Topiknyitó: -pny 2017. 04. 10. 19:33

Áder János aláírta lex CEU-t!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kardos74
kardos74 2017. 04. 11. 09:03
Előzmény: #58  mityu2
#60
Nem csicskult be, aláírta! Nagyon helyes, van jó hír mára. Egyébként vasárnap este miért akart bemenni a parlamentbe az a sok marha? Nincs bent olyankor csak az éjjeliőr! :) Ezeknek az "egyetemistáknak" ennyi eszük van?
-pny 2017. 04. 11. 08:59
Törölt hozzászólás
#59
mityu2 2017. 04. 11. 08:41
#58
-pny- tiltsál már ki innen is, hiszen írni mertem a soros-trollokról és ezt te nem engedheted, hogy valakinek más legyen a véleménye mint a tiéd tiltsál már ki innen is
mityu2 2017. 04. 11. 08:41
Előzmény: #56  _Sigorszky
#57
mekkora poén
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 11. 08:18
#56
"A köztársasági elnöki rezidencián miközben a takarítónő az egyik WC-ben takarít, egy darab szaros vécépapírt kivisz a huzat az ablakon. A takarítónő utánanéz, és látja, hogy az a lichthofon keresztül éppen az elnök ablakán repül be. Odarohan a titkárságra, izgatottan elmondja az esetet, és kéri, hogy még mielőtt baj történik, csempésszék ki a papírt. A titkárnő bemegy, majd kijön: - Késő, az elnök úr már aláírta." (S.NY.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 01:58
Előzmény: #54  gambadoro
#55
Az 53-ast vagy az 51-est?
gambadoro 2017. 04. 11. 01:32
Előzmény: #53  upgrayeddAKS
#54
bevallom nem értem :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 01:16
Előzmény: #52  gambadoro
#53
Amiket most leírtál, miben lehetne cáfolat pl. ezekre: "Jók ezek a kamikázék a magyar politikában: destabilizálják a komcsikat. A legszebb az, hogy valószínűleg nem is tudnak róla. Sem a komcsik, sem a kamikázék. " ? Szerintem semmiben...
gambadoro 2017. 04. 11. 01:09
Előzmény: #51  upgrayeddAKS
#52
ne viccelj és, ha nem írja alá mi van? visszaküldi nincs vétójoga mondjuk éppen ezért küldhette volna vissza áder egy igazi paraszt úgy is néz ki az a baj, hogy amikor először kijelölték egy aránylag elfogadható faszi volt azóta a fejébe szállt a dicsőség szó szerint
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 01:00
Előzmény: #33  _Bekre_Pal_
#51
Káderjani segíti a FIDESZ bomlasztását :) Ő az ellenzék beépített Fletója :) Kb. azt teszi néha, mint Fletó a DK-ban. Lejáratja a "saját oldalát" :) Jók ezek a kamikázék a magyar politikában: destabilizálják a komcsikat. A legszebb az, hogy valószínűleg nem is tudnak róla. Sem a komcsik, sem a kamikázék. Ettől olyan hatásosak. A mini-szterelnök fejében is lehet néhány ilyen bomlasztó valami, mert már nagyon megbomlott az elméje. Ha 2018-ig kitart a pofonzápor (hajrá, símacska...), akkor hamarosan börtönben vagy temetőben végzik. (Esetleg putyin vendégszeretetét fogják élvezni, amíg a cárevics azt jónak látja...)
gambadoro 2017. 04. 11. 00:49
Előzmény: #47  peter_s
#50
svájc rossz példa évszázados népszavazási rendszerük van nem kell mindenről megkérdezni a népet ha mégis, akkor nagyon pontos és objektív tájékoztatást kell előtte adni hiába mondod a brexitet, arról nem beszéltek érthetően, hogy mi lesz a skótokkal, északírekkel, mi történik, ha tényleg vámot kapnak a nyakukba, hogyan csökkenhet a kivitelük, mi lesz a city-vel arról nem is beszélve, hogy pont a migráció terén kaptak egy óriási engedményt az eu-tól, ami az egész brexitet elindította egyébként nem hiszem, hogy a uk nem marad gödörben, ha az eu tényleg szívóskodni fog márpedig kénytelen lesz a magam részéről abban sem vagyok biztos, hogy tényleg kilépnek
gambadoro 2017. 04. 11. 00:45
Előzmény: #48  peter_s
#49
a németek az eu-n turbózták fel a gdp-jüket vedd ki az eu piacot a német gdp-ből:) ebből is látszik, hogy ez csak együtt működik milyen érdekérvényesítés? mikor? ahhoz először is egység kellene, ugye
peter_s 2017. 04. 11. 00:33
Előzmény: #46  gambadoro
#48
Nem mondtam és írtam sehol, hogy az EU gazdaságilag gyenge lenne. Érdekérvényesítő képessége, döntéshozatali mechanizmusa viszont az, és nagyon sérülékeny is. Vedd ki a három húzó országot és már nem lesz ilyen rózsás a kép. Túl nagy különbségek vannak a tagállamok között gazdasági, kulturális ételemben ez a baj, és ez a gátja szerintem az Európai Egyesült Államoknak is. Németország dominált az Európai Unió, ha ezt darabot kiveszed valószínűleg az egész közösség odavész, USA-ból ha egy szövetségi államot kiszakítasz, attól még működni fog a rendszer, még akkor is ha olyan államot szakítasz ki, ahol működik szövetségi jegybank (FED). Az EU-nak elég ha Frankfurtot kiszakítod a közösségből. Persze, ha összeadjuk a tagállamok GDP-jét akkor azzal lehet villogni mert tényleg nem rossz, de sajnos nem csak ezen múlik.
peter_s 2017. 04. 11. 00:19
Előzmény: #38  _Bekre_Pal_
#47
Szerintem meg pontosan ilyen ügyekben kell a népet megkérdezni. Vagy az lenne a demokrácia lényege, hogy 4 événte beküldünk valakit az EP-be aztán utána 4 évig kuss van? Tudatos választópolgárként igenis igényem van arra, hogy kérdezzenek meg ilyen kérdésekben. Pontosan az a baj, hogy ilyen szanyiféléket, dajcstomikat meg pelcznéket beküldünk az EP-be és azt sem tudjuk, hogy mit csinálnak, nem is látjuk őket, ha írok nekik, akkor basznak válaszolni és felveszik a nagy zsét. Aztán majd úgy nyomkodják a gombot, ahogy akarják egy kis kokó meg néhány üveg pia között. Hát nem. EU-ba való belépésről vagy kilépésről, európai fizetőeszközről, európai közös hadseregről, Európai Egyesült Államokról, szabadkereskedelmi egyezményekről igenis meg kellene kérdezni az embereket, mert ezek a kérdések mindenkit érintenek. Svájcban és jobb helyeken érdekes módon ez nem jelent problémát.
gambadoro 2017. 04. 11. 00:09
Előzmény: #45  peter_s
#46
Azért most nézegetem a gdp adatokat Hát az EU nem gyenge még most sem (nem találtam frissebbet) United States 18036.65 Dec/15 17393 18037 543 USD Billion Yearly European Union 16311.90 Dec/15 18574 19116 359 USD Billion Yearly
peter_s 2017. 04. 11. 00:03
Előzmény: #44  gambadoro
#45
Pedig David Cameron, Nick Clegg, sőt még Verhofstadt is állandóan arról beszélt, hogy milyen negatív következményei lesznek a brexitnek, ugye ők érveltek a bennmaradás mellett. Az összes vita arról szólt, hogy milyen következményei lehetnek a kilépésnek. Teljesen világos jövőképet senki nem tudott festeni mert az sokmindentől függ, nem volt még ilyen helyzet ezért nagy a bizonytalanság. Na mindegy, nem ez a topic lényege, úgy tűnik, hogy ezekben a kérdésekben nem értünk egyet, de nem baj ha másképpen látjuk a dolgokat.
gambadoro 2017. 04. 10. 23:56
Előzmény: #42  peter_s
#44
a következményekről nem kaptak megfelelő tájékoztatást
gambadoro 2017. 04. 10. 23:55
Előzmény: #41  peter_s
#43
nem írtam, h kezdettől fogva az olasz gdp nagyobb részét az észak olasz régió állítja elő, ami messze több mint az eu átlag
peter_s 2017. 04. 10. 23:48
Előzmény: #39  gambadoro
#42
Miről beszélsz? Nem tájékoztatták az angolokat a brexitről? Az összes vitát megnéztem, napokat töltöttem a gép előtt, hogy mindent meg tudjak nézni. Ha van időd nézd meg youtube-on. Számos question time (politikai vita, ahol a nézők kérdezhetnek) volt a kérdésről anglia-szerte, országos közvetítéssel. Még Cameron vs. Farage vita is volt. Ott volt a skót nemzeti párttól kezdve, a Plaid Cymru-ig (Wales Pártja) mindenki. Valamelyik vita több óráig tartott. Sajnos erről nem jók az információid mert hónapokig erről szólt a brit közélet. Az, hogy mit írnak a sajtóban az egy dolog, szeretnek ferdíteni erről. A BBC szinte minden este a vitaműsorokat meg a question time-okat adta a brexit előtt.
peter_s 2017. 04. 10. 23:40
Előzmény: #36  gambadoro
#41
Az olaszok mindig is le voltak maradva. Még az ESZAK-ban is le voltak maradva a többiek mögött. A Montánunióban kemény 2289 ezer tonna szenet tudtak kitermelni 1946-51 között, 1617 ezer tonnát 1952-57 között. Ez volt a legalacsonyabb teljesítmény az egész Montánunióban mivel mindenki 10000 ezer tonna felett termelt ki, még Hollandia is. Az egy főre jutó GNP az EGK-ban a nagyobb országok közül Olaszországban volt a legalacsonyabb a 60-as években, míg az olaszoknál 509 USD volt, 800 alatt nemigen volt senki. Az energiafogyasztás fejenként szénegyenértékben számítva 1186 az olaszoknál, senki nem volt 2000 alatt. Az acélfogyasztás fejenként 187 az olaszoknál, 250 alatt csak az olaszok voltak. Export a nemzeti jövedelem százalékában szintén az olasz a legalacsonyabb, 15% elmaradva az NSZK, Franciaország, Belgium és Hollandia mögött. De nézhetjük az inflációt, a líra folyamatos elértéktelenedését, bármit nézünk, az olaszok nagyon gyengék az ESZAK országaihoz képest. Most is küszködnek, csőd szélén az olasz bankok, menteni kell őket, hatalmas az államadósság stb. Szóval vitatkoznék én azon, hogy a legfejlettebb régiója volt az EU-nak az elejétől fogva, éppen ellenkezőleg.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek