lett volna/ a fedezet
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 19:49
Előzmény: #108  gyula1971
#109
Nem dolgoztam ki részleteket és amit beírok, az közkincs. Azzal a hatalommal nem szívesen érintkezek, amelyik 3 millió pénztártagot megfoszt a magántulajdonától. A mostani hatalom a bolsevik gondolkodás híve. A hálapénzes rendszeren kívül az államosítás, a pártállami titkosszolgálat iratainak rejtegetése, a demokrácia illiberalizálása is ezt mutatja.
Fölhatalmazlak, hogy küldd el. Nincs jogod hozzá? Dehogynincs!
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 10. 19:41
Előzmény: #83  Dehogynincs
#108
Tökéletes írás,az EMMI-Emberi Erőforrások MInisztériumának is elküldheted,ők az illetékesek ebben,had olvassák.
http://www.kormany.hu/hu/emberi-eroforrasok-miniszteriuma/elerhetosegek
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 10. 19:38
Előzmény: #104  NoOneHearsYou
#107
Értem akkor bruttó havi 300 ezer. Én netto-27070, nem jön hozzá még 0, jól írtam.
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 10. 19:37
Előzmény: #103  NoOneHearsYou
#106
Szekszárd melletti községek  Szekszárd agglomerációja, de Kaposvár vagy Dombóvár környéke is így van.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 14:34
Előzmény: #99  gyula1971
#105
Ezt hívják co-payment-nek. Nálunk is jó ötlet lenne, de Franciaországban polgárok (citoyen) élnek, nálunk meg a hatalom alattvalói, akikkel három évtizeddel Kádár halála után is hálapénzt fizettetnek. A hálapénz megszüntetési módjára #83-ben tettem javaslatot.
Vannak burzsoák (bourgeois) is. Ők még a hazai magánrendelőkbe sem járnak, hanem ha a saját egészségükről van szó, akkor inkább külföldi orvosok kése alá fekszenek.  Mint például az a vezérigazgató, akit Lázár János az ország legnagyobb uzsorásának nevezett.
NoOneHearsYou 2018. 03. 10. 13:18
Előzmény: #102  gyula1971
#104
Ez bonyolult , en tobb helyen dolgozom es egyeb pótlékok egeszitik ki a fizetést, műszak, veszélyességi, készenléti, ügyeleti stb..
A diszkrecio es az őszinteség középútján arra valaszolok hogy a legutóbbi november 1. Állami 12 % beremelest követően a brutto alap a főállásban az 300 k. A netto ebbol nem kiszamithato ennyit segitek. Miert kerdezed ? A közalkalmazotti bértábla, eletkoromnak es vegzettsegnek megfelelő rubrikája es az arra eső magasabb pótlékok ( mivel az allami potlekok jobbak , viszont a versenyszferia alap magasabb ) nem mutatnak nagy különbséget sajnos .. hiaba dolgozom magán cégnél.  
NoOneHearsYou 2018. 03. 10. 13:14
Előzmény: #101  gyula1971
#103
Abban a közegben ahol 30-50 ezer ft-t keresnek mi ertelme a maganklinikanak ? Ez egy vállalkozás, kft többnyire, milyen igényfelmérés utan dontottek ugy h ott ennek helye van ? Az altalam emlitett 2 maganklinika budapesti.. 100.000 feletti ügyfélkörrel rendelkeznek csak Bp es agglomeraciot tekintve.
Hol van ez a hely egyébként, ahol 30-50 erzet keresnek ? 
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 10. 12:23
Előzmény: #94  NoOneHearsYou
#102
Én versenyszfrában dolgozom , egy állami korház területén. Név nélkül meg lehet kérdezni nettó fizetésed?
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 10. 12:20
Előzmény: #94  NoOneHearsYou
#101
Én azokra gondoltam akik közmunkások havi 54-ezerből vagy szoc segélyesek,ebből van tömeg nálunk,a magánklinika üres,nagyon gyér forgalommal.
Állítsuk szembe a havi 30-50 ezer ft-ból élőket és a magánklinikát.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek