Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 13. 20:43

Orbán belátta, hogy meg kell egyezni a CEU-val  

Ugrás a cikkhez
Arról már lehetett tudni, hogy a napokban több informális egyeztetés is zajlott a Fidesz vezetõi között a CEU mûködését ellehetetlenítõ törvény elfogadása után kialakult helyzetrõl. Most azonban ismét fordulat jöhet az
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 04. 18. 17:27
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#139
A személyeskedés bajnokának, aki mindenkit meggyanúsíthat a személyeskedéseivel. Ezt neked a tavaszi ravasz Orbántól. link
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 16:00
Előzmény: #137  HPeter76
#138
Pártok ""különcködéséről"" papolok.. Mit beszélhetünk ezerrel,ha Ők nem tárgyalnak egymással.. világos??
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 15:56
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Óhh hát a mi legkönnyebb engemet leigézni... na elemes nem az az ember...
Törölt felhasználó 2017. 04. 18. 15:26
Előzmény: #132  elemes
#136
"na, mi lett?" Pl. HPeter közel 2 hónapnyi távolmaradás után sem tanult még meg magyarul...
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 15:20
Előzmény: #134  HPeter76
#135
Volna ítt mít konkrétizálni Ez visszalép ennek javára,, most meglenne akkor is késő volna,,,
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 15:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#134
A különcséget nem lehet lehetetlen legyőzni,, számomra hihetetlen,,
-pny 2017. 04. 18. 15:07
Törölt hozzászólás
#133
elemes
elemes 2017. 04. 18. 15:06
Előzmény: #125  exmnbs1
#132
na, mi lett?
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 12:25
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Dehogy tudok én más fejével is gondolkodni Régen közétenni(újságokba) ítt és ítt összes ellenzéki párt ezt támogatja... Ehhez aztán nem kell koallíció se,, Polgárt régen is oda lökték ahava akarták.. bújkálni nem érdemes>>> jó hát könyű okosnak lenni.. Ezt a bázis ezt nem kihasználni...Nem is tudom elképzelni ezt a külön különséget,, Önmaguk lenni a pályán??!!
Törölt felhasználó 2017. 04. 18. 12:11
Előzmény: #129  HPeter76
#130
jó volna végre észhez térnél és szétnéznél
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 12:10
Előzmény: #128  HPeter76
#129
Okosak sok ellenzéki pártból profitálhatnak,,Ezt nevezik háttér koalliciónak,Nem kötik az orrunkra... Kedves ellenzéki társak ítt ez lesz a favorít Közéteszik,, valamelyik újságba ennyi az egész,,
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 11:52
Előzmény: #127  HPeter76
#128
Ezzel elkerülte azt is saját pártjával szembesüljön,, na ez meg olyan "árnyékra vetődtem"
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 11:46
Előzmény: #126  HPeter76
#127
-majdnem egykutya az Ellenzék aztán KÉSZ, ::)))
HPeter76
HPeter76 2017. 04. 18. 11:43
Előzmény: #104  gambadoro
#126
-ÁTSZAVAZÁS ez lesz a menű Na meg melesz egy "ARC" aztán fütyülnek ítt a saját pártjukra.. Jó elmékedést,,
exmnbs1 2017. 04. 18. 11:40
Előzmény: #124  elemes
#125
Most targyaLjak a festekeseket
elemes
elemes 2017. 04. 18. 10:31
Előzmény: #123  mereszZenesz
#124
Szerintem az még nem kultúra, ha indulatok nélkül akarom szemlélni az eseményeket :)
mereszZenesz 2017. 04. 18. 01:28
Előzmény: #121  elemes
#123
Tetszik a kulturált megközelitésed, de ezért itt szét fognak szedni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 18. 00:24
Előzmény: #121  elemes
#122
A civil szervezetek szétverésének akarata pont az 1. pontod ellen hat. Amíg a zemberek nem szoknak hozzá ahhoz, hogy a közösségnek abban van az ereje, hogy valamit mindenki ad, és akkor ki is tud venni belőle (legyen szó a hétköznapi polgárőrségről vagy az időseknek való ételhordásról, bevásárlásról, stb. - és még lehetne kismillió példát hozni), addig itt nem lesz jól működő ország. Na ezen közösségek építésében a FIDESZ soha nem volt erős, sőt... de most végképp kimutatta a foga fehérjét ez a brancs. Ezek nem közösséget építenek, hanem szekértábort. A közösség más... Dumálni lehet róla, de a cselekedeteik mást mutatnak.2. ponthoz: sztem sem gonosz, viszont gátlástalan és aljas. Nem akar az ártani, csak egyben tartani a birkanyájat, kiszolgálni putyint, stb. Sem a civil szervezetek ügye, sem a CEU ügy (sőt más ügyek sem) azt mutatják, hogy a céljai érdekében van olyan határ, amin nem megy át. Tényleg olyan kezd lenni, mint a "crazy Ivan"-kép az amcsikban az oroszokról: aki semmire nincs tekintettel, csakis a cél az, ami számít, és mindegy, hogy mi az ára. Én amúgy semmi esetre sem nevezném azt a 2/3-os kormányt racionálisnak, amelyik ész nélküli harácsolásba kezd ahelyett, hogy lépésről lépésre megoldaná a problémákat, amiért megválasztották. Utóbbi esetében tényleg be tudta volna betonozni magát a hatalomba, így meg csak idő kérdése, hogy mikor esik ki onnan, és amikor ez bekövetkezik, annak nagy valószínűséggel csúnya vége lesz. Én ezért sem tartom józanul gondolkodónak, szerintem szimplán csak egy falusi paraszt, akit a jó széljárás befújt Nagy Imre újra-temetésére, stb. Aztán egyre jobban lavírozva a húsosfazék közelébe került, és mivel soha nem volt igazán intelligens és művelt, csak ravasz volt, mint egy opportunista róka, csak ki kellett túrnia a többi, szintén szerény képességű politikust, amit módszeresen meg is tett. Ettől én nem esek hasra, bár kétségtelen, hogy van érzéke a karrierista irányzathoz: ütemérzék, hogy mikor mit kell mondani a "jobbágyainak", színészi képességek a megfelelő előadáshoz, stb. Egy közepes színésznek és kifejezetten ügyes opportunistának tartom, aki nem szégyellt a legjobb "marketingesektől" tanulni. Állítólag ahhoz bizonyos képessége(ke)t el kell sajátítani, hogy az amúgy igencsak butuska emberi populáció minél nagyobb rétegeit átverje az ember. Ezt jól megtanulta, ezt aláírom. Ha ezt nevezzük stratégiai gondolkodásnak, akkor nevezzük. Én eddig azt neveztem, amikor egy hadvezér / manager a seregét / üzemét vagy annak egy részét irányítja, és az erőforrásokat menedzseli. Ott a siker és a kudarc előbb-utóbb számszerűsíthető, de a politikában ez jól szét van kenve. Valószínű amúgy, hogy velem van a baj, mert én szeretem a "tiszta dolgokat", a zemberek meg nem. Mi másért hinne annyi ember mindenféle marhaságokban, ha nem azért, mert szeretik az illúziókat? Én meg nem :) de ez valami gyerekkori "megrontás" lehet... míg másokat a papok rontottak meg :) engem a matematika meg a fizika "dogmái". Azt a francos "Ég és Föld"-et nem lett volna szabad a kezembe vennem :) ott kezdődött minden... :) link Na mindegy. Szerintem a józan megfontolás az lett volna, ha 2010 óta azon dolgoznak, hogy valós problémákat oldjanak meg. Tudom, hogy sokkal macerásabb és kevesebb lóvét lehet lenyúlni úgy. Tudom... De nem lett volna sokkal kifizetődőbb? Pár év alatt nem lehet rendbetenni az eü.-et, az oktatást, stb. Elhúzódott volna ciklusokon át, így mindig lehetett volna ígérni, hogy holnap még ennél is jobb lesz, csak várjátok ki és persze szavazzatok a FIDESZ-re. 2014-ben nem kellett volna gerrymanderingozni sem, sima ügy lett volna a 2/3. Az meg csak rizsa, hogy sok az éhes száj, amit etetni kell. Mivel tartozik ezeknek vitya? Semmivel. A lojalitást úgy a leg1xűbb megvenni, hogy kap egy jó kis fizetést az adott csinovnyik. A NER-ben mindenki csak egy csinovnyik, legfelejebb a legfőbb hűbérurak nem. Ezek ügyelnek a piramisban alattuk levő hűbéresekre, hogy végezzék a dolgukat, azok meg az alattuk levőkre, így tovább. Nincs ebben semmi innováció, nem kell ezt újra feltalálni, működött több száz évig. A kreatívabbakat, okosabbakat, tehetségesebbeket meg lehetett volna jutalmazni, hogy a teljesítmény se maradjon el. De nem írok kisesszét... szerintem ez lett volna a józan cselekedet, ill. ennek variációi, kombinációi, permutációi. Amit e helyett a nyakunkba kaptunk, az a legidiótábbakat vezeti meg elsősorban, és alapjaiban egy lefelé tartó spirál. Hazugságspirál, amiben egyre durvábbakat kell lódítani, és gazdasági értelemben is egy mocsár, amiben Mo. el fog süllyedni. Akkor majd kántálhatja Münchhausen báró, hogy "majd a hajam varkocsánál fogva kihúzom magam", ha a ló és a lovas is beleragad. Önáltató nép a magyar (is), de majd csak fel fog tűnni még a zombiknak is, ha már csak a "keménymag" marad. Egymás "agyát" mégsem ehetik meg... :)
elemes
elemes 2017. 04. 17. 22:57
Előzmény: #119  upgrayeddAKS
#121
1. A történelem karakteres példák százaival szolgál arra, hogy a rövid távon gondolkodó és individualizmusra építő populációk erős versenyhátrányba kerülnek a hosszabb távon (is) gondolkodó illetve (önszerveződő) csoportokra épülő populációkkal szemben. 2. Nem empátiával akarom, és különösen nem kezelni. De szerintem nagy szükség lenne arra, hogy megértsük, miért csinálja. Egyrészt, ha elfogadjuk, hogy nem hülye és nem gonosz, akkor kiderülhet, hogy helyes felismerések (akár rész-felismerések) vezették, csak nem látta a teljes(ebb) képet és/vagy nem megfelelő eszközöket vetett be. A minap Stiglitz írt néhány megfontolásra érdemes gondolatot a tágabb régiónkban fejét felütő autoriter vezetőkről, illetve arról, hogy (szerinte) mi vezetett ide. És ebben elég közel áll Stiglitz illetve Orbán helyzetértékelése. Szerintem.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 17. 22:26
Előzmény: #114  gambadoro
#120
Persze, ott van. Ezért is neveztem csávónak, nem pl. bigének. (A neve nekem semmit nem mond, és amúgy le is sza..om, ki fia-borja egy ilyen edző "tótumfaktum". Felőlem lehetne a hazai versenysport "pápája" is, az sem érdekelne. Nyilván nem az, akkor kussban végezné a dolgát. A versenysport a marketingen kívül amúgy sem oszt, nem szoroz.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 17. 22:17
Előzmény: #117  elemes
#119
A történelmi távlatok magasról tesznek az olyan wannabe-csaucseszkukra, mint orbánc. Sőt, rám is :) Én meg úgy en bloc egy régóta meglevő jelenségről beszéltem. Az majdnem mindegy, hogy ki melyik pártot hová sorolja. Ezekre is tesz a történelem :) Majd az utókor eldönti, ki melyik klaszterhez áll közelebb (Minkowski-távolság, etc.), már ha szóra méltatja egyáltalán ezt az epizód-szereplőt és a (szerintem) agyhalott kompániáját. Nyilván lehet empátiával is kezelni az országot tönkretevő korrupt férgeket - de ezt meghagyom az állami ítélet-végrehajtónak. A hurok felrakása közben nyugodtan megsajnálhatja a patkányokat, mint ahogy a patkánymérget kihelyező is sajnálhatja az elhullott rágcsálókat. Az állatvilágban is megvan a parazitáknak a maguk "helye", azok is a természet részei. De az ember megválaszthatja, hogy egy parazita lesz, vagy alkotó. (Tudom, hogy ezeknek a szubhumánoknak az van a fejében, hogy ők alkotnak - és pont ezért idióta szubhumánok, mert férges az agyuk is. Nyilván nem szó szerint férges...)
ts3 2017. 04. 17. 20:25
Előzmény: #116  elemes
#118
Orbán viktort meg te nem érdekled. :))
elemes
elemes 2017. 04. 17. 20:24
Előzmény: #109  upgrayeddAKS
#117
"A józan ész harca ez a "sötétséggel", idiotizmussal, stb. szemben" Ez még mindig egy ex cathedra kijelentés miszerint neked van józan eszed orbán meg az idióta. Szerintem ez a szemlélet a kudarc előszobája, alább leírtam miért.
elemes
elemes 2017. 04. 17. 20:22
Előzmény: #110  ts3
#116
Persze, csak akinek eddig terjed a horizontja, azt Orbán Viktornak hívják. Köszönöm, nem érdekel.
ts3 2017. 04. 17. 19:59
Előzmény: #111  gambadoro
#115
Ebben csak annyi pozitívum van, hogy egy újabb agyhalott tért magához, 2014 előtt még szerette a fideszt. Csak azt nem tudom, hogy miért?
gambadoro 2017. 04. 17. 19:58
Előzmény: #113  upgrayeddAKS
#114
ott van, ki írta nem?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 17. 19:57
Előzmény: #111  gambadoro
#113
"de a 2014-es választások után történt valami: „megváltozott a Fidesz politikája, morálja, becsülete, és tovább fokozta az amúgy is megosztott magyar társadalom kettészakadását." 2014 után, hehhehehehehehehehehehehe. Vicces egy csávó, aki írta... (Technikai hiba miatt nem tudom az italic bold-ot kivenni belőle...na, vagy mégis?...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 17. 19:53
Előzmény: #84  pitcairn2
#112
A jog mindaddig írott malaszt csupán, amíg az intézményi rendszer ilyen... (a magyar ~ speciel különösen nagyon beteg - nem is csoda, hogy nem működik rendesen, csak döcög)
gambadoro 2017. 04. 17. 19:48
Előzmény: #110  ts3
#111
A Facebook-oldalán tett közzé Orbán Viktornak címzett nyílt levelet Kovács Tamás mesteredző, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli tagja. Kovács, aki kétszeres olimpiai bronzérmes, világbajnok kardvívó, volt szövetségi kapitány és MOB sportigazgató is, arról ír, hogy megkapta a Miniszterelnöki Kabinetiroda hatpontos kérdőívét, elolvasta, és úgy döntött, hogy nem küldi vissza. Mert értelmezhetetlen, általános kérdéseket feszeget és helyette fogalmazza meg a válaszokat. Mint írja, 1994 óta mindig a Fideszre szavazott, mint nemzeti érzelmű polgár, de a 2014-es választások után történt valami: „megváltozott a Fidesz politikája, morálja, becsülete, és tovább fokozta az amúgy is megosztott magyar társadalom kettészakadását. Elfelejtette a Fidesz,mint kereszténydemokrata párt Isten intelmeit tízparancsolatában , hogy: ne lopj, ne hazudj és mások becsületében kárt ne tégy, valamint mások tulajdonát ne kívánd!!!”Kovács ezután arról ír, hogy a kommunista rendszer uszításai jutnak eszébe, amikor csak azt hallja vagy látja a tévében, sajtóban, plakátokon, hogy EU, Brüsszel, Gyurcsány, multik, migránsok, Simicska, Soros,MSZP, MSZMP, Jobbik.„Mindenki ellenünk van, ezek mind hibásak a kialakult helyzetért, ezzel megosztva a társadalmat, embereket, családokat, barátokat egymás ellen fordítanak, elbutítva az embereket, ellenvéleményt nem tűrő hangon, egymásnak ugrasztva, gyűlöletet szítva….hová vezet ez?? …mi lesz ennek a vége??...csak egy vélemény lehet ebben az országban…??? ..a Fidesz véleménye…???...még van kb. 2,0 millió rajongója a Fidesznek és a többi 6,0 millió az nem ember, az nem magyar állampolgár???”Kovács szerint pedig aki nincs a Fidesz ellen, az nem ellenség, nagy részük nem is baloldali, hanem kiábrádnult, elszegényedett alsó és középosztályba tartozó magyarok. A mesteredző szerint véget kell vetni annak a szlogennek,hogy „aki nincs velünk, az ellenünk van”, mert ez zsákutcába vezeti a nemzetet!!!„Kedves Viktor! Ez már nem mehet így tovább ….akkor vagyok csak jó keresztény,ha rátok szavazok, az a jó rádió, tévé, sajtó, amit ti működtettek, csak a CÖF tüntetése a jó, csak központi irányítású iskolák színvonalasak, minden területen, sajnos még a sportban is központi jóváhagyás van minden vezetői poszton…mi ez ha nem a sötét kommunista időket idézi???” Kovács azzal folytatja, hogy 2010 után a Fidesz sok szép infrastrukturális beruházást csinált, de az utolsó két év korrupciós hulláma, az ország megosztása, a diktatórikus vezetés, nagyon lerontotta a hétéves teljesítményüket. Majd azzal fejezi be, hogy új kezdet kell, friss, fiatal erőkkel, mert ez az egypártrendszer elfáradt, 1990-ben ez már egyszer megbukott. Mint írja, ő mindig nemzeti érzelmű polgár marad, de üzeni a Fidesznek, hogy ne éljenek vissza a túlerejükkel, mert a nemzet jövőjéről van szó
ts3 2017. 04. 17. 19:37
Előzmény: #107  elemes
#110
A választáson az győz, aki a több szavazatot kapja, a többi nem számít.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 17. 19:37
Előzmény: #100  elemes
#109
Nem látod történelmi perspektívából a dolgot, és ez visz a tévútra. Nem a jó és a rossz küzdelme ez - abban jórészt idióták hisznek, meg egy kevés értelmes ember, akit valami miatt behálózott a marketing a filmek, vallások, irodalom, stb. révén. A józan ész harca ez a "sötétséggel", idiotizmussal, stb. szemben, ami igen régóta zajlik, és ez a harc különböző intenzitással zajlik igen régóta. Amúgy a józan ész Mo.-on erősen vesztésre áll, mert nem csak a FIDESZ képviseli a "sötétséget", hanem a Jobbik és az MSZP is, no és persze az LMP meg a többi sem áll éppen jól a józan ész tekintetében. (Mondhatni: ilyen a tömneg, ami ezeket a pártokat "megidézte", életre hívta.) Persze egy csipetnyi józan ész megtalálható a fent említett pártokban is, mint ahogy nyomokban diót, mogyorót tartalmaz az az élelmiszer-ipari termék is, amit diót, mogyorót feldolgozó üzemben állítanak elő...
Tibi0002 2017. 04. 17. 19:33
Előzmény: #102  ts3
#108
Fordulatot okozhat az is, ha beindul egy öngerjesztő, mindent borító folyamat.
elemes
elemes 2017. 04. 17. 18:59
Előzmény: #102  ts3
#107
Még mindig a fidesz körül forogsz.
gambadoro 2017. 04. 17. 18:58
Előzmény: #105  ts3
#106
az a vicces, hogy a baloldalt démonizálják vidéken holott épp a baloldal adhatna pénzt a szegényeknek ráadásul a fidesz az oroszpárti vicc az egész hihetetlen sötétség uralkodik
ts3 2017. 04. 17. 18:40
Előzmény: #104  gambadoro
#105
Minimum 500000 nyugaton dolgozó magyart, akiknek a többsége nem a fideszre szavaz, gyakorlatilag kizártak a választásokból. 300000 határon túli magyar, még az is aki már maghalt, szinte kontrol nélkül szavaz, csak oda kell adni a a faluban a megfelelő embernek, oszt majd eljuttatja a megfelelő helyre. Lehet olyan baloldal körzetek ahol 100000 szavazó van egy körzetbe, míg lehet olyan jobboldali körzet ahol csak 60000 szavazó leledzik, tehát ugyanannyi jobboldali szavazó több képviselőt tud közvetlenül bejuttatni a parlamentbe mint nem jobboldali szavazó, nem jobboldali képviselőt. Kisebb településeken buszoztatás, a konzervosztás, közmunka is befolyásolhatja szavazatokat. És akkor választási rendszer megbízhatósága is kérdőjeles lehet, ha pl a körzetben egy darab nem fidesz sincs benne a választási bizottságban.
gambadoro 2017. 04. 17. 13:41
Előzmény: #102  ts3
#104
én ezt nem állítanám simán működhet az átszavazás a kérdés az, hányan mennek el szavazni 70 százalék körül már van esély egy szoros befutóra
Alilou3 2017. 04. 17. 12:37
Előzmény: #102  ts3
#103
Ajánlom mindenkinek!!! link
ts3 2017. 04. 17. 11:50
Előzmény: #100  elemes
#102
A pénz fontos dolog, de a választás törvény átírása legalább akkora probléma, emiatt lehetetlen most legyőzni a fideszt. Csak az arányos választási rendszerrel el lehetne érni, hogy a fidesznek ne legyen abszolút többsége, és ez már elég lenne arra, hogy választásokkal legyőzhető legyen. Jelen pillanatban a fidesz akkor tűnik legyőzhetőnek, ha piktor teljesen begolyózik vagy feldobja prakkert. Jelen pillanatban a 2018 már lefutott választás. Azt meg végképp nem látom a választási rendszerben, hogy ha a fidesz csalni akar a szoros körzetekben, akkor ezt ki és mi tudná megakadályozni.
elemes
elemes 2017. 04. 17. 11:22
Előzmény: #98  _Sigorszky
#101
" akkor mondd a tuti narratívát" szerintem elég jól mondja a Momentum.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek