Topiknyitó: ocsibroker 2017. 05. 06. 10:55

LÓGÓFIBÓ  

JÓ REGGELT!

Úgy gondolom, többen olvassátok a bejegyzéseimet (jót/rosszat egyaránt), viszont jelen pillanatban egyéb elfoglaltságaim miatt nincs időm és energiám átolvasni vagy átlapozni az egyéb hozzászólásokat. Akit továbbra is érdekel a véleményem, azt kérem itt keressen főleg dax, eurusd-ben. Egyenlőre próbálok esténként reagálni, esetleg hétvégén.

Megértéseteket köszönöm:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 18:17
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
persze amíg valaki nem tudja h. mi a különbség a fibo-kiterjesztés és a fibo-projekció között, addig nehéz előcsalogatni a kínkeservesen berögzült sztereotípiái mögül. )))
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 18:10
Előzmény: #55  ocsibroker
#59
"...A másik fibó kiterjesztés nekem nem mond semmit, akár hogy nézem, van egy kiinduló pont, aztán semmi egyéb, így találomra bármit fel lehet húzni ( akár egy gatyát )." :))) Az ott nem kiterjesztés, hanem fibo-projekció... azaz egy másik fibo-szerszám a fibo-kiterjesztés mellett (ahogy írtam is). Sajnos úgy tűnik, hogy a hsz-em olvasásakor most nem használtad (eléggé) "az agyadat és a megfigyelésedet"... inkább átengedted magad a negatív hullámaidnak. Sok sikert! :))
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 13. 17:56
Előzmény: #46  fxboy
#58
D1-en nem tudom beazonosítani a lógót, mert egy köztes aljra tetted a "0"-t szerintem
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 13. 17:48
Előzmény: #45  fxboy
#57
Ismét csak ezt tudom feltenni, amíg nem éri el a célmezőt, addig long, ill kisebb tf-eken továbbra is adhat short és long belépőket egyaránt, ki mit szeret :))) hetes: link
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 13. 17:41
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#56
"érdekes módon" egyszerű a magyarázat: "0" (alj)-38.2 (első csúcs)-23.6/12.8 ( második alj)-61.8 ( második csúcs, utána általában visszateszt a 38.2-környékére)-74-6/100.0 Az elidőzés gyakorlatilag csak abból adódott, hogy lesz-e visszateszt, avagy nem lesz visszateszt, így daxi gondolkodási időt kért, viszont oldalazásból várható volt az emelkedés folytatása a 76.4 felé
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 13. 17:30
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#55
Köszönet a hsz-ért, érdekes amit feltettél, látható, hogy minden témában otthon vagy. Rengeteget olvasol, keresel, kutakodsz. Engem büszkeséggel tölt el, hogy kevés olvasással, tanulással, inkább az agyamat és megfigyeléseimet használva jövök rá magamtól "megírt Fibó-irodalmakra". A másik fibó kiterjesztés nekem nem mond semmit, akár hogy nézem, van egy kiinduló pont, aztán semmi egyéb, így találomra bármit fel lehet húzni ( akár egy gatyát ). De Te biztosan tudod a lényegét. Szerintem azzal, amit feltettél, csak jól megkavartad a kezdőket, haladókat. Többet segített volna, ha saját kipróbálásod alapján írsz róla véleményt bármely idősíkon ( pl m15-ön 75%, h1-en 46%, h4-15%, napin 61%...)
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 20:00
Előzmény: #53  bubodoktor
#54
ja, félseggel átköltöz(t)ünk ide (is)?? én meg gyanútlanul a dax topikban kóválygok... :)))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 05. 12. 18:19
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
daxot szépen felrántották, vaj usa is csinál egy felszúrást? Csakhogy biztosan senki ne tudja, mi lesz hétfőn? :-)
bubodoktor
bubodoktor 2017. 05. 12. 18:16
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
A népszerűségemben a szakadás már megvolt, mindjárt kitörök, de előtte csinálok egy dupla aljat... :-)))
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 18:08
Előzmény: #49  bubodoktor
#51
látom nem véletlenül csökkent majdnem nulláig a népszerűséged... :)))
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 17:48
Előzmény: #48  bubodoktor
#50
bocs többet nem fordul elő mutterfikers :))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 05. 12. 17:39
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#49
És ha a két módszer alapján nincs ugyanoda eső fibo-szint, akkor mi van? Akkor is föl?? Vagy akkor le? :-))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 05. 12. 17:06
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Lelőtted a poént... :-))
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 16:05
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#47
haha ez már fugázi baromság a javából!
fxboy
fxboy 2017. 05. 12. 15:34
Előzmény: #45  fxboy
#46
D1 nem sikerült, így ismét: link
fxboy
fxboy 2017. 05. 12. 15:13
Előzmény: #37  ocsibroker
#45
Csak megindult az a fölfelé. :) link A lógófibo sávnál, 093x-095x között ott van a H4 kumo is, igaz nem valami széles, de ott van és a D1 tenkan is ott figyel 092x körül. Elég erős a fölimpulzus, kíváncsi vok megtartja-e a sáv? Ha nem, akkor ott a D1-en a föntebbi sáv. link még besegíthet 2 db öreg trendvonal is és a tenkan, amit már írtam....
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 12:45
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
hasznos lehet megfigyelni, hogy a kétféle megközelítést egyszerre használva van egy olyan árfolyam, ahol mindkét módszernél ugyanoda esik a fibo-szint ... ez a következő képen a szürkített sávban látható: link "Érdekes módon" a dax árfolyama ezen a szinten meglehetősen sokat várakozott, mielőtt megindult tovább felfelé... ;)) az egymást fedő szinteknek ugyanis nem szükségképpen "kellene" itt ugyanoda esniük... de mégis ugyanoda esnek. )
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 12:28
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
bocs, most látom h. nem hetes hanem napos charton készültek a fibók... így még jobb. :))
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 12:20
Előzmény: #40  ocsibroker
#42
Csináltam hetes dax-ra két fibót egymás mellett: link A lila-mályva variációt a te elméleted alapján húztam be (ami egyébként egy teljesen standard kiterjesztésnek felel meg a terjedelmes Fibo-irodalom alapján), míg a türkiz-világoskék egy úgynevezett Fibonacci-projection tool által adódott értékeket mutat. Mindkettőt a go.guidants.com oldalán található szerkesztőprogival csináltam (ingyenesen elérhető az előbbi hivatkozáson). A türkizkék projekciós szinteket három pont alapján lehet felvenni... a 3 pont látható a fenti képen is. Jelen esetben felmenetet projektálva van mindig egy aljpont, van mindig egy csúcspont, és van mindig egy retrace-level, ahová a csúcsból visszakorrigál az ár. A 3 pontot felvéve a kis tool azután kiköpi ehhez az egész alj-csúcs-visszakori kombóhoz tartozó (várható) fibo-szinteket felfelé... belinkelt ábrán látható, hogy ez a fajta megközelítés hetes dax esetében mintha pontosabban működne mint a "lógófibó", de ez természetesen további hitvita tárgya lehet. Mint írtam, öcsibroker lógófibója csak 1 a rengeteg lehetséges fibo-kiterjesztés közül... a fibo-val foglalkozó könyvek több tucat, ha nem több száz lehetséges stratégiát tárgyalnak, ami ehhez hasonló, vagy több ilyen kombinációja. Persze ha az eredeti "lógófibó" átütően jól vagy jobban működik mint egyéb fibo-módszerek, akkor ezt kell használni. Sok sikert! :))
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 10:32
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#41
Tegnap valóban formálódott egy short belépési lehetőség. Rajzot sajna nem tudom most felrakni, mert melóban vagyok - öcsibrokerrel volt egy gyors levélváltás a szituról - este majd felrakom. Számokban: 12680 alá záró gyertya esetén lehetne short-ra nyitni. TP 12540-12450 között, SL 12820. H1-re ment rá a rajz, ahogy néztem H4-en és D1-en kezd a megerősítése kialakulni. Fórum klassz! Külön jó, hogy jönnek fel rajzok és nem csak a Dax-ra! Valaki esetleg próbálta már ocsibroker stratiját a Nasdaq-ra vagy SP-re ráhúzni?

Topik gazda

ocsibroker
ocsibroker
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek