Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 11. 12:38

Miközben mindenki a CEU-ra figyel, a kormány brutálisan száll bele egy egész szektorba  

Ugrás a cikkhez
A kormány kiskereskedelmet érintõ, hétfõn kiszivárgott javaslatai megszégyenítik a szakmát - jelentette ki a tervek hallatán a Magyar Nemzetnek nyilatkozva Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
feketemelos
feketemelos 2017. 04. 13. 07:58
Előzmény: #27  szivacs
#28
na ja
szivacs
szivacs 2017. 04. 13. 07:38
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Igen, valahogy így kellene leszabályozni, de szabály kell rá, mert a hirdetők nem érték el, hogy ne csináljanak kupit a terítök. Kösz, hogy te normálisan csinálod!
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 22:51
Előzmény: #19  szivacs
#26
én szorólapot is hordok,újságos is vagyok. a postaládák nagy része alkalmatlan arra,hog akár több előfizetéses újságot is bedobjon az ember. relámra meg teljesen nem használható. a megoldás egyrészt a "nem kérek" kiírása,amit én pld tiszteletben tartok,de akár kötelezővé lehetne tenni,hogy postaládába tilos ezt szórni,hanem kötelező erre "kifejlesztetett" tartóba helyezni. többlakásos helyen kizárólag gyűjtőbe. magánházban,családi házban egy külön tartóba. ahol nincs ilyen oda nem lehet. se kerítésbe,se sehova.ezt le lehet szabályozni egészen jól,ahogy a postatörvényben is le volt,vagy van írva,hogy a postás hová és milyen helyre kézbesíthet újságot.a betartás a relámozott cégek érdeke lenne. nem megfelelő terjesztés esetén a terjesztő céget büntetni.
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 07:28
Előzmény: #24  exmnbs1
#25
Arról azért ne feledkezzünk meg, hogy nem a multi gyömöszöli a postaládákba az újságját, hanem a kézbesítő magyar kisemberek, akik ezzel a szigorítással el is veszítik ezt a bevételi forrásukat. Gondolom most nem lesz rinyálás hány ezer ember járna rosszul csak hogy kiszúrjanak a multikkal.
exmnbs1 2017. 04. 11. 18:58
Előzmény: #22  szivacs
#24
Az masik tema, az szerintem a zaklatás egy formája
exmnbs1 2017. 04. 11. 18:57
Előzmény: #10  upgrayeddAKS
#23
Kotelezo létszám bővítés ott ahol eddig is hiány volt?Aztan ha nem sikerul akkor csukjanak be?
szivacs
szivacs 2017. 04. 11. 18:56
Előzmény: #20  exmnbs1
#22
"Ez egy vicc Ha nincs kint postaláda nincs hova dobniuk" - mégis bedobják a kertbe vagy benyomják a kerítésbe és onnan hordja szét a szél. Annyi kene hogy aki jelzi hogy nem ker oda ne dobássak. - Sokan kiírják, hogy "Nem kérek szórólapot!" mégis bedobálják. "Minek ezt államilag szabályozni?" - mert még nem írtad meg, hogyan lehetne elérni, hogy aki nem kér az tényleg ne is kapjon. OK, ne legyen jogszabály - mit javasolsz helyette?
exmnbs1 2017. 04. 11. 18:52
Előzmény: #18  Dodo34
#21
Média termékekben hirdethetnek?Pl a tv-ik,ben amit a kutya sem nez?Meg a mw lapokban jo pénzért? Hátha akkor jobban járatják ezeket?Kasszaserzsi fele hanyadekokat kene nézegetnunk?
exmnbs1 2017. 04. 11. 18:41
Előzmény: #19  szivacs
#20
Ez egy viccMinek ezt államilag szabályozni?Ha nincs kint postaláda nincs hova dobniuk.Annyi kene hogy aki jelzi hogy nem ker oda ne dobássak.
szivacs
szivacs 2017. 04. 11. 18:37
Előzmény: #2  Dodo34
#19
Az is gáz, hogy a sok szemetet bedobálják a kerítésen vagy betömik a levelek helyére, azok meg eláznak esőben, a szél meg széthordja az utcában ami nem fért be. A papírgyűjtő félig már ezekkel a spamekkel telik meg. Ezt vissza kellett volna már fogni, normális keretek közé szorítani, de a spam egyre csak szaporodik.
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 15:47
Előzmény: #17  buyandhold
#18
azt lehet a semmirevaló Helyi Témán meg a Lokál-on is......gondolom ezt a két szart továbbra is bedobják....
buyandhold 2017. 04. 11. 15:42
Előzmény: #2  Dodo34
#17
En csak azert sajnalom, mert azon szoktam halat pucolni :)
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 15:01
Előzmény: #14  kukutyinbenko
#16
baldauf??? :)link
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 14:48
Előzmény: #14  kukutyinbenko
#15
annyira tud vezetni???? azt hittem ilyen dzsudzsák szintű driver, aki minden sportautót összetör....
kukutyinbenko 2017. 04. 11. 14:45
Előzmény: #13  Dodo34
#14
Amíg ki nem derült addig nem volt ezzel problémája, csak utána már némi keserűség keveredett az örömébe. Meg így már mindenki sejthette ki szokta szombat éjjelente az üres Hősök Tere díszburkolatára égetni gumival, hogy "Magyarország szeretlek!"
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 14:25
Előzmény: #12  kukutyinbenko
#13
azt is megveszik a cba-ban....hadd vegyen a cöf-ös baldauf még 2-3 porsche 918 spydert magának....a vén bráner 1 millió euróért, eladta, mert nem tudta "kiautózni" Magyarorszgáon.....és a g*ci melíres hajú lázás brothers is hadd tegyen még több pénzt zsebre
kukutyinbenko 2017. 04. 11. 14:04
Előzmény: #10  upgrayeddAKS
#12
Ja, még pár ilyen baromság és eljutunk oda, hogy kifejezetten kuruckodásból fog a multiba járni a magyar, hirdetni már nem is kell. Na persze a nagyonnagymagyarok nem, ők dupla áron is megveszik majd, kivéve a Sikorsky helikoptert mert az nagyon drága a CBA-ban...
kukutyinbenko 2017. 04. 11. 13:57
Előzmény: #8  Dodo34
#11
A netes nálam első olvasatban a digitális médiát jelentette. Lehet hogy már túlságosan fidesznyik aggyal nézem a híreket? A saját honlapot meg hogy tudnák betiltani? E-mail-t akár naponta küldhetnek, sőt egy ilyen hülye törvény a marketingesek nagy örömére, többeket is arra sarkalna hogy megtegyék amit eddig vonakodtak, és megadják az elérhetőségeiket. Erre lehet törzsvásárlói meg mit tudom én milyen kártyákkal jutalmazni a lakosságot és még közelebb vonni őket a cégekhez. Ezt meg szerintem még Kim Dzsongun sem tudná megakadályozni. Az eredmény még kevesebb forgalom a kisebb boltokban.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 13:52
#10
tl; dr :) de azért átfutottam... ez a kötelező létszámbővítés kb. olyan, mint a rehab. járulék, csak (talán) annál is nagyobb "fasság". "Az alapból a kisebb településeken működő, piaci hátrányban lévő vállalkozásoknak nyújtanának támogatási lehetőségeket munkahely-megtartó pályázatok vagy de minimis támogatás formájában" - no, ha ez ennyire fontos nemzethy ügy, akkor miért most lépik csak meg? Jó nagy bullshit ez is, mint a többi propaganda. De legalább egyre szűkebb az a réteg, amelyik még mindig bekajálja a bullshitet... :)
Phylaxa 2017. 04. 11. 13:47
Előzmény: #2  Dodo34
#9
Az ár feltüntetéseket is betiltják a polcokon? Amikor kiderül a pénztárnál, hogy mennyibe kerül akkor otthagyhatom amit drágának tartok vagy kötelező megvennem? :)
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 13:40
Előzmény: #6  kukutyinbenko
#8
direkt e-mailt most is kapok, de abban csak egy szűkített választék van, ami tulajnképpen egy link, ami a multi honlapjára visz.....de állítólag a netes hirdetés is tilos lesz
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 13:37
Előzmény: #6  kukutyinbenko
#7
lehet, hogy a boltban kihelyezetett is betiltják.....meg ott már késő is, mert abból ott már nem írhat az ember listát....mivel a multik boltjai itt egy kb. 1 km sugarú körben vannak, ezért én 1 héten 1x látogatom meg őket, és akkor mindent elintézek....a füzetek ajánlatait is összehasonlítom, a legledvezőbb árfekvésű kerül a listára....mást nem is veszek, csak ami a listán van....hétközben is vezetm, mi fogyott itthon ki, és ezt az infot párosítom az akciós lehetőségekkel.....ich habe nichts zu verschenken, ahogy a spórolós német mondaná
kukutyinbenko 2017. 04. 11. 13:14
Előzmény: #4  Dodo34
#6
Majd direkt e-mail-ben, mms ben megy a hirdetés, + az áruházban kihelyezett akciós újságot nehéz lesz kicsinálni. Ezek olyan elvakult ostoba kretének, hogy nem fogják fel, az fog szívni akit tolni akarnának szándékaik szerint. A kezdeti fennakadások után a nagyok még jobban is fognak járni. A reklám költés korlátozásával szerintem egyértelműen a még független kereskedelmi médiát akarják kiszárítani még jobban, az övéiknek tök mindegy, majd pótolják. Kezd érni egy bojkott a narancsbarát kisker cégek ellen, csak hogy értsék mihez asszisztálnak.
kiegyezo 2017. 04. 11. 13:05
Előzmény: #4  Dodo34
#5
Végre lesz állásod?
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 12:51
Előzmény: #3  -bubu-
#4
én időtlen idők óta az akciós füzetek alapján írt lista alapján megyek bevásárolni.....ha csak a neten lehetne elérni, az is gáz, mert egy csomó idős ember nem netezik, és nekik is nagy segítség volt az akciós füzet....ha a neten sem, akkor jó nagy kibaxás...ezért nem fogok napilapot venni.....remélem mennek külföldi .com végű címre, szerverre, oszt leszarják viktátort és a csicskáit
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 11. 12:41
Előzmény: #2  Dodo34
#3
klassz kis áremelések lesznek emiatt, úgyhogy így is úgyis a nép fizeti ki ezt is remek ötletek a kormánytól, hogy szakad volna a fejük annyukba mindenek
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 12:38
Előzmény: #1  portfolio
#2
gáz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek