Topiknyitó: -pny 2017. 04. 10. 19:33

Áder János aláírta lex CEU-t!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 04. 10. 23:26
Előzmény: #38  _Bekre_Pal_
#40
ez egy dolog a másik, hogy ha a nép nem akar valamit az nem is fog működni ha az angol azt hiszi, az eu egy szr és neki rossz, akkor nem fogja támogatni ezért kell egyértelműen elmondani A ZEMBEREKNEK, hogy mi mivel jár és döntsék el, mit akarnak
gambadoro 2017. 04. 10. 23:24
Előzmény: #37  peter_s
#39
egyrészt simán lehet népszavazást tartani, ha előtte tájékoztatják az embereket a lehetőségekről - ez az, amit a brexit előtt az angolok nem tettek meg és ezért volt értelmetlen az egész szavazásuk szerintem a déli USA államokban a spanyol hivatalos nyelv
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 23:24
Előzmény: #37  peter_s
#38
na azért most nem az európai egyesült államok kérdésébe szólnék bele, hanem a kormányzásról hangoztatott meglátásodat kifogásolnám: 1. a népet megkérdezni ilyen ügyekben annyira hatékony, mint megszavaztatni az ország költségvetését. nem véletlenül létezik a képviseleti demokrácia: megcsinálja aki elvileg ért hozzá, és fejlett országban ez egy transzparens meló, az állampolgár ellenőrizheti, hogy dolgoztak a pénzéből 2. kell hisztizni orbán miatt, mert a fentieknek se szakmai, se erkölcsi oldalról nem felel meg. más erőből odaszarni és más a szavazó és adófizető megbízásából lelkiismeretesen dolgozni. orbán már számtalan esetben odaszart. az a minimum, hogy hisztizni kell, de inkább előállítani és letárgyalni az ügyét
peter_s 2017. 04. 10. 23:18
Előzmény: #36  gambadoro
#37
Ó nem vagyok én maradi. Teljesen világos az álláspontom: kérdezzük meg az EU nemzeteinek polgárait, hogy akarnak-e Európai Egyesült Államokat, az összes tagállamban tartsanak róla népszavazást. Ez lenne demokratikus, nemdebár? Na, ezt már nem akarja senki, mert mindenki fosik a népszavazástól az Európai Unióban. Nigel Farage egyébként felhozta ezt egy felszólalásában, hogy minden országban legyen egy teljeskörű, fair népszavazás a kérdésről, mondanom sem kell kifütyülték, lehurrogták az EP-ben ezért. Akkor tehát marad a kényszer, az emberek feje felett kell dönteni. Ha ezt akarjuk, akkor nem kell hisztizni Orbán miatt, mert ő is erőből oldja meg a dolgokat. Direkt nem említettem a spanyolokat, amikor az USA-val példáloztam mert USA-nak egy hivatalos nyelve van, az angol, de ha a spanyolt is kijelölnék azzal sem lenne semmi gond, lenne 2 hivatalos nyelv, de nem 24.
gambadoro 2017. 04. 10. 23:05
Előzmény: #32  peter_s
#36
Ez rendkívül maradi álláspont már ne is haragudj... Egy nyelv? Spanyolokkal mi a helyzet az USA-ban? Görögországot vagy Olaszországot soha nem fogod tudni úgy megtanítani gazdálgodni, mint egy Svédországot vagy Németországot. Az észak olasz régió, az arany háromszög sokáig a legfejlettebb része volt az EU-nak Katalónia az egyik legfejlettebb Mit kellene nekik megtanítani? A déli államok elsősorban az agráriumot adják az EU-hoz, teljesen más gazdálkodási feltételekkel. Kelet-Európa más, azzal egyetértek A közös nyelv most is megvan: a német és a latin, illetve ezek változatai, nem olyan nagy dolog ez, sőt, ott van az angol is Az egység pedig létre fog jönni, mert nincs más út Senki sem hülye Vagy, mégis, mi lenne a megoldás? Hiába van olaj norvégiában, vasérc svédországban, hiába termel németország, a fizetőképes EU nélkül nem ér ezzel semmit, a világpiac messze van és nagy a konkurencia Az EU mint belső piac életképes HA egységes és közel azonos a vásárlóereje a benne lévő országoknak Csak akkor
-pny 2017. 04. 10. 23:03
Törölt hozzászólás
#35
zpatriot
zpatriot 2017. 04. 10. 22:57
Előzmény: #32  peter_s
#34
Hát, igen... egy olyan Unió lenne jobb, amit mindenki úgy lop szét, ahogy akar. Természetesen minimális beleszólás és ellenőrzés nélkül. A szélső putriban legalábbis ez lenne üdvözlendő. Lényeg az, hogy a majdnem tízmillió - legalább ennyiféleképpen tudja elképzelni maga számára az ideális Uniót. A tolvaj a maga Paradicsomát szeretné látni benne, a nemzeti pedig azt, hogy mindenki az ő zászlója előtt térdepel, az ő himnuszát ismeri el egyedülinek és üdvözítőnek - ajkán a "Tisztelet a bátraknak" szavakat rebegve. Majdnem kifelejtettem a vendéglátóst, akinek a Bécsben nyitandó lacikonyha az egyedüli Uniós álom - természetesen adózás nélkül, feketén. A gyermekkora óta nagyravágyó, de kisebbségi érzéseiben fuldokló diktátorka pedig csendesen megalkuszik egy Tusk-megszavazáson a CEU bezárásának ellenében, meg még ki tudja miben, miben nem - minek az ellenében - egy az érdeke - az, hogy unokáig bezárólag biztos legyen a hatalma és megélhetése.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
ez esetben rohadjon meg
peter_s 2017. 04. 10. 21:55
Előzmény: #30  gambadoro
#32
Ez sem biztos, hogy járható út. Az EU-t nem lehet USA mintájára átalakítani, ahhoz az emberek gondolkodását is meg kellene gyökeresen változtatni, ami soha nem fog menni. Nagyon éles törésvonalak vannak a kultúra területén Kelet-Európában, Nyugat-Európában és Dél-Európában, merőben más a társadalmi, politikai és pénzügyi kultúra ezeken a területeken, most is látszik ez, itt zajlik a szemünk előtt csak észre kellene venni. Egy Görögországot vagy Olaszországot soha nem fogod tudni úgy megtanítani gazdálgodni, mint egy Svédországot vagy Németországot. Egy kamatláb (európai kötvény) képes lenne leképezni egy olyan konglomerátum pénzügyi állapotát, ahol lényegében minden régióban másképpen gondolkodnak a pénzügyekről és a gazdálkodásról? Ha ebben a rendszerben nem megy, akkor majd az Erópai Egyesült Államokban, kényszerrel menni fog? A másik pedig, hogy egy európai ember mindig előrébb fogja helyezni a nemzetállamot, annak jelképeit és történelmét, minthogy felcserélje azt az EU jelképeivel. Egy hivatalos nyelv is kellene, amit biztos nem fog mindenki beszélni és elfogadni. Az USA-ban egy nemzeti zászló van, egy himnusz, egy hivatalos nyelv és ezt mindenki elfogadja. Az európai ember soha nem fogja elfogadni az EU-t nemzetként. Namost meg lehet próbálni azt amit eddig is, hogy majd felülről megcsinálják az Eruópai Egyesült Államokat és a totális centralizációt, az emberek akaratának ellenére. Akkor meg már nem marad semmi, ha elveszed az emberektől a jogot, hogy dönthessenek saját sorsuk felől az előbb vagy utóbb polgárháborúhoz fog vezetni. A történelem újra és újra bebizonyította, hogy Európa egységbe olvasztása nem működik, az emberek nem akarták soha, ezért kényszerrel mentek neki és mindig bukás lett a vége és nem békés eszközökkel ment végbe a szakadás.
peter_s 2017. 04. 10. 21:34
Előzmény: #28  gambadoro
#31
"gb az usa-ra és a volt gyarmatokra, a koronára,a nemzetközösségre támaszkodva jól fog élni egyébként is" Ezzel maximálisan egyetértek, éppen ezért is mondom, nem biztos, hogy rossz döntés volt a brexit. Jól is kijöhetnek belőle egy nagyon jó gazdasági és külügyi politikával. Az EU-nak nem érdeke hosszútávon, hogy babráljon a britekkel mert ők is vissza tudnak szúrni pl. ha a brit partok közelében korlátozzák az EU országainak hajóforgalmát, halászati jogát stb. Azt se felejtsük el, hogy az EU egy 500 milliós piac, az EU-n kívüli piac közel 7 milliárdos, tehát azért van mozgástér bőven az EU-n kívül is, pláne ha tető alá tudnak hozni egy amerikai-brit és egy kínai-brit szabadkereskedelmi megállapodást, a Nemzetközösségben meg ott van Ausztrália, Kanada. Az meg kegyelemdöfés lenne az EU-nak ha London olyan jogszabályi környezetet teremtene, amely lehetővé tenné az EU polgárai számára, hogy oda vigyék a pénzüket és elrejtsék az uniós hatóságok elől.
gambadoro 2017. 04. 10. 21:15
Előzmény: #29  goapsy1
#30
az eu-nak egyetlen útja van a sokak által demonizált európai egyesült államok közös pénzügy, külügy, szociális ügyek stb. más nincs ebben viszont 2, sőt 3 sebesség lesz mi a 3-ban sem nagyon leszünk benne orbán egy visegrádi víziót vázol, amiből a szlovákok eleve kivonják magukat ezért kavar az új belépők között
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 21:12
Előzmény: #27  peter_s
#29
"Ezt nyugodtan címkézheted Schulznak, Verhofstadtan meg a többi EP-s idiótának is." Nem ők léptek ki az euból, hanem UK.Más kérdés, hogy szerintem a döntő momentum nem ez volt, hanem a bevándorlási cirkusz. Amit az eu-ról írsz, az viszont kb igaz, a jelen formában működésképtelen.Amíg nem határozzák meg, milyen uniót akarnak (politikai, gazdasági, mindkettő) és ennek milyen keretei lennének, addig ez nem működik.
gambadoro 2017. 04. 10. 21:03
Előzmény: #27  peter_s
#28
azért azt ne felejtsd el, hogy az angolok a kezdetektől a kint is vagyok bent is vagyok mókát játszották mögöttük az usa-val nem hiszti volt, hanem megunták már régen gb az usa-ra és a volt gyarmatokra, a koronára,a nemzetközösségre támaszkodva jól fog élni egyébként is kivéve, ha az eu tényleg megfingatja és jól teszik
peter_s 2017. 04. 10. 21:00
Előzmény: #22  goapsy1
#27
"Ez nem óvoda, hogy bedurcizok, mert Józsika csúnyán nézett rám, ezért mostantól nem játszom vele." Ezt nyugodtan címkézheted Schulznak, Verhofstadtan meg a többi EP-s idiótának is. Én azért néha nézem az EP közvetítéseket, a brexit után akkora hiszti volt az EP-ben, hogy egy óvoda semmi ahhoz képest. Volt olyan ülés, ahol egy olasz nőcike azt mondta a Union Jack-re, hogy angol zászló, képes volt ezért szót kérni. Vicc, ami ott megy. Az EU ebben a formában működésképtelen, idő kérdése, hogy mikor omlik össze jelenlegi struktúrájában. Majd az idő eldönti, hogy a britek mennyire hoztak jó döntést.
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#26
Gazdaságilag ugyanolyan gyenge mindkettő, bár azért tegyük hozzá, hogy a jelenlegi nemzetközi környezet "kicsit" támogatóbb, mint 2008 táján. Politikailag-társadalmilag viszont a két társaság össze se hasonlítható.A szocik idején nem volt state capture, és ha valaki lebukott, azt lesittelték. (lásd Hagyó, Zuschlag.)Most még ki is röhögik, aki egy ezerszer akkora rablásra esetleg rá mer kérdezni.A jelenlegi maffia gyakorlatilag jobbágyként tartja a népet - amit valahol meg is érdemelnek, ha ezt a maffiát háromszor megszavazták, ebből kétszer kétharmaddal.
gambadoro 2017. 04. 10. 20:58
Előzmény: #24  peter_s
#25
általában írtam az utánanyúlásra ne vegyél mérget mesélek egy konkrét példát német nyelvterület kettős állampolgár lottón nyert sokat:) van ilyen itthon él ott kapta nettó vett egy drága házat megkérdezték miből mondta, hogy lottó, adózott nav mondta őket nem érdekli mondta, de hát kettős adóztatás nincs nem érdekelte őket zároltak minden számlát ottanit is hiába ottani állampolgár 3 éve megy a huzavona
peter_s 2017. 04. 10. 20:51
Előzmény: #20  gambadoro
#24
Én ezt elfogadtam, de az én gyerekemet az én pénzemen biztosan nem fogják ugráltatni. Van második hazám, ahova visszavárnak bármikor, a magyar kormány ott semmit nem tud kezdeni velem és a pénzemmel, még az ottani kormány sem nyúlkálhat csak úgy a pénzem után, nemhogy egy NAV vagy bármilyen magyar szerv. Azért annyi eszem van, hogy kecskére káposztát nem bízok :-))))
-pny 2017. 04. 10. 20:47
Törölt hozzászólás
#23
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:42
Előzmény: #19  peter_s
#22
A brexitet illetően abszolút nem értek egyet, szerintem hatalmas baromságot csináltak.Ez nem óvoda, hogy bedurcizok, mert Józsika csúnyán nézett rám, ezért mostantól nem játszom vele. A többi viszont jogos. Bár lényegi különbség van a szoci dilettánsok és a fideszes maffia között (előbbi javára) , valóban, az ország irányítására egyik sem alkalmas. A társadalom pedig asszisztál ehhez, fásult, minden mindegy neki, csak őt hagyják békén - csak ez sajna nem működik.
loliense 2017. 04. 10. 20:39
#21
lehet ő bármilyen "közméltóság"egy féreg volt mindig is,és az is maradt

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek