Topiknyitó: longforever 2017. 05. 09. 13:28

OTP Mol Richter Certifikát,részvény , certifikát terápiás topikja  

Ha már nem müködik az igazi ide irjunk....
8097.......száguldunk..
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jamukha
jamukha 2019. 08. 18. 19:17
Előzmény: #6976  jamukha
#6980

A mostani helyzet annyival másabb mint a korábbiak:
-New Deal volt korábban is, de ekkora mértékű mérlegfőösszeg gyarapítás a II VH-kor sem
-1929 után 1937-ben az első mérlegfőösszeg lefaragási kísérletre recesszió jött, most 8 évvel a kitörés után 2016-ban semmi nem történt, első kamatemelés 2015 decemberében történt, ha jól emlékszem
-10 éve tart a bull
-USA-ban, ha idén nem lett volna kormányzati leállás, kínába történő alkatrészszállítási bizonytalanság, a GDP adatban semmi nem látszana, mint ahogy a munkanélküliség adatok is stabilak
-infláció nem megy 3% fölé, így semmi ok a kamatemelés folytatására, ha a nyersolaj ára nem szabadul el, vágni is lehet
longforever 2019. 08. 18. 14:51
#6979
Ezen akadt meg a szemem...
“Mert a valutának volt értéke. Erről persze egyetlen politikus sem fog beszélni. Állandóan a több munkahelyről, és még több munkahelyről szónokolnak. Persze ez is fontos, de ha Amerikában jelenleg élnek olyanok, akiknek van állásuk, és mégis hajléktalanok. Gondoljunk csak ebbe bele! Dolgoznak, de nem telik nekik egy fedélre a fejük fölött. Ezt elemezze valaki. Akkor persze szembe kéne nézni vele, hogy ma a valutának nincs értéke. Mindenki kihajtja a belét, hogy fizesse a számlákat. Ez morális és mentális szinten ahhoz vezet, hogy mindenki csalódott lesz. Aki pedig csalódott, az keres valakit, akit hibáztathat a problémáidért. „A szomszéd, a kibaszott bevándorlók, a menekültek, naná, hogy ők okozzák a problémát!” Őrület, de itt tartunk most.”Ebből idéztem..
https://24.hu/kultura/2019/08/17/steven-van-zandt-bruce-springsteen-rock-and-roll-politika-trump-apartheid-fasizmus-rolling-stones-beatles/
casual 2019. 08. 18. 13:30
Előzmény: #6976  jamukha
#6978
Normális körülmények között ez valóban így van, de most nem csak azért vándorolt az a nagy likviditás a tőzsdére, mert olyan jók azok a jövedelmezőségi mutatók.
Ha nem a nagyvilágba nézünk, hanem csak megnézed a mi kis tőzsdénket, akkor nem azok a részvények emelkedtek a legnagyobbat, ahol olyan szépek voltak ezek a mutatók. De máshol is, ezek a mutatók már egy ideje romlanak és mégis jöttek az újabb és újabb csúcsok, áramlik a pénz, mert "ingyen" van. Ha ingyen van, semmi sem drága.
Egyszerűen azért áramlott a tőzsdére az a sok pénz, mert belekényszerítették az embereket azzal, hogy az alacsonyan tartott kamatokkal máshol nem lehetett szinte semmilyen hozamot elérni. Amire pedig nagy szükség volt, mert hiába hazudták le az inflációt (még sokan maguknak sem vallják be, mert hát jól élünk, ennek tagadása pedig kognitív disszonanciához vezetne), azt azért  a tömegek nagyon is jól érezték, hogy kevesebbet ér a pénzük, legalábbis sokkal nagyobb mértékben drágultak a dolgok, mint amit a kamatjaikon elértek. Nem akart itt mindenki spekulálni, csak kénytelen volt.
jamukha
jamukha 2019. 08. 18. 13:04
Előzmény: #6974  longforever
#6976

Tévedsz, a pénzbőség, persze, hogy nagy mértékben, pont erre várunk, hogy 0,50-et vágjanak, befolyásol, de a vásárlóerőt élénkíti, a vásárlókedv által gerjesztett gyártókapacítás bővítést, ez pedig segíti az olcsó hitel.
A tőzsdén viszont csak addig van bekötve a likviditás, amíg a jövedelmezőségi mutatók nem esnek be, illetve az osztalékokat nem vágják meg.
Hitel nélkül már nem lehet létezni, ez előreszaladása a dolgoknak, túlpörgésnél, amikor már nincs aki fölvegyen, már mindenki törleszt, új javak megszerzése a hitelképtelenség, maradék jövedelem szűkössége miatt lehetetlen, akkor esnek be a gyárak rendelésállományai, kezdődik az elbocsátás, az elbocsátott csak a leglényegesebbet veszi, amire nem tellik, annak az előállításán dolgozók színtén elbocsátásra kerülnek, ez egy öngerjesztő folyamat.
longforever 2019. 08. 18. 11:42
Előzmény: #6974  longforever
#6975
Ja és aki tőzsdén elbukja a pénzét az nem fog tüntetni és elmesélni a szomszédjának..
longforever 2019. 08. 18. 11:40
Előzmény: #6970  stolz
#6974
Nekem ez jön le a mennyiségi lazítás bol hogy a valós célját hosszútávon pont nem érte el.. nem a gazdaságba ment ez a sok lové hanem a kötvényekbe és a tőzsdére.. 
És kinek éri meg negatív kamat mellett is lekötni a pénzét?
Például annak a speka pénznek amely végigment /megy a BUXon.. az összes kispapir felhuzasaval óriási nyerot szedtek ki..aztán mehet Svájcba ( akár minimális bukóval és a buli ezzel lezárult)
casual 2019. 08. 18. 11:35
Előzmény: #6971  stolz
#6973
Van egy olyan olvasatja is a dolognak, hogy odaadom a vagyont, biztonságba helyezem egy jogilag kiszámíthatóbb helyen és az őrzésért fizetek. Mert azt hiszem, hogy ha bárhol máshol tartom, sokkal nagyobb eséllyel szenvedek el lényegesen nagyobb vagyonvesztést.
Aztán pár évtized múlva ha a többség vagyonának a nagy része elég, nekem meg csak egy kisebb része, akkor kvázi megőriztem a vagyonom értékét.
stolz
stolz 2019. 08. 18. 11:16
Előzmény: #6966  stolz
#6972
látom a mínuszoló nem szereti :))
stolz
stolz 2019. 08. 18. 09:25
Előzmény: #6970  stolz
#6971
Egyébként meg ki az az idióta aki negatív kamatra vásárol hacsak nem arra számítok hogy majd valakinek( jegybank) ezt is tovább lehet adni...
stolz
stolz 2019. 08. 18. 09:24
Előzmény: #6967  longforever
#6970
Szerintem fals jelzést adott be a kötvénypiac...az elmúlt évek monetáris politikája miatt egyáltalán már ,,piac''-ról sem beszélhetünk a kötvények esetében ugyanis a legnagyobb szereplők a jegybankok váltak, akik.gyakorlatilag kivásárolják a teljes piacot...a kötvényhozamok tehát nem a valós gazdaságot tükrözik( egyebként ilyen árazás mellett durva recessziónak kéne lennie, amikor 30 évre én fizetek azert a németeknek hogy náluk legyen a pénzem)hanem a jegybankok aktuális vásárlásait...
jamukha
jamukha 2019. 08. 18. 08:49
Előzmény: #6870  ljozsef64
#6969
9-kor indulok a 15 km körre, felhős az ég, most nem lesz gatyarohasztó meleg, megpróbálhatnád te is, ha nem is ekkora távval kezdve.
jamukha
jamukha 2019. 08. 18. 08:44
Előzmény: #6967  longforever
#6968

Ez új helyzet, ami még sosem volt, így ennek a hozamgörbés dolognak sem biztos, hogy túl nagy jelentősége lenne.
Mindenki látja a mérlegfőösszeges problémát, de senki nem vág bele, mert az automatikusan recesszióval járna, FED lefaragott vagy 600 mrd $-t, meg is álltak, EU-ban csak terv volt, el sem tudták kezdeni.
Kicsit hasonlít amikor a fal jön és fék helyett a gázra taposunk, de én továbbra is egy felkörre számítok szeptemberben, még utoljára megfuttatják a bikát.
longforever 2019. 08. 18. 08:12
Előzmény: #6965  TitusPullo
#6967
https://g7.hu/penz/20190815/ha-15-ezer-milliard-dollar-nem-tevedhet-akkor-nyakunkon-a-recesszio/
Belenyultak a rendszerbe és egyre kevésbé használhatóak a régi indikátorok ..Mint Dániában amikor nem tudtak mit kezdeni egy külső rendszer hibával..
https://www.google.com/amp/s/index.hu/kulfold/2015/02/05/ujabb_magyar_siker_dania_is_megismerkedett_a_kabeltolvajlassal/amp
Illetve egyre inkább manipulálása lehet használni a mutatókat mert most már mindenki technikai és fundas elemző is..
stolz
stolz 2019. 08. 17. 22:58
Előzmény: #6963  casual
#6966
én is szeretem ;)
TitusPullo
TitusPullo 2019. 08. 17. 22:09
#6965
Szwvasztok, milyen aktív a szombat itt, akkor végigolvasom
longforever 2019. 08. 17. 20:59
Előzmény: #6944  jamukha
#6964
Ugyan már.. egyre kevesebb köze van a gazdasághoz.. az ingyen pénzhez és a kockázatvállalás hoz annál inkább.. de annak ára van..
casual 2019. 08. 17. 20:47
Előzmény: #6962  stolz
#6963
Esküszöm, hogy a pacalra gondoltam, mert nagyon szeretem. De ezzel egy viszonylag kisebbséghez tartozom, szóval a többségnek ehhez tényleg éheznie kell, hogy érték legyen.
De legalább egy darabig nem kell annyira őrizni. :D
stolz
stolz 2019. 08. 17. 20:45
Előzmény: #6961  casual
#6962
Globus Pacalpörköltet :DD
casual 2019. 08. 17. 20:38
Előzmény: #6957  stolz
#6961
Az jó, melyiket ajánlod? ;)
De kelleni fog egy k..va nagy raktár is a tároláshoz, meg nem elhanyagolható őrzési költség. A megépült kerítés ehhez nem lesz elég. :D
Ugye, hogy minden viccben van némi komolyan vehető is? Aztán ha nem csak a felszínt kapirgálja az ember, akkor rájön, hogy nem is olyan kicsi a probléma.

Topik gazda

longforever
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek